Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

uhrenlieber

Junghans Wuttemberg problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wczoraj dostalam dwa Junghansy (niestety nie do konca sprawne) Problem polega na tym, ze Wuttemberg nie wybija godzin. Jedynie co zauwazylam: przesuwam wskazowke do pelnej godziny, 4 minuty przed slychac, jak cos sie zwalnia i koniec. Jako posiadaczka kilku zegarow znam ten problem wiec postanowilam go po prostu nakecic. Podczas nakrecania sprezyna zaczela dziwnie "trzaskac" wiec przestalam. "uruchomilam go ponownie, nadal to samo. Tylko cos sie zwalnia i koniec. Probowalam tez wlaczyc go ta "wajcha" za cyfra 2. Nic. Probowalam tez delikatnie wprawic w ruch ten wirnik, wiatraczek czy jak to nazywacie i ciagle nic. Kieruje sie wiec do was z uprzejma prosba o pomoc i wyrozumialosc (przepraszam najmocniej za brak polskich znakow). Jesli dalam temat w zly dzial to prosze admina o przeniesienie ;) Jest to moj pierwszy temat wiec prosze o wyrozuialosc :)

Edit: dodaje kilka zdjec zegara (dwa robione w lazience, najlepsze oswietlenie) :D

post-78073-0-12501400-1425401986_thumb.jpg

post-78073-0-86251400-1425402013_thumb.jpg

post-78073-0-05860700-1425402032_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprężyna przy próbie nakręcenia "trzaska" przy każdym obrocie, to najprawdopodobniej jest zerwana. A mechanizm bicia działa, bo słyszysz, jak się załącza. Może wyjmij werk i spróbuj wywołać reakcję wybijania obracając bębnem. Zasymulujesz sprężynę i wtedy się przekonasz, czy wszystko zadziała. Ale to IMO sprężyna do naprawy/ wymiany... 

Sprawdź zresztą napięcie sprawnego bębna chodu i porównaj z bębnem bicia (pewnie ma wyczuwalny luz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko sprawdzę :) bardzo dziekuje za pomoc, jak czegos sie dowiem to napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta sprężyna mechanizmu bicia, może przy zaczepie. Zegarmistrz :(:)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zęby w bębnie srruuu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zaraz. Mi w 2 przypadkach z 4 pąknięć wytrzymały.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie jednak ze sprezyna jest cala... Normalnie zwinięta, nie wiem może się mylę. Ale przeglądając dokładnie cały mechanizm zauważyłam coś, co wydaje mi się być przyczyną tego problemu. Otóż w jednym miejscu, koło zębate od sprężyny lekko "odstaje" od bębna (jak by było w tym miejscu wygięte) i chaczy o któryś element (ja tam jeszcze nie opanowałam nazw tych wszystkich czesci w zegarach) :D

Zrobiłam jedno zdjęcie, na drugim zaznaczłam to, o co mi chodziło. Nie wiem czy to właśnie to.

Jeśli zdjęcia będą dla Was zbyt niewyraźne, jutro mogę porobić w dzień :P

post-78073-0-79103000-1425419223_thumb.jpg

post-78073-0-15248000-1425419241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze może zrób wyraźne zdjęcie tylnej płyty zegara i popatrz na stan zębów przy okazji, ale jeśli nie masz praktyki w pracach zegarmistrzowskich- to pozostaje Majster. Albo obiektyw w aparacie zniekształca, albo bęben siedzi pod dziwnym kątem do reszty flaków. Tego się już nie da rozwiązać prostą poradą internetową. Rekomenduję Mistrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mówić "a nie mówiłem?", ale muszę :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dubel, ale jest jeszcze jedna możliwość, "dekiel mu odskoczył" i być może tylko wygięły się  sztyfty w zębniku koła pośredniego. Niestety trzeba rozmontować mechanizm i wtedy się wszystko wyjaśni. Dorobienie zewnętrznego haka sprężyny nie stanowi problemu. Może być tak, że przy pęknięciu, odskoczyła pokrywa bębna, który się skantował i to mogło uratować mu uzębienie.  


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję Wam za pomoc, niestety czuję że wizyta u zegarmistrza będzie konieczna. Jak na moje doświadczenie to niestety ten problem mnie chyba przerasta :) jeszcze raz dzięki :)

(Sprobuje jeszcze raz porobić dokładne zdjęcia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      JUNGHANS MEISTER CHRONO 027/4528.44
      Cena 5500 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Żadne zdjęcia i żadne rendery nie oddadzą uroku tego zegarka. Jakość wykonania każdego detalu zadowoli każdego zegarkomaniaka. Na dodatek chyba najładniejsza wersja kolorystyczna i na dodatek super wygodna bransoleta. Ocyzwiđcie bey problemu można założyć pasek.
      Naprawdę warto samodzielnie przekonać się o jakości Junghansa. Coraz mniej takich zegarków, tutaj za produkt i jego powodzenia odpowiedzialny był projektant i inżynier a nie księgowy i naprawdę widać to w każdym detalu na zewnątrz i wewnątrz zegarka.
       
      Specyfikacja:
      Marka: Junghans Model: 027/4528.44 Wodoszczelność: 50 metrów Mechanizm: Automatyczny, Junghans J880.1, 48 h rezerwa chodu, stop sekunda Rodzaj koperty: Stal szlachetna Szerokość koperty: 41.00 mm Grubość koperty z wypukłym szklem: 14.00 mm Kolor tarczy: granatowy Bransoletka: 21 mm, tal szlachetna  
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       














       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

       
    • Przez Mrzon
      Witam mam prośbę o pomoc z ustaleniem modelu bądź rocznika zegara. Na zdjęciu z lewej strony na mechanizmie tylko znak bez żadnych numerów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Więcej zdjęć nie posiadam. Pozdrawiam Maciej 


    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Markope
      Witam, mam na oku taki oto zegar-w ogłoszeniu Lenzkirch ze znakiem zapytania. Według numeru fabrycznego pochodzi z roku 1858- oczywiście jeżeli jest to Lenzkirch🤔, a sam właściciel nie jest tego pewny... Proszę niezawodnych kolegów o pomoc,z góry dziękuję 🙂




    • Przez Markope
      Witam, mam na oku taki oto zegar,w opisie Lenzkirch ze znakiem zapytania. Numer wskazywałby na rok produkcji 1858,o ile to rzeczywiście Lenzkirch 🤔.  Sam sprzedający nie jest pewien...proszę niezwodnych kolegów o pomoc




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.