Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim,

To jest mój pierwszy post :) Liczę na Waszą pomoc. Poszukiwałem na własną rękę w Internecie, ale informacje są sprzeczne. Chodzi mi model z serii WAY 101. Nie mogę znaleźć rzetelnej informacji, czy jest tam mechanizm Ronda 6300 (tak jest na stronie Kruka) czy też ETA 955.112 (tak jest również u Kruka)? Zetknąłem się Internecie z informacją, że może tam być inna ETA. Będę wdzięczny za pomoc, bo zgłupiałem. Czasem sprzedawcy prywatni sprzedają używane, ale sami nie wiedzą jaki jest werk, albo piszą tak jak powyżej, czyli Ronda, Eta.. A jak jest naprawdę? Wiem, że Tag Heuer stosuje zarówno mechanizmy ETA i Ronda, czy zatem możliwe jest, że wkładają, co mają pod ręką, raz Etę a raz Rondę do tego modelu? ZEGAREK TAG HEUER AQUARACER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Avishai napisał(-a):

Wiem, że Tag Heuer stosuje zarówno mechanizmy ETA i Ronda, czy zatem możliwe jest, że wkładają, co mają pod ręką, raz Etę a raz Rondę do tego modelu? 

Bardzo możliwe :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Avishai napisał(-a):

Dobry wieczór wszystkim,

To jest mój pierwszy post :) Liczę na Waszą pomoc. Poszukiwałem na własną rękę w Internecie, ale informacje są sprzeczne. Chodzi mi model z serii WAY 101. Nie mogę znaleźć rzetelnej informacji, czy jest tam mechanizm Ronda 6300 (tak jest na stronie Kruka) czy też ETA 955.112 (tak jest również u Kruka)? Zetknąłem się Internecie z informacją, że może tam być inna ETA. Będę wdzięczny za pomoc, bo zgłupiałem. Czasem sprzedawcy prywatni sprzedają używane, ale sami nie wiedzą jaki jest werk, albo piszą tak jak powyżej, czyli Ronda, Eta.. A jak jest naprawdę? Wiem, że Tag Heuer stosuje zarówno mechanizmy ETA i Ronda, czy zatem możliwe jest, że wkładają, co mają pod ręką, raz Etę a raz Rondę do tego modelu? ZEGAREK TAG HEUER AQUARACER

Wow, pierwszy raz tu czytam, żeby ktoś aż tak interesował się Quartz. Ref fajna, choć dla mnie tarcza była nieco irytująca z tym szlifem słonecznym 

W dniu 4.05.2021 o 00:45, pnie napisał(-a):

89032b940271c17ecae09de7fe68399c.jpg


Wrócił z czyszczenia i serwisu i jest Bossko! emoji106.pngemoji846.png

Ale tak się zastanawiam dla odmiany... wiecie może gdzie najlepiej (tanio znaczy) kupić oryginalną bransę do niego? (Carrera Calibre 16).

Jest kilka ref bransolet, najtańsza nowa ok 1200 pln, musisz się dobrze zapoznać z tymi nr i wybrać najtańszą (jak się z tym zmagałem to nie mogłem znaleźć szczególnych różnic z wyjątkiem ceny). Popatrz na ch24, z tego co pamiętam najtańsza ma oznaczenie 31Y na pierwszym ogniwie 

Edytowane przez Plumber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Plumber napisał(-a):

Wow, pierwszy raz tu czytam, żeby ktoś aż tak interesował się Quartz. Ref fajna, choć dla mnie tarcza była nieco irytująca z tym szlifem słonecznym 

 

Nie bardzo rozumiem przyznam się szczerze.. czy to źle?  Do każdego zakupu tak podchodzę zanim podejmę decyzję nie tylko w przypadku kwarcu (tych nie ma więcej niż dwa na dwadzieścia kilka zegarków).  Czy to, co jest na zdjęciu to fake czy tak właśnie wygląda wnętrze tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Plumber napisał(-a):

...    Ref fajna, choć dla mnie tarcza była nieco irytująca z tym szlifem słonecznym   ...

Gdyby miał tarczę identyczną jak automat to byłby dawno w moim pudle z dożywociem. 

 

 

12 godzin temu, Avishai napisał(-a):

...    czy zatem możliwe jest, że wkładają, co mają pod ręką, raz Etę a raz Rondę do tego modelu? 

Może tak być. 

 

Ciekaw jestem jak ETA podchodzi do sprzedaży kwarcowych mechanizmów innym producentom zegarków. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Ciekaw jestem jak ETA podchodzi do sprzedaży kwarcowych mechanizmów innym producentom zegarków. 

Nie tyle ETA chyba, co SG. W ogóle to jest dość dziwna polityka, niby SG nie sprzedaje mechanizmów poza SG, to jednak w Breitlingu wg zapewnień dealera (zamówiłem nowego Avengera II) cyka właśnie ETA. W Tagach jak czytałem coraz częściej już Selita. Powracając do tego Aquaracera, to po nocnym researchu wyszło, że jednak może być tam Ronda 6003.D, choć ETY nie wykluczyłem. Generalnie taniość. Quo vadis Tag Heuer?

6003D_2048x2048.jpg?v=1591894540

Edytowane przez Avishai
dodałem zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Ciekaw jestem jak ETA podchodzi do sprzedaży kwarcowych mechanizmów innym producentom zegarków. 


