Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej mnie martwi to że Monaco Heuer 02 jest serwisowana tylko w Szwajcarii ! , trochę słabo jeśli chodzi o czas naprawy czy okresowego serwisowania.. nie mówiąc o dodatkowe koszty z tym związane , bo sumy które podałem dotyczą Monaco na innych werkach, serwisowanych w PL . chyba napiszę email do TH z zapytaniem czemu taka decyzja odnośnie serwisowania Monaco Heuer 02.. oraz ciekaw jestem czy Autavia Heuer 02 nie ma tego samego problemu z serwisem ?

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie martwi to że Monaco Heuer 02 jest serwisowana tylko w Szwajcarii ! , trochę słabo jeśli chodzi o czas naprawy czy okresowego serwisowania.. nie mówiąc o dodatkowe koszty z tym związane , bo sumy które podałem dotyczą Monaco na innych werkach, serwisowanych w PL . chyba napiszę email do TH z zapytaniem czemu taka decyzja odnośnie serwisowania Monaco Heuer 02.. oraz ciekaw jestem czy Autavia Heuer 02 nie ma tego samego problemu z serwisem ?

 

Żeby nie ciągnąć jałowej dyskusji w nieskończoność tak zapytam mimochodem niejako. Kolega z Krakowa? Jeśli tak, to by wiele tłumaczyło?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krakus1 pisałem kiedyś o serwisie mojego byłego Monaco przez obecnego właściciela.

Dramatyczny jest serwis w Krakowie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramatyczny jest serwis w Krakowie.

 Strojnego na Sławkowskiej? W takim razie gdzie serwisować w Krakowie?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Jedyny serwis autoryzowany Taga jest w Krakowie. TRUFEY.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Jedyny serwis autoryzowany Taga jest w Krakowie. TRUFEY.

 Uhmmm. W takim razie można dać na Sławkowską? Przeglądał mi kiedyś Carrerę i wszystko wyglądało OK. Widziałem u nich różne marki zegarków więc wnioskuję, że wiedzą co robią.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać. Dzisiaj dokonałem tego kroku i przeszedłem do stajni TAG Heuer. Zrezygnowałem póki co z mojego Tudora BB58 i zdecydowałem się na wczesny diver automatyczny TAG Heuer w kopercie Monnin. Podobają mi się przedmioty mało ograne, z pewną historią. Zegarek jeszcze do mnie nie doszedł, czekam na przesyłkę. Wygląda mniej więcej tak (obrazek z netu):

post-106853-0-34359100-1577741042.jpg


Poza tym z czasów, kiedy pisałem wątek o nawiązaniach różnych firm do wczesnej formy Submarinera, spodobała mi się szczególnie ta wariacja, z czasów, kiedy Heuer jeszcze nie wypracował własnego stylu zegarków nurkowych.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać. Dzisiaj dokonałem tego kroku i przeszedłem do stajni TAG Heuer. Zrezygnowałem póki co z mojego Tudora BB58 i zdecydowałem się na wczesny diver automatyczny TAG Heuer w kopercie Monnin. Podobają mi się przedmioty mało ograne, z pewną historią. Zegarek jeszcze do mnie nie doszedł, czekam na przesyłkę. Wygląda mniej więcej tak (obrazek z netu):

attachicon.gifTAG heuer.jpg

Poza tym z czasów, kiedy pisałem wątek o nawiązaniach różnych firm do wczesnej formy Submarinera, spodobała mi się szczególnie ta wariacja, z czasów, kiedy Heuer jeszcze nie wypracował własnego stylu zegarków nurkowych.

 

Julian, gdzie żeś był tyle czasu?

 

A ten diver od TH bardzo fajny. Powiedz o nim coś więcej... 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku wypadłe z zyciorysu :-) Za dużo kłopotów w robocie i w ogóle. Ten zegarek to Monnin, więc zapewne w całości zrobiony we Francji, nie wiem jeszcze, jaki tam właściwie jest mechanizm, ETA czy coś z Francji. Lata 80. (wtedy Heuer wypuścił pierwsze divery). Średnica 38 mm, taka, jaka mi najbardziej pasuje. Podobno prawie nieużywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhmmm. W takim razie można dać na Sławkowską? Przeglądał mi kiedyś Carrerę i wszystko wyglądało OK. Widziałem u nich różne marki zegarków więc wnioskuję, że wiedzą co robią.

Swego czasu naprawiali mnóstwo marek. Włącznie z Omegą.

Jeśli ma części to można. Ale na gwarancji już raczej nie.

Sierżant Julian bardzo fajny.

Jak dojdzie zrób koniecznie kilka/kilkanaście fot.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem dokładniejszy quest i w tej chwili mogę powiedzieć, że mój (przyszły) zegarek to produkcja szwajcarska z serii 1000 (we Francji produkowano pierwsze wersje serii nazwanej 844). Rozmiar 38 mm odpowiada drugiemu od góry (z czterech rozmiarów produkowanych, największe miały kopertę 42 mm, taką jak cała wcześniejsza seria 844). Będzie to produkcja po 1986, bo od tego roku datuje się logo z dodatkiem TAG. Jednak koperta wygląda na wariant wcześniejszy (sądząc po crownguardach), więc może to być coś pośredniego albo może składak. Mechanizm to będzie na pewno ETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, takiego jeszcze nie widziałam...hmmmmm

Ale, chwilka....Panie, bezel się panu przestawił. Zaraz nastawię, znam się na tym jak nikt.


