Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, evilym napisał(-a):

O rly? 😉

musicartsculture_movies2-1-f8c4a84633d97

 

PS. Jedna z najlepszych, otwierających sekwencji filmowych tego tysiąclecia 🥰

 

Możemy dyskutować. Bardzo lubię oszczędny styl RG ale równie oszczędnie jeździł w tym filmie samochodem. ( nie samochodem - Impalą ) .Zwłaszcza w tej scenie.
Nawiasem mówiąc powtórzył ten motyw ( kaskader biorący udział w napadach ) w filmie The place beyond the pines siedząc osobiście na moto w 70% scen. ( szacun) ale chyba prywatnie nie jest to jego pasja.  Do Steva McQueena jeszcze daleko…Może  Arnault JR wybrał go bo podoba się kobietom i mężczyznom? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat fanem McQueena nie jestem (może jestem za młody), chociaż większość tych kultowych filmów widziałem. 

Drive z Goslingiem to oczywiście nie jest film o samochodach ani pościgach (a szkoda, bo te aż dwie samochodowe sceny są świetne!). 

 

Nie widzę jednak wielu aktorów, którzy typowo kojarzy się motoryzacją. Vin Diesel (F&F) czy Jason Statham (Transporter). Chociaż ten drugi to akurat woli IWC 🙂

Bale i Damon nakręcili ostatnio Le Mans 66 i nawet nosili Heuer'y z tego co kojarzę. 

Ktoś jeszcze? 

 

Był jeszcze Paul Walker. Ale jak się jego motoryzacyjna pasja skończyła to wiemy 🙁

 

Myślę że mogli trafić gorzej niż Gosling 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sprawie McQueena jesteś tu gdzie CEO Tag Heuera 😉 

Tu masz kilku https://www.hagerty.com/media/people/11-hollywood-heroes-who-feel-the-need-for-speed/ którzy także prywatnie uprawiali/ją motosport ale faktycznie nie ma za bardzo z kogo wybierać. Jeśli zostać tylko w motocyklach to przychodzi do głowy jeszcze Ewan Mcgregor ( zaliczył min wyprawę dookoła świata ) i Keanu Reeves ( własna marka motocyklowa)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twin time jest bardzo ładna, ale ze względu na mechanizm traci. I nie chodzi o Sellitę - bo do tej nic nie mam - tylko o rozwiązanie drugiej strefy. Za połowę tej ceny można mieć limitkę Seiko, która ma mechanizm GMT, który ustawia się z sensem.

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

To w sprawie McQueena jesteś tu gdzie CEO Tag Heuera 😉 

Tu masz kilku https://www.hagerty.com/media/people/11-hollywood-heroes-who-feel-the-need-for-speed/ którzy także prywatnie uprawiali/ją motosport ale faktycznie nie ma za bardzo z kogo wybierać. Jeśli zostać tylko w motocyklach to przychodzi do głowy jeszcze Ewan Mcgregor ( zaliczył min wyprawę dookoła świata ) i Keanu Reeves ( własna marka motocyklowa)

No, kilka lat starszy jestem :)

 

A z tych żyjących i nie na emeryturze, to chyba faktycznie Fassbender i Keanu byliby spoko 👍


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2021 o 16:21, evilym napisał(-a):

(...)

 

Nie widzę jednak wielu aktorów, którzy typowo kojarzy się motoryzacją. Vin Diesel (F&F) czy Jason Statham (Transporter). Chociaż ten drugi to akurat woli IWC 🙂

Bale i Damon nakręcili ostatnio Le Mans 66 i nawet nosili Heuer'y z tego co kojarzę. 

Ktoś jeszcze? 

 

(...)

 

Gwiazdy "Zmienników": Ewa Błaszczyk i Mieczysław Hryniewicz /materiały prasowe

 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę słów o nowej wersji trzywskazówkowej TH Carrera.

Pierwsze co mi się rzuca w oczy to krótsze uszy, a przez to pewnie krótsze L2L.

Poprzednia Carrera (WAR) przy tarczy 41 ma prawie 49 L2L, optycznie mniej poprzez ścięcie i polerowanie końcówek uszu. Jeśli obecna będzie miała 1-2mm mniej, jak to wygląda na zdjęciach, to dla mnie jest to fajna zmiana.

Szczotkowane boki – no nie wiem, mam mieszane odczucia. Na pewno polerowane boki koperty w poprzedniej wersji rysują się bardziej niż szczotkowane. Ale z drugiej strony wizualnie bardziej mi pasują do charakteru zegarka.

Wskazówki może będą bardziej czytelne, to też byłoby coś na plus.

Indeksy? To chyba zmiana do zauważenia tylko przez nielicznych.

 

Ogólne wrażenie jest takie, że zasadniczo chodzi o marketing. Aby ktoś zauważył, że kolekcja została wycofana, a potem, że się pojawiła nowa, odświeżona. Aby mówiło się o produkcie.

Co chyba zadziałało, pojawiły się artykuły, nawet na forum trzywskazówkowej wersji poświęcono parę wpisów.

 

Ale jest też łyżka dziegciu.

