Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

A co tam chcesz serwisować?

zegarek kupiłem jako używany, jest oryginalny, w zeszłym miesiącu zegarek był w serwisie Pieśkiewicz - wymieniono baterię i założono wskazówki, które spadły po upadku.

Stwierdzono że trzeba zrobić przegląd zegarka - za kwotę uwaga - bagatela - 980. W ramach przeglądu rozebranie, smarowanie, regulacja, polerowanie.

Zegarek jest na prawidłowym chodzie, chciałbym w nim wymienić teleskopy z łożyskami te łączące ogniwa w bransolecie. Ktoś może polecić kogoś tańszego, a sprawdzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy kup gdzie kolwiek, tylko odpowiedniej grubości i olej przegląd.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

najpierw sie pochwale - 3 tyg temu nareszcie zostalem posiadaczem taga heuera. Moj wybor to Carrera calibre 16 (ref CV2A1V.BA0738).

 

Licze ze zostane przyjety do tego grona ;)

 

Fotek niestety nie moge wrzucic bo zadnej fajnej nie udalo mi sie jeszcze zrobic, a wolalbym nie wrzucac byle jakiej...

 

Jak tylko kupilem swoj pierwszy automat do garnituru (Oris Artix) od razu wiedzialem ze nastepny bedzie sportowy tag heuer. Na tamten moment nie wiedzialem jeszcze jaki konkretnie bo wiekszasc mi sie podobala ale wiedzialem ze to bedzie wlasnie tag heuer. No i po 3 latach nareszcie go mam :)

 

Od dluzszego czasu czytam ten watek (szczegolnie interesuje mnie dyskusja na temat werkow)

 

Odnosnie ponizszej wypowiedzi

(...) na stronie Kruka napisano ze zegarek napedzaja zamiennie dwa mechanizmy

eta oraz sellita i to sugeruje ze można wybrać, ale tak nie jest.Caliber 5 to sellita. Poza tym inne mechanizmy w TH również oparte na sellitach (...)

W innym watku doczytalem sie ze obok kola zamachowego umieszczone sa oznaczenia werku - w moim tagu udalo mi sie odczytac 7750 - czy to oznacza ze mam werk Valjoux a nie SW500? Porownujac z Orisem to w nim w tym samym miejscu jest napis SW200. Wnioskuje zatem ze gdybym w Carrerze mial sellite to powinien byc napis SW500 - czy dobrze rozumuje?

 

Zegarek wg sprzedawcy pochodzi z 2019r wiec zgodnie z powyzszym komentarzem powinna byc w nim sellita i stad moje pytanie

 

Nadmienie ze niezaleznie czy to jest VJ7750 czy SW500 to nadal tak samo bede sie z niego cieszyl, ale chcialbym wiedziec z czystej ciekawosci...

 

z gory dzieki za odpowiedzi

 

Aha - gdyby ktos byl zainteresowany - to na razie prezycja chodu tego werku to +6-7 sek na dobe (wg mnie przyzwoity wynik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz Valjoux.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za potwierdzenie

 

ciesze sie "mocniej" bo z dyskusji innych wywnioskowalem, ze jednak VJ jest lepszy niz SW

 

moj Oris na SW200 byl w serwisie gwarancyjnym 2x - za pierwszym razem nagle stanal (tak po prostu) a za drugim razem zaczal sie spozniac ok 60sek na dobe...licze ze VJ bedzie bardziej niezawodny

Edytowane przez adam78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne mechanizmy TH to nie znaczy, ze wszystkie ;).  Co do calibre 16 https://www.calibre11.com/history-eta-7750-tag-heuer-calibre-16/

 

As the patent protection rights elapsed for some of ETA’s older movements, Sellita has acted to fill the gap in the market by producing what are essentially clone versions of ETA movements. Launched in 2012, the Sellita SW500 is essentially the ETA 7750 made by Sellita….who used to help make the 7750 for ETA anyway!


TAG Heuer offer the Calibre 16 in several models- sometimes that means the ETA 7750, sometimes it means that your watch will have the Sellita SW500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na zdjęcie - bez zdjęcia się nie liczy ;)

 

BTW. Carrera to jeden z moich ulubionych zegarków.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na zdjęcie - bez zdjęcia się nie liczy ;)

 

BTW. Carrera to jeden z moich ulubionych zegarków.

skoro tak to nie mam wyjscia ;)

miniatury ponizej (zdjecia robione smartphonem wiec jakosc niestety nie najwyzsza)post-93155-0-46682600-1567373484_thumb.jpgpost-93155-0-91974100-1567373626_thumb.jpgpost-93155-0-48807400-1567373683_thumb.jpgpost-93155-0-28667200-1567373696_thumb.jpgpost-93155-0-66888000-1567373734_thumb.jpg

zdjecia sie poobracaly, czesc z nich powinna byc w pionie...

