Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Brzydki to nie wiem. Na pewno tyłka nie urwał. Ale na żywo lepiej się prezentował. 

 

Mój lepszy :D

DSC_7141.thumb.JPG.7e0efe7c8d24a9a9fea465b74d126d62.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2021 o 09:36, Teufel26 napisał(-a):

.
3f722a8744e03faf8d4265d0b5340d9d.jpg

Pomimo, że ten model ma już ładnych kilka lat nadal wygląda świeżo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomimo, że ten model ma już ładnych kilka lat nadal wygląda świeżo

Trudno mi się nie zgodzić
42c10ff5fa05ca13869bd279b81704f8.jpg

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie skomentuje nowego Heuer'a? :)

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 sztuk za ponad 7 tyś $ netto ( edycja ceny - nie jest tak źle 😂) ...oferta dla wybranych . 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

Nikt nie skomentuje nowego Heuer'a? :)

 

Jak dla mnie trochę równowagi na tarczy brakuje. Ale może to kwestia moich przyzwyczajeń.

To czarny jest?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś stronę, gdzie omówione są wszystkie modele tego zegarka i jemu podobnych?

Tzn. w jakich wersjach występuje, z jakimi kalibrami (16, 1887) itp. przegląd całej serii, żeby się dowiedzieć wszystkiego o różnicach, modelach, datach wypuszczenia itd.

TAG Heuer - ZEGAREK TAG HEUER CARRERA CV2A1R.BA0799 - UTH/1229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mc9 napisał(-a):

Znacie jakąś stronę, gdzie omówione są wszystkie modele tego zegarka i jemu podobnych?

Tzn. w jakich wersjach występuje, z jakimi kalibrami (16, 1887) itp. przegląd całej serii, żeby się dowiedzieć wszystkiego o różnicach, modelach, datach wypuszczenia itd.

 

Tutaj było sporo informacji:

https://www.calibre11.com/

ale czy jest to aktualne to nie wiem.

 

EDIT jednak aktualne

dla Carrery

https://www.calibre11.com/tag-heuer-carrera-series-overview/

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zegarek pokazuje sobotę, to czas na mycie auta
535daa4bae17e98ba903a07a3e23eb3f.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2021 o 18:57, evilym napisał(-a):

Brzydki to nie wiem. Na pewno tyłka nie urwał. Ale na żywo lepiej się prezentował. 

 

Mój lepszy :D

 

Bez dyskusyjnie tak. Dużo lepszy. 

 

W dniu 23.02.2021 o 17:38, evilym napisał(-a):

Nikt nie skomentuje nowego Heuer'a? :)

spacer.png

Rewelacja. Cena już nie. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie oddać do serwisu takiego staruszka? Chciałbym go uratować bo widać jak się nad nim ktoś znęcał.

Na mostku urwane 2 śrubki, brak kółka zębatego do naciągu ale mechanizm chodzi.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

 

Edytowane przez Bosson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2021 o 11:37, Bosson napisał(-a):

Panowie gdzie oddać do serwisu takiego staruszka? Chciałbym go uratować bo widać jak się nad nim ktoś znęcał.

Na mostku urwane 2 śrubki, brak kółka zębatego do naciągu ale mechanizm chodzi.

Trufey 🤣

Dobra... kiepski żart. Niestety nie pomogę. 

 

--

Do użytkowników Heuer 01. Jakie macie dziennie odchyłki? Pamiętam, po zakupie potrafił robić +13 sek. na dzień, a teraz po prawie roku użytkowania robi ok. +1 sek (nawet nie wiem kiedy się ustabilizował bo w sumie nie sprawdzałem). 

spacer.png

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2021 o 11:55, evilym napisał(-a):

Trufey 🤣

Dobra... kiepski żart. Niestety nie pomogę. 

 

A własnie własnie - czy oddanie do Trruffey to jest śmierc, umarł w butach, pożegnaj się z zegarkiem?  bo tyle się naczytałęm złego że aż się boję :) 

jak ktoś ma alternatywę dla serwisowania Calibre 5 w Warszawie to chętnię usłyszę sugestie.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, MichTheOne napisał(-a):

 

A własnie własnie - czy oddanie do Trruffey to jest śmierc, umarł w butach, pożegnaj się z zegarkiem?  bo tyle się naczytałęm złego że aż się boję :) 

jak ktoś ma alternatywę dla serwisowania Calibre 5 w Warszawie to chętnię usłyszę sugestie.

 

Z własnych doświadczeń, mieli poprawić dwie rzeczy i wyregulować po naprawie. Jedną poprawili... połowicznie, naprawy drugiej odmówili (naprawa gwarancyjna). Za to źle zmontowali, czyli coś popsuli.

