Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

turkus to bardziej do divera...ale czemu nie jak Piotr znajdzie czas między bigosem a pierogiem to zrobi i taką wizkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Burns! Zluzujcie majty! Podchodzisz tekstami pod trowanie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak szara wersja z żółtymi wstawkami?

Nie miałem na myśli automatów. Problem w tym, że mam lekkiego pier... znaczy fioła na punkcje trafiania wskazówki sekundnika w indeksy. Mechanizmy Rondy niestety nie słyną z tego. Bez względu czy jest to 515 czy np. 1015. Bez względu na półkę cenową ten sam "problem". Oczywiście nie tylko Ronda ma kłopoty z trafianiem, a przyczyn może być jeszcze kilka.

Mało który mechanizm trafia w indeksy, dużo droższe ety mają z tym problem. Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że żaden z dostępnych na rynku mechanizmie sprzedawanych „solo” nie będzie trafiał w indeksy.


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak szara wersja z żółtymi wstawkami?

 

Mało który mechanizm trafia w indeksy, dużo droższe ety mają z tym problem. Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że żaden z dostępnych na rynku mechanizmie sprzedawanych „solo” nie będzie trafiał w indeksy.

No właśnie ciężko powiedzieć jednoznacznie czy wszystkie?

Mam Citizena, Festinę, Orienta i Lorusy w kwarcu. We wszystkich tych zegarkach wskazówka sekundowa trafia w indeksy. Nie mają z tym problemu a są to tanie zegarki bez jakiś super mechanizmów w środku. 

Mam/miałem też Adriaticę i Bissety - totalna loteria. Wskazówka sekundowa lata gdzie i jak chce  :rolleyes: .

 

Zdaję sobie sprawę, że na trafianie w indeksy poza mechanizmem ma również wpływ ogólne wykonanie i spasowanie poszczególnych elementów zegarka... No ale bez przesady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....że najlepiej produkować tylko niebieskie zegarki i wszyscy będą zachwyceni ale ileż można ?

 

i niebieski

Osiołkowi w żłoby dano....

 

 

Turkus i pomarańcz raz jeszcze bitte

VkH2ivE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niebieski

 

 

Yyy, no nie wiem.. dzięki za wizualizację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciężko powiedzieć jednoznacznie czy wszystkie?

Mam Citizena, Festinę, Orienta i Lorusy w kwarcu. We wszystkich tych zegarkach wskazówka sekundowa trafia w indeksy. Nie mają z tym problemu a są to tanie zegarki bez jakiś super mechanizmów w środku.

Mam/miałem też Adriaticę i Bissety - totalna loteria. Wskazówka sekundowa lata gdzie i jak chce :rolleyes: .

 

Zdaję sobie sprawę, że na trafianie w indeksy poza mechanizmem ma również wpływ ogólne wykonanie i spasowanie poszczególnych elementów zegarka... No ale bez przesady.

Każdy ze wskazanych przez Ciebie zegarków (poza Festiną bo nie mam pewności co tam siedzi, może tez Seiko) ma własny mechanizm, który nie jest dostępny w sprzedaży „solo. A to, że zegarki są tanie - są tanie bo klepią tego w milionach egzemplarzy. Możliwe, że jest szansa kupić jakiś wyższy model miyoty gdzie problem by nie występował, tylko mogłoby się okazać, że zegarek nie kosztowałby 800 zł, tylko 1,5k. A wtedy nikt nie patrzyłby na to, że trafia w indeksy, a byłyby głosy, że za tyle to powinien być automat :)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak poczekam na 3 wersję Arctowskiego w automacie

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ze wskazanych przez Ciebie zegarków (poza Festiną bo nie mam pewności co tam siedzi, może tez Seiko) ma własny mechanizm, który nie jest dostępny w sprzedaży „solo. A to, że zegarki są tanie - są tanie bo klepią tego w milionach egzemplarzy. Możliwe, że jest szansa kupić jakiś wyższy model miyoty gdzie problem by nie występował, tylko mogłoby się okazać, że zegarek nie kosztowałby 800 zł, tylko 1,5k. A wtedy nikt nie patrzyłby na to, że trafia w indeksy, a byłyby głosy, że za tyle to powinien być automat :)

W Festinie siedzi akurat Miyota. W Lorusach dostępne na rynku i występujące u innych marek mechanizmy TMI (Seiko). Własne mechanizmy nie sprzedawane innym producentom ma na pewno Orient.

