Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

:)
 

vdwXn2V.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena sama w sobie nie jest wyznacznikiem jakości.Przykładowo Aquaracer 300m katalogowo 10.5k vs Seamaster 300m (z datą na godz 6) katalogowo 18.5k.

Oczywiście znaczenie ma również zastosowany mechanizm, ale wystarczy dotknąć, przymierzyc oba zegarki i od razu nasuwa sie mysl ze omega nie jest warta tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie nie jest wyznacznikiem jakości.

Niemniej jednak Nie Które firmy tak do niej podchodzą.

Zgadzam się z kolegą 'desmo'.

Magia marki nie zadziałała, okazałem się 'gorszym sortem' (16 tys pln +)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładna.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nie wiem jak z antyrefkeksem. Podobno jest ale napewno nie obustronny co powodowało tak jak Ci pisałem marna widoczność tarczy.

Zapewniam, że jak dotąd nie miałem nigdy problemu z odczytaniem godziny na moim zegarku, zwłaszcza, że tarcza czarna a indeksy jasne więc z tą marną widocznością tarczy to chyba przesada... niemniej nie wiem ile mam tu powłok antyrefleksyjnych więc może jakbym poobcował z zegarkiem, który ma „tyle co trzeba” to być może odbiór miałbym inny.

 

Wskazana przez Ciebie Carrera może się podobać ale to już zupełnie inny charakter zegarka od wcześniej rozważanego AR 500m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że jak dotąd nie miałem nigdy problemu z odczytaniem godziny na moim zegarku, zwłaszcza, że tarcza czarna a indeksy jasne więc z tą marną widocznością tarczy to chyba przesada... niemniej nie wiem ile mam tu powłok antyrefleksyjnych więc może jakbym poobcował z zegarkiem, który ma „tyle co trzeba” to być może odbiór miałbym inny.

 

Wskazana przez Ciebie Carrera może się podobać ale to już zupełnie inny charakter zegarka od wcześniej rozważanego AR 500m.

Jasne, ze nie ma problemu z odczytaniem godziny :)

Tylko patrząc np. na Aqua Terre lub seamastera powłoka z obu stron bardzo dużo daje przynajmniej widok jest taki czysty a tu był mniej robiący wrażenie wow :)

 

To nie w tym rzecz bo nawet to nie koniecznie musi być wyznacznikiem poprostu się trochę zniesmaczylem.

 

Co do charakteru zegarka carrery to fakt inny design ale szukam poprostu czarnego bezela po zakupie niebieskiego seamastera i wertując zegarki natrafiła się ów carrera. Bardzo dobrze leży, 43 rozmiar jest moim ulubionym i patrząc na niego nie gryzlem sumienia a przecież o to chodzi. Zarówno 500m jak i carrera to sportowe zegarki. Dobrać można do podobnych ubiorów choć 500 m bardziej taki elegancki no ale garniturowców nie szukam wiec jeden i drugi zda egzamin ale tak jak mówiłem ciągnie bardziej do carrery. Szkoda ze nie ma jej bez chrono :)

 

Aquaracer 300 m czarny tez chodzi za mna ale miałem niebieskiego i gdybym go nie miał pewnie czarnego bym kupił a tak coś mówi aby kupić inny choć to jeszcze kwestia zastanowienia.

 

Od 1 maja 10 % rosną ceny na wszystkie omegi ciekawe czy Tagi tez podrożeją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaracer ma jeden z lepszych stosunków jakości do cen. Oczywiście posiłkuje się cenami chrono24 a nie butiki PL. Dodatkowo to bardzo dobrej jakości diver w którym są podstawowe mechanizmy , stosowane również w markach premium. Nie mam doświadczenia z innymi modelami wiec wypowiadam się tylko przy tym modelu. Miałem na czarnym kauczuku , model z lupką, czarna tarcza , moja żona do tej pory mówi że to był najładniejszy zegarek jaki miałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Carrera chyba jest bez chrono, czy mnie oczy mylą?

Jest napisane Carrera, Calibre 5 i chrono nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Carrera chyba jest bez chrono, czy mnie oczy mylą?

Jest napisane Carrera, Calibre 5 i chrono nie ma.