Do tego zegarek, który jak go oddawałem na serwis został przez salon opisany (bez mojej ingerencji) jako będący w stanie idealnym, wrócił z masą mikrorysek.

Ale szczytem była wykonana przez "majstrów" regulacja. Przed "naprawą" zegarek robił w miarę stabilne +6s/d, po tym jak do mnie wrócił robił -15s/d.

Machnąłem ręką na "gwarancję", zaniosłem do lokalnego majstra. W parę minut ustawił go tak, że teraz robi -4s/d do +2s/d. A w pozycjach, na które miał zwrócić uwagę, bo tak go użytkuję, jak na razie robi od -1s/d do +2 s/d. Jak widać dało się.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doświadczenia z tym serwisem. Oddałem zegarek na gwarancji, wrócił nienaprawiony.
Calibre5 to chyba eta2824 więc każdy ogarnięty zegarmistrz da sobie radę.
Na forum polecany był niedawno fachowiec z ul. Pięknej, ale nie znam szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MichTheOne napisał(-a):

 

A własnie własnie - czy oddanie do Trruffey to jest śmierc, umarł w butach, pożegnaj się z zegarkiem?  bo tyle się naczytałęm złego że aż się boję :) 

jak ktoś ma alternatywę dla serwisowania Calibre 5 w Warszawie to chętnię usłyszę sugestie.

Jak słyszysz i czytasz tylko złe opinie o kimś lub o czymś, to znaczy że coś jest nie tak. 

 

A jak wspomniał @ASTRAL to jest eta bądź sellita więc każdy normalny zegarmistrz powinien sobie z tym poradzić. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trruffey to naprawdę zły pomysł. 

Calibre 5, jak pisze Astral, to eta lub sellita. To ogarnięty majster podoła. Zawsze możesz skorzystać z usług Dolińskiego. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystkim Wam dziękuję za odpowiedzi co do Trufey. 

 

Zatrważające są te opinie. W pół dnia pięć negatywnych wpisów, zero pozytywnych. 

Pytałem bo dylemat jest taki, że zegarek mam jeszcze na gwarancji, a trapią go typowe choroby Sellit z pewnego okresu - notoryczne niedokręcanie się z ruchu wachnika, a przy nakręcaniu ręcznym niepokojące zgrzyty i kliki. Czas trzyma też średnio, więc regulacja by się przydałą.

 

Ale mimo tej gwarancji odpuszczę Trufey. Wolę zapłacić niż się bać. A teraz choćby jakimś cudem zrobili mojego TAGa perfekcyjnie, to i tak podświadomie będę się bał że coś skopali, tlyko jeszcze nie wyszło na jaw. Do chrzanu z takim czymś.

 

Swoją drogą... świetny sposób na ogranicznie napraw gwarancyjnych. Mieć tak fatalną opinię, że ludzie będą rezygnowali 🙃

 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MichTheOne

Hmm... A ja bym oddał na gwarancję mimo wszystko :D też mam taki problem z Sellitą w Orisie i niebawem leci do oficjalnego serwisu.

Aż takimi partaczami chyba nie są żeby coś sknocić 🤔 najwyżej stracisz 2-3 tyg. 

 

Raczej bym się spodziewał że odeślą nienaprawiony z informacją, że wszystko jest ok a Twoje problemy są w normie producenta lub Ty źle użytkujesz zegarek 🤣

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, evilym napisał(-a):

 

 ...

najwyżej stracisz 2-3 tyg. ...

Już tu pisałem. Sprzedałem Monaco kumplowi. Wpadł na genialny pomysł (nic w nim się nie działo. Do dzisiaj z kumplem mamy super relacje, żeby  ie było :D ), że odda do serwisu. Trzymali ponad rok to Monaco.  :( I nie dali zastępczego żadnego.  ;) :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MichTheOne napisał(-a):

Panowie, wszystkim Wam dziękuję za odpowiedzi co do Trufey. 


dodając cegiełkę w kwestii rzeczonego serwisu to „mistrzostwem” świata było jak do nich zadzwoniłem zapytać o postępy serwisowe mojego zegarka i usłyszałem iż nie udzielą mi żadnej informacji bo... RODO! 
 

Delaware GIF by Sound FX

Edytowane przez Barry_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki problem jest związany z mechanizmem to dobry zegarmistrz ogarnie czy to Eta czy Sellita.

Gorzej gdy problem dotyczy elementów widocznych, wtedy tylko serwis ma części. I raczej nie sprzedaje innym serwisom.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega fanfar19 zapomniał podzielić się nowy nabytkiem jak wrażenia po pierwszych wspólnych chwilach


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.