Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Valgar

Monster vs Monster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Tydzień temu radziłem się forumowiczów w kwestii zakupu zegarka dla taty (zakup trafiony). Obecnie przyszedł czas wymiany mojego wysłużonego G-shocka g510d. Początkowo po przeczytaniu kilku recenzji wybór padł  na Seiko SBDC003. Jednak po przymiarce okazało się, że zegarek kiepsko leży na moim chudym nadgarstku (17cm). Obecnie skłaniam się ku Seiko Monster:

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-5-sports-automatic-monster-diver-watch-srp309j1-srp309.htm

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-5-sports-automatic-monster-diver-watch-srp309k1-srp309.htm

http://www.skywatches.com.sg/reviews/skx781k1-skx781-seiko-mens-orange-monster-automatic-dive-watch.htm

Z tego co wyczytałem SKX781k1 to starszy model 1 generacji. Czym się różnią modele z linków wyżej?? Który mechanizm jest lepszy 4R36 czy 7S26?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i drugi to ten sam zegarek, różnica polega tylko na ostatniej literze w numerze ref. w droższym jest "J" a w tańszym jest "K"  trzeci link to monster pierwszej generacji.

 

Różnica dwóch pierwszych zegarków polega (podobno) na miejscu ich produkcji - jak plotka gminna niesie zegarki z końcówką "J" są produkowane w Japonii a z literką "K" poza nią. Jak napisałem jest to plotka która ma tłumaczyć różnicę w cenie.

 

Ja osobiście miałem zegarki zarówno z "J" jak i z "K" na końcu numeru i nie dostrzegłem żadnej różnicy ani w ich wykonaniu anie w dokładności chodu - i tym samym nie widzę potrzeby dodatkowego płacenia za literkę.

 

Co do różnicy w mechanizmach i nie tylko to stara wersja (7S26) od nowej (4R36) rożni się tym co widać - czyli tarcza (a dokładniej indeksy) oraz koronka, a z mechanicznych różnic to w nowej wersji jest stop -sekunda i możliwość dokręcania.

 

Który jest lepszy??? To kwestia indywidualna - mnie stop-sekunda nigdy się nie przydała, nie dokręcam tez mechanizmów automatów koronką bo niby i po co... przecież to automaty i same się nakręcają, a do wzbudzenia mechanizmu wystarczy kilka razy poruszyć zegarkiem... ale są koledzy na forum którzy preferują te dwie opcje jako niezbędne - mnie osobiście bardziej odpowiadał by szafir niż dodatkowe funkcje mechanizmów... 

 

I to by było na tyle


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Rzeczywiście skoro nie widać różnic w wykonaniu i dokładności, dopłacanie do napisu Made in Japan raczej sensu nie ma. Zawsze lepiej cło płacić od niższej ceny. Zamawiać na skywatches czy poszukać jakiegoś innego sklepu? Czytałem na forum, że przez paypal bez problemu wysyłają do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skywatches to dobry i sprawdzone sklep i ceny z tego co widzę na tą chwilę ma całkiem przyzwoite jeśli chodzi o Monstera. Jeśli wysyłają do Polski to... nie ma się nad czym zastanawiać ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Daito. Mam pierwszy z podlinkowanych modeli, czyli SRP 309J1. Mnie osobiście przydaje się stop sekunda, czasem też dokręcanie, poza tym ten Monster drugiej generacji bardziej podoba mi się wizualnie. Miałem krótko czarnego Monstera w tej nowej wersji z końcówką K1 i rzeczywiście nie dopatrzyłem się żadnych różnic w jakości między J1 i K1. Wybrałem jednak J1 ze względów "snobistycznych", fajniej jest gdy mój japoński zegarek rzeczywiście jest z Japonii :)

Jest też Monster trzeciej generacji, z mechanizmem wyższej klasy 6R15. Niestety trochę więcej kosztuje i ma paskudną lupkę :ph34r:

http://www.seiyajapan.com/products/seiko-prospex-200m-diver-automatic-sbdc023


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście SBDC025 najbardziej się podoba z Monsterów  ale też uważam że ta "lupka" pasuje jak psi "klocek" do środka chodnika... :D Mam cichą nadzieję że z czasem model zrobi się nieco tańszy a lupka da się odkleić... :)

 

http://www.seiyajapan.com/collections/divers-collections/products/seiko-prospex-200m-diver-automatic-sbdc025


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ta lupka pasuje tam jak pięść do oka. Napisałem mail do skywatches zobaczymy co odpiszą w kwestii wysyłki do PL. Jeszcze nic nie kupowałem w Azji i lekki stres jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak u nich w kwestii wysyłki, bo cena na Monstera jest nawet niezła. Niestety, na liście krajów, do których wysyłają nie dopatrzyłem się Polski. Próbowałem się zarejestrować i niestety... Oczywiście nasi sąsiedzi są: Czechy, Niemcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej cło płacić od niższej ceny.

cło to pikuś. gorzej z vatem ;)

 

kiedyś z nimi pisałem, nie chcieli wysyłać do PL, bo ludzie jak trafiało na celny to nie chcieli płacić i robili roszczenia w Paypalu i mieli z tym za dużo problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak u nich w kwestii wysyłki, bo cena na Monstera jest nawet niezła. Niestety, na liście krajów, do których wysyłają nie dopatrzyłem się Polski. Próbowałem się zarejestrować i niestety... Oczywiście nasi sąsiedzi są: Czechy, Niemcy...

Było juz kilka razy , płatność przez PayPal i wysyłka na adres z PayPal.

Co do wyboru stara czy nowa lub najnowsza wersja , kwestia gustu . W najnowszej wersji lupka jak widać ma mało zwolenników.

Stop sekunda , przydatna funkcja przy ustawianiu zegarka .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Duty Free Island Shop. Sklep sprawdzony. Mozesz smialo zamawiac u nich. Wybierajac opcje bez pudelka jest DUZA szansa na ominiecie oplat celnych.  Otrzymasz zegarek i instrukcje zapakowana w sklepowy woreczek a wszystko w kopercie babelkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Otrzymałem odpowiedź na mojego maila ze skywatches: 

Hi,
 
Thank you for your email but we no longer ship to Poland anymore due to customs issues on our end.
 
Regards
Skywatches CS
 
Jaki inny sklep jest godny polecenia? Póki co znalazłem:

 

Kolego , kolejny raz , nawet masz w emailu nad swoim : płatność PayPal i wysyłka na adres PayPal.

Na temat sklepów o które pytasz jest  mnóstwo informacji na forum , tylko poczytać trzeba.

Generalnie polecane i wszystko ok.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich jak się przedstawia kwestia realizacji jeśli placę przez paypal.  Odpowiedź wkleiłem wyżej.

Zegarek zamówiłem na dutyfreeislandshop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich jak się przedstawia kwestia realizacji jeśli placę przez paypal.  Odpowiedź wkleiłem wyżej.

Zegarek zamówiłem na dutyfreeislandshop.

To nie ma znaczenia co Ci odpowiedzieli , jeżeli jest płatność PayPal to akceptują zasady Pay Pal a tam jest wysyłka na adres PayPal.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.