Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Taka parka się nam zrobiła:
 
thck_1.thumb.jpg.bd5533c56c12346da35fd21667849f1e.jpg

Brawo wy!

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała być Omega Seamaster, ale jeszcze sporo wydatków mnie czeka i jest drugi Tag :) Śpieszy na dobę około 7 sekund, czy to przyzwoity wynik? Jest szansa na poprawę z czasem, czy raczej tak już zostanie? Szukałem również informacji odnośnie mechanizmu, ale zdania w internecie są podzielone, jedni piszą, że Satelita, a inni stawiają na ETA, czy ktoś obeznany może się wypowiedzieć? I czy ten model jest certyfikowany COSC? Słyszałem, że ETA w TAG posiada taki certyfikat? 

 

Udało mi się całkiem niezły rabat wytargować w Galerii Mokotów, równo 20%, zegarek kosztował mnie nie wiele drożej od najtańszych ofert na Chrono, przepłaciłem jakieś 500 zł., ale chyba warto za święty spokój. To mój pierwszy zegarek na bransolecie, do których nie byłem przekonany. Nie sądziłem, że na żywo aż tak bardzo mi się spodoba, a tymczasem nie mogę oderwać oka, no piękny jest.

IMG_0776.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, fanfar19 napisał:

Taka parka się nam zrobiła:

Elegancka. 

9 godzin temu, michalop napisał:

taki mi się ostatnio pod obiektyw nawinął

Super strzały. Micro zresztą również. 

6 minut temu, dewey napisał:

 

Gratuluję. 

Wg mnie w środku jest Selita i nie ma COSC. Co nie przeszkadza w niczym. Najładniejsza 300 jaka wyszła. 

To jest 41mm 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dorian06 napisał:

Wg mnie w środku jest Selita i nie ma COSC. Co nie przeszkadza w niczym. Najładniejsza 300 jaka wyszła. 

To jest 41mm 

 

43mm i to również dla mnie nowość, bo pomimo małego nadgarstka, zawsze lubiłem duże zagarki (45mm). W końcu przestałem się oszukiwać i zaakceptowałem fakt, że 43mm to dla mnie maks i okazało się, że to strzał w 10 ponieważ zegarek lepiej się prezentuje na nadgarstku.

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś może 41mm 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 z ceramicznym, niebieskim bezelem ma pomarańczowe wstawki.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Dorian06 napisał:

Mierzyłeś może 41mm 

 

nie, od razu miałem upatrzony konkretny 43, mimo wszystko chyba bym nie przełknąłbym tak małej średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, dewey napisał:

Miała być Omega Seamaster, ale jeszcze sporo wydatków mnie czeka i jest drugi Tag :) Śpieszy na dobę około 7 sekund, czy to przyzwoity wynik? Jest szansa na poprawę z czasem, czy raczej tak już zostanie? Szukałem również informacji odnośnie mechanizmu, ale zdania w internecie są podzielone, jedni piszą, że Satelita, a inni stawiają na ETA, czy ktoś obeznany może się wypowiedzieć? I czy ten model jest certyfikowany COSC? Słyszałem, że ETA w TAG posiada taki certyfikat? 

 

Udało mi się całkiem niezły rabat wytargować w Galerii Mokotów, równo 20%, zegarek kosztował mnie nie wiele drożej od najtańszych ofert na Chrono, przepłaciłem jakieś 500 zł., ale chyba warto za święty spokój. To mój pierwszy zegarek na bransolecie, do których nie byłem przekonany. Nie sądziłem, że na żywo aż tak bardzo mi się spodoba, a tymczasem nie mogę oderwać oka, no piękny jest.

IMG_0776.jpeg

Gratulacje :)

Co do rabatów to wygląda to mniej więcej tak. 

Jak nie zapytasz: masz 0%

Jak zapytasz o rabat: masz 15%

Jak powiesz że konkurencja daje 20 - masz 20% (czasami muszą coś tam podzwonić itp.) 

Jak zegarek powyżej 20k to masz szansę na 21-22%

Jak są przeceny to ok. 30%  na dane modele. 

