Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Młody92

Jak często nakręcać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kilkanaście zegarków, znakomita większość to vintydze. Noszę je sporadycznie ale lubię świadomość, iż w każdej chwili są gotowe do użytku. Dlatego wszystkie są po przeglądzie zegarmistrzowskim i  są w miarę regularnie nakręcane, automaty cały czas kręcą się w rotomacie.

Chce aby ich mechanizmy służyły jak najdłużej i tu moje pytanie:

Czy lepsze dla nich będzie codzienne nakręcanie, przy regularnym ich serwisowaniu, czy może nakręcać je np raz w tygodniu (aby smary nie zasychały), tak samo co jakiś czas zatrzymywać rotomat?

Boje się, że codzienny chód przez kolejne lata zbytnio będzie zużywał ich mechanizmy...

 

A Wy swoje vintydze i inne niedzielne zegarki, utrzymujecie na ciągłym chodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy jak zegarek raz w miesiącu zostanie w pełni nakręcony i pochodzi sobie przez te prawie dwa dni - wszystko się rozrusza i będzie git  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inny system. Ręczniaki i kieszonki co dwa tygodnie. Kominkowe i wiszące co dwa miesiące.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.