Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie tak. Marnej jakości.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jaki konkretny opis tego zegarka z aukcji:

 

Rodzaj mechanizmu: wahadłowy
Kolor tarczy: ciemna
Typ zapięcia: zapinane

 

Rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie zapinane i co więcej trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniano też że szkło mineralne. Wątpię żeby TAG pozwoliłby sobie w Grand Cerrera na szkło mineralne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny pasek z zapięciem jest kilka razy droższy. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie znam tam nikogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Warszawa to dla mnie są dwa wyjścia:

 

1. Serwis na ul.Ptasiej 2 ,przed oddaniem lepiej się upewnić co ile kosztuje by potem nie było rozczarowania ;)

 

2. Pan Zbyszek ul.Piekna 47 tel.606 467 876 (polecany na tym forum)

Pana Zbyszka znam osobiście, bardzo dobry fachowiec za przyzwoite pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-75620-0-78532200-1463352206_thumb.jpgDobry wieczór,

z przyjemnością zapisuję do klubu, i od razu pochwalę się nabytkiem, szczególnie, że to mój pierwszy Tag i pierwszy zegarek automatyczny.

Długo szukałem odpowiedniego: miał być prosty, powściągliwy, niekolorowy, a jednocześnie solidny, masywny, ale bez przesady.

Myślę, że trafiłem idealnie, to chyba ostatni rozmiar odpowiedni na moją małą łapę (17 cm), potem: 42 mm i więcej byłoby już za dużo.

Myślałem "po drodze" o 300-tce, ale ona z kolei IMO za rachityczna, za leciutka, cieniutka, ktoś napisał o bransolecie 300-tki: "papierowa" zgadzam się w 100%!

A w 500-tce: super!, akurat i bransoleta i koperta dla mnie odpowiednio masywna, "mięsista".

Na razie przyzwyczajam się do automatu, trochę go obserwuję, mam nadzieję, że nie wyśmiejecie moich banalnych pytań:

1. zegar robi + 8 sek/dobę, regularnie. Czy to OK? Zawracać sobie tym głowę? Regulować? Znam poradę: "chcesz mieć dokładnie, kup kwarca", ale może 8 sek za dużo?

2. Calibre 5 to chyba podstawowy (najprostszy) mechanizm stosowany przez Taga, ale w moim (WAK2110) jaki jest? ETA, Sellita? który "lepszy"? Czymś się różnią?

3. Tag Na swojej stronie zaleca przeglądy co 2 lata. Rzeczywiście trzeba tak często? jeśli nie to jaki interwał? Ile kosztuje?

W ogóle bardzo proszę o doświadczenia posiadaczy 500-tek, może są jakieś "ciekawostki" związane z tym modelem?

 

 

post-75620-0-09065100-1463352369_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluję, świetny wybór i na pewno będziesz zadowolony.

Odpowiadając na pytania:

1. nie masz się czym przejmować. Nie ma on certyfikatu COSC więc +8s/dobę to bardzo dobry wynik. W dodatku jest to nowy zegarek, poczekaj aż się rozchodzi.

3. moim zdaniem co dwa lata nie ma sensu robić przeglądu, oczywiście gdy nic się z zegarkiem nie dzieje. Uważam że jak zrobisz pierwszy serwis po 5 latach będzie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluję, świetny wybór i na pewno będziesz zadowolony.

Odpowiadając na pytania:

1. nie masz się czym przejmować. Nie ma on certyfikatu COSC więc +8s/dobę to bardzo dobry wynik. W dodatku jest to nowy zegarek, poczekaj aż się rozchodzi.

3. moim zdaniem co dwa lata nie ma sensu robić przeglądu, oczywiście gdy nic się z zegarkiem nie dzieje. Uważam że jak zrobisz pierwszy serwis po 5 latach będzie ok. 

wielkie dzięki  :)

tak mi się zdawało, że 2 lata to chyba trochę za często...w każdym razie 5 to zdecydowanie lepiej  ;)

będę mu się przyglądał; jak się "rozchodzi" dam znać, mam tylko nadzieje, że rozchodzi się w dobrą stronę  ;)

a jak z mechanizmem? wiadomo, co w nim siedzi w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jest to ETA 2824-2 elabore, ponoć również lekko udoskonalony przez Taga. Ale zaznaczam że ja w tym temacie specjalistą nie jestem i mogę się mylić. Dlatego też poczekaj aż któryś z Kolegów ze znacznie większą wiedzą niż moja potwierdzi lub zaprzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jest to ETA 2824-2 elabore, ponoć również lekko udoskonalony przez Taga. Ale zaznaczam że ja w tym temacie specjalistą nie jestem i mogę się mylić. Dlatego też poczekaj aż któryś z Kolegów ze znacznie większą wiedzą niż moja potwierdzi lub zaprzeczy.

OK, nie miałbym nic przeciwko ETA 2824-2. Jak słyszałem choć niespecjalnie wyrafinowany jest podobno do bólu prosty i łatwy w serwisowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jak napisał kolega Krisu - nie masz się co przejmować spieszeniem 8s. Jak kupowałem moją Carrerę to też robiła coś koło +8s, a obecnie, po 3 miesiącach, są już okolice +3s. Twój też na pewno się rozchodzi :) Potwierdzę również to co zostało już napisane - serwis spokojnie raz na 5 lat.

Edytowane przez KonradR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega Krisu - nie masz się co przejmować spieszeniem 8s. Jak kupowałem moją Carrerę to też robiła coś koło +8s, a obecnie, po 3 miesiącach, są już okolice +3s. Twój też na pewno się rozchodzi :) Potwierdzę również to co zostało już napisane - serwis spokojnie raz na 5 lat.

No to szacunek i gratulacje! Życzę Ci, żeby ta dokładność utrzymała się już na stałe (a najlepiej, żeby jeszcze się poprawiła ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8ce46844975dc23509afb8d94d26591a.jpg

Dzien dobry :)


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super 

dzieki

Jeżeli Warszawa to dla mnie są dwa wyjścia:

1. Serwis na ul.Ptasiej 2 ,przed oddaniem lepiej się upewnić co ile kosztuje by potem nie było rozczarowania ;)

2. Pan Zbyszek ul.Piekna 47 tel.606 467 876 (polecany na tym forum)
Pana Zbyszka znam osobiście, bardzo dobry fachowiec za przyzwoite pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo czekałem, dotarł 2 tyg temu. Jestem mega zadowolony :)

 

20160506_151110_resized.jpg

20160506_205127_resized.jpg

20160506_131037_resized.jpg

20160506_131235_resized.jpg

20160506_130729_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Najfajniejsze jest to jak zmienia kolory pod wpływem swiatla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.