Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

McLaren rządzi. Czarna i szara co najwyżej są bardziej uniwersalne. Ale jeśli chodzi o sportowe pierd**nięcie- ta wersja jest z przodu. Otarłem się wręcz o nią ale swojego czasu wybrałem CV2A11 właśnie ze względu na uniwersalność.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie przygladam tej bialej tarczy i pomaranczowej wskazowce i mi sie coraz bardziej podoba

 

a sa takie tylko z cala biala tarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stainless steel case with a black rubber strap. Fixed black ceramic showing tachymeter markings bezel. White dial with luminous hands and Arabic numeral hour markers. Minute markers around the outer rim. Dial Type: Analog. Luminescent hands and markers. Date display at the 3 o'clock position. Chronograph - three sub-dials displaying: 60 second, 30 minute and 12 hour. Automatic movement with a 50 hour power reserve. Scratch resistant sapphire crystal. Screw down crown. Skeleton case back. Case diameter: 43 mm. Round case shape. Band width: 25 mm. Deployment clasp. Water resistant at 100 meters / 330 feet. Functions: chronograph, date, hour, minute, second. Luxury watch style. Tag Heuer Carrera Chronograph McLaren Mercedes Calibre 1887 White Dial Black Rubber Mens Watch CAR2A12FT6033.

 

raz jeszcze gratuluje bo to b.ładny zegar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze :)

 

Gustav racja, jeśli chodzi o sportowe zacięcie to wygrywa z czarną i szarą.

 

Odmierzam czas do świątecznego wolnego ;-)

post-51540-0-15271700-1482488924_thumb.jpeg

post-51540-0-09987500-1482488960_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carrery z czarna tarcza juz widzialem na zywo ale tej z biala jeszcze nie

 

czy jest gdzies w Warszawie do obejrzenia na zywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł wczoraj pod obiektyw, więc wrzucam do klubu TH:

 

rffOOum.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy go ma na żywo jest tak piękny jak na tym zdjęciu. Super zdjęcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wczoraj w czeluściach kart sd znalazłem zdjecia takiego Taga, którego nieopacznie wymieniłem na omegę 300. Troszkę za nim zatęskniłem

 

post-31778-0-08733200-1482571693_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne to niebieskie Monaco.

Miałem takiego w czarnej wersji i przyznam, że jak popatrzyłem na Twoje zdjęcie to za nim zatęskniłem.

Ten niebieski nawet chyba ładniejszy od czarnego.

Chyba bym kupił ponownie na Twoim miejscu :)

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jakiś czas temu na rynku. Czarnych do oporu ale niebieskich nic a nic. Ale do wakacji chyba znajde- a jak nie znajdę to zostaje Monaco Mcqueen :-).

Do tego jeszcze mialem gumke, która świetnie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem sobie troche w innych watkach i zrodlach o werku 1887, wiec mniej wiecej mam pojecie co to za werk i jakie jest jego pochodzenie + postrzeganie

nie udalo mi sie znalezc natomiast za duzo o calibre 16

 

poniewaz oba sa stosowane w carrerach i teoretycznie roznica w cenie miedzy nimi nie jest relatywnie duza (tj. ok +1k za calibre 1887 w przypadku cen katalogowych) to zaczalem sie zastanawiac czy rzeczywiscie oplaca sie doplacic taka kase

 

pewnie beda rozne opinie na ten temat, ale jestem ciekaw zdania bardziej zaznajomionych z tagiem i jego werkami - czy wg was oplaca sie inwestowac w calibre 1887 zamiast calibre 16 (przy zalozeniu ze doplata to max 1k pln)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów wynika, że 16 może mieć lepszą precyzję chodu. Natomiast operowanie stoperem w 1887 to poezja i 16 w tym obszarze się nie umywa.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów wynika, że 16 może mieć lepszą precyzję chodu. Natomiast operowanie stoperem w 1887 to poezja i 16 w tym obszarze się nie umywa.

przyznam sie szczerze ze jestem zaskoczony - zakladalem wstepnie, ze 1887 pewnie bedzie lepszy od cal. 16 we wszystkich aspektach, a okazuje sie ze wcale tak nie musi byc...

