Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Kieruj sie sercem. Zegarek za te pieniadze zapewniac ma juz pozytywne emocje :)

Zdecydowanie serce cokolwiek podpowie w tym przypadku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz 16 będzie cię gryzło, że to nie 1887. Do pierwszego serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 16, a nadwyżkę 1k przeznacz na kolejny projekt zegarkowy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to serce mowi carrera :) przeciez wyglad ten sam niezaleznie od werku i bedzie tak samo cieszyc ;)

 

chcialem poprostu zrozumiec roznice miedzy oboma werkami

 

niestety musi minac jeszcze troche czasu zanim dozbieram do carrery, ale z tej calej dyskusji wiem jedno - oba werki roznia sie tak naprawde niewiele, wiec co bym nie wybral to i tak bede zadowolony :)

 

teraz trzeba cierpliwie wrzucac kase do swinki i czekac na okazje do zakupu

 

jeszcze raz dzieki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caliber 16 możesz mieć w zegarku za 4-5k jak Tissot Certina itp, a 1887 tylko w Tagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caliber 16 możesz mieć w zegarku za 4-5k jak Tissot Certina itp, a 1887 tylko w Tagu.

roznica w cenie miedzy nimi nie jest duza wiec jak juz w swince bedzie odpowiednia kwota to jak znam siebie ten argument przewazy i pewnie wezme 1887 wbrew zdrowemu rozsadkowi..

Edytowane przez adam78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aquaracer właśnie niestety trafił już 2 raz do naprawy gwarancyjnej.Za pierwszym razem (wrzesień 2016) wg opisu Pana Pieśkiewicza naprawiany był mechanizm (zespół) automatycznego naciągu.

Teraz, sądząc po objawach prawdopodobnie występuje ten sam problem. Wygląda to tak: zdejmuję zegarek wieczorem, a rano (po ok. 9-10 godz) nie chodzi. zegarek noszę codziennie, bez przerw

jak wynika z rachunku ok 14-15 godz./dobę

 

post-75620-0-91131500-1482856665_thumb.jpg

zegarek (WAK2110) jest praktycznie nowy, kupiony w maju, w sklepie, oczywiście nieużywany itd.

Czy może ktoś z szanownych Kolegów słyszał o podobnych problemach? Czy to przypadek, czy trafił mi się mechanizm znany z takich przypadłości?

Dzięki za odpowiedzi i ew. sugestie, jeżeli coś jest na rzeczy, chciałbym wiedzieć na przyszłość jaki werk omijać szerokim łukiem  :)

Zegarek nie miał żadnych "przygód" mechanicznych: upadku, uderzenia itd

post-75620-0-24554000-1482856639_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aquaracer właśnie niestety trafił już 2 raz do naprawy gwarancyjnej.Za pierwszym razem (wrzesień 2016) wg opisu Pana Pieśkiewicza naprawiany był mechanizm (zespół) automatycznego naciągu.

Teraz, sądząc po objawach prawdopodobnie występuje ten sam problem. Wygląda to tak: zdejmuję zegarek wieczorem, a rano (po ok. 9-10 godz) nie chodzi. zegarek noszę codziennie, bez przerw

jak wynika z rachunku ok 14-15 godz./dobę

attachicon.gif1'.jpg

attachicon.gif2'.jpg

zegarek (WAK2110) jest praktycznie nowy, kupiony w maju, w sklepie, oczywiście nieużywany itd.

Czy może ktoś z szanownych Kolegów słyszał o podobnych problemach? Czy to przypadek, czy trafił mi się mechanizm znany z takich przypadłości?

Dzięki za odpowiedzi i ew. sugestie, jeżeli coś jest na rzeczy, chciałbym wiedzieć na przyszłość jaki werk omijać szerokim łukiem :)

Zegarek nie miał żadnych "przygód" mechanicznych: upadku, uderzenia itd

Jeśli mechanizm to sellita sw200 to miałem dokładnie tak samo w Frederique Constant, wysłałem na naprawę do Wroclawia i poprosiłem o full serwis. Od tego czasu nie ma problemu, plus wyregulowali idealnie

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam Taga  :)

e9w7q8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aquaracer właśnie niestety trafił już 2 raz do naprawy gwarancyjnej.Za pierwszym razem (wrzesień 2016) wg opisu Pana Pieśkiewicza naprawiany był mechanizm (zespół) automatycznego naciągu.

