Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Konrad.P

Citizen CB0010-88E

Rekomendowane odpowiedzi

Kwarc. Dla niektórych po tym stwierdzeniu opis czasomierza przestaje być interesujący. Kiedy jeszcze nie posiadałem tego Citizena, miałem podobnie. Ot, zegarek. Potrzebowałem jednak po prostu zegarka na co dzień, który pasowałby do koszuli i był praktyczny w użytkowaniu. Model CB0010-88E spodobał mi się ze względu na ukrytą –na pierwszy rzut oka – funkcjonalność i rzecz jasna wygląd (oczywiście poza bransoletą).

 

3c6c8c7162d501d5gen.jpg

 

Z jednej strony spokojny zegarek, bez dodatkowych wskazań, multidaty, stopera itp. a z drugiej… No właśnie. Z drugiej strony jest to zegarek posiadający oczywiście Eco-Drive, a skoro jest zasilany światłem, to praktycznie nie ma potrzeby otwierania wciskanego dekla z wygrawerowanym motywem kuli ziemskiej (chroniącego kaliber H 145) i ryzykowania chociażby utraty szczelności zegarka. To tylko jedna z zalet (która akurat w Citizenie jest normą). Kolejna ciekawa funkcja to Radio Controlled. Zegarek codziennie o godzinie 02:00 sam, automatycznie podejmuje próbę synchronizacji z zegarem atomowym drogą radiową. Funkcji nie można wyłączyć, natomiast można wywołać taką próbę w dowolnym momencie przy użyciu pięknie wkomponowanych w bok koperty i zarazem ukrytych przycisków. Tym samym przyciskiem możemy sprawdzić, czy zegarek zsynchronizował się podczas ostatniej próby połączenia, czy też nie (po krótkim wciśnięciu sekundnik wędruje na pozycję OK lub NO). To bardzo czytelne i proste wskazanie, w dodatku jeżeli wskazówka sekundnika cofnie się o 15 sekund zanim ustawi się na pozycji OK (bo przeważnie właśnie tam wędruje) oznacza to, że zegarek ma niski stan naładowania akumulatora. W skrócie: woła „jeść”.

 

9371c3ff0fda1154gen.jpg

 

fe93ce0408905ac5gen.jpg

 

Czyli póki co mamy zegarek, który sam się ustawia, wie kiedy jest miesiąc krótszy niż 31 dni, a kiedy zmienić czas, nie wymaga nakręcania ani noszenia, aby działał wystarczy mu dostęp do światła. Wracając do Radio Controlled – jeżeli zmieniamy strefę czasową, czy też po prostu chcemy sprawdzić, która godzina jest w Londynie, wystarczy wyciągnąć koronkę do pierwszego położenia i lekko przekręcając ustawić interesującą nas strefę czasową. Po wciśnięciu koronki do jej standardowego położenia wskazówki zaczną przesuwać się na panujący w danej strefie czas.

 

a8ea922032a4206agen.jpg

 

Oprócz wymienionych funkcji, zegarek wyposażony jest w szkło szafirowe. Kilkukrotnie spotkałem się z opisem w Internecie, jakoby zamontowano w nim szkło mineralne. Moim zdaniem napis na deklu nie kłamie, a jest to jednak cecha, która w zegarku tego typu (codzienny) dla mnie była jednym z priorytetów. Kolejną ważną cechą była oczywiście co najmniej dobra szczelność, więc 10ATM przy założeniu, że zegarek raczej nigdy nie będzie pływał, jest w zupełności wystarczające. Co do samego wykonania zegarka, jest on wykonany bardzo dokładnie, nie posiada widocznych gołym okiem wad, rys, śmieci ani skaz. Nawet bransoleta wykonana jest solidnie, oczywiście z pełnych ogniw, z czego dwa z nich to o połowę mniejsze od pozostałych ogniwa, ułatwiające dokładne dopasowanie do ręki. Maskownica również wykonana jest z kawałka stali, nie z blaszki, a całość jest ładnie spasowana. Mimo tego optycznie taka bransoleta nie pasowała mi do tego zegarka, a jej splot kompletnie do mnie nie przemawiał, poza tym na co dzień jednak wolę paski – tak więc bransoleta od razu trafiła do pudełka, a zegarek cały czas noszę wyłącznie na pasku. Koperta na pierwszy rzut oka wygląda na tę samą, która jest w CB0010-02E – posiada więc wycięcie, pomiędzy uszami mocującymi pasek, dzięki któremu ładnie się on wpasowuje i nie jest kaleczony przez stal. Szerokość w tym miejscu to 23mm. Przy najbliższej okazji porównam obydwa zegarki w celu sprawdzenia, czy bransoleta z 88E pasowałaby do 02E. Odnośnie koperty, ma 43mm średnicy i wykonana jest bardzo dokładnie. Luneta jest częściowo polerowana i częściowo szczotkowana – piękne połączenie i ciekawy efekt. Podobnie zresztą jak bok koperty, który jest matowy, tak samo jak mocowanie paska, natomiast kant pomiędzy płaszczyznami jest ładnie wygładzony i wypolerowany. Bardzo podoba mi się takie połączenie szczotkowania i polerowania, zastosowane naprzemiennie na kopercie, szczególnie, że w newralgicznych miejscach na szczotkowanej powierzchni mniej będzie widać mikrorysy, a z kolei polerowane elementy dodają szlachetności całemu zegarkowi.