nie wiem jak je poobracac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skoro tak to nie mam wyjscia ;)

miniatury ponizej (zdjecia robione smartphonem wiec jakosc niestety nie najwyzsza)

zdjecia sie poobracaly, czesc z nich powinna byc w pionie...

nie wiem jak je poobracac

Świetny zegar i kolor, gratuluję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o informację 

 

 

Inne mechanizmy TH to nie znaczy, ze wszystkie ;).  Co do calibre 16 https://www.calibre11.com/history-eta-7750-tag-heuer-calibre-16/

 

As the patent protection rights elapsed for some of ETA’s older movements, Sellita has acted to fill the gap in the market by producing what are essentially clone versions of ETA movements. Launched in 2012, the Sellita SW500 is essentially the ETA 7750 made by Sellita….who used to help make the 7750 for ETA anyway!


TAG Heuer offer the Calibre 16 in several models- sometimes that means the ETA 7750, sometimes it means that your watch will have the Sellita SW500.

 

Czy masz może informację, co tyka w Carrera Calibre 16 - moduł do Modular 45?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to nie mam wyjscia ;)

miniatury ponizej (zdjecia robione smartphonem wiec jakosc niestety nie najwyzsza)attachicon.gif20190830_134817_compress7.jpgattachicon.gif20190830_134647_compress47.jpgattachicon.gif20190830_131329_compress44.jpgattachicon.gif20190830_131610_compress82.jpgattachicon.gif20190830_132254_compress52.jpg

zdjecia sie poobracaly, czesc z nich powinna byc w pionie...

nie wiem jak je poobracac

 

Świetny jest. Gratuluję :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Nie wiem, w którym dziale zamieścić więc robię to tutaj.

Czy ktoś jest w stanie wykonać taki pasek do mojej Carrery??

https://m.facebook.com/groups/1214586395257401?view=permalink&id=2551367611579266

Oczywiście, interesuje mnie również koszt takiego przedsięwzięcia.

Ps. Najlepiej w Krakowie ;)

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jubiler1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koledzy,

 

Nie wiem, w którym dziale zamieścić więc robię to tutaj.

Czy ktoś jest w stanie wykonać taki pasek do mojej Carrery??

https://m.facebook.com/groups/1214586395257401?view=permalink&id=2551367611579266

Oczywiście, interesuje mnie również koszt takiego przedsięwzięcia.

Ps. Najlepiej w Krakowie ;)

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Niestety nie mogę zdjęcia zobaczyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę zdjęcia zobaczyć :/

 

Link uszkodzony  <_<


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz. Mógłby być nawet lekko jaśniejszy, bo i tak z czasem ciemnieją. Referencja oryginału to FC6394

.e7097a6bb528b82b6965b4d31043c68a.jpgb750252f3eed2710539bfb1e1c512097.jpg80cdbb162b5a5d53a86f4fcda77b506f.jpg7747b764b5815b3e470f830ffaf78ab8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jubiler1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki!

Zastanawiam się po co właściwie zamieszczamy tutaj różne wątki, skoro nikt ich później nie czyta, jak choćby ten: #1381 ze strony 70-tej?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Nie wiem, w którym dziale zamieścić więc robię to tutaj.

Czy ktoś jest w stanie wykonać taki pasek do mojej Carrery??

https://m.facebook.com/groups/1214586395257401?view=permalink&id=2551367611579266

Oczywiście, interesuje mnie również koszt takiego przedsięwzięcia.

Ps. Najlepiej w Krakowie ;)

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

W dziale o paskach zobacz, tam swoje tematy mają rymarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższy pasek w oryginale kosztuje ok. 350 pln, więc chyba nie ma sensu zamawiać „podobnego”. Zapięcie jest bardzo drogie, ale chyba nie potrzebujesz czarnego, można zastosować inny rodzaj motylka TH.

Napisz maila do Trufey z zapytaniem o dostępność. Czas oczekiwania najprawdopodobniej to 4 tygodnie...

Napisz maila do Trufey z zapytaniem o dostępność. Czas oczekiwania najprawdopodobniej to 4 tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie mam.

Obawiam się, że oryginał nie będzie kosztował 350 zł, ale sprawdzę.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

W dziale o paskach zobacz, tam swoje tematy mają rymarze.

Właśnie nie mogę tego działu znaleźć.

Możesz podesłać link ?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Właśnie nie mogę tego działu znaleźć.

Możesz podesłać link ?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Poważnie? :(

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/70-paski-i-akcesoria-zegarkowe/


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.