Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

A czy przeczytałeś ze zrozumieniem ,czy ja pisałem ze dokręcam koronka w trakcie noszenia , napisałem ze przed ponownym założeniem najpierw zalecane jest nakręcić

 

jasna sprawa... z tym że nie napisałeś iż nakręciłeś zegarek po zatrzymaniu mechanizmu, a jeśli jeszcze mechanizm chodził a nakręciłeś to wychodzi na to że jednak dokręciłeś... hehe... mam nadzieję że nie "zakręciłem" zbytnio wypowiedzi.  B)  tak czy inaczej, oddałbym na Twoim miejscu zegarek do serwisu na regulację. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Barry_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa... z tym że nie napisałeś iż nakręciłeś zegarek po zatrzymaniu mechanizmu, a jeśli jeszcze mechanizm chodził a nakręciłeś to wychodzi na to że jednak dokręciłeś... hehe... mam nadzieję że nie "zakręciłem" zbytnio wypowiedzi.  B)  tak czy inaczej, oddałbym na Twoim miejscu zegarek do serwisu na regulację. Pozdrawiam.

 

Może zle się wyraziłem i nie powiedziałem wszystkiego ze szczegółami ale tak po zatrzymaniu nakręciłem.

Robi 5-6s na dobę wiec nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie pierwszy poważny powiew wiosny. Miło. 998741ad848e88ccaf6cfc79c915ea36.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z niewielu kwadraciaków, który niezmiennie do mnie przemawia. Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszczie pierwszy poważny powiew wiosny. Miło.

Świetna ta referencja , jak by do tej przenieść koronkę na druga stronę a zachować tarcze i kolory to by było idealnie jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do kwestii odchyłki dobowej to aktualnie mój TH AR 500m ma -35s licząc od 27.03 godz. 1200 do dnia dzisiejszego godz. 1200... tak więc dużo gorzej niżeli to ostatnio przedstawiłem... ale! zegarek przez ostatni tydzień w czasie nie noszenia odpoczywał leżąc szkłem do góry, wcześniej leżakował na koronce, więc może faktycznie to jak odkładamy zegarek ma znaczenie? od dziś przez kolejny tydzień będzie odkładany na koronkę to zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to aż 8 dni wiec rewelacyjnie bo wychodzi nieco ponad 4s /dobę

Zauważyłem ze im częściej się nosi tym dokładniej wskazuje zegarek czas ale tym to Ameryki nie odkrywam wiadomo smary lepiej są rozprowadzane rotor tez lepiej nakręca itp. Nie masz co się martwić przeciez to prawie jak dla COSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to aż 8 dni wiec rewelacyjnie bo wychodzi nieco ponad 4s /dobę

Zauważyłem ze im częściej się nosi tym dokładniej wskazuje zegarek czas ale tym to Ameryki nie odkrywam wiadomo smary lepiej są rozprowadzane rotor tez lepiej nakręca itp. Nie masz co się martwić przeciez to prawie jak dla COSC

nie, nie, absolutnie się tym nie martwię ale wiesz, jak się prawie całe dotychczasowe życie kwarca nosiło to na taką odchyłkę człowiek zwraca uwagę jak na pierwszą rysę na nowym aucie ;-)

 

szczęśliwi posiadacze takich PAMów - brak wskazówki sekundowej i indeksów minutowych :-) może kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam pytanie.

Szukam dalej odpowiedniego Taga dla siebie.

 

Na OLX jest Pan który oferuje interesujący mnie model.

 

https://www.olx.pl/oferta/tag-heuer-aquaracer-CID87-IDpyuNh.html

 

Zegarek jest podobno z 2008 - 2010 roku.

Nie ma żadnej dokumentacji.

 

Wszystko podobno chodzi dobrze.

 

Zdjęć profesjonalnych nie chce zrobić albo nie może i zostają tylko te.

 

Ostateczna cena która mi zaproponował to 2500 tys. Co mnie zszokowało, ze taki upust.

Czy mogę się nadziać na podróbę? I czy warto 10 letni zegarek za ta cenę brać? Ogólna jego ocena to 7/10.

