Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem AR na Calibre 5 (na SW) i był bardzo dokładny. Nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przez parę lat posiadaczem Taga z mechanizmem od  Sellity .Według producenta rezerwa chodu miała wynosić 38 h , a w praktyce często po dniu noszenia (10-12 godzin na ręce) mechanizm potrafił się zatrzymać drugiego dnia rano. Średnia odchyłka na dobę wynosiła -25 sekund . Odesłany na reklamację do autoryzowanego serwisu - nic się nie poprawiło , porysowali tylko kopertę ...

Moje tanie zegarki z ETA 2824 miały znacznie lepszą rezerwę chodu jak i dokładność. Po tym zegarku jestem nastawiony negatywnie do werków Sellity .Może po prostu źle trafiłem :(

Edytowane przez Andrew63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aquaracera na Calibre 5 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Odchył na poziomie 2,5sek na dobę, równy. Wszystko zależy trochę od „farta”. Moim zdaniem producenci (nawet znacznie wyżej pozycjonowani), pozwalają sobie na margines błędu bo masa ludzi nie zwraca na to uwagi i uchodzi im to płazem. Na przykład wczoraj oglądałem nowego Tudora BB Chrono Gold. Jeden był na bransolecie drugi na nato. W egzemplarzu z paskiem nato sekundnik chrono nie centrował na godzinie 12 idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej można wyregulować. Ale w nowym egzemplarzu takie rzeczy nie powinny się zdarzać.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej można wyregulować. Ale w nowym egzemplarzu takie rzeczy nie powinny się zdarzać.

Też byłem niemile zaskoczony , że autoryzowany serwis TH nie potrafił wyregulować prostego w sumie mechanizmu. Zegarek kupiłem jako nowy u AD w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu mialem podobny dylemat - na zdjeciach duzo bardziej podobal mi sie czarny, ale na zywo juz nie tak bardzo i finalnie u mnie minimalnie wygral bialy

 

ale ja szukalem zegarka sportowego, ktorego przy okazji moge zalozyc tez do garnituru

jak dla mnie bialy ma bardziej sportowy charakter

ale w miedzyczasie zona przekonala mnie do niebieskiej tarczy

tak wiec finalnie jest carrera ale z niebieska tarcza ;)

 

zadaj sobie pytanie w jakim charakterze go bedziesz uzywal - jak raczej do garnituru to mysle ze jednak czarny a jak bardziej na codzien to mysle ze bialy

 

Mam ten komfort, że obydwa zegarki są w moim pudełku więc na żywo je porównuję  :D  

Przełożyłem do białego bransoletę i moim zdaniem zupełnie mu nie pasuje, dużo ładniej prezentuje się na pasku. Podsumowując: czarny na bransolecie a biały na pasku, czarny bardziej sportowy a biały bardziej elegancki. Jednak te Carrery kompletnie nie nadają się do garnituru ze względu na rozmiar (średnica i przed wszystkim grubość). Garniturowca mam więc Carrera nie będzie na 100% pełnić tej roli choć przy luźniejszym makiecie koszuli biały mógłby za niego robić  B) 

Kusi by zostawić obydwa  :) ale jest tyle innych fajnych zegarków...  :D      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Przełożyłem do białego bransoletę

...

Znasz zasady. Bez foty się nie liczy.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rmickey mój głos na białego na bransolecie.

 

@brakus moje doświadczenia pokazują, ze Sellita nie jest taka zła. Podczas wakacyjnego testu rezerwy chodu Carrera Calibre 5 pociągnęła 31h. Nie znam stanu początkowego, był po prostu używany, noszony i w rotomacie, na noc wyłączany. Nominalnie 38h. Noszony i odkładany w pionie 6up robi +5, +6 s/d. Ale w wakacje jak były upały i wilgotno robił około 0 s/d.

Nie jest może super ale akceptowalnie.

 

Co do opinii, pamiętaj o statystyce, odsetek piszących niezadowolonych jest zdecydowanie większy niż piszących zadowolonych.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz na słowo, że biały na bransolecie wygląda gorzej niż na pasku :)

Nie lubię zdejmować bransolet, zawsze się męczę z tym. Ale jak nie będzie innego wyjścia... ;)

 

 

7198f1a25173dfa3c3302038e9c08a83.jpg

a0bdc98167662166edd02fbe745c45a3.jpg
I jeszcze tak

57e5ce5e6596afee5bcbf30e06da6b61.jpg

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten biały oryginalnie to nie był na brązowym pasku? Jakoś mi ten czarny pasek nie podchodzi.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten biały oryginalnie to nie był na brązowym pasku? Jakoś mi ten czarny pasek nie podchodzi.

