Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fanfar19 napisał(-a):

Ale Ty masz Carrerę z tego co kojarzę. Spokojnie mogą oba być w kolekcji. :)
L2L wersji 41 jest poniżej 48 więc bardzo przyjemne.

Pewnie że mogą.

Sęk w tym że pudełko ma 4 miejsca i bardzo chce utrzymać pewnego rodzaju zróżnicowanie. Zarówno pod względem rodzaju zegarków jak i producentów :)

Jak na miejsce Carrery wskoczył El Primero (może w przyszłej dekadzie 🙄 ) to będę myślał o AR 300m :P

 

L2L 48mm 👍 mój Aquis 41,5mm ma tyle i leży idealnie. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zielonego Monaco... Ten jest w głębokim, ładnym odcieniu racing green, pasującym tematycznie. A przecież był już nawet Monaco z tarczą w kolorze nawozu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tam lubie moje logo
IMG_20210427_202147_729.thumb.jpg.1fc3f694c02cdf5777322a09723d060e.jpg
A co to za referencja ?

Mam 2 aquaracery. A ten taG wygląda że mógłby być trzeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Grygos napisał(-a):

A co to za referencja ?

Mam 2 aquaracery. A ten taG wygląda że mógłby być trzeci. emoji23.pngemoji28.pngemoji1.pngemoji16.pngemoji3.png

Długo się wahałem pomiędzy czarnym a niebieskim, wielkości 43 czy 41. I jakoś dzieki kolegom wybralem właśnie tego. I poki co jest zegarkiem z najdłuższym stażem 😁

Były chwile zawahania i pomysły o zamianie ale na szczęście w porę poszedlem po rozum.

Ref.WAY211C.BA0928

10 godzin temu, evilym napisał(-a):

 

Naprawdę świetny jest!

Gdyby nie fakt, że mam już w pudełku jednego Heuer'a, to ten zegarek byłby zdecydowanym kandydatem do nabycia :)

 

Tak przy okazji - jaki ma L2L? 

 

Ok. 46mm. I jest cholernie fotogeniczny 😊

23 godziny temu, proki1971 napisał(-a):

Jak Ci się znudzi daj znać 😀

Jak się pojawi chwila słabości wyląduje na bazarku 😉

Edytowane przez tombla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wan2111 i wak2110.
Jeden niebieski. Drugi czarny z ceramicznym bezelem. A ten ma TO i TO.
Ja piernicze... znowu coś... Ale ta wielkość 41 to dla mnie max. Fajna jest ta lupka. W pewnym wieku gdy potrzebne są okulary do czytania to nie jest GUPIE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Grygos said:

Mam wan2111 i wak2110.
Jeden niebieski. Drugi czarny z ceramicznym bezelem. A ten ma TO i TO.
Ja piernicze... znowu coś... Ale ta wielkość 41 to dla mnie max. Fajna jest ta lupka. W pewnym wieku gdy potrzebne są okulary do czytania to nie jest GUPIE !

Hah, zawsze się zastanawiałem po co i dla kogo ta lupka. Przymierzałem aquaracera i strasznie mi zaburzała odbiór tego skądinąd ładnego zegarka. Teraz już wiem, że po prostu jeszcze nie jestem targetem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latka lecą.... i będzie jak znalazł.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

A w ogóle to zdjęcia FIRMOWE na stronach internetowych są jak z listu gończego. Fotki amatorskie duuuużo lepiej oddają charakter zegarka.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grygos napisał(-a):

Mam wan2111 i wak2110.
Jeden niebieski. Drugi czarny z ceramicznym bezelem. A ten ma TO i TO.
Ja piernicze... znowu coś... Ale ta wielkość 41 to dla mnie max. Fajna jest ta lupka. W pewnym wieku gdy potrzebne są okulary do czytania to nie jest GUPIE !

 

Wlasnie ta lupka. Mialem stenka to usunąłem. A teraz bez lupki ani rusz. Dobrze ze Aquaracer chrono mam z big date. 😁 w innych juz nawet daty nie ustawiam. 

24 minuty temu, logann napisał(-a):

Hah, zawsze się zastanawiałem po co i dla kogo ta lupka. Przymierzałem aquaracera i strasznie mi zaburzała odbiór tego skądinąd ładnego zegarka. Teraz już wiem, że po prostu jeszcze nie jestem targetem ;) 

Kwarce sa bez lupki jakoś tak mi swita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minutes ago, tombla said:

 

Wlasnie ta lupka. Mialem stenka to usunąłem. A teraz bez lupki ani rusz. Dobrze ze Aquaracer chrono mam z big date. 😁 w innych juz nawet daty nie ustawiam. 

Kwarce sa bez lupki jakoś tak mi swita.