 

 

No ja bym nie kupił, zresztą to lombard na dodatek, zegarek wygląda na dość znoszony, a pisanie, że nie może lepszego zdjęcia zrobić to bujda i tyle. Uważaj ! To profesjonalny sprzedawca więc tłumaczeie, że nie ma czym zrobić jest bez sensu, myślę, że obnażyłoby dobre zdjęcie prawdę, i odarłoby ten zegarek z tej "cudowności" wolałbym Tissota kupiś w świetnym stanie z val 7750 za podobne pieniądze, a widziałem ostatnio i sam się zastanawiałem mocno, bo zegar był sprzed ładnych paru lat a nowy ze sklepu we Włoszech, kupiłem tam za to inny w b. dobrej cenie, i na pewno taki z Val 7750 za niecałe 4 tys by się kupiło, a zegar zupełnie nowy i ładny, Tak czy owak ja za to to nie zapłaciłbym tyle, a lubie wydawać na zagarki i to całkiem spore pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to bodajże najdroższy Tag w historii  :blink:  chyba, że cena obejmuje wyłączne prawa do znaku handlowego  :D

 

btw. nie jest to ładny egzmeplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi moja babcia, szkłem się d!@y nie da utrzeć;)

Tag to musi być Tag, albo chociaż Heuer ;) if you know what I mean.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie dokładności chodu - link calibre 16 CAT2015, ustawiony 01.04.18 odczyt dzisiaj tj. 08.04.18; +16 sek.

   Jeśli to coś pomoże to dodam tylko, że zegarek noszony jest raczej sporadycznie, powiedzmy co 1-1,5 miesiąca przez okres kilku tygodni. W okresie bezczynności leży w pudełku na zegarki tarczą do góry a kiedy jest noszony odkładam go koronką do góry.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Carrera Calibre 16 CV2A12 występował  z 7750 Valjoux? Czy ten mechanizm jest taki sam jak ETA 7750 i SW500?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calibre 16 to jest Eta/SW.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eta/Sellita w wersji Elaboré.

 

Czyli balans niklowy, sprężyna naciągu Nivaflex NO, włos Nivarox1 i jeszcze trochę różnic w stosunku do wersji Top.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do kwestii odchyłki dobowej to aktualnie mój TH AR 500m ma -35s licząc od 27.03 godz. 1200 do dnia dzisiejszego godz. 1200... tak więc dużo gorzej niżeli to ostatnio przedstawiłem... ale! zegarek przez ostatni tydzień w czasie nie noszenia odpoczywał leżąc szkłem do góry, wcześniej leżakował na koronce, więc może faktycznie to jak odkładamy zegarek ma znaczenie? od dziś przez kolejny tydzień będzie odkładany na koronkę to zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam.

wracając po tygodniu do powyższego wpisu, TAG aktualnie ma na minusie -21s co daje srednio na dobę -2,6s przy odkładaniu zegarka koronką do dołu... ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Miłośników Taga.

Swojego pierwszego zamówiłem wczoraj i do przyszłego piątku powinien być, jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie.. i właśnie, tutaj zaczynają się moje wątpliwości.

Zamówiłem Tag Heuer Aquaracer 300M.

post-88761-0-58611400-1523700482_thumb.jpg

 

Dokładnie taki tylko na bransolecie.

 

Wczorajszej nocy, nie będąc pierwszej świeżości ;D zacząłem przyglądać się swojemu wymarzonemu czasomierzowi.

I dostrzegłem pewną zależność, mianowicie kolor ostatniej linijki tekstowej na tarczy ¨300m / 1000ft¨ występuje albo w kolorze białym, albo w kolorze żółtym.

I wydaje mnie się, ze na 99% jest to zależne od wielkości zegarka.

Biały tekst to wersja mniejsza 41mm a żółty to wersja 43mm.

post-88761-0-13343200-1523700797_thumb.jpg

post-88761-0-03983700-1523700811_thumb.jpg

post-88761-0-56392200-1523700833_thumb.jpg

 

Nie ma znaczenia, czy występują na pasku, gumie, bransolecie.

Nie ma znaczenia z jakiego materiału jest bezel, czy ceramiczny czy stalowy i jakiego koloru.

 

Jedyne czego nie wiem, to kwestia mechanizmu.. może ma to wpływ w zależności czy jest eta czy sellita, ale teraz podobno ładują już tylko sellite.

 

A moja bolączka jest taka, ze w ofercie, którą kupiłem zegarek na zdjęciu ma białe napisy, a w specyfikacji sprzedawca zaznaczył 43mm.

Nie wiem czego się spodziewać. Sprzedawca z Chrono24 z Barcelony , zaufany i od 2014 roku na stronie.

Juz napisałem maila, ze 41 mm jest za male, i jeśli popełnił ten błąd to niech mi w ogole go nie wysyła i odda kasę :D

 

Pytanie do Was.

Mam trafne spostrzeżenia, czy totalnie nie ma na to reguły i te kolorki występują losowo jak im się zachce.?


Hola!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zaobserwowałem u innych sprzedawców to z żółtym napisem są te 43mm... niemniej w Twoim przypadku wiążący jest zapis że sprzedawany zegar ma właśnie 43mm więc luz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.