Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Albo nie chodzić z lupą w kieszeni :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia opcja to w całości od przysłowiowego "zera" (zbieżność z ksywką pewnego indywiduum przypadkowa) wykonać samodzielnie. Wtedy nie będzie na kogo zwalić winy za niedoróbki.

P.S. Czy takie szukanie niedoróbek niemalże z mikroskopem nie nadaje się czasem na zadanie do rozwiązania dla psychologa/ psychiatry?

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, eye_lip napisał:

Jaka masakra?  Normalnie wykonany zegarek. To nie żadne Haute Horlogerie tylko Heuer. Tych rzeczy nie widać gołym okiem, w tej klasie jak i w zegarkach kilka razy droższych to standardowe wykonanie. 

 

TH to mniejsza liga, niemniej jednak istnieje wiele marek pozycjonowanych jeszcze niżej, które potrafią ustrzec się podobnych wad. Mogli się bardziej postarać, szczególnie w limitce z podpisem Heuera na dekielku.

 

3 godziny temu, marrko napisał:

Trzeba ściągnąć, prysnąć spód i po krzyku 😁

 

O to to :lol:

 

52 minuty temu, souls_hunter napisał:

P.S. Czy takie szukanie niedoróbek niemalże z mikroskopem nie nadaje się czasem na zadanie do rozwiązania dla psychologa/ psychiatry?

 

Niewykluczone ;)

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dodge66 ale jakich wad? Zadaj sobie pytanie jaką długość ma wskazówka totalizera i jaką długość ma czerwony tip? 

To samo ze wskazówką sekundową, to nie są rzeczy widoczne gołym okiem, a ten zegarek nie jest od tego aby go oglądać w 100 krotnym powiększeniu. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, eye_lip napisał:

 

 

Uważam takie wykończenie za wadę - fakt, nie jest to widoczne z "normalnej" odległości, ale w mojej opinii taka niechlujność nie powinna być akceptowalna w tym przedziale cenowym. Porządnie i dokładnie wykonane wskazówki są podstawą - czy firma musi należeć do Haute Horlogerie żeby pomalować wskazówki na poziomie poważnego microbrandu? Nawet nie chodzi o wykończenie wskazówek od spodu w stylu GS, jedynie o równe malowanie od góry i nie upaćkanie ich w farbie od spodu...

 

Oczywiście zdarza się, że niedbale pomalowane wskazówki mają Tudory czy Rolexy GMT, ale czy jest to usprawiedliwieniem?

 

rolex_5891101.jpg

 

O3MY1Gal.jpg

 

b0kq8pgpgq031.jpg

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie po prostu uzmysłowić do czego są te zegarki, na pewno nie do tego żeby je oglądać przez lupę. Wyglądają ładnie bez powiększenia i to jest ok. 

 

Z ciekawości chętnie zobaczę powtarzalne w wielu egzemplarzach, pięknie wykończone ( malowane jw) pod dużym powiększeniem wskazówki w kilka razy tańszych mikrobrandach, jak masz jakieś materiały to podrzuć.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to właśnie kocham Rolexa, że w jednej na milion sztuk taki babol się zdarzy! :lol: 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia atmosfery w wątku :)  samochodzik:
 

 

F592FB87-77F7-4BBB-A3CA-6218C1CFE7BE.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony zgadzam się,  że nie powinno zdarzać się takie wykonanie wskazówek. A z drugiej strony w Patku takie rzeczy mają miejsce (ktoś pokazywał wskazówki). Jest to nie uniknione (oprócz GS, choć może się mylę) w tak malych elementach. Maszyna też się myli. :(

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gs też i nie tylko, Credor też ma niewykończone od spodu wskazówki. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy się spodziewać, że elementy mechanizmu są lub będą też tak niechlujnie wykonane?

To może rzeczywiście lepiej kupić dobrą butelkę albo z żoną na wakacje pojechać?

Ja się swoim zegarkom tak dokładnie nie przyglądam ale teraz moje uczucie do nich topnieje jak lody na waflu.

I my w to tyle klopsu pchamy?

Czuję jak się osioł ze mnie śmieje🤢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie jest przyjemnie znaleść podobną wadę we własnym zegarku. Jednak pewne niedociągnięcia, czy wpadki, zdążają się wielu producentom, w różnych branżach.
Każdy z producentów buduje swoją pozycje, historie i zaufanie konsumentów latami. Tu raczej można mówić o pewnym niedopatrzeniu, niż celowym działaniu producenta.
Wiadomość o tej wpadce ze wskazówkami, nie wywołała we mnie żadnego niepokoju. Nie mam zamiaru szukać niedociągnięć w moim modelu, tylko nadal się nim cieszyć.
A tymczasem
dc6ef55aedca8a50b1e404b06cd951fe.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy w tym wypadku to wpadka, czy standard produkcyjny. Obstawiam, że standard, jak sugeruje Filip. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety myślę, że mamy tutaj do czynienia nie z przypadkami, tylko świadomym zwiększaniem zakresu tolerancji.

