Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli kupujesz z intencją odsprzedaży i minimalizacji strat, to musisz dobrze kupić i to na wtórnym.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić zegarek z intencją dobrej i szybkiej odsprzedaży w przyszłości, celuj w wybrane limitki Omegi lub Rolexa.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje dziś przymierzyć nową Carrere 1e3cb1304b78aa317ca77697a953fcfc.plist

Mam trochę mieszane wrażenia. Spodziewałem się większego wow.
Lubię czuć zegarek na ręku, a tu mimo słusznego rozmiaru 44, wydawał się zbyt mały, jak na mój nadgarstek.
Nadal uważam, że lepiej wyglada w kolorze niebieskim. Sprzedawca ma sprowadzić ten model w najbliższych dniach, wiec jeśli będzie okazja na przymiarki napewno skorzystam.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, souls_hunter napisał:

 Owszem, nie przeczę, i na pewno znajdzie swojego nabywcę bo jest tego warta. Byle tylko nabywca kierował się sercem i rozumem a nie tym "co ludzie powiedzo"

Jeszcze taka mała dygresja personalnie do kolegi desmo. Będąc od tylu lat członkiem forum i porównywać do siebie dwa kompletnie różne zegarki pomimo tej samej ich nazwy? To tak jakby ornitolog porównywał orła do wróbla. Bo w końcu oba mają 2 skrzydła, dziób,  2 nogi i ogon i nazywane są z racji podgatunku ptakami.

Po pierwsze kolega zapytał o naszą opinię więc zamiast go pouczać warto spróbować pomóc. Po drugie bardzo wyraźnie i logicznie opisał swoje motywacje i wątpliwości : marzy mu się wersja kultowa  ( Heritage ) ale jest za duża ( pragmatyzm) czy jak kupi substytut to będzie to samo ( brak doświadczenia) i czy w razie czego odsprzeda bez wielkich strat ( pragmatyzm) .

Po trzecie każdy z podanych przeze mnie przykładów to nie „porównanie zegarków” a wskazywanie pewnej marketingowej strategii łapania klientów.

Kolega souls_hunter  chyba też nie nowicjusz więc powinien z powyższą łamigłówką poradzić sobie bez zbędnych dywagacji i chybionych dygresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem okazje dziś przymierzyć nową Carrere 1e3cb1304b78aa317ca77697a953fcfc.plist&key=1d8ebf3f84d53cdddae9dbbc0045be981e67fc804cfce695703c095b19628c44

Mam trochę mieszane wrażenia. Spodziewałem się większego wow.
Lubię czuć zegarek na ręku, a tu mimo słusznego rozmiaru 44, wydawał się zbyt mały, jak na mój nadgarstek.
Nadal uważam, że lepiej wyglada w kolorze niebieskim. Sprzedawca ma sprowadzić ten model w najbliższych dniach, wiec jeśli będzie okazja na przymiarki napewno skorzystam.



Mi nowa Carrera wizualnie zupełnie nie podeszła, takie trochę skrzyżowanie Certiny z Seiko, stara wygląda wg mnie dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to starsza wersja Aquaracera :)

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lotus napisał:

...

Tym tropem idąc chrono Monaco czy Carrery to niezłe buły

...

Miałem Carrere chrono. Miałem Monaco chrono. Ani jednego ani drugiego w życiu nie nazwałbym buły. Nosiłem je długie miesiące, a Monaco to lata. Bardzo miło wspominam. Oczywiście nie są to zegarki w damskim rozmiarze. Jeżeli ktoś chce je porównać z jakimś 36mm zegarkiem to jest oderwany od rzeczywistości. Oba są wygodnymi zegarkami w męskim rozmiarze.

 

9 godzin temu, jimmibaton napisał:

Taki przyjechał emoji4.png

Gratuluje GC, ale bransoleteczkę ja zmieniłbym natychmiast.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dorian06 napisał:

Miałem Carrere chrono. Miałem Monaco chrono. Ani jednego ani drugiego w życiu nie nazwałbym buły. Nosiłem je długie miesiące, a Monaco to lata. Bardzo miło wspominam. Oczywiście nie są to zegarki w damskim rozmiarze. Jeżeli ktoś chce je porównać z jakimś 36mm zegarkiem to jest oderwany od rzeczywistości. Oba są wygodnymi zegarkami w męskim rozmiarze.

 

Gratuluje GC, ale bransoleteczkę ja zmieniłbym natychmiast.


buły= grubaski i ciężar, brak mikro, w tym sensie kowadełka. Średnicowo Careera jest ok zwłaszcza 41mm. Design, tarcza świetne.

miałeś=sprzedałeś.

