Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Datę mogli dać czarną.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jazda. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można się zgodzić z tym "tandetnym" wyglądem cv2a84. Foto kolegi bardzo słabe, na żywo zupełnie inaczej. Jest to typowa wersja vintage, raczej dla kogoś kto ma już kilka show off i chce vintage.

 

Jeśli chodzi o ten jedyny to rzeczywiście chyba stal na bransolecie, widać ja z 20 metrów ???? To ma być nowy ?

Na bazarku jest ciekawa propozycja ????

 

Masz może foto?

To, że ma brązowy pasek i cyfry to od razu znaczy, że jest „vintage”? Hmmm...

Z 20 metrów to może widać Breitlinga, ale na pewno nie Carrerę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ma brązowy pasek i cyfry to od razu znaczy, że jest „vintage”? Hmmm...

Z 20 metrów to może widać Breitlinga, ale na pewno nie Carrerę :)

Ok. Powiedzmy, że jest najbardziej "vintage look" ze wszystkich dostępnych Carrera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy któryś z kolegów robił przegląd aquaracera po 2latach

(Chyba tak zalecają) ile może kosztować ?czy może odpuscic?

Choć mam zegarek z września 2017 to ciekawi mnie już ta kwestia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto zaleca przegląd co 2 lata? Po takim okresie jeżeli zegarek chodzi prawidłowo wystarczy że zrobisz sprawdzenie wodoszczelnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nosisz go codziennie, to ja osobiście wysłałbym zegarek na serwis po 3-4 latach. Mój w tygodniu więcej leżakuje niż biega więc swojego nie planuje odesłać w najbliższym czasie.

 

6384855a4851ad18511a4ee52d53dcc8.jpg

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ,w salonie zalecali tak myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się oficjalnie przywitać na grupie Tag Heuer. Moim pierwszym "dojrzałym" zegarkiem był nurek. Była to Certina DS Action Automatic. Po kilku latach udało mi się spełnić moje marzenie i zostałem posiadaczem IWC Pilot's Chronograph przez co idea divera bardzo się w moim życiu zakurzyła jednak ostatnimi czasy coś zaczęło mnie w środku wiercić... jednak stara miłość nie rdzewieje. Głowę zaczęły atakować różne warianty klasycznych diverów i przyznać się muszę, że Tag wcale nie był w czołówce...jednak zupełnie przez przypadek zatrzymałem się przy gablocie z Tagami i... na żywo mnie zabiły. Tagi mają w sobie coś takiego...hmm...są cholernie masywne wizualnie i jakoś tak się mienią, błyszczą zdecydowanie bardziej niż konkurencja. Takie było moje odczucie. Skusiłem się na przymiarkę - i to była miłość od pierwszego włożenia (może nałożenia brzmi lepiej:P ). Od razu zniknęły myśli o innych diverach (nawet tych dużo droższych) i ze sklepu wyszedłem z nowym Tagiem. Jeszcze nigdy nie kupiłem zegarka w takim tempie! Tak więc... witam!:)

post-96513-0-74280600-1518349273_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się - TAG-i "coś" w sobie mają... nabywając swego pierwszego TAG-a byłem świadom tego iż w dużej mierze płacę za logo niżeli za "technologie"... taki np. DAVOSA Argonautic BG Automatic to praktycznie to samo co aktualne AR od TAG-a a cena 1/3... a też "swiss made"... niemniej TAG to inna historia oraz związany z tym prestiż marki - i za to właśnie trzeba zapłacić... i słusznie. Gratuluję zakupu i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się oficjalnie przywitać na grupie Tag Heuer. Moim pierwszym "dojrzałym" zegarkiem był nurek. Była to Certina DS Action Automatic. Po kilku latach udało mi się spełnić moje marzenie i zostałem posiadaczem IWC Pilot's Chronograph przez co idea divera bardzo się w moim życiu zakurzyła jednak ostatnimi czasy coś zaczęło mnie w środku wiercić... jednak stara miłość nie rdzewieje. Głowę zaczęły atakować różne warianty klasycznych diverów i przyznać się muszę, że Tag wcale nie był w czołówce...jednak zupełnie przez przypadek zatrzymałem się przy gablocie z Tagami i... na żywo mnie zabiły. Tagi mają w sobie coś takiego...hmm...są cholernie masywne wizualnie i jakoś tak się mienią, błyszczą zdecydowanie bardziej niż konkurencja. Takie było moje odczucie. Skusiłem się na przymiarkę - i to była miłość od pierwszego włożenia (może nałożenia brzmi lepiej ). Od razu zniknęły myśli o innych diverach (nawet tych dużo droższych) i ze sklepu wyszedłem z nowym Tagiem. Jeszcze nigdy nie kupiłem zegarka w takim tempie! Tak więc... witam!:)