Carrera na calibre 5 jest bez chrono. Mało tego, żaden TH lub H na calibre 5 nie ma chrono. Do napędu chrono używają innych mechanizmów.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena sama w sobie nie jest wyznacznikiem jakości.Przykładowo Aquaracer 300m katalogowo 10.5k vs Seamaster 300m (z datą na godz 6) katalogowo 18.5k.

Oczywiście znaczenie ma również zastosowany mechanizm, ale wystarczy dotknąć, przymierzyc oba zegarki i od razu nasuwa sie mysl ze omega nie jest warta tej ceny.

Będąc na kupnie zegarka skupiłem się na Omedze, Breitlingu i Tagu. No i mimo że po lekturze internetów stawiałem na Braitka, a po wizycie w salonie kusił mnie ceną Tag to i tak zabiła je Omega :) Mowa o SMPC 300, Aquaracerze i Colcie. 

Co ważne jeszcze to zastosowane werki - w Breitku 2824-2 lekko dłubnięty wół roboczy, w Omedze 2500 czyli 2892-A2, a w Tagu no sorry ale Selita SW-200... nie ciekawa opinia się za nią ciągnie.

Po odejściu od ETY Tag dużo stracił, a i wykonanie bazowych modeli nie jest najwyższych lotów - a piszę to jako kiedyś mocno zainteresowany Tagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc na kupnie zegarka skupiłem się na Omedze, Breitlingu i Tagu. No i mimo że po lekturze internetów stawiałem na Braitka, a po wizycie w salonie kusił mnie ceną Tag to i tak zabiła je Omega :) Mowa o SMPC 300, Aquaracerze i Colcie.

Co ważne jeszcze to zastosowane werki - w Breitku 2824-2 lekko dłubnięty wół roboczy, w Omedze 2500 czyli 2892-A2, a w Tagu no sorry ale Selita SW-200... nie ciekawa opinia się za nią ciągnie.

Po odejściu od ETY Tag dużo stracił, a i wykonanie bazowych modeli nie jest najwyższych lotów - a piszę to jako kiedyś mocno zainteresowany Tagiem.

Ale heuer01 to stare 1887 to chyba w miarę dobry werk czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrera na calibre 5 jest bez chrono. Mało tego, żaden TH lub H na calibre 5 nie ma chrono. Do napędu chrono używają innych mechanizmów.

 

A więc jest Carrera bez chrono.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękny!

 

 

Bardzo ładna.

 

Kolorystyczne zestawienie kapitalne.

 

Aquaracer ma jeden z lepszych stosunków jakości do cen. Oczywiście posiłkuje się cenami chrono24 a nie butiki PL. Dodatkowo to bardzo dobrej jakości diver w którym są podstawowe mechanizmy , stosowane również w markach premium. Nie mam doświadczenia z innymi modelami wiec wypowiadam się tylko przy tym modelu. Miałem na czarnym kauczuku , model z lupką, czarna tarcza , moja żona do tej pory mówi że to był najładniejszy zegarek jaki miałem :-)

Planuje dokupienie kauczuku.

 

Będąc na kupnie zegarka skupiłem się na Omedze, Breitlingu i Tagu. No i mimo że po lekturze internetów stawiałem na Braitka, a po wizycie w salonie kusił mnie ceną Tag to i tak zabiła je Omega :) Mowa o SMPC 300, Aquaracerze i Colcie. 

Co ważne jeszcze to zastosowane werki - w Breitku 2824-2 lekko dłubnięty wół roboczy, w Omedze 2500 czyli 2892-A2, a w Tagu no sorry ale Selita SW-200... nie ciekawa opinia się za nią ciągnie.

Po odejściu od ETY Tag dużo stracił, a i wykonanie bazowych modeli nie jest najwyższych lotów - a piszę to jako kiedyś mocno zainteresowany Tagiem.

 

Eta została wykupiona przez Swatch Group, która nie udostępnia mechanizmów poza SG, do której TH nie należy.  Poza tym patenty Ety wygasły, Sellita to podchwyciła  modyfikując. Są tez różne odmiany jakościowe Sellity. Nie umniejszam Ecie i i nie dodaje Sellicie,  pisze jak jest.  W Aquaracerze Sellita robi +4s na dobę,  a rózne odmiany Sellity stosuje także   IWC, Oris, Zenith i inni