 

Chyba tylko w Jubitomie dostałem informację że 15% to max, ale rozmawiałem z jakąś pierwszą lepszą "specjalistką", więc podejrzewam że i u nich jest te 20%.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, ja zajrzałem w pierwszej kolejności właśnie do Jubitomu na Mokotowie, żeby obejrzeć Omegę. Sprzedawca, który mnie obsługiwał był bardzo nieprzyjemny, tzn. patrzył na mnie góry, odniosłem wręcz wrażenie, że traktuje mnie jak kogoś niższej kategorii. O rabacie nie chciał słyszeć, no chyba, że 100-200 zł. a Chrono nazwał szarą strefą i stwierdził krótko, że do takiego poziomu cen nawet się nie zbliżymy. No cóż, poszedłem do Noble Place, gdzie obsługa była świetna, a Pani widząc oferty z Chrono spuściła z ceny 20% i zegarek kupiłem, pomimo iż nie mialem w zasadzie takiego zamiaru, po głowie chodziła mi Omega, a jeśli już TAG, to z Chrono. Jak widać da się :)

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dewey napisał:

Miała być Omega Seamaster, ale jeszcze sporo wydatków mnie czeka i jest drugi Tag :) Śpieszy na dobę około 7 sekund, czy to przyzwoity wynik? Jest szansa na poprawę z czasem, czy raczej tak już zostanie? Szukałem również informacji odnośnie mechanizmu, ale zdania w internecie są podzielone, jedni piszą, że Satelita, a inni stawiają na ETA, czy ktoś obeznany może się wypowiedzieć? I czy ten model jest certyfikowany COSC? Słyszałem, że ETA w TAG posiada taki certyfikat? 

 

Udało mi się całkiem niezły rabat wytargować w Galerii Mokotów, równo 20%, zegarek kosztował mnie nie wiele drożej od najtańszych ofert na Chrono, przepłaciłem jakieś 500 zł., ale chyba warto za święty spokój. To mój pierwszy zegarek na bransolecie, do których nie byłem przekonany. Nie sądziłem, że na żywo aż tak bardzo mi się spodoba, a tymczasem nie mogę oderwać oka, no piękny jest.

 

Bardzo ładny - gratuluję!

 

A 20% rabat - nie jest TAG źle ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dewey napisał:

a widzisz, ja zajrzałem w pierwszej kolejności właśnie do Jubitomu na Mokotowie, żeby obejrzeć Omegę. Sprzedawca, który mnie obsługiwał był bardzo nieprzyjemny, tzn. patrzył na mnie góry, odniosłem wręcz wrażenie, że traktuje mnie jak kogoś niższej kategorii. O rabacie nie chciał słyszeć, no chyba, że 100-200 zł. a Chrono nazwał szarą strefą i stwierdził krótko, że do takiego poziomu cen nawet się nie zbliżymy. No cóż, poszedłem do Noble Place, gdzie obsługa była świetna, a Pani widząc oferty z Chrono spuściła z ceny 20% i zegarek kupiłem, pomimo iż nie mialem w zasadzie takiego zamiaru, po głowie chodziła mi Omega, a jeśli już TAG, to z Chrono. Jak widać da się :)

W.Krzyś w Katowicach ma monopol na Omegę w rejonie (tzn. tylko oni mają wystawkę z zegarkami), ale mimo tego jak tylko  powiedziałem, że Kruk mi daje 20% to, że nie ma problemu tylko muszą potwierdzić u "szefowej".

Więc po Omegę zapraszam do Katowic :)

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 %  na www było na Seamastera chrono.

15 godzin temu, dewey napisał:

Miała być Omega Seamaster, ale jeszcze sporo wydatków mnie czeka i jest drugi Tag :) Śpieszy na dobę około 7 sekund, czy to przyzwoity wynik? Jest szansa na poprawę z czasem, czy raczej tak już zostanie? Szukałem również informacji odnośnie mechanizmu, ale zdania w internecie są podzielone, jedni piszą, że Satelita, a inni stawiają na ETA, czy ktoś obeznany może się wypowiedzieć? I czy ten model jest certyfikowany COSC? Słyszałem, że ETA w TAG posiada taki certyfikat? 

 

Udało mi się całkiem niezły rabat wytargować w Galerii Mokotów, równo 20%, zegarek kosztował mnie nie wiele drożej od najtańszych ofert na Chrono, przepłaciłem jakieś 500 zł., ale chyba warto za święty spokój. To mój pierwszy zegarek na bransolecie, do których nie byłem przekonany. Nie sądziłem, że na żywo aż tak bardzo mi się spodoba, a tymczasem nie mogę oderwać oka, no piękny jest.