Przykładem może być moja Carrera, opisywana w innym wątku. Indeksy na wewnętrznym ringu nie są idealnie spasowane z indeksami na tarczy głównie dla indeksów 11,12,1.

Trufey stwierdził, że to jest w ramach norm producenta, zwróciłem się do producenta, który to potwierdził. Jest krzywo ale tak ma być :(

Poszedłem do lokalnego majstra, a ten powiedział, że konstrukcja tego zegarka jest taka, że wewnętrzny ring ma wypustki, które wchodzą w wycięcia w tarczy, czy kopercie, nie pamiętam. Nic nie da się przesunąć, można ewentualnie dopchnąć jak nie pasuje, z efektem takim jaki mam. I teraz pytanie, skąd taka sytuacja. Moim zdaniem albo maszyny są rozregulowane albo mają tak ustawioną tolerancję. Tak czy owak, producent musi o tym wiedzieć i po prostu to akceptuje. Bo taniej, a klient i tak w 99% nie zauważy. A na tym 1% im nie zależy.

Niestety mam wrażenie, że jest tego coraz więcej.

Wątek Tudora - dwa nowe BB58 niebieskie, jeden z wadami lumy na indeksach, drugi z jakimś opiłkiem metalu na tarczy.

Wątek Omega - nówka 300M z wadliwą wskazówką godzinową sprzedana mojej żonie i wymieniona przeze mnie później.

Żadna z powyższych wad nie miała prawa przejść przez kontrolę jakości niezauważona. Ale przeszła, co moim zdaniem oznacza, że została po prostu puszczona. Świadomie.

 

Wreszcie wątek ALS  - tam też ostatnio było o pozostawiającej trochę do życzenia jakości wykończenia wskazówek. I wręcz napisane, że ALS nie bardzo się jakością wskazówek interesuje.

 

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Teufel26 napisał:

Nie mam zamiaru szukać niedociągnięć w moim modelu, tylko nadal się nim cieszyć.

Też przez chwilę pomyślałem żeby zacząć szukać... Ale zdrowy rozsądek wziął górę i odpuściłem. Gołym okiem nie widzę żadnych wpadek. 

 

47 minut temu, fanfar19 napisał:

Ja niestety myślę, że mamy tutaj do czynienia nie z przypadkami, tylko świadomym zwiększaniem zakresu tolerancji.

Przykładem może być moja Carrera, opisywana w innym wątku. Indeksy na wewnętrznym ringu nie są idealnie spasowane z indeksami na tarczy głównie dla indeksów 11,12,1.

Trufey stwierdził, że to jest w ramach norm producenta, zwróciłem się do producenta, który to potwierdził. Jest krzywo ale tak ma być :(

Poszedłem do lokalnego majstra, a ten powiedział, że konstrukcja tego zegarka jest taka, że wewnętrzny ring ma wypustki, które wchodzą w wycięcia w tarczy, czy kopercie, nie pamiętam. Nic nie da się przesunąć, można ewentualnie dopchnąć jak nie pasuje, z efektem takim jaki mam. I teraz pytanie, skąd taka sytuacja. Moim zdaniem albo maszyny są rozregulowane albo mają tak ustawioną tolerancję. Tak czy owak, producent musi o tym wiedzieć i po prostu to akceptuje. Bo taniej, a klient i tak w 99% nie zauważy. A na tym 1% im nie zależy.

Niestety mam wrażenie, że jest tego coraz więcej.

Czego do nich nie zgłosisz to będą odpowiadać że to w normie producenta :)

Szkoda że przed zakupem lub po, klient nie dostaje listy akceptowalnych przez producenta niedociągnięć. Byłoby łatwiej podjąć decyzję o zakupie. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim miłośnikom marki życzę bogatego Mikołaja
6d475fb2863acddaab79fbbd1be97736.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dołanczam" 😀 z życzeniami 

 

 

DSC_0747.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przesyłam najlepsze życzenia dla klubowiczów TH! 

 

Ja tymczasem "naprawiam" komputer teściowej :P

DSC_6308.thumb.JPG.74c80e6d9be04e6914866ba6eda459c1.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Carrera przeszła na pasek. Nowy pasek to prawie jak nowy zegarek :)

 

 

D4A22808-11B3-4D90-A7E4-68AF2DADBD15.jpeg

58DDC38D-02B4-494D-8275-AA99E2C9AFF4.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując internety natrafiłem na ciekawą propozycję od japońskiego designera Nendo. Być może to odgrzewany kotlet, bo projekt jest z 2015, jednak ciekaw jestem waszych opinii...
fc5005e849d6487d9073d094849c7bd4.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wskazówem nic nowego. 

A one też takie sobie i średnio pasują do reszty... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.