Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

I ja gratuluje nowych nabytków.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tropik79 napisał:

Gratuluję i cieszę się że moja pepperowa wrzutka ci się przydała. ;)

 

Jeszcze raz dziękuję :)

 

Teraz szukam pomarańczowej gumy na lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na rozpoczęcie sezonu F1  wiec coś w temacie - TAG Heuer F1 Aston Martin Red Bull Special edition

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Popełniłem swego pierwszego TAGa. Póki, co - urzekła mnie kultura pracy chronografu.
img[img

 

Edytowane przez tomasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, tomasso napisał:

Popełniłem swego pierwszego TAGa. Póki, co - urzekła mnie kultura pracy chronografu.


 

Ja mam od kilku dni Carrerę z mechanizmem Heuer 01 który jest niejako następcą Calibru 1887.

I faktycznie - praca chronografu jest zdecydowanie lepsza niż np. w ETA 7750.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, evilym napisał:

 

Ja mam od kilku dni Carrerę z mechanizmem Heuer 01 który jest niejako następcą Calibru 1887.

I faktycznie - praca chronografu jest zdecydowanie lepsza niż np. w ETA 7750.

Skąd pewność, że to był Valjoux 7750 a nie Sellita SW500? Z którego roku pochodził zegarek, który kolega użył do porównania?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maurice Lacroix Les Clasiques (ref. LC6058-SS001-332) - kupiłem go nowego rok temu, ale jest to zegarek outletowy (podejrzewam, że ma już ze 6-7 lat).

Wszelkie źródła opisuąe mechanizm jako ML 122 (bazowy od Valjoux 7750). Ale jestem totalnym amatorem więc, mogę być w błędzie.

 

Co by nie było - Heuer 01 działa znacznie lepiej :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał:

Maurice Lacroix Les Clasiques (ref. LC6058-SS001-332) - kupiłem go nowego rok temu, ale jest to zegarek outletowy (podejrzewam, że ma już ze 6-7 lat).

Wszelkie źródła opisuąe mechanizm jako ML 122 (bazowy od Valjoux 7750). Ale jestem totalnym amatorem więc, mogę być w błędzie.

 

Co by nie było - Heuer 01 działa znacznie lepiej :)

A, to w takim razie pomyłka z mojej strony. Myślałem, że kolega ma na myśli Carrerę na cal.16.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takà Carrerę, jak pokazał tomasso i doświadczenia z chronografem 1887 mam raczej złe, w porównaniu do VJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASTRAL napisał:

Miałem takà Carrerę, jak pokazał tomasso i doświadczenia z chronografem 1887 mam raczej złe, w porównaniu do VJ.

A, coś bliżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nas tutaj nie było :)

thc_13.jpg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tutaj obecnych posiada WK111a?

Znalazłem szukajką tylko jeden wpis co znaczy ze raczej nie jest to lubiany i popularny model.

Czy możecie się podzielić odczuciami? Zauważyliście jakieś istotne wady? Z obserwacji ofert które udało mi się znaleść to trzeba liczyć się z wydatkiem około 2500-3000zl. Wydaje wam się ze warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega szuka opinii o tym modelu, to w sieci są tego tony, więc nie ma co cytować internetów. Jedyna istotna informacja to, że mechanizm jest ten sam co w Breitling'u Aerospace. Uwaga na podróbki przy ewentualnym zakupie.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak często je podrabiali? Raczej będę celował w chrono24, chyba ze tutaj ktoś będzie chciał sprzedać.

Samych opinii za dużo właśnie nie znalazłem, chyba przez rozmiar wiele ludzi nie decyduje się na ten model. Ja tam bez problemu radzę sobie z
W dalszym ciągu jednak mam z tylu głowy czy 3k za kwarc to nie przesada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szolders napisał:

Tak często je podrabiali? Raczej będę celował w chrono24, chyba ze tutaj ktoś będzie chciał sprzedać.

Samych opinii za dużo właśnie nie znalazłem, chyba przez rozmiar wiele ludzi nie decyduje się na ten model. Ja tam bez problemu radzę sobie z
W dalszym ciągu jednak mam z tylu głowy czy 3k za kwarc to nie przesada ;)

"na mieście" co drugi ci powie ze w ogóle 3k za zegarek to przesada ,aczkolwiek osobiście 3k za mechanika na pewno nie boli tak jak za baterie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"na mieście" co drugi ci powie ze w ogóle 3k za zegarek to przesada ,aczkolwiek osobiście 3k za mechanika na pewno nie boli tak jak za baterie 

No właśnie dlatego szukałem usprawiedliwienia ;) Może poczekam chwile i mi przejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obchodzę jak pies jeża Kirium. Niby coś w sobie ma a jednocześnie coś mi w nim nie pasuje.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja obchodzę jak pies jeża Kirium. Niby coś w sobie ma a jednocześnie coś mi w nim nie pasuje.

Kirium to Cl111a i jest taki... bąbelkowy. Moje pytanie było o serię 2000 czyli WK111a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A, coś bliżej?

A, coś bliżej?

Pisałem o tym już jakiś czas temu.
Przy włączaniu i zatrzymywaniu chronografu wskazówka minutowa przesuwała się minimalnie do przodu, po kilku wciśnięciach przycisków różnica we wskazanich czasu była wyraźnie widoczna. Nie wyglądało to na usterkę, tylko, że po prostu ten mechanizm tak pracuje.
Ktoś inny też chyba zauważył to samo kiedyś w swoim TH z 1887.
Być może u Ciebie to nie występuje.
W VJ natomiast nigdy nic takiego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dawno nie było limitek :D. W 2020 mamy kolejną tym razem  podkreślającą  współpracę między TAG Heuer i Automobile Club de Monaco w celu sponsorowania Grand Prix de Monaco Historique. Na godzinie 1 umieszczono logo Grand Prix de Monaco Historique.

 

 

 

monaco-face.jpg

box.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt często pojawiają się w tym wątku damskie modele, a tu proszę, mojej żonie bardzo się spodobał
94fd62441bc8e6e06010b518302e29a0.jpg
35fe996c8772c6445c029d9c58d4665f.jpg

79654e68b4442dcc84dad7e9482c581d.jpg
40544a4f70c83e066064f11f524cc6a9.jpg
07bd8cff2d88fc39dbb7d12afbeaba29.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 15:28, ASTRAL napisał:

 


Pisałem o tym już jakiś czas temu.
Przy włączaniu i zatrzymywaniu chronografu wskazówka minutowa przesuwała się minimalnie do przodu, po kilku wciśnięciach przycisków różnica we wskazanich czasu była wyraźnie widoczna. Nie wyglądało to na usterkę, tylko, że po prostu ten mechanizm tak pracuje.
Ktoś inny też chyba zauważył to samo kiedyś w swoim TH z 1887.
Być może u Ciebie to nie występuje.
W VJ natomiast nigdy nic takiego nie zauważyłem.

 

 

Miałem dwie Carrery na 1887 i żadna nie miała tej przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega ma w planie zakup innego modelu, bo ten znamy już niemal na pamięć?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grygos, fajny ten Twój Tag. Pokazuj go tutaj jak najczęściej. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.