 

dla mnie osobiscie precyzja chodu wazniejsza bo chrono to raczej dla ozdoby niz realnego uzytku

 

a duze sa roznice w precyzji chodu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to z 2 czy 3 sekundy większa maksymalna różnica między pozycjami. Wg mnie do zaakceptowania. Ale nie mam pojęcia jak ze stabilnością długoterminową.

 

Weź pod uwagę również, że kaliber 16 może być nie ETĄ a Sellitą.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę również, że kaliber 16 może być nie ETĄ a Sellitą.

cenna uwaga

a wiesz moze czy eta albo sellita moze sie pojawiac zamiennie a zegarek bedzie mial ta sama referencja czy w takim przypadku bedzie to oznaczone innym numerem?

albo inaczej - czy jest szansa zeby to jakos rozpoznac inaczej niz ogladajac mechanizm

 

przy zalozeniu ze kupuje sie w sklepie stacjonarnym to mozna to zobaczyc, ale przez internet to juz nie wiec pozostaje liczyc na rzetelny opis lub jakies oznaczenia dzieki ktorym sie to pozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w sklepie stacjonarnym tego nie poznasz. Jedynie w katalogu sprzedawcy jest gdzieś wzmianka czy to  Eta czy Sellita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w sklepie stacjonarnym tego nie poznasz. Jedynie w katalogu sprzedawcy jest gdzieś wzmianka czy to  Eta czy Sellita.

a mi sie wydaje ze ilosc kamieni moze pomoc w identyfikacji czy jest to eta czy sellita

jezeli dobrze sie wyedukowalem czytajac rozne watki na tym forum to w ecie jest 25 a w sellicie 26 kamieni (jezeli rozmawiamy o eta 2824 i sw200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cal16 , to 7750

stałem przed tym samym wyborem co Ty wybrałem 1887 ,7750 możesz mieć w certinie za ok 3 tyś , co by nie pisać 1887 tylko w TH i jak Carrera to tylko na 1887 moje zdanie :)1887.jpg

Edytowane przez bar72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dorian06 próbowałeś w swoim Monaco takiej konfiguracji?

 

W życiu. Choć może dobrze wyglądać. Nie mam skórzanego 22mm nato. :( Jedynie to na niebieskiej gumie nosiłem. Dodam, że podobało mi się takie połączenie.

...

Calibre 16 w razie w naprawisz "wszędzie". ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to będzie Sellita?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calibre 16 w razie w naprawisz "wszędzie". ;)

Nawet jeśli to będzie Sellita?

samodzielnie wypatrzylem jeszcze jedna roznice (byc moze istotna) - rezerwa chodu w 1887 to 50h a w cal. 16 to 42h

 

to moze krotko podsumuje jakie sa moje wnioski odnosnie cal. 16 vs 1887 w oparciu o wasze wyjasnienia

 

argumenty "za" cal.16

- mozna sie spodziewac ze cal.16 bedzie mial wieksza precyzje chodu

- tanszy w serwisowaniu

 

argumenty "przeciw" cal.16

- moze to byc eta lub sellita

- krotsza rezerwa chodu

 

argumenty "za" 1887

- ma plynniej dzialajace chrono

- uznawany jako "in house" i dostepny tylko w tagu

 

argumenty "przeciw"

- gorsza precyzja chodu

- spodziewane drozsze koszty serwisu

 

patrzac slepo na liczby to nie ma na tyle istotnych roznic pomiedzy 1887 a cal. 16 zeby doplacac te +1k do 1887. wydaje sie ze wrecz lepiej wziac cal. 16 bo ma lepsza precyzje chodu i bedzie latwiejszy i tanszy w serwisowaniu

 

patrzac od strony prestizowej to 1887 ma sens bo to mimo wszystko in house taga

 

no i szczerze mowiac dalej jestem w punkcie wyjscia - kierowac sie sercem (czyt. 1887) czy rozumem (czyt. cal.16)

 

 

jezeli ktos jeszcze znajdzie jakis argument za lub przeciw jednym lub drugim mechanizmem to bede wdzieczny za nastepne komentarze / refleksje

 

tak czy inaczej dziekuje wszystkim ktorzy wzieli udzial w tej dyskusji i zechcieli sie podzielic swoja wiedza ze mna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to będzie Sellita?

Przypuszczam, że tak.

Argument za 1887. Zrobiło go Seiko.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.