Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wiesz że te wyżej zaprezentowane paski są "skórzane". One niestety nawet nie leżały koło dobrej jakościowo skóry i trochę nimi krzywdzisz te zegarki.

 

Krzywdzę te zegarki? Hmmm....   Myślę, że im nawet stara krowa krzywdy żadnej nie zrobi. I nie wiem dlaczego "skórzane"? Czemu ten cudzysłów? Czy tylko szlachetne skóry zasługują na to, by je skórami nazwać? 

 

Ja ściągam zegarek tylko wtedy, gdy go zmieniam na inny, albo, jeśli mam na ręce "klasyka", gdy się myję. Poza tym noszę go w pracy, w zabawie, we śnie - cały czas. A mieszkam w klimacie upalnym i wilgotnym. I zapewniam Cię, że ta skóra, jaka by ona nie była, jest wygodniejsza od oryginalnej bransolety TAGa kosztującej 200 franków.  Zatem może krzywdzę zegarki, cokolwiek by to miało znaczyć, ale z pewnością nie krzywdzę siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieraj tego jako atak, każdy nosi swoje zegarki na czym mu się podoba. Wyraziłem tylko swoją opinie. Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega hiob kompletnie nie zrozumiał naszych intencji w temacie pasków. Taki jeden paseczek silikonowy od Omegi kosztuje sporo więcej od wszystkich zaprezentowanych razem wziętych, ale przecież o gustach nie będziemy tu dyskutować. Niemniej jednak zegarki fajne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krzysio, ja nawet nie staram się zrozumieć Waszych intencji, ja jedynie odpowiadam na Wasze komentarze. To prawda, że o gustach trudno dyskutować i już wcześniej pisałem, że dzielę się z Wami jedynie swoją opinią. A to, że coś kosztuje więcej, nie jest, w moim odczuciu, wcale argumentem "za". Przykład? Turbillon. TAG ma jakiegoś za ok. 15 tys dolarów i jest to relatywnie dobra cena. Podobno inni producenci byli oburzeni, że TAG tak tanio sprzedaje tak skomplikowany mechanizm. Ale dla mnie 15 tys dolarów to Cadillac z 51 roku, albo Cougar z 72, więc choć nie wątpię, że tourbillon TAGa jest doskonałym mechanizmem, ja kupiłem sobie dwa chińskie tourbillony za 10 procent tej ceny. I są to "prawdziwe tourbillony", tak, jak prawdziwa jest skóra pasków do nich. 

 

Profanacja? Nie sądzę. Dla mnie większą profanacją jest kwarcowy mechanizm w TAGu, czy Omedze. Ale to właśnie rzecz gustu - i możliwości finansowych, które, niestety, mam ograniczone, a więc muszę czasem dokonywać kompromisowych wyborów. 

 

BTW dziękuję za miłe słowa dotyczące mojej kolekcji i zapewniam Cię i mazika77, że nigdy nie odbierałem Waszych wpisów jako atak na moją osobę.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją intencją nie była w żadnej mierze krytyka. Próbowałem jedynie wskazać jakie są możliwości wyboru. Każdy i tak wybiera wg. własnego gustu i upodobań. Na tym przecież indywidualność polega, aby nie stała się komercją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...NATO, czy silikon to nie dla mnie, nie podobają mi się w ogóle takie paski. Wygląda to tak, jakby ktoś włożył trampki do smokingu.

Piotrek, przy czym nie każdego dnia chadzamy w smokingu :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiob, czy ja dobrze zrozumiałem (policzyłem), zaplaciles za chińskiego turbiliona 750$?

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiob, czy ja dobrze zrozumiałem (policzyłem), zaplaciles za chińskiego turbiliona 750$?

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

 

Kupiłem dwa, bo są to dwa różnego rodzaju tourbillony. Za każdego zapłaciłem 699 dolarów. Jeden już mam, jest też film go opisujący, drugi jest w drodze, więc powinienem o nim opowiedzieć wkrótce. 

 

 

Piotrek, przy czym nie każdego dnia chadzamy w smokingu :)

 

Jasne. A w moim przypadku takiego dnia jeszcze nie było. Ostatnio mi coś odbiło i chodzę w kowbojkach i kapeluszu, więc trudno mnie nazwać niewolnikiem mody. Skoro Bond chodzi z nurkiem do smokingu, a ja w kowbojkach do garnituru, to dlaczego nie nosić Napy do fraka? Kto bogatemu zabroni?  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z serwisem TAGa w Polsce i tą 'gwarancją międzynarodową'? Na Chrono24 sprzedawca odpisał mi tak:

 

"In the case of guarantee, you can contact us at any time, but also to any contract partner (without invoice) from Tag Heuer.

We are not an official Tag Heuer dealer but we only purchase watches of such."