Moim zdaniem cena samego mechanizmu kwarcowego nie jest znaczącym problemem. Można dobrać mechanizm taki, który nie kosztuje miliona monet, a zapewni przyzwoitą dokładność, jeżeli chodzi o trafianie w indeksy. Większym kosztem będzie tu faza B+R gdzie trzeba by było poeksperymentować z kilkoma mechanizmami, wskazówkami itp. To niestety wymaga czasu i dodatkowych środków, które mogą nie zwrócić się przy ograniczonej produkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawajcie modele mechanizmów kwarcowych które wiecie na pewno, że tego problemu nie mają, wtedy zamówię no i najlepiej 24h/GMT

Ja nie jestem testerem mechanizmów, przetestowałem 3 mechanizmy chronografu do naszej serii Chronografów i każdy ma/miał swoje wady, niektóre poważne na tyle, że na jednej serii się zakończyła ich implementacja.

Problem z nietrafianiem sekundnika to w 99% przypadków problem samego mechanizmu a nie montażu, ponieważ nie ma niczego trudnego w założeniu sekundnika idealnie na jedną z podziałek. Po prostu luzy między zębowe i nieprecyzyjność silnika powodują że się " rozdyndowuje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest graneCzemu moje wypowiedzi znikły ?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Były lub nawiązywały do łagodnie mówiąc "zbyt emocjonalnych" wypowiedzi kolegów. I chyba słusznie zostały usunięte skoro próbujesz się cofać 2 strony wstecz i się nimi karmić ;-) . Jest okres przedświąteczny i chyba nie warto się denerwować ? Mi także wystarczy nerwów, wczoraj kurier mnie okłamał i nie odebrał przesyłek. Więc możliwe, że wielu kolegów nie znajdzie zegarków pod choinką. Dzisiaj znowu się z nimi użeram i wiszę godzinami na tel. proszę więc mi nie dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojej dziwnej turkusowej wizji .. patrzę drugi raz i jednak mi się podoba, GMT w czerwień, parę zmian i fajnie:P

 

ale fakt, że jak QV wspomniał o nurku to odrazu z głowy wylazły podobieństwa barwowe do squale.. niemniej, jako wakacyjniak spoko - mało takich kolorków na rynku dostępnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojej dziwnej turkusowej wizji .. patrzę drugi raz i jednak mi się podoba, GMT w czerwień, parę zmian i fajnie:P

 

ale fakt, że jak QV wspomniał o nurku to odrazu z głowy wylazły podobieństwa barwowe do squale.. niemniej, jako wakacyjniak spoko - mało takich kolorków na rynku dostępnych

 

Mi także się nawet podoba, o dziwo wolę gdy turkusowa jest sama tarcza a nie jak w Squale także bezel. Tam moim zdaniem jest too much.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czcionka na tym pomarańczowym ringu - biała, GMT w czerwień, może kropka na mapce też czerwień? Napis arctowski - biały - sekundnik.. nie wiem, :D


13901547_PA283086.jpg

 

podobne zestawienie - miałem kiedyś - czerwone GMT robiło robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak poczekam na 3 wersję Arctowskiego w automacie

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

A to bedzie takowa?:)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to bedzie takowa?:)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

3 już prawie jest W automacie może będzie 4

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czcionka na tym pomarańczowym ringu - biała, GMT w czerwień, może kropka na mapce też czerwień? Napis arctowski - biały - sekundnik.. nie wiem, :D

 

 

podobne zestawienie - miałem kiedyś - czerwone GMT robiło robotę

 

Biała czcionka na pomarańczowym będzie nieczytelna tym bardziej jeśli jest taka malutka jak na skali 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy serio.. starczy już z ratownictwem.. za bardzo się przejmujecie. Nawet jak ktoś się pomylił itd to myślę, że nie chciał wprowadzić całego świata w błąd. To tylko zegarki.. również wesołych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy serio.. starczy już z ratownictwem.. za bardzo się przejmujecie. Nawet jak ktoś się pomylił itd to myślę, że nie chciał wprowadzić całego świata w błąd. To tylko zegarki.. również wesołych

 

Dokładnie. Chodzące ideały, loża szyderców. Rozdrapują jak baby każdą pierdołę. Proszę wrócić do meritum rozmowy o kompozycji, pomysłach na zegarki itd.

 

PS. Kurier w końcu odebrał przesyłki. Więc parę osób może w Poniedziałek dostanie swój prezent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę dwie wersje, niebieską z pomarańczowym ringiem oraz jej przeciwieństwo, czyli pomarańczowa z niebieskim ringiem.

 

Ciekawe jakby wyglądała wersja czarna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moderator ma tu pełne ręce roboty

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, z dotychczasowych propozycji tarczy, najbardziej pasują te dwie poniższe. 

post-104806-0-21278000-1545432557.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ta po prawej także na fb zyskała największe komplementy. Cóż niebieski...wiadomo.... Ale może spróbować z atramantowym ? do pomarańczu pasuje wybornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By the way, Marcin kiedy wysyłasz lumę do niebieskiego?

 

Tapatalka z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.