Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz na to dowod, ze to eta? Serio p2ytam. https://www.calibre11.com/history-eta-7750-tag-heuer-calibre-16/3/ podają, że z perspektywy TAG Heuer, era 7750 dobiega końca w 2014r.

 

znalazlem na tym forum w innym watku informacje gdzie jest oznaczenie werku

w moim zegarku w tym miejscu jest 7750 wiec to VJ

 

zreszta koledzy z tego watku pomogli i upewnilem sie ze to VJ (post 3918 i 3919)

Edytowane przez adam78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z linku  calibre11.com ktory wstawilem i wspominalem rowniez o tym post  3921 ( do tego post 3930).  Imo,  nie umniejszajac sellicie , obecnie  caliber 16 to klon ety roznie oznaczany.

As the patent protection rights elapsed for some of ETA’s older movements, Sellita has acted to fill the gap in the market by producing what are essentially clone versions of ETA movements. Launched in 2012, the Sellita SW500 is essentially the ETA 7750 made by Sellita….who used to help make the 7750 for ETA anyway!

Today, TAG Heuer offer the Calibre 16 in several models- sometimes that means the ETA 7750, sometimes it means that your watch will have the Sellita SW500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie sgadza z tym co piszesz - informacji dostepnych w roznych miejscach w necie jasno wynika ze calibre 16 moze byc vj7750 lub sw500

 

ale ja mowie o grawerze na werku na moim zegarku - u mnie jest wygrawerowane 7750, gdyby byla sellita to bym mial sw500 a nie 7750

 

mam tez orisa i w tym samym miejscu jest sw200 i tutaj tez od razu wiadomo ze to sellita

 

apropos (swojego czasu troche grzebalem w tym temacie) przy calibre 5 mozna tez ustalic po ilosci kamieni lozyskujacych czy to eta czy sellita (sellita ma 26 a eta 25 jezeli dobrze pamietam, ale glowy nie dam). jezeli chodzi o calibre 16 to w obu jest chyba tyle samo kamieni wiec grawer na werku to jedyny i chyba w zupelnosci wystarczajacy wyznacznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że tag od dawna nie używa ety. W tym zegarku który mnie interesuje wyrażnie napisali że jest eta 2824 lub sellita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że tag od dawna nie używa ety. W tym zegarku który mnie interesuje wyrażnie napisali że jest eta 2824 lub sellita.

 

Odszukaj mój wpis #1381  26 wrzesień 2017 na tym forum. ETE zaprzestali używać około 2010 roku (pewna informacja od calibre11).


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Świetny wybór!


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy to jest skaza czy carrera tak ma, koło napisU TACHYMETRE WIDAwidac ząbki. I sam nie wiem czy zakupiłem z wadą czy tak jest.

post-67807-0-39895000-1577642078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym miejscu mam tylko wypolerowana stal, żadnego ząbkowania.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy to jest skaza czy carrera tak ma, koło napisU TACHYMETRE WIDAwidac ząbki. I sam nie wiem czy zakupiłem z wadą czy tak jest.

  

Ja w tym miejscu mam tylko wypolerowana stal, żadnego ząbkowania.

ja mam carrere z niebieska tarcza z tego roku i tez nie mam zadnego zabkowania

 

@eldorado fajny nabytek, a  sprawdz po numerze referencji  jak to wygląda w innych egzemplarzach.

 

 

Marketing ;).

dokladnie - jak powiesz eta lub sellita a tam jest sellita to nadal mowiles prawde, zreszta Tag Heuer tez pisze eta lub sellita wiec w kruku zawsze moga Ci pokazac katalog TH i wytlumacza sie ze pisza to co podaje producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem. Lepiej jak powiedzą że eta niż caliber czy odwrotnie  ???????????????

Post wyzej napisane było że zaprzestali uzywania ety

Edytowane przez WielkiKlocek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-formula-1-52

To chyba w kruku się nie znają bo jak byk jest eta albo selita

tutaj masz zrzuty z "TH Trade Catalogue 2018-2019"

Ten katalog mozna sciagnac z oficjalnej strony TH

nie rozumiem. Lepiej jak powiedzą że eta niż caliber czy odwrotnie ???????????????