 

2b664ef07a0b27bcgen.jpg

 

755b61f00256ff88gen.jpg

 

aadea13d4f85bbafgen.jpg

 

Polerowane są również nakładane godzinowe indeksy na tarczy, podobnie jak wskazówki minutowa i godzinowa. Analogicznie jedne i drugie pokryte są warstwą farby Super-LumiNova. Świecą więc w ciemności na niebiesko. Polerowany jest również sekundnik, z charakterystycznym dla Radio Controlled zakończeniem. Sekundnik nie jest pokryty farbą, co z kolei ładnie współgra z również polerowanymi w całości, nakładanymi liczbami 12 i 6 na tarczy. Sama tarcza jest czarna, przy czym w mocniejszym świetle można zobaczyć ukryty pod nią panel solarny o lekko fioletowym odcieniu. Nie można zapomnieć o ciekawym, acz delikatnym giloszowaniu tarczy – na środku, do linii indeksów jest to szlif słoneczny, natomiast pod indeksami rozciąga się struktura płyty winylowej.

 

e15c5ab19be7a5e1gen.jpg

 

cc12197640cdf39bgen.jpg

 

W tarczę wkomponowano także wspomniane wcześniej napisy, niezbędne do użytkowania funkcji Radio Controlled, a mianowicie OK, RX oraz NO (właśnie na wskazaniu RX ustawia się sekundnik podczas synchronizacji z zegarem atomowym). Są one umieszczone na godzinie 9, podobnie jak antena zegarka, o czym informuje nas instrukcja obsługi. Poza nimi na tarczy widnieje także wskazanie czasu letniego (SMT ON/OFF) oraz oczywiście logo CITIZEN i technologii Eco-Drive i RADIO CONTROLLED. Pierścień na tarczy opisany jest skrótami stref czasowych, między którymi możemy wybierać wspomniane wyżej wskazania godziny. Wszystkie te elementy wykonano tą samą metodą nadruku, którą wykonane są indeksy minutowe, są to więc kolejne elementy które ładnie się ze sobą komponują.

 

211629e1e79ec316gen.jpg

 

Podsumowując, zegarek nie jest przesadnie elegancki, mały ani klasyczny – koperta 43mm idealnie pasuje do mojego 18cm nadgarstka, zegarek ładnie układa się na ręce. Dobrze komponuje się z koszulą, czyli moim codziennym strojem. Dodatkowo do dyspozycji mam Eco-Drive, Radio Controlled, Super-LumiNovą, szkło szafirowe i 100m szczelności. Nic tylko nosić i niczym się nie przejmować. No i nie muszę się też obawiać pól magnetycznych czy delikatnych wstrząsów podczas codziennego użytkowania – bo to przecież kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recka :)


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry przykład że kwarce to również ciekawe zegarki .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb29, dokładnie :) Z jednej strony fascynują mnie zegarki mechaniczne, ale jednak Citizen potrafi stworzyć kwarc, który też coś w sobie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity EDC , także konkretnie opisany . Jedynie można żałować tej niezbyt szczęśliwie wymyślonej bransolety . Uważam ,że w tego typu zegarkach dobra bransoleta to rzecz b.praktyczna.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahnik, ogólnie bransoleta to rzecz praktyczna :) Natomiast ja jakoś nie mogę się przekonać do kajdanów. Może kiedyś, do jakiegoś chrono, kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem ten model jakiś czas temu dla ojca na urodziny, właśnie będę go nabywał:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem ten model jakiś czas temu dla ojca na urodziny, właśnie będę go nabywał:).