 

post-66434-0-03543400-1577912095_thumb.jpg

post-66434-0-37335400-1577912121_thumb.jpg

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale komuś się udało z tą modliszką! (chyba modliszką :P ). Sprytna bestia, od razu bezel centruje  :lol:

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. I jedyn i drugi mechanizm jest moim zdaniem bardzo fajną opcją, popularną i w miarę niezawodna. Masę firm zegarkowych używa tych mechanizmów i się tego nie wstydzi, właśnie jak Tag Heuer i np wyżej pozycjonowany IWC. Moim zdaniem lepsze jest takie podejście niż jakaś minimalna zmiana w mechanizmie i krzyk, że to od razu in-house Miałem 3 zegarki na SW (Tag Heuer, JeanRichard, Frederique Constant) i każdy był bardzo ok na równym chodzie. Nie widziałem żadnej różnicy między zegarkami z SW a np moim Squale na ETA Top Grade. Jeśli kupisz nowy zegarek, będziesz miał dwuletnią gwarancje, jakby coś miało wyjść to w tym okresie wyjdzie, naprawia Ci i nadal będziesz miał fajny zegarek. Wiadomo, to moje zdanie i podejście, zrobisz jak uważasz

Tylko jest duża różnica między mechanizmem stosowanym przez iwc, a taga. Pisałem o tym np. tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179260-longines-hydroconquest-automatic/page-3?hl=iwc&do=findComment&comment=2630944

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do fanów Taga. Mój TAG Heuer Carrera Calibre 5 Day Date z białą tarczą to miłość od pierwszego wejrzenia i mój podstawowy zegarek na codzień.

Mój egzemplarz napędza Sellita SW240 (26 jewels), tak przynajmniej wyczytałem na mechaniźmie.

 

Czy ktoś się orientuje którą wersję "wyposażenia" Sellity wkładają do Tag'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest duża różnica między mechanizmem stosowanym przez iwc, a taga. Pisałem o tym np. tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179260-longines-hydroconquest-automatic/page-3?hl=iwc&do=findComment&comment=2630944

Poza  negowaniem TH z selitta i  zachwycaniem  się  duzo drozszym IWC rowniez z sellita , nic konkretnego nie napisałes . Subiektywne odczucia tak jak sie rozwodzisz na tym, ze  auta  katalogowe drogie sprzedawane są taniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza  negowaniem TH z selitta i  zachwycaniem  się  duzo drozszym IWC rowniez z sellita , nic konkretnego nie napisałes . Subiektywne odczucia tak jak sie rozwodzisz na tym, ze  auta  katalogowe drogie sprzedawane są taniej :D

wygląda na to, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi :). Trudno. Wykazałem pewne różnice, a Ty piszesz o jakiś zachwytach nad IWC. Za tą marką też nie przepadam jakoś specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi :). Trudno. Wykazałem pewne różnice, a Ty piszesz o jakiś zachwytach nad IWC. Za tą marką też nie przepadam jakoś specjalnie.

Moge napisac to samo ze nie zrozumiałeś  hehe. Koledzy już tam odpowiedzieli także nie rozpisujac się a cytujac. Jakie znaczenie ma wyglad mechanizmu skoro dekiel jest w całości i mechanizmu nie widać ;).    Druga sprawa ,  calibre 5  czyli sellita w TH chodzi jak chronometr,a nim nie jest,  odchyłki  sa na poziomie  trzy, cztery sekundy/dobe.  Dla wielu osob w tym dla mnie, jest to bardzo dobry wynik. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych państwa, czy orientujecie się może ile takowy zegareczek może być (mniej-więcej) wart?

Zegarek otrzymałem od ojca, który pracuje przy renowacji starych hoteli, znalazł go gdzieś na stryszku.

Chciałbym go sprzedać, ponieważ nie leży w moim guście i go nie potrzebuję.

Podsyłam kilka zdjęć.

Tag Heuer Calibre 36, nr. CN111B.BA0337

Myślę, że jego stan oddają zdjęcia.

Życzę miłego dnia i z góry dziękuję za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych państwa, czy orientujecie się może ile takowy zegareczek może być (mniej-więcej) wart?

Zegarek otrzymałem od ojca, który pracuje przy renowacji starych hoteli, znalazł go gdzieś na stryszku.

Chciałbym go sprzedać, ponieważ nie leży w moim guście i go nie potrzebuję.

Podsyłam kilka zdjęć.

Tag Heuer Calibre 36, nr. CN111B.BA0337

Myślę, że jego stan oddają zdjęcia.

Życzę miłego dnia i z góry dziękuję za pomoc.

 

Odsyłam kolegę do lektury regulaminu.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.