Co samego wyboru zegarka.Byłem zainteresowany  3 modelami:  Tudor black bay , Seamaster 300m oraz Aquaracer 300m. Tudora miałem i zwróciłem,  nie pasowała mi koperta. Nie tyle sama grubość co wyprofilowanie uszy. Po prostu nie czułem się  w  tym  zegarku.  Omega  ( z datą na godz 3)   świecąca , cygańska .  W miedzyczasie pojawił się nowy model 300m  (z datą na godz 6), to już w ogole in minus w stosunku do poprzedniego modelu.  W mojej ocenie nie ma sensu w tym przypadku przepłacaćdo Omegi  podobnie jak nie ma sensu przepłacac za Rolexa Suba mając do wyboru Tudora BB 58 . Tudor owszem marka  Rolexa  i musi być tańsza, ale   ta roznica w cenie jest absurdalna. 

Wybór zegarków jest spory, każdy znajdzie coś dla siebie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

OwB8KtA.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kolorystyczne zestawienie kapitalne.

 

Planuje dokupienie kauczuku.

 

 

Eta została wykupiona przez Swatch Group, która nie udostępnia mechanizmów poza SG, do której TH nie należy.  Poza tym patenty Ety wygasły, Sellita to podchwyciła  modyfikując. Są tez różne odmiany jakościowe Sellity. Nie umniejszam Ecie i i nie dodaje Sellicie,  pisze jak jest.  W Aquaracerze Sellita robi +4s na dobę,  a rózne odmiany Sellity stosuje także   IWC, Oris, Zenith i inni

Co samego wyboru zegarka.Byłem zainteresowany  3 modelami:  Tudor black bay , Seamaster 300m oraz Aquaracer 300m. Tudora miałem i zwróciłem,  nie pasowała mi koperta. Nie tyle sama grubość co wyprofilowanie uszy. Po prostu nie czułem się  w  tym  zegarku.  Omega  ( z datą na godz 3)   świecąca , cygańska .  W miedzyczasie pojawił się nowy model 300m  (z datą na godz 6), to już w ogole in minus w stosunku do poprzedniego modelu.  W mojej ocenie nie ma sensu w tym przypadku przepłacaćdo Omegi  podobnie jak nie ma sensu przepłacac za Rolexa Suba mając do wyboru Tudora BB 58 . Tudor owszem marka  Rolexa  i musi być tańsza, ale   ta roznica w cenie jest absurdalna. 

Wybór zegarków jest spory, każdy znajdzie coś dla siebie :).

w przypadku SMPc vs.AR różnica w cenie nie jest tak duża,zwłaszcza poza oficjalną siecią AD.To pewnie 5k lub te okolice.Można dywagować warto czy nie...ale nowa 300M, jeżeli skupimy się na technikaliach i mechaniżmie kaliber 8800  to różnica pomiędzy nim ,a SW-200 to jak porównanie dnia do nocy jednak.

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku SMPc vs.AR różnica w cenie nie jest tak duża,zwłaszcza poza oficjalną siecią AD.To pewnie 5k lub te okolice.Można dywagować warto czy nie...ale nowa 300M, jeżeli skupimy się na technikaliach i mechaniżmie kaliber 89xx  to różnica pomiędzy nim ,a SW-200 to jak porównanie dnia do nocy jednak.

Kilka razu do roku jest możliwość zakupu w PL  20 % rabatem. Tak jak dopłaciłem do BB ( 70h rezerwy w pakiecie, ale samo w sobie nie było mi to potrzebne) , to Seamaster mi wizualnie nie podchodzi.  Wyglad wbrew pozorom ma jednak znaczenie i nie tylko przy zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoda ,wygląd i to czy sie podoba ma pierwszoplanowe znaczenie.Ja na przykład ostatnio zachorowałem na a'la vintage ruska - sturmanskie :), ale w tym wypadku technicznie jest ok-serce od Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale heuer01 to stare 1887 to chyba w miarę dobry werk czy nie?

A co ma chrono wspólnego z bazowymi modelami na 2824-2 czy SW-200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma chrono wspólnego z bazowymi modelami na 2824-2 czy SW-200 ?

Bo czasem to modułowe chrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny :) a zdjęcie miazga :)

Jak zwykle zresztą-żyleta ;)

 

Dzięki! ^_^


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petarda jak zwykle. Oczywiście wrzuć na PW duża rozdzielczość!

 

Dzięki :D Poszło!  ;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

 

zdjęcie jak zwykle petarda! ale... zacznij go w końcu nosić na ręku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.