I to jest dobre rozwiazanie. W miarę klasyczny zegarek , bezproblemowy w codziennym użytkowaniu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opisany Citek. Od razu nabrałem ochoty na zakup tylko bardziej przypadł mi do gustu ten drugi model.

 

 

post-32993-0-21620000-1426082548_thumb.jpg

Edytowane przez zooropa156

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaliber i koperta są chyba te same, daj znać jeśli go zakupisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaliber i koperta są chyba te same, daj znać jeśli go zakupisz ;)

OK. zobaczymy jak to będzie, bo pomysłów na nowy zegarek cały czas przybywa inie wiadomo na jaki padnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek. 
Ciekawi mnie rozbieżność symboli tego modelu. W niektórych sklepach ma oznaczenie CB0011-77E (Przykład). To chyba ten sam model? 
 
Bardzo mocno ciągnie mnie w kierunku niebieskiej wersji jedyne co mnie martwi to rozmiar, który może być dla mnie trochę za duży. Można prosić o jakieś zdjęcie nadgarstkowe? 

Jak długo w tym modelu świeci luma? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozbieżność symboli to jest to chyba typowa zagrywka citizena. Podobnie sprawa się ma z modelami AT8010-58E AT8011-55E AT8015-54E  wszystkie to te same zegarki przeznaczone na różne rynki (USA, europa, azja), co więcej tylko AT8015-54E jest produkowany w japonii (cena o około 50 dolców wyższa) reszta w chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

belzebub, też mi się wydaje, że to celowa zagrywka, aczkolwiek pewności nie mam. Po wpisaniu modelu z końcówką 77L w wyszukiwarkę nie pokazują się żadne polskie sklepy, a jedynie amerykańskie - a jak wiadomo, rynek USA rządzi się swoimi prawami...

 

loki_p Sprawdzę jutro po całym dniu noszenia jak długo świeci luma, chyba że chcesz wiedzieć ile świeci po naświetleniu żarówką? Wydaje mi się, że test całodzienny będzie bardziej miarodajny, a dzisiaj niestety Citek został sobie w domu :) foto nadgarstkowe postaram się też podesłać dzisiaj lub jutro.

Edytowane przez Konrad.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

belzebub, też mi się wydaje, że to celowa zagrywka, aczkolwiek pewności nie mam. Po wpisaniu modelu z końcówką 77L w wyszukiwarkę nie pokazują się żadne polskie sklepy, a jedynie amerykańskie - a jak wiadomo, rynek USA rządzi się swoimi prawami...

Można prosić o rozwinięcie? Rozważam zakup na dutyfreeislandshop.com. Tam też jest symbol CB0011-77. Mam się obawiać?

 

loki_p Sprawdzę jutro po całym dniu noszenia jak długo świeci luma, chyba że chcesz wiedzieć ile świeci po naświetleniu żarówką? Wydaje mi się, że test całodzienny będzie bardziej miarodajny, a dzisiaj niestety Citek został sobie w domu :) foto nadgarstkowe postaram się też podesłać dzisiaj lub jutro.

Zdecydowanie bardziej miarodajna będzie opinia po całodniowym noszeniu. Spokojnie poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te world time'y z mechanizmem H145to bardzo udana seria citizena. Miałem wcześniej cb0020-50e  i bardzo sobie chwaliłem ten zegarek. Obecnie mam "większego" brata wspomnianych modeli attese  CB0120-55E. Pozwolę sobie wkleić kilka fotek, i również polecam citizeny na H145 jako idealne zegarki na codzień. Jak ktoś lubi "jastrzębie" to na tym kalibrze jest też cb0130-51e

P1050234_zpswqq8pvuv.jpg

P1050229_zps8emcxlrp.jpg

P1040302_zps4e55bfc5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, zaoszczędzisz 200zł (280$ x 4zł - czy przesyłka jest wliczona? To trochę ponad 1100zł) a nie będziesz miał polskiej gwarancji i tak naprawdę nie wiesz, co kupujesz (przynajmniej ja wolę zobaczyć zegarek pod kątem zarysowań, ubić i działania zanim go nabędę). W Polsce z tutejszą gwarancją cena po rabatach to jakieś 1300zł.