Teraz, sądząc po objawach prawdopodobnie występuje ten sam problem. Wygląda to tak: zdejmuję zegarek wieczorem, a rano (po ok. 9-10 godz) nie chodzi. zegarek noszę codziennie, bez przerw

jak wynika z rachunku ok 14-15 godz./dobę

zegarek (WAK2110) jest praktycznie nowy, kupiony w maju, w sklepie, oczywiście nieużywany itd.

Czy może ktoś z szanownych Kolegów słyszał o podobnych problemach? Czy to przypadek, czy trafił mi się mechanizm znany z takich przypadłości?

Dzięki za odpowiedzi i ew. sugestie, jeżeli coś jest na rzeczy, chciałbym wiedzieć na przyszłość jaki werk omijać szerokim łukiem  :)

Zegarek nie miał żadnych "przygód" mechanicznych: upadku, uderzenia itd

 

Spotkałem się z takim przypadkiem, że zegarek się zatrzymywał nawet jak został odłożony na noc do rotomatu. Był problem z wahnikiem. Przy obracaniu zegarkiem wahnik też się obracał razem z nim (tak jakby się blokował). Też w sw200-1. Jak zegarek został nakręcony koronką to chód zachowywał poprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... do usunięcia

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z jednym TH, ale z innym modelem i mechanizmem.. też był dwa razy w serwisie u Pieśkiewicza. Za drugim razem stwierdzili że był problem z łożyskiem wahnika.

@johndoe, o co chodzi z tą fotą Citizena? ;)

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam Taga  :)

 

Świetna 500. Graty.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica w cenie miedzy nimi nie jest duza wiec jak juz w swince bedzie odpowiednia kwota to jak znam siebie ten argument przewazy i pewnie wezme 1887 wbrew zdrowemu rozsadkowi..

 

A ja Ci powiem, biez to co nakazuje rozsadek. Skoro musisz uciulac kase na zakup to jak przyjdzie wydac Ci 1/10 ceny (mam na mysli cene uzywanego) na cykliczny serwis co 4 lata szybko pozalujesz. Dodatkowym plusem dodatnim (moim zdaniem) cal16 jest zarąbisty day date, czego nie ma w cal 1887. A skoro zalezy ci na "prestyżu" uciulaj tyle samo w ojro co w zlotowkach i kup cal 360 w bialym zlocie.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Witajcie. Bardzo proszę kolegów o "kilka słów" na temat tego modelu:

tag heuer link automatic chrono calibre 16 cjf2110.ba0594

Interesuje mnie mechanizm, jego solidność, cena okresowego serwisu oraz najwazniejsze-dokładność mechanizmu.

Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Zgadza się. Jednak pytałem także o konkretny model zegarka którego w żadnym poscie się nie dopatrzyłem. Odchyłek czasowych również niezauważyłem opisanych, jedynie porównania do innego mechanizmu ale jeśli nie sprawia Ci To problemu, będę wdzięczny za każdą rzeczową informację. Po prostu jestem na etapie kupna i waham się z wymianą mojej Omegi 300 pro na ten właśnie model ktory nie ukrywam, że mi się podoba.

Edytowane przez Posek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jednak pytałem także o konkretny model zegarka którego w żadnym poscie się nie dopatrzyłem.

Kolego temat poruszany tutaj dotyczy właśnie cal 16 który znajdzie sie w th który chcesz kupic. Co do konkretnego modelu zegarka to Tobie powinien sie podobać, a nie nam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez marcines

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

" Co do konkretnego modelu to Tobie powinien się podobać a nie nam"

Nigdzie nie napisałem, ze komukolwiek poza mną zegarek ma się podobać, więc nie wiem na jakiej podstawie takowe zdanie napisałeś, ale to szczegół

Mimo wszystko dziękuję za życzliwe odpowiedzi. Przeczytałem 44 strony tej szacownej zakładki i wszystko o kal16 ciągnie się na conajmniej kilkunastu stronach w związku z powyższym ciężko (dla mnie) ogarnąć to wszystko do kupy. Dlatego zapytam Koledzy inaczej:

1. Jaki rodzaj 16 siedzi w podanym przeze mnie egzemplarzu ?

2. Czy jest to sprawdzona i dobra konstrukcja ?

3. Jakie są jej odchyłki czasowe ?

4. Jak sprawuje się i nosi zamontowana bransoleta rozpoznawana tylko w TH , jak z jakością samego zapięcia, koperty, jak z podatnością na zarysowania ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie cal 17 :)

7a49c1e71896a402bd27c3d8a905de5f.jpg

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jack Heuer Carrera 80th Birthday Limited edition?

 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.