Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ma ktoś zielonego AR? NA zdjęciach wygląda fenomenalnie, ale mało gdzie jest w ofercie - dopiero będzie wchodził do PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój,

TH Carrera Heuer 02 Skeleton GMT   :D

post-110862-0-40454100-1580841628_thumb.jpg

Edytowane przez MARCIN-d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak niebieski AR wyglądałby na pasku nylonowym z niebieska nicia. Przejrze insta może trafię takie zestawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już poszedłem już w vintage (TAG Heuer 844.5), to teraz szukam jakiegoś w dobrym stanie Leonidasa, czyli pre-Heuera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to było w mytagheuer ale ostatnio nie widziałem.

Ale sprawdziłem swoją Carrerę i pokazał gwarancję poprawnie. Kupiona w Polsce.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to było w mytagheuer ale ostatnio nie widziałem.

Ale sprawdziłem swoją Carrerę i pokazał gwarancję poprawnie. Kupiona w Polsce.

Kiedy kupiona i co wklepałeś, nr seryjny czy nr gwarancji?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzec 2019, numer seryjny.

Wbiłem też numer karty i też znalazł.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzec 2019, numer seryjny.

Czyli jeśli zegarek jest starszy lub kupiony w USA albo i jedno i drugie to nie rozpoznaje.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem numery Formuły. Kupiona we Włoszech, już po gwarancji (choć dopiero miesiąc). Też znalazł.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formuła kupiona w Jomashop kilka lat temu

post-66434-0-22694900-1581199017_thumb.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę :)

 

Z tej dwójki AR jest fajniejszy.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdzałem swoją Carrerę i wszystkie dane były w systemie, ale dwóch pozostałych już nie.

Z tego co się orientuję, to baza zawiera dane od momentu wystawiania przez TH kart elektronicznych. To by się potwierdzało w moim przypadku, dwie miały jeszcze wypisywane karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa ten system ale ja kupiłem zegarek w 12.2019.

Sprawdziłem też swoją Formule w appce Toolwatch na iphonie i spieszy się o 6.9s - jest to miarodajny program i czy taka odchyłka jest w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toolwatch jest miarodajny o tyle, o ile dobrze kliknąłeś. Jak dla mnie bardzo ograniczony funkcjonalnie program ale coś tam pokazuje.

Zaś sam wynik? Jeśli to calibre 5 to powiedziałbym, że w normie. Mój calibre 5 robi podobny wynik. Choć są koledzy, co raportują +4s/d. A czy akceptowalny to już sam musisz sobie odpowiedzieć. Może sprawdź inne pozycje odkładania. Od tego dużo zależy. Zawsze można poregulować.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma wspomniane klikniecie. Mozna ustawic czas  http://wwwold.fizyka.umk.pl/wfaiis/?q=node/18279 i  sprawdzac bez zadnej apki. 

 

Quartz movement: between -1 and +11 seconds per month
Standard automatic: between -5 and +20 seconds per day
Chronometer: between -4 and +6 seconds per day

 

https://faq.tagheuer.com/articles/en_US/FAQ/What-is-an-automatic-movement/?l=en_US&c=Products%3AAll_Watches&fs=Search&pn=1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam takiej strony jako wzorca czasu... ale

 

https://www.uhrzeit.org/atomuhr.php

 

ostatnio wynalazłem inną metodę sprawdzania zegarka.  Fotografujesz zegarek dla ułatwienia na jakiejś równej godzinie, potem oglądasz fotkę w komórce i patrzysz w szczegółach fotografii jak telefon zapisał godzinę zrobienia zdjęcia.  I włala - masz info ile Twój zegarek jest przesunięty wglądem komórkowego wzorca czasu. Daje to wynik +/- 2 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam takiej strony jako wzorca czasu... ale

 

ostatnio wynalazłem inną metodę sprawdzania zegarka.  Fotografujesz zegarek dla ułatwienia na jakiejś równej godzinie, potem oglądasz fotkę w komórce i patrzysz w szczegółach fotografii jak telefon zapisał godzinę zrobienia zdjęcia.  I włala - masz info ile Twój zegarek jest przesunięty wglądem komórkowego wzorca czasu. Daje to wynik +/- 2 sekundy.

Naprawdę nie rozumiem waszej manii prześladowczej na punkcie dokładności chodu zegarka. Chcecie małe odchyłki kupcie kwarcoka. Nie, to pieprzyć, +/- 2 sek czy 12, co za różnica. Nie ma u nas Shinkansenów, żeby 30 sek decydowało do którego pociągu wsiądziesz..

I żeby było jasne nic mi do tego co kto robi ze swoim zegarkiem i dlaczego kupił ten a nie inny. Stwierdzam tylko swój punkt widzenia.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo masz rację. Choć ja robię wyjątek - zakręcana koronka. Nie lubię odkręcać i zakręcać koronki.

Ale jeśli ma się parę zegarków i nie ma rotomatu to i tak trzeba odkręcić koronkę.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem waszej manii prześladowczej na punkcie dokładności chodu zegarka. 

 

O jejku, ja tak tylko chciałem się odezwać...   :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem waszej manii prześladowczej na punkcie dokładności chodu zegarka. Chcecie małe odchyłki kupcie kwarcoka. Nie, to pieprzyć, +/- 2 sek czy 12, co za różnica. Nie ma u nas Shinkansenów, żeby 30 sek decydowało do którego pociągu wsiądziesz..

I żeby było jasne nic mi do tego co kto robi ze swoim zegarkiem i dlaczego kupił ten a nie inny. Stwierdzam tylko swój punkt widzenia.

 

A mi akurat zegarek służy do sprawdzania godziny, a nie jako biżuteria i zwracam uwagę na dokładność chodu. A manią prześladowczą nazywam raczej sytuację, kiedy ktoś mi próbuje ustawiać priorytety, co ma być dla mnie istotną cechą zegarka, a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi akurat zegarek służy do sprawdzania godziny, a nie jako biżuteria i zwracam uwagę na dokładność chodu. A manią prześladowczą nazywam raczej sytuację, kiedy ktoś mi próbuje ustawiać priorytety, co ma być dla mnie istotną cechą zegarka, a co nie.

Rozumiem, i te 5 czy 15 sekund różnicy to jest kwestia życia i śmierci, być albo nie być.

 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.