 

Ten pasek nie jest czarny, to bardzo ciemny brąz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-95072-0-69036800-1573510719.jpg

Monaco Mikrograph, wskaznik na godz 12 to rezerwa chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie nosiłbym.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi nt. Aquaracera i calibre 5.

 

Poszukam gdzies jakiejs "sportowej" ceny, albo poczekam na jakąs wymianę na forumowym bazarku - w normalnej cenie to jednak sobie odpuszcze.

 

Nie mam zadnego Taga, a za gówniarza to był szczyt moich marzeń i wyobrażeń o "luksusowym" zegarku, ale chyba jednak dozbierac trzeba do "02T"  :) - nic posredniego z Taga za bardzo do mnie nie gada, choć tym monaco ze zdjęcia powyżej bym nie pogardził.

 

A może dla odmiany jest u nas jakis szczęsliwy posiadacz  tourbilliona od Taga? 

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek nie jest czarny, to bardzo ciemny brąz :)

 

No popatrz. Brązowy pasuje zdecydowanie bardziej. Sam swoją białą Carrerę zamierzam kiedyś przełożyć na brązowy pasek :) Dla odmiany.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Monaco Mikrograph, wskaznik na godz 12 to rezerwa chodu.

 

sorry Gregory, wygląda jak podróba za 250 zeta na allegro.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę przeładowany ten Mikrograph.

Nie jest to oczywiście najważniejsze w zegarku ;) ale musiałem się dobrze przyjrzeć, który element pokazuje czas.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-95072-0-28302100-1573649122_thumb.jpg

 

W Carrerze MIkrograph trochę lepiej, ale rownież mało przejrzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mało przejrzysta, ale za to ładna w przeciwieństwie do tego szkaradnego Monaco.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylę,że ta jest najładniejsza. O mały włos byłbym ją nabył ale...

post-66434-0-73771300-1573668151_thumb.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@rmickey przełożyłbym do białego bransoletę i to zostawił. 

 

Też bym tak zrobił.

 

 

tak właśnie zrobię :) Ponoszę jasnego trochę na bransolecie i podejmę decyzję. Na razie minimalnie wygrywa czarny :)

 

Czarny fajny (na żywo nie widziałem), ale jednak jasny bardziej mi podchodzi.

 

 

Byłem przez parę lat posiadaczem Taga z mechanizmem od  Sellity .Według producenta rezerwa chodu miała wynosić 38 h , a w praktyce często po dniu noszenia (10-12 godzin na ręce) mechanizm potrafił się zatrzymać drugiego dnia rano. Średnia odchyłka na dobę wynosiła -25 sekund . Odesłany na reklamację do autoryzowanego serwisu - nic się nie poprawiło , porysowali tylko kopertę ...

Moje tanie zegarki z ETA 2824 miały znacznie lepszą rezerwę chodu jak i dokładność. Po tym zegarku jestem nastawiony negatywnie do werków Sellity .Może po prostu źle trafiłem :(

 

Ja mam trzy zegarki z Sellitą i nie mam powodów do narzekania. Dwa bardzo dokładne, trzeci mniej (właśnie Aquaracer), ale odchyłka bardzo powtarzalna (+6  na dobę) więc po prostu olali regulację, za co minus. W pozostałych różnica poniżej 2 s na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dluzszy czas nosilem sie z zamiarem przejscia z bransolety na pasek no i wreszcie dopialem temat

 

niestety zdjecia robione smartphonem wiec jakosc co najwyzej do zaakceptowania

 

Wg mnie zegarek teraz sie lepiej prezentuje (zwlaszcza na tym brazowym), no i wygodniej sie nosi

post-93155-0-50636200-1573821046_thumb.jpg

post-93155-0-50826500-1573821064_thumb.jpg

post-93155-0-62615400-1573821078_thumb.jpg

post-93155-0-88965500-1573821138_thumb.jpg

post-93155-0-41813800-1573821154_thumb.jpg

post-93155-0-19037400-1573821176_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym brązowym paskiem dobrze się zgrywa, no i ogólnie, niebieska to jak dla mnie najładniejsza wersja tej Carrery.

Ja dzisiaj też z niebieskim Tagiem.

cabc7997102df7960febf4142f8ccbcb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam go ^_^

 

IQF2056.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.