Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcza ta z prawej strony, grot GMT czerwony i czarne linie bo na pomarańczowym to chyba słabo widoczne by były białe. Koperta w stali oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego @PiotrX pokaż gdzie pisałem o ratownctwie antarktycznym - bo chyba to ciśnienie rzuca Ci się na oczy...

 

@Sierżant Julian - kolor pomarańczowy jest do dogrania - na razie to surowe przymiarki w cadzie - inaczej kolor będzie wyglądał na wizu o samplu tarczy nie wpominając

 

4787036d18a0c19d.jpg

b58b9b3a6a3bfe26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w automacie którąś wersję planujecie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

AirCrew_Featured.jpg

297303.jpg

Piotr, teraz rozumiem dokonasz analizy koloru i dojdziesz do wniosku że to nie ten odcień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

górne zjęcia SAR Canada

dolne rosyjskie służby ratunkowe /Jakucja/ 

 

@Parówkowy : nigdzie nie napisałem że to kolor zarezerwowany SAR lub innym tego rodzaju służbom;

Jeśli tak nie jest wszędzie, to nie znaczy że nigdzie

http://www.odziezrobocza.pl/pl/279/ARCTIC_RESCUE_JACKET_HVIS_III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

górne zjęcia SAR Canada

dolne rosyjskie służby ratunkowe /Jakucja/ 

 

@Parówkowy : nigdzie nie napisałem że to kolor zarezerwowany SAR lub innym tego rodzaju służbom;

Jeśli tak nie jest wszędzie, to nie znaczy że nigdzie

http://www.odziezrobocza.pl/pl/279/ARCTIC_RESCUE_JACKET_HVIS_III

Burns - to porańczowy - w każdym razie taki był jak rysowałem- związany z ratownictwem arktycznym 

Zmiana koloru i nowa tarcza robi z niego całkiem inny zegarek wg mnie

 

Prawie nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł do mnie z przygodami - ale dotarł :-)

Paczka zrobiła pozytywne pierwsze wrażenie - przesyłka dobrze zabezpieczona. Niestety po przedarciu się przez bąbelki ukazało się - dosłownie - pogniecione pudełko. Przy ewentualnej odsprzedaży słabo to wygląda.

 

Sam zegarek - naprawdę ładny. Pasek trochę sztywny - ale pewnie wyrobi się. Trochę irytujące w realu okienko daty (właściwie nie wiem czemu ale takie mam wrażenie).

Luma real vs render - tutaj spodziewałem się (liczyłem), że rzeczywistość będzie bliższa wyobrażeniu.

A skoro wersje limitowane to chciałbym mieć numerek grawerowany.

I kontynuując koncert życzeń - dekiel na każdym egzemplarzu identycznie ustawiony (na zdjęciach widać, że różnie się trafia).

Generalnie - bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wersje od Piotra ( subarist ) nawet jego...bardzo spokojnego człowieka dzisiaj rozwścieczyliście, zamiast cieszyć się, ze ktoś poświęca swój prywatny czas aby rysować kolejne wersje tarcz. Na razie się bawimy, aby sie zdecydować na coś potrzeba stworzyć dziesiątki grafik.

 

Arctowski-GMT-06.jpg

Arctowski-GMT-07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby do GMT dołożyć dzień tygodnia?

 

Hmmm, powyższe grafiki bazują na mechanizmie Ronda

  515.24H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, powyższe grafiki bazują na mechanizmie Ronda 515.24H

Siedzisz w tym. Jest mechanizm GMT 24h i day-date?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo ten granat z pomarańczowej super.

 

Btw. Masz PW :)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja niebiesko pomarańczowa już lepiej się prezentuje. 

Ale teraz ja będę marudzić. 

Do tej koperty tylko Rondy z rodziny 505/515 pasują? Czy istnieje jednak możliwość zamontowania czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzisz w tym. Jest mechanizm GMT 24h i day-date?

 

Nie wiem, trzeba by poszukać, ale przy tej stylistyce tarczy sektorowej mogłoby być już tego wszystkiego za dużo.

Natomiast mechanizm Ronda 51524h występuje też z półkolistym okienkiem nad 6tką gdzie jest dysk 24h zamiast dodatkowej wskazówki GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski i pomarańczowy gra. Dobre zestawienie. A jakby zamiast niebieskiego iść w odcienie turkusu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja niebiesko pomarańczowa już lepiej się prezentuje. 

Ale teraz ja będę marudzić. 

Do tej koperty tylko Rondy z rodziny 505/515 pasują? Czy istnieje jednak możliwość zamontowania czegoś innego?

 

Można przetoczyć, ale tak jak pisałem Miyota czy Time Module nie robią mechanizmów automatycznych GMT więc skazani bylibyśmy na werki szwajcarskie które są 3-4 krotnie droższe. Natomaist kwarca to prawie każdego można wcisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przetoczyć, ale tak jak pisałem Miyota czy Time Module nie robią mechanizmów automatycznych GMT więc skazani bylibyśmy na werki szwajcarskie które są 3-4 krotnie droższe. Natomaist kwarca to prawie każdego można wcisnąć

 

Nie miałem na myśli automatów. Problem w tym, że mam lekkiego pier... znaczy fioła na punkcje trafiania wskazówki sekundnika w indeksy. Mechanizmy Rondy niestety nie słyną z tego. Bez względu czy jest to 515 czy np. 1015. Bez względu na półkę cenową ten sam "problem". Oczywiście nie tylko Ronda ma kłopoty z trafianiem, a przyczyn może być jeszcze kilka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego może zauważyłeś, że w pomarańczowym i tym niebieskim nie ma już podziałki po obwodzie tarczy :D

Wyciągamy wnioski ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może "pomarańczowa" wersja przeniesie się na drugą półkulę? Mogłaby pojawić się nowa mapka, nowa nazwa i nowa podziałka. Mamy kilka stacji na Arktyce ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turkus i pomarańcz raz jeszcze bitte

322b31458fc481075aad013547087763496dd0de

 

Na tak jasnym odcieniu błękitu/turkusu czarna czcionka.. jak to będzie wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego może zauważyłeś, że w pomarańczowym i tym niebieskim nie ma już podziałki po obwodzie tarczy :D

Wyciągamy wnioski ;-)

Sprytne, winszuje. 

 

 

Osiołkowi w żłoby dano....

 

 

 

Ciężko się zdecydować. Pomysły i kolorystyka fajne.

Niemniej jednak podejrzewam, że komuś musiało się konkretnie nudzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.