Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik testu werku Heuer 02 - rewelacja!  :)

 

Ciekawe, czy u innych właścicieli zegarków z tym mechanizmem wyniki będą zbliżone. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zegarki w podobnym wieku między 1-2 lata. TH Monaco calibre 11 ( czyli SW 300-1 w wersji Top z modułem DD) vs TH Autavia ( własny caliber znany od 2013 - obecnie określany jako Heuer 02) ......

Test zrobiłem ale nic w praktyce on dla mnie nie zmienia. Teoretycznie Monaco wypadło w nim nieco gorzej ( przynajmniej w fazie noszenia zegarków) ale i tak nie zamieniłbym tego mechanizmu na inny bo lubię historyczne ułożenie koronek podobnie jak i tę konkretną tarczę...

No własnie. Zegarki noszę max 2-3 dni każdy, więc odchyłka czasowa nie jest aż tak istotna. Pytania , które zadałem , mimo tego ,że pytałem m.in o rezerwę chodu bardziej dotyczyły obsługi - awaryjności, czy innych problemów technicznych. Póki co skłaniam się ku "11" bo zazwyczaj kupując kolejny zegarek kieruję się sercem. Wizualnie podobają mi się wszystkie trzy, choć przyznam szczerze , że "02" chyba najmniej. Zobaczę po przymierzeniu wszystkich na którego ewentualnie (nadgarstek ok.18 <_< ) i czy w ogóle się zdecyduję> szczególne podziękowania dla @desmo, że mimo dość nieprzyjemnego w przeszłości incydentu między nami udzielił tak wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania i w zasadzie rozwiał moje wątpliwości co do obaw odnośnie "11". Szacun  :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak jest szklany dekiel to da się to zobaczyć w niektórych modelach np po ilości kamieni. U mnie w Carrera Day Date Cal. 5 - ETA ma 25 kamieni a Sellita 26.

Wydaje mi się też że kiedyś przez lupę zobaczyłem oznaczenie Sellity gdzieś na obrzeżach mechanizmu. Ale tego nie jestem teraz na 100% pewny.

zaczynamy walkowac ten sam temat

zalaczam zdjecia calibre16 pierwsze z Valjoux 7750 (grawer 7750) a drugie z Sellita 500 (grawer SW500)

 

to chyba najpewniejszy (i najlatwiejszy jezeli ma sie szafirowy dekiel) sposob ustalenia jaki ma sie mechanizm

 

w sw200 grawer jest w tym samym miejscu co w sw500 (mam sw200 w Orisie i sprawdzilem)

post-93155-0-78826600-1578169836_thumb.jpg

post-93155-0-72392400-1578169850_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę się pochwalić swoim nowym nabytkiem,jest to mój pierwszy poważny zegarek z ruchem automatycznym. Tag Heuer robi naprawdę solidne zegarki, jakość wykonania nie podlega żadnej dyskusji. Ten model Carrera Calibre 5 z niebieską tarczą prezentuje się rewelacyjnie. Polecam wszystkim miłośnikom tej marki

post-111520-0-43888600-1578182978_thumb.jpg

post-111520-0-90574300-1578183142_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w przypadku Heuer 02 można powiedzieć że to mechanizm na poziomie mechanizmów Omega 8xxx czy Rolex ? chyba jednak nie , bo COSC nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu, póki co średnio wychodzi niecałe + 2 sekundy na dobę. W środku prawdopodobnie Sellita :)

9-BBFD2-E4-9-B3-C-47-D9-86-BB-0576-C68-C

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje, że dokładność chronometru.

Warta odnotowania jest również obecność tzw. "sprzęgła pionowego".

 

TeJot pisał, że mechanizm jest konstrukcjnie podobny do rolexa 4130 z Daytony.

 

THE PERFECT CHRONOGRAPH

The TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 02 stands out by its modern and precise mechanism: the chronograph assembles 168 components including a vertical clutch offering constant chronometric accuracy.

 

https://www.tagheuer.com/en/news/tag-heuer-carrera-calibre-heuer-02

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki sobie, rozumiem nawiązanie, ale jakieś mdłe te kolory

Jeśli z pasami, to wolałbym tego:

 

 

U mnie było kolorowo jak na choince :-)

20191224 194242

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mi się podoba, podobnie jak jego biała wersja.

Nosiłbym :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duuzee... Dla mnie 38 mm to ideał :-)

jest wersja 41mm z indeksami zamiast cyfr i ta wygląda całkiem przyzwoicie.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wersja 43 mm ma lepsze proporcje od 41 mm, to całkiem niezłe grubaski :). Ale to fakt, trzeba mieć niemały nadgarstek to tych Carrer. 

 

Biała też ładna :)

 

6cfacf1ae2cfb0224fa5feae3f5ec739_big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wersja 43 mm ma lepsze proporcje od 41 mm, to całkiem niezłe grubaski smile.png. Ale to fakt, trzeba mieć niemały nadgarstek to tych Carrer. 

 

 

Nic podobnego! Trzeba mieć po prostu wywalone w kosmos na opinię tzw. znafców pt. "eeeeee, masz za mały nadgarstek na ten zegarek. Nie pasuje ci." i nosić to, co się komu podoba.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego! Trzeba mieć po prostu wywalone w kosmos na opinię tzw. znafców pt. "eeeeee, masz za mały nadgarstek na ten zegarek. Nie pasuje ci." i nosić to, co się komu podoba.

 

Każdy nosi co mu się podoba :), masz absolutną rację.

Do "znafców" się nie zaliczam ale nie lubię jak uszy zegarka wystają poza obrys nadgarstka, ot taka moja estetyka...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego! Trzeba mieć po prostu wywalone w kosmos na opinię tzw. znafców pt. "eeeeee, masz za mały nadgarstek na ten zegarek. Nie pasuje ci." i nosić to, co się komu podoba.

Po prostu niektóre zegarki nie mieszczą się pod mankietem. Wszystko zależy, który model używamy do czego. Staram się mieć zegarek możliwie uniwersalny, ale na zejście 30 metrów pod ziemię i na spotkanie z jakimś prezydentem wolę mieć różne czasomierze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nosić to co sie podoba. A poza tym  znaczenie ma  nadgarstek,   moze byc mniejszy odwód, ale za to płaski i już inaczej zegarek lezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni noszę na 16cm nadgarstkach Diesle 58mm inni na 20cm vintage 34mm.

Każdy nosi co chce.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego! Trzeba mieć po prostu wywalone w kosmos na opinię tzw. znafców pt. "eeeeee, masz za mały nadgarstek na ten zegarek. Nie pasuje ci." i nosić to, co się komu podoba.

 

O to to, noś co chcesz

 

099ce3dd77bd945d.jpg

 

:P  :lol:


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mój nowy zakup, jak wcześniej pisałem, jest to TAG Heuer 1000 automat, nurek z lat 80. 38 mm, stan bardzo dobry używany, nieco zarysowane szkło, tarcza grafitowa w tak dobrym stanie, że nie jestem pewien, czy aby nie odnawiana (luma też w świetnym stanie), sygnowana bransoleta z epoki. Oryginalne opakowanie. Dokładność chodu na razie nieznana, póki co wiem tylko, że idzie.

post-106853-0-04255700-1578408689.jpg post-106853-0-50958300-1578408701.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sie dobrze sprawuje nowy nabytek.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sie dobrze sprawuje nowy nabytek. :)

Liczę na to, ma to być teraz mój EDC, więc powinien się sprawować godnie. Dobra marka i ciekawy model, czego chcieć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.