Gratuluję zakupu, a przede wszystkim szybkiej decyzji chyba rzeczywiście ten Tag musiał trafić w Twój gust. Niech się dobrze nosi.

Ja co prawda nigdy nie miałem żadnego Aquaracera, ale tym wyżej na zdjęciu kolegi pepepatryk bym nie pogardził.

U mnie dzisiaj też TH, ale kostka:

515896e9a30ba5926b3f6ae7cf638a28.jpg

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam ,

to fakt Tag ma coś w sobie.Przymierzałem się do zakupu swojego pierwszego zegarka mechanicznego z budżetem ok.2000zł.Po wielomiesięcznych poszukiwaniach,przejrzeniu i przymiarce dziesiątek zegarków trafiłem kilka miesięcy temu na Taga Heuera i...kupiony :DKwota przeznaczona na zegarek o dziwo nie zmieniła się,zmieniła się tylko...waluta :D  :D  :D ale nie żałuję zamiany ze złotych na euro...warto było.

Sorry za kiepską jakość zdjęcia ale niestety mam kiepski telefon na lepszy mnie nie stać bo...kupiłem Taga :D  :D  :D  :D  :D

post-92518-0-24174800-1518381365_thumb.jpg

Edytowane przez kejwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rotacja, ten tydzień dla TAGa, więc sobie przypomniałem o tym wątku:   :P

IMG-1364.jpg   IMG-1362.jpg 

Edytowane przez hiob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hiob, bardziej niż Twój Tag moją uwagę przykuł samochód w tle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hiob, bardziej niż Twój Tag moją uwagę przykuł samochód w tle :)

 

Właśnie z nim walczyłem, zawiódł mnie dziś dwa razy. :D  Tak to już jest z klasykami, czy to samochód, czy zegarek, ma swoje kaprysy. A o tym samochodzie jest kilka filmów na moim kanale na YT, łącznie z tym jak go pierwszy raz zobaczyłem:  :wub:

 

https://youtu.be/K7vQacZeHj8?t=86

 

Miłość od pierwszego wejrzenia.  :lol:

 

BTW jest on także w moim avatarze, ale to nie jedyny samochód w moim garażu. Jest ich tam siedem.  :ph34r:  Ten, którego kawałek widać na drugim zdjęciu, to, wstyd się przyznać, LEAF. A jeszcze bardziej wstyd się przyznać, że bardzo nim lubię jeździć.  :unsure: (Tylko nie mówcie nikomu, bo sobie pomyślą, że jeszcze mi się zaczną kwarcowe podobać zegarki :D )

Edytowane przez hiob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barry_1 tak, to prawda, ale idąc tym zdroworozsądkowym tokiem rozumowania przepłacamy prawie za wszystko:) A stety/niestety zdroworozsądkowe podejście nie jest mi w życiu bliskie;)

 

ASTRAL No ujął mnie. Dużo bardziej niż Omega PO, na którą chorowałem, a na żywo nie poraziła mnie. A do Monaco trzeba dorosnąć...ale jak kupię se Porsche to i Monaco założę na nadgarstek;)

 

kejwus i o to chodzi. Grunt to po fakcie zakupu dalej się cieszyć, a nie mieć poczucie źle podjętej decyzji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A do Monaco trzeba dorosnąć...ale jak kupię se Porsche to i Monaco założę na nadgarstek ;)