Niestety, chciałem automat koniecznie i zawędrowałem z wyborem divera do klubu Omegi ;) ale coś czuję, że na Taga też przyjdzie pora, strasznie mnie kusi ta nowa Carrera. Tylko żona pewnie by mnie z domu przepędziła za kolejny zegarek w tym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten bool...
Po co ci kolejny zegareeeek ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zapowiedziałem przed ostatnim zakupem, że się wyzbywam większości pozostałych egzemplarzy z szuflady :D tylko kolejny miesiąc mija a one jakoś nie chcą nowego właściciela znaleźć... Może to dlatego, że nigdzie ich nie wystawiłem jeszcze 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ła ha ha... tylko trzeba to mówić z przekonaniem. Jakby się samemu w to wierzyło.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0788.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50. Świetna. Ale godziny to nawet w okularach do czytania nie widzę 😎


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukradli😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

89032b940271c17ecae09de7fe68399c.jpg


Wrócił z czyszczenia i serwisu i jest Bossko!

Ale tak się zastanawiam dla odmiany... wiecie może gdzie najlepiej (tanio znaczy) kupić oryginalną bransę do niego? (Carrera Calibre 16).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pnie napisał(-a):

89032b940271c17ecae09de7fe68399c.jpg


Wrócił z czyszczenia i serwisu i jest Bossko! emoji106.pngemoji846.png

Ale tak się zastanawiam dla odmiany... wiecie może gdzie najlepiej (tanio znaczy) kupić oryginalną bransę do niego? (Carrera Calibre 16).

Bardzo ładna, chociaż brązowy kolor w Carrerach jakoś mi nigdy nie podchodził :)

 

Z bransoletą masz 3 opcje. 

1. Trufey 

2. Chrono24

3. Poszukać ofert na OLX / allegro kogoś kto sprzedaje Carrerę i zapytać czy nie sprzeda samej bransolety. 

 

Ofc musisz znać dokładną referencję żeby sprawdzić które pasują. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna nie będzie tanio. Swoje trzeba zapłacić. Przekopać e-bay lub ściągnąć z za wielkiej wody też radził bym.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2021 o 22:14, tombla napisał(-a):

A ja tam lubie moje logo 😁

 

Świetny jest. Najładniejsza 300. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Świetny jest. Najładniejsza 300. 

Dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektura dla wszystkich malkontentow (lacznie ze mna :D) narzekajacych, ze TAG wklada czesto 'zwykle' mechanizmy ETA i Sellita:

 

https://www.calibre11.com/the-inside-story-of-tag-heuers-carbon-hairspring/

 

Jak sie okazuje te karbonowe (weglowe?) sprezyny sa juz wykorzystywane chociazby w Autavii Isograph:

 

https://www.calibre11.com/review-tag-heuer-autavia-calibre-5-isograph-chronometre-ref-wbe5110-wbe5111-wbe5112/

 

image.png.2fd322bb28d1c188d2c00bbc83a2011b.png

 

Jestem na TAG 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7TAG miał problemy z isograph’em praktycznie od samego początku. Chyba nie poradzili sobie z technologią. Już od końca 2019 (czyli parę miesięcy po wprowadzeniu) po cichutku zaczęło się wycofywanie isograph’ów. Teraz autavie mają Calibre 5 COSC. Wszystko bez szczególnego rozgłosu zrobili.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@fanfar19 A widzisz... zacząłem kopać i rzeczywiście, da się gdzieniegdzie znaleźć info o cichym wycofaniu:

 

https://millenarywatches.com/tag-heuer-isograph-recall/

 

Sporo musieli zainwestować w nową technologię, którą szybko wycofali. - czyżby nie do końca przetestowali przed wprowadzeniem do użycia? Wiesz coś więcej?


EDIT: wychodzi, że problem dotyczył sparowania Calibre 5 z nowym typem włosa. Nanograph (tourbillon) korzysta jakoby nadal z nowej technologii.


https://forums.calibre11.com/threads/tag-heuer-autavia-isographs-being-removed-from-the-market.102260/

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

 

Sporo musieli zainwestować w nową technologię, którą szybko wycofali. - czyżby nie do końca przetestowali przed wprowadzeniem do użycia? Wiesz coś więcej?


EDIT: wychodzi, że problem dotyczył sparowania Calibre 5 z nowym typem włosa. Nanograph (tourbillon) korzysta jakoby nadal z nowej technologii.


https://forums.calibre11.com/threads/tag-heuer-autavia-isographs-being-removed-from-the-market.102260/

 

Nic więcej nie wiem. Oficjalnego stanowiska TH nie widziałem, chyba nawet nie zajęli stanowiska.
 To było tak cicho zrobione, że mało kto się zorientował. Ja zwróciłem na to uwagę tylko dlatego, że kolega chciał taką autavię nabyć.  Ale nie zdążył. 
 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 👍 Z ciekawości będę zerkał, czy spróbują wrócić do pomysłu czy zostaną przy chronometer grade z włosem Anachron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.