 

Gratulacje. W srodku  na 99 %  to selita.

która nie posiada certyfikatu.  Moj AR tez na sellicie  robił 3s/d z czasem się ułożył.  Ze strony TH https://faq.tagheuer.com/articles/en_US/FAQ/What-is-an-automatic-movement/?l=en_US&c=Products%3AAll_Watches&fs=Search&pn=1

Quartz movement: between -1 and +11 seconds per month
Standard automatic: between -5 and +20 seconds per day
Chronometer: between -4 and +6 seconds per day

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafi87 napisał:

30 %  na www było na Seamastera chrono.

Gratulacje. W srodku  na 99 %  to selita.

która nie posiada certyfikatu.  Moj AR tez na sellicie  robił 3s/d z czasem się ułożył.  Ze strony TH https://faq.tagheuer.com/articles/en_US/FAQ/What-is-an-automatic-movement/?l=en_US&c=Products%3AAll_Watches&fs=Search&pn=1

Quartz movement: between -1 and +11 seconds per month
Standard automatic: between -5 and +20 seconds per day
Chronometer: between -4 and +6 seconds per day

 

dzięki za informację. Czyli nie jest tak źle. Twój robił te 3s/d już po ułożeniu? Ile było na początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze wrzucę fotkę podczas leniwej podróży po drugie śniadanie w pracy :)

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja wrzucę swoją Carrerę dla porównania, zdjęcie nie jest aktualne, ale nie chcę mi się ściągać go z rotomatu :)
 

IMG_0378.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, dewey napisał:

 

dzięki za informację. Czyli nie jest tak źle. Twój robił te 3s/d już po ułożeniu? Ile było na początku?

Nie jest źle :).  Nie pamietam ile wcześniej robił, ale  sprawdzajac na www TH to co Tobie wstawiłem  miescił sie w tej normie.  To byl punkt odniesnia do ewentualnych reklamacji. Po ułożeniu  zrobiło sie 3 s/d  i  bylem  miło zaskoczony. Chodził jak chronometr mimo, ze chronometrem nie był. 

 

Pierwotnie też przymierzałem sie do AR 41, ale po przymiarce na  moim płaskim nadgarstku o szer 5,5 cm  był mały wiec wybrałem 43, 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jimmibaton napisał:

Kilka fotek na szybko ;)fc89486048b34ed96acf9639e4cbd213.jpgf1828c3379a6da41a292c5cfc5585a8c.jpg355a8663df0bfe8cb6f4505a438e0a76.jpg4a0fc7a24883fac4376b3d5bc89fbe41.jpgc04822337b579394ba4d51d28da365ce.jpga77e0b8af6a275296c2209ff49118b5c.jpg93b1ab8bf4d195458c4e236acaf64eb0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Patrze na tego Aquaracer i zastanawiam się kto od kogo zgapił. 

TH od Doxy czy na odwrót. 

Bezel inny ale jakby linie na tarczy obrucić to można by się pomylić :P

spacer.png

 

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, evilym napisał:

Patrze na tego Aquaracer i zastanawiam się kto od kogo zgapił. 

TH od Doxy czy na odwrót. 

Bezel inny ale jakby linie na tarczy obrucić to można by się pomylić :P

 

"Możesz przepisać ode mnie pracę domową, ale pozmieniaj żeby facetka sie nie kapnęła"

Edytowane przez MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 16:22, evilym napisał:

Patrze na tego Aquaracer i zastanawiam się kto od kogo zgapił. 

TH od Doxy czy na odwrót. 

Bezel inny ale jakby linie na tarczy obrucić to można by się pomylić :P

Patrzę na Doxe i niewiele widzę podobieństw do AR.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrze na tego Aquaracer i zastanawiam się kto od kogo zgapił. 
TH od Doxy czy na odwrót. 
Bezel inny ale jakby linie na tarczy obrucić to można by się pomylić
zegarek-meski-doxa-into-ocean-shark-automatic-705-10-191-10-b.jpg&key=ae8014c52543db660785fa29a6d908bffce1d4dc79cac8d0c8f578a1c2391ad7
 
 
 
 

Jakoś nie widzę podobieństw

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 12:17, lukebor napisał:

Zgadzam się.
195868f1cd95cc8e2c8e1b0225704a75.jpg

mam wrazenie ze ten temat przeszedl troche bez echa

 

jak dla mnie rewelacyjny jest ten zegar i zaczalem na powaznie rozwazac jego zakup

 

wiadomo cos wiecej o nim? tj. jaka wielkosc, kiedy wchodzi do sprzedazy no i jaka cena (az sie boje uslyszec odpowiedz na to pytanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.