 

Co do samego sklepu to musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto tam zamawiał - czy warto i czy mimo różnych referencji to na pewno te same zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie różnic pomiędzy zegarkami z serii AT80xx-5xE kontaktowałem się z supportem citizena w japonii. Potwierdzili, że wszystkie są takie same. Wersja na rynek amerykański ma inna referencje z powodu jakiegoś prawa celnego od zegarka z innym numerem referencyjnym dostępnym na rynku europejskim (oba produkowane w chinach), natomiast zegarek na rynek azjatycki ma inny numer referencyjny bo jest produkowany w japonii.

 

Zresztą zawsze można się z nimi skontaktować w sprawie tych zegarków (support[at]cb.citizen.co.jp); powinni rozwiać wszystkie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mail do Citizena może się przydać ;) Obiecane foto nadgarstkowe:

 

 

46cd8fef06e0db34gen.jpg

 

b719e574903f16a9gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad.P jak duży masz nadgarstek?  Widzę, że luma się ładuje :) 

A jak jest z trafianiem w indeksy przez sekundnik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 18cm. Sekundnik u mnie trafia zwykle bardzo ładnie, aż się zdziwiłem :) Gdy ma "gorszy dzień" to trafia zaraz obok indeksu minutowego, w odległości nie większej niz 0,5mm.

 

Co do lumy, o 20 Kończę pracę, schowam go do szafki i będę sprawdzał co jakiś czas, czy dalej jest czytelny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lumą sytuacja ma się następująco:

Po 1 godzinie świeciła bardzo mocno, po 2 godzinach nieco słabiej, ale nadal była mocno widoczna. Po 4 godzinach już się ustabilizowała, dużo słabsze świecenie, wystarczające do komfortowego odczytania godziny, natomiast po 9 godzinach (obudziłem się w środku nocy) nie było problemu z odczytaniem godziny, ale świeciła już dosyć słabym światłem, trzeba było lepiej się przyjrzeć. Co ciekawe, praktycznie tak samo świeciła jakieś 12 godzin od odłożenia w ciemne miejsce - nadal można było w zupełnej ciemności odczytać godzinę bez większego problemu, chociaż światło było już faktycznie dosyć słabe.

 

Post pod postem celowo, aby zainteresowani zauważyli odświeżenie tematu ;)

Edytowane przez Konrad.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poświęcenie i i dogłębną analizę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, gdybyś coś jeszcze potrzebował pytaj śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



    • Przez Pawel777
      Witam.
       
      Od kilku dni Jestem posiadaczem Citizena z funkcją Radio Controlled. Niestety funkcja nie działa za każdym razem - częściej nie działa niż działa, nawet w tym samym miejscu, a od dwóch dni ich nie może "pobrać" czasu.
      Czy jest to normalne?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez Degron
      Witam, zastanawiam się nad kupnem  Citizen Radio Controlled Tsuki-yomi Moonphase Eco-Drive. Model jest nowy i wiele opinii o nim nie ma. Uważacie, że cena 2950 zł odpowiada jakości tego zegarka? Szukam czegoś na codzień, na bransolecie, nie automat. Ogólnie zegarek spełnia większość kryteriów co do wielkości, kolorystyki itd. Jedynie zastanawiam się czy cena jest adekwatna. 
      IMG_1851.webp
    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez SOWIZDRZAL
      Znalazłem zegarek, który spełnia wszystkie moje założenia, Seiko SBTM217. Bezobsługowy - wieczny kalendarz, solarny, sterowany radiowo, i nawet w tytanie, co by ręki nie obrywał. Poszukałem do niego kontrapunktu w postaci Citizena CB3010-57L, żeby upewnić się w swoim wyborze. No i niestety, na sam koniec natrafiłem na Seiko Astron SBXY031, który zagmatwał prosty wybór. Przy założeniu całkowitych kosztów zakupu na poziomie 2500zł., radośnie przebija się przez budżet.
      Caliber 7B72 vs 7B52. Czy warto dokładać do Astrona?
      Specyfikacja 7B72: https://www.seikowatches.com/instructions/html/SEIKO_7B62_7B72_EN/BONDSYcjcdhupi
      Specyfikacja 7b52: nie mogę poszukać.
      Seiko Selection SBTM217
      https://www.sakurawatches.com/seiko-selection-sbtm217
      CITIZEN ATTESA CB3010-57L
      https://www.sakurawatches.com/citizen-attesa-cb3010-57l
      Seiko Astron SBXY031
      https://www.sakurawatches.com/seiko-astron-sbxy031
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.