Obstawiam, że podobnie jak w poniższym przypadku:

 

https://www.reuters.com/article/swiss-watches-tagheuer-idUSL6E8EL7K320120321

 

ZURICH, March 21 (Reuters) - Watchmaker Tag Heuer, squeezed by a cut in supplies from Swiss rival Swatch, said on Wednesday sourcing parts from Japanese peer Seiko will not tarnish its prized “Swiss made” tag.

The Seiko components will be used in Tag Heuer’s Calibre 1887 mechanical chronograph.

 

Gdzieś chyba widziałem, że TAG teraz od Rondy kupuje mechanizmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Gdzieś chyba widziałem, że TAG teraz od Rondy kupuje mechanizmy?

Zawsze kupował. Bardzo ciekawy link, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Avishai napisał(-a):

Nie bardzo rozumiem przyznam się szczerze.. czy to źle?  Do każdego zakupu tak podchodzę zanim podejmę decyzję nie tylko w przypadku kwarcu (tych nie ma więcej niż dwa na dwadzieścia kilka zegarków).  Czy to, co jest na zdjęciu to fake czy tak właśnie wygląda wnętrze tego modelu?

Super, ja lubię q, wygodne są. Szkoda np że Omega z nich zrezygnowała w nowych modelach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2021 o 19:57, Avishai napisał(-a):

Dobry wieczór wszystkim,

To jest mój pierwszy post :) Liczę na Waszą pomoc. Poszukiwałem na własną rękę w Internecie, ale informacje są sprzeczne. Chodzi mi model z serii WAY 101. Nie mogę znaleźć rzetelnej informacji, czy jest tam mechanizm Ronda 6300 (tak jest na stronie Kruka) czy też ETA 955.112 (tak jest również u Kruka)? Zetknąłem się Internecie z informacją, że może tam być inna ETA. Będę wdzięczny za pomoc, bo zgłupiałem. Czasem sprzedawcy prywatni sprzedają używane, ale sami nie wiedzą jaki jest werk, albo piszą tak jak powyżej, czyli Ronda, Eta.. A jak jest naprawdę? Wiem, że Tag Heuer stosuje zarówno mechanizmy ETA i Ronda, czy zatem możliwe jest, że wkładają, co mają pod ręką, raz Etę a raz Rondę do tego modelu?

Też się próbowałem doszukać co siedzi w moim WBD. Poległem. Chyba Ronda 6000. Sprawdzić najprościej otwierając 😁

Niezależnie co tam siedzi, chodzi tak

 

3986C5ED-05F0-4212-9BFE-FF6352C1F84B.png


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wornandwound.com/chronography-14-5-decades-of-the-heuer-monaco/

 

Coś dla fanów Monaco (generalnie fajna seria artykułów o chronografach na Worn & Wound) 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2021 o 10:37, cordi7 napisał(-a):

...   Gdzieś chyba widziałem, że TAG teraz od Rondy kupuje mechanizmy?

Miałem AR 500. Była w nim Ronda. Nawet bez loga Taga. Dzwoniłem do serwisu i pan powiedział, że na początku AR 500 wkładali Ronde z logo Taga. Pozniej już bez. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C743D93C-AF16-4AD0-B6EF-66FA3D119064.jpeg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_20210511_145834.thumb.JPG.1d9212c31b899302eb09cbe3c298ed09.JPG

 

DSC_7906.thumb.JPG.7483741447b427ccaab736df155f499a.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tarcza była w innym kolorze byłby super. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle wygląda ten kolor, ale widziałbym ciekawsze opcje :D

 

xFa6W7W.png

FXrTQaK.png

 

Lub po prostu, klasycznie:

PgDd5En.png

htUKGMb.png

Panda :wub:

ETpA0yX.png


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł i wypadł może do pudełka fajny dla mnie choć projekt Hyska może i fajny za mały.

 

IMG_20210511_200519.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc chodzi mi po głowie ten model już od dłuższego czasu ale nie ma gdzie przymierzyć. Gdyby był gdzieś w okolicach Krakowa, to kto wie jak by się to skończyło.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ASTRAL napisał(-a):

Nowa zielona limitka Carrery. Tym razem się postarali.

Choc moda na zielone ciagle rosnie i nie do konca mi z nia po drodze, to ten model wg mnie jest mega fajny. Ciekaw jestem jak na zywo, jak bedzie z dostepnoscia i... jaka finalnie bedzie na niego cena w PL (zamknie sie w 30k)?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poległem, ale ze śmiechu.. Znajomy ma ten model i w środku.. Ronda (4 kamienie). Napisałem do Tag Heuera i odpisali " This model works on ETA 955.112 movement." (7 kamieni), dealer ze Szwajcarii (autoryzowany) napisał "The movement is an ETA caliber F06.111." (3 kamienie)

Schizofrenia pełnopostaciowa. Tak się buduje zaufanie do marki i prestiż. 3,4,7 start :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_20210515_174606.thumb.JPG.30734fa8cfe70bee763338d9fde8c82c.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Ronda, kwarce, nowoczesność w domu i w zagrodzie... A tutaj automat. W końcu przyszedł czas, muszę oddać swojego divera w dobre ręce:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.