 

Czego w praktyce potrzebuję do przyjęcia zgłoszenia gwarancyjnego TH w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego w praktyce potrzebuję do przyjęcia zgłoszenia gwarancyjnego TH w Polsce?

 

pisałem już w tym temacie - potwierdzone u Pieśkiewicza:

 

 

wg informacji na stronie tag heuer przekaz jest jasny:

- musi być karta gwarancyjna

- karta musi być wypełniona przez autoryzowanego sprzedawcę i mieć datę zakupu

- musi być zgodny nr seryjny

 

na tej podstawie gwaracja jest respektowana na całym świecie w autoryzowanych serwisach

 

/ważne: nie ma informacji o paragonie czy innym dowodzie zakupu - wystarczy sama poprawnie wypełniona karta/

 

oryginalny cytat:

To benefit from this limited guarantee the following conditions must be met:

  • the international guarantee card, located in the guarantee booklet you received with your watch, must be enclosed with the watch when it is sent for repair and must be signed and dated at the time of purchase by an approved TAG Heuer retailer or, by a dedicated TAG Heuer Boutique; TAG Heuer will not honor the guarantee for watches sold without a valid guarantee card properly filled out and signed by an approved TAG Heuer retailer or by a dedicated TAG Heuer Boutique;
  • the serial number engraved on the case is perfectly legible and no part of the original case back or original serial number has been removed, modified, falsified, altered , replaced, erased or rendered illegible.

If any of these conditions are not met, all rights attached to the TAG Heuer international guarantee system will be cancelled.

Edytowane przez spychacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisali mu przeciez ze nie potrzebuje zadnej faktury, nie sa ad ale od takich kupuja zegarki, wiec teoretycznie maja wypelnione papiery.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, u Pieskiewicza potrzebna jest tylko karta/miedzynarodowa gwarancja z nr zegarka i podbita przez sklep, kartę rejestrują przy zakupie. Ale uwaga na zakupy za granicą - kupowałem cztery lata temu Tag Heuera Formuła 1 i miesiąc temu Victorinoxa w USA i w obydwu przypadkach karty przyszły "czyste" . W przypadku Taga sprawę olałem, mam go 4 lata i gwarancji już nie ma, a Vicek był nie dla mnie więc też olałem ;) Polecam przed zakupem zapytać, czy karta będzie aktywowana i podbita.

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za pomoc - za chwilę założę wątek w dziale z poradami zakupowymi z pytaniem o sprzedawców gdzie i strony z przedmiotem który chciałbym kupić. Może jeszcze zdążę przed świętami sobie prezent zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odebrałem jesienny pasiorek od naszego forumowego strapmaker'a. Nić świetnie dobrana do koloru grotu sekundnika i napisu na tarczy. Pasek mięsiutki i wygodny. Trochę czekania ale warto było. Logo na klamrze zdradza autora :)

 

3uA7OYp.jpg

uvNw9p9.jpg

f9zMd9J.jpg

dyzBACU.jpg

cXLzxep.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery na skórze to ogólnir kontrowersyjny temat, niemal polityczny Na gumach nosiłem różnych, bransolecie też. Paska mi się zachciało, taki brąz na jesień. A że rąk na forum sprawnych nie brakuje, to po 10 dniach oczekiwania przyszła kopertka.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo, pomarańczowa drabinka. No tam sporo pod wodą, to wybór był oczywisty.

 

G6

Jeszcze na czarnym Boneto 324 nosiłem - bardzo fajna guma. Czarna i pomarańczowa drabinka wpadły niestety jak się lato skończyło. Obris Morgan obie, również gorąco polecam.

 

pAT4haE.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Koledzy, zachowajmay powściągliwość Każdy się ubiera jak lubi :D Są divery, które widuje na forach, zdjęciach w sieci, wyłącznie na skórach. To drugi diver, któruy noszę na tego typu pasku. Poprzedni to Artego 300m, uważam że oba dobrze wyglądają w takiej aranżacji. Dodatkowo mięciutka skóra jest o wiele wygodniejsza jesienią i zimą niż guma czy kajdan. Aczkolwiek pewnie za parę tygodni wskoczy stal, jej chłód i ciężar przy założeniu też ma swoje uroki.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie wygląda świetnie. Nurek na pasku to coś dziwnego? Panerai widzieli?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie wygląda świetnie. Nurek na pasku to coś dziwnego? Panerai widzieli?

O Panerai myślałem, pisząc poprzedni post, a raczej jego część o nurkach innych marek na skórzanych paskach. Z resztą jest tego od groma.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai widzieli. Tylko jemu do twarzy w pasku. A znow nie bardzo na branzolecie czy na gumie. Chociaż to ostanie jeszcze ujdzie. Nic nie ma do tego paska bo jest piękny. Tylko mi do niego nie pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Autavii nie zdążyłem mieć a zdążyła ze zdwojoną siłą wrócić myśl o Monaco.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.