TH uzywa Caliber + numer do opisania mechanizmu

w ramach tego samego mechanizmu np Caliber 5 moze byc eta lub sellita

 

a tak wogole - czesc osob uwaza ze eta jest lepsza od sellity (ja do nich naleze) a czesc ze sellita jest lepsza od ety...

na Twoim miejscu skupilbym sie na tym czy rzeczywiscie chcesz ten zegarek i jezeli tak to bym go bral i nie przejmowalbym sie jaki tam jest mechanizm - oba sa ok i w zaleznosci od szczescia/pecha moga byc bezawaryjne lub moga sie psuc (w takim przypadku masz gwatancje)

post-93155-0-90750700-1577649509_thumb.jpg

post-93155-0-96125600-1577649521_thumb.jpg

Edytowane przez adam78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Świetny wybór!

 Akurat jestem przeciwnego zdania. 1319 szt. dostępnych od reki na chrono24 o czymś świadczy. Była tutaj już mała "wojenka" w związku z moim poglądem ale zlewam to. Moim zdaniem najbardziej "oklepany" model TH, ale co kto lubi. Jeden Martyniuka, inny Pavarottiego.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję . Teraz wszystko jasne. Muszę się zastanowić bo kupować zwykłą etę bądz sw za 7000 to chyba lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to ze będzie to eta.O tym juz byla mowa, eta to cześć swatch group, która ogranicza sprzedaż mechanizmów poza grupę. Dlatego tez TH (inne marki rowniez) nie mając ety, stosuja sellitę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję . Teraz wszystko jasne. Muszę się zastanowić bo kupować zwykłą etę bądz sw za 7000 to chyba lekka przesada.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. I jedyn i drugi mechanizm jest moim zdaniem bardzo fajną opcją, popularną i w miarę niezawodna. Masę firm zegarkowych używa tych mechanizmów i się tego nie wstydzi, właśnie jak Tag Heuer i np wyżej pozycjonowany IWC. Moim zdaniem lepsze jest takie podejście niż jakaś minimalna zmiana w mechanizmie i krzyk, że to od razu in-house Miałem 3 zegarki na SW (Tag Heuer, JeanRichard, Frederique Constant) i każdy był bardzo ok na równym chodzie. Nie widziałem żadnej różnicy między zegarkami z SW a np moim Squale na ETA Top Grade. Jeśli kupisz nowy zegarek, będziesz miał dwuletnią gwarancje, jakby coś miało wyjść to w tym okresie wyjdzie, naprawia Ci i nadal będziesz miał fajny zegarek. Wiadomo, to moje zdanie i podejście, zrobisz jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję . Teraz wszystko jasne. Muszę się zastanowić bo kupować zwykłą etę bądz sw za 7000 to chyba lekka przesada.

Moim zdaniem zegarek to nie tylko mechanizm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję . Teraz wszystko jasne. Muszę się zastanowić bo kupować zwykłą etę bądz sw za 7000 to chyba lekka przesada.

Nawet jak coś Ci padnie, to prawie majster to ogarnie. A in-house to już tylko autoryzowany serwis, inne koszty a i bardzo często długi czas oczekiwania.

 

Ale każdy robi jak woli.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem przeciwnego zdania. 1319 szt. dostępnych od reki na chrono24 o czymś świadczy. Była tutaj już mała "wojenka" w związku z moim poglądem ale zlewam to. Moim zdaniem najbardziej "oklepany" model TH, ale co kto lubi. Jeden Martyniuka, inny Pavarottiego.

+1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pokazywałem jak chodzi Calibre7, teraz pora na Calibre5.

 

post-92718-0-06228700-1577707859_thumb.jpg

 

Zegarek zdecydowanie gorzej znosi stan odpoczynku. Noszony robi około 0 s/d. Ja niestety noszę go raz na parę dni. W pozycji 12up ma najgorzej - wtedy potrafi i ponad 10s/d przyspieszyć.

W środku stawiam, że Sellita ale nie otwierałem.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH Monaco Heuer02 , serwis tego konkretnego modelu tylko w Szwajcarii ! reszta zegarków Monaco w PL , koszt serwisu ok 2200zł , koszt szyby z wymianą ok. 1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH Monaco Heuer02 , serwis tego konkretnego modelu tylko w Szwajcarii ! reszta zegarków Monaco w PL , koszt serwisu ok 2200zł , koszt szyby z wymianą ok. 1100zł

 

Parafrazując - jesli chce się mieć zegarek, trzeba mieć i na zegarek. Proste.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele mniej kosztuje oryginalny pasek z motylkiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.