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, sprzedałem grubo ponad 300 zegarków. Sprzedałem dlatego żeby mieć kolejne. Dzięki temu mogę się wypowiedzieć o komforcie noszenia danego modelu.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał:

Miałem, sprzedałem grubo ponad 300 zegarków. Sprzedałem dlatego żeby mieć kolejne. Dzięki temu mogę się wypowiedzieć o komforcie noszenia danego modelu.

Wymień najważniejsze śpiewająco, niczym Wilki w piosence Baśka ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów nasz ex- port dawniej kakao zabłysnął teoretycznym wywodem nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością. W kółko analizuje tylko parametry które można znaleźć w katalogu ewentualnie podpiera się opiniami z internetowych for... bo gdyby nosił Monaco przez choćby miesiąc to szybko uznałby że nawet w przypadku średniej wielkości nadgarstka  istnieje wyłącznie psychologiczna  bariera wejścia ( typowa dla sklepowych przymiarek)  a z czasem okazuje się że to nie jest ciężki i kłopotliwy zegarek. A motylkowe zapięcie umożliwia ustawienie optymalnego rozmiaru z dokładnością której nie zapewnia większość bransolet a korekta to trzy ruchy placami ( 5 z odpięciem i zapięciem motylka) 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnik czy sprzedawca może napisać każdy komentarz, subiektywny czy emocjonalny a nawet nie na temat. Ekspertowi nie wypada.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mario1971 napisał:

Wymień najważniejsze śpiewająco, niczym Wilki w piosence Baśka ;)

Nie w kolejności; SKX 171 którego lekko zmodowałem, Tagi: AR 500, Carrera i Monaco, Breitling Colt (od niego wszystko się zaczęło), SARB 035, Orca Citizen, OS Revolwer niebieski. W Tagu F1 była najwygodniejsza bransoleta. Zapewne jest jeszcze kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, proki1971 napisał:

A jakiż to z Ciebie ekspert , kolego ????


Juz odpowiadam.

kierunek : rozbudowa kolekcji. 
specjalizacja: topowe marki.

Niezależny.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🙄


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lotus napisał:


Juz odpowiadam.

kierunek : rozbudowa kolekcji. 
specjalizacja: topowe marki.

Niezależny.

Niezależny od czego ....... od rozumu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dewey dobry wybor :)

 

-------------------------------------------------

 

 

chrono.JPG

Early Mil Spec Heuer Bund 1550SG Flyback Chrono  ( insta) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag, wiem, na meshu nie pasuje

4aced2c45830321273a4ebd62cdff7b4.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2020 o 08:00, eye_lip napisał:

@souls_hunter możesz wskazać gdzie miało miejsce takie porównanie?

Myślałem że chodziło o posty #5185 do #5182. Najwyraźniej nie myślałem trzeźwo. Sorry 😩 Natomiast porównywanie zegarków do samochodów to faktycznie śliski temat ale za to bardzo obrazowy.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że uważamy się tu za wielbicieli zegarków i każdy z nas wie choćby odrobinę więcej niż przeciętny zjadacz swatchów i casiów, to chyba nie dziwi pytanie kolegi czy kupuje coś uznawanego za klasykę, czy jedynie protezę. 

 

Nie ma nic niezwykłego w tym, że chciałoby się poznać opinię ludzi "wkręconych" w markę. Osoba z zewnątrz pewnie może mieć podejście "w sumie wszystkie ładne, a te znacznie tańsze i lepiej leżą". Więc co dalej?

 

Też bym spytał gdyby chodziło o coś na czym się nie znam, np. Rowery, trampki, noże, wzmacniacz lampowy. Pozytywny odbiór w środowisku hobbystów jest częścią przyjemności. Nie ma się co wstydzić.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jimmibaton napisał:

Tag, wiem, na meshu nie pasuje emoji6.png

 

Wg mnie ok, ale fajnie było by mieć cos jeszcze oprócz mesha do tego zegarka.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Jan napisał:

 

Wg mnie ok, ale fajnie było by mieć cos jeszcze oprócz mesha do tego zegarka.

 

Jestem na etapie kupowania maskownic (bransoletę mam). Na paskach nie lubię nosić, bo czuję dyskomfort, kiedy poci mi się nadgarstek, stąd moje zamiłowanie do bransolet ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, rafi87 napisał:

dewey dobry wybor :)

 

 

dzięki, jest bardzo zadowolony, to mój pierwszy zegarek na bransolecie. Nie ukrywam, że miałem zamiar kupić nową Omegę 300, która jest ładniejsza, zarówno pod względem tarczy jak i samej bransolety (bardzo podobają mi nie te srebrne, pionowe łączenia ogniw), dodatkowo lepszy mechanizm. Niestety zabrakło funduszy i już raczej się na nią nigdy nie zdecyduję, za bardzo podobna do TH, kolejny będzie chyba Parenai :)

 

IMG_0811.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.