 

Do Rolka się dorasta a nie do Monaco. ;)

 

Jeszcze Porsche nie miałem a Monaco już nie mam. Czyli działa to dokładnie odwrotnie u mnie. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Rolka się dorasta a nie do Monaco. ;)

 

Jeszcze Porsche nie miałem a Monaco już nie mam. Czyli działa to dokładnie odwrotnie u mnie. ;)

 

Oj tam, oj tam, do Rolka to każdy dorasta w przedszkolu. W Little Havana w Miami nie widziałem chyba ani jednego imigranta z Kuby, który by nie miał Rolniksa na ręce. 

 

Ja co prawda nie miałem prosiaka, ale miałem pięknego garbusa:

 

4065875.jpg

 

...  a Wiki przypomina, że: " the 356 automobile used components from the Volkswagen Beetle, including the engine case from its internal combustion enginetransmission, and several parts used in the suspension.". Polska wersja tego artykułu brzmi tak: "Pierwszy model Porsche 356 z roku 1948 zawierał wiele części z Volkswagena Garbusa, w tym silnik (chłodzony powietrzem 4-cylindrowy boxer) oraz amortyzatory."

 

Co prawda nie mam Monaco, ani planów zakupu, bo akurat ten model mnie nie zachwyca, ale zachwycił mnie Carrera, i to już 36 lat temu. Stałem pod wystawą jubilera w jakimś austriackim miasteczku, ślinka mi ciekła i moja młoda żona nie mogła mnie stamtąd odciągnąć, więc po paru tygodniach machnęła ręką i mi tę Carrerę kupiła.  <_< 

 

14605549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się zagubiony ...zazdrościć Carrery czy ...żony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się zagubiony ...zazdrościć Carrery czy ...żony

 

I jeszcze miejsca zamieszkania (przejeżdżałem tamtędy onegdaj razu pewnego wracając z Tampy do Chicago) oraz tego zabytku na podjeździe. Za dużo tego na raz. Trzeba będzie ruskich napuścić.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. zazdrościć jest nieładnie, ale żona mi się udała. Znamy się już...  57 lat, ale epizod przedszkolny, choć trwał 4 lata, gdzieś w mojej pamięci przepadł. Pozostała jedna fotografia, na której oboje jesteśmy. 

 

15900371.jpg

 

Wtedy to dzieci były dobrze wychowane. Jak pani kazała uklęknąć, to rączki same się składały do modlitwy.   :D  Moja przyszła co prawda tu się podparła pod boki, ale na wycieczce zakładowej z rodzicami, w Poroninie, jak zobaczyła figurkę towarzysza Lenina, uklękła i pomodliła się do Wodza Wielkiej Rewolucji.  :lol:  Ponownie spotkaliśmy się w liceum i drugi raz nie pozwoliłem jej przepaść.  :wub: 

 

108aaddc70ee0e27.jpg

 

Grażynka zaskoczyła mnie kilka razy. Już pominę takie sprawy, jak Heuer Carrera, czy klasyki - Cadillac, maluszek, czy Cougar, bo je "wypłakałem", ale Omegę Seamastera i BMW M3 kupiła mi z własnej inicjatywy, robiąc mi niespodziankę. Do tego potrafi naprawić kran, zrobić nowy kominek w domu, wyremontować i pomalować łazienkę i uszyć sobie piękną sukienkę. 

 

Inaczej mówiąc - każdy ma taką żonę, na jaką sobie zasłużył.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy któryś z kolegów robił przegląd aquaracera po 2latach

(Chyba tak zalecają) ile może kosztować ?czy może odpuscic?

Choć mam zegarek z września 2017 to ciekawi mnie już ta kwestia

 

Ja serwisowałem większość swoich zegarków po 15-17 latach (Rolex Ex II, Omega Seamaster, IWC rwf. 3728). Prawdę mówiąc IWC zaczął mieć problemy po serwisie w autoryzowanym punkcie IWC, co kilka - kilkanaście dni się zatrzymuje.  Koszty? W USA rzędu 700 - 1000 dolarów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.