Czytam na stronie producenta specyfikację, a tam jest napisane, że wersja 39 ma rozstaw uszu 20.5, zaś wersja 41 rozstaw 21.5. Wiem, że TH ma jakiś problem z rozstawem uszu swoich zegarków. Moja F1 (WAZ) ma 19.8mm, AR (WBD) 20.4 ale poprzednia Carrera (WAR) miała idealne 20mm i to było dobre. Być może większość kupujących te zegarki nawet tego nie zauważy ale dla mnie to jest zmiana zdecydowanie na minus.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michszy

Ja bym poszukał niebieskiej albo żółtej 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, evilym napisał(-a):

@michszy

Ja bym poszukał niebieskiej albo żółtej 🙂

 

To tak na próbę 😉

 

Ogólnie mam dylemat czy go zostawić, bo mam tez aquaracera w kwarcu i chyba trochę zbyt podobne są dla mnie te zegarki. W każdym bądź razie w kwarcu mam ori gumę taga. Jeśli zostawiłbym automat, to pewnie dokupiłbym ori zapięcie takie jest jest w kwarcu plus któryś z pasków taga z linii aquaracer, właśnie z przeszyciem żółtą lub niebieską nicią.

 

 

aqua kwarc(1).jpg

pasek 2.jpg

pasek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcowy ładniejszy 😉

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2021 o 19:38, evilym napisał(-a):

Kwarcowy ładniejszy 😉

Automat ma jednak więcej smaczków.

Kwarcyk, dla porównania.

 

9D2857A8-D57E-450F-BCE7-C5504A9160EB.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2021 o 12:02, fanfar19 napisał(-a):

Automat ma jednak więcej smaczków.

Kwarcyk, dla porównania.

 

 

 

Zdecydowanie automat ma więcej smaczków i subiektywnie jako posiadacz obu wersji, uważam, że jest ładniejszy.

 

Kwarca mam jednak już dłuższy czas i po prostu ciężko mi się z nim rozstać. W ten oto sposób automat wylądował wczoraj w paczkomacie nadawczym dpd pickup i zmierza do nowego właściciela 😉

 

907649241_TAGaqua.thumb.jpg.19fdee6f15792926eeedaf0776f2b0d5.jpg

 

I Panowie, tu moja prośba o pomoc. Zdecydowałem się na kupno nowego aquaracera z tegorocznej linii, muszę jakoś przełknąć te 43mm, ale przy L2L 49mm nie powinno być tragedii.

 

Wariant pierwszy: Czarna tarcza plus ori guma. Kusi mnie tutaj to, że to kopia setu mojego kwarca, też czarna tarcza i guma, która mi wyjątkowo pasuje. Plus jest tutaj świetnie zapięcie z mikro przeniesione z bransolety.

 

 

1.thumb.jpg.6c0a0320afdffcfc386f51811064f2b0.jpg

 

2.thumb.jpg.2c52bc41b83bdb7b8782ece7482e156e.jpg

 

Wariant drugi: Srebrna tarcza i bransoleta. W tym kolorze guma jest niedostępna, natomiast ten srebrny kolor tarczy wprowadza coś świeżego do linii aquaracer 😉

 

3.thumb.jpg.de40cac07f748aeca0f3e306a900a790.jpg

 

4.thumb.jpg.9e5a24d171a0ba6e813440fab18eab1a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży eterny zamiennie szukam divera. Padło na aquaracera w automacie. Tylko teraz nie wiem jaki rozmiar. Zwykle to co noszę to 42-44mm (oprócz flagshipa). Obwód nadgarstka to 18.5mm. Zastanawiam się czy 41 nie będzie za mały. Jeśli ktoś miałby zdjęcia to chętnie podejrzę. Opinie mile wskazane. No a jeśli ktoś ma zamiar coś pohandlować (uzywka)  to prv. 

Edytowane przez PaweelK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michszysrebrny i dokupić ori czarną gumę z zapięciem? Drogo ale chyba najlepsze dopasowanie.

 

@PaweelK AR 41 ma L2L jakieś 47. Optycznie to nie jest duży zegarek. Pytanie jaki masz nadgarstek, płaski czy wąski. Jak płaski, to 41 może wizualnie wyglądać na małego, szczególnie w wersji z ceramicznym bezelem.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim Calibre Heuer 01, ale nie wiem od jak długiego czasu się utrzymuje, ponieważ rok temu kupiłem drugiego Taga i Carrery przez ten czas nie używałem, wiadomo pandemia, home office, a jak trzeba było ruszyć się z domu, to na nadgarstek wchodził nowy zakup. Przez ten czas Carrera była włożona do rotomatu. Nie dawno zauważyłem, że data jest przesunięta o kilka dni do tyłu, a godzina była również z kosmosu, ale pomyślałem, że może rotomat był źle ustawiony, albo przez przypadek został wyłączony i zegarek stanął, więc nakręciłem go manualnie i wsadziłem go na 24 godziny do drugiego rotomatu. Wynik był idealny, bo śpieszył się około 5 sekund na dobę, odpuściłem więc dalsze testy, będąc przekonany, że problemem był rotomat. Minęło kilka dni, sprawdzam dzisiaj z ciekawości i widzę, że spóźnia się 15 minut... Testuję go teraz drugi raz, tym razem chcę sprawdzić po jakim czasie zaczyna łapać opóźnienie. Wygląda to na pierwszy rzut oka tak, jakby chodził poprawnie na rezerwie, a później zaczynał łapać opóźnienie?? Ktoś się spotkał z taką sytuacją? Zegarek kupiłem na Chrono24 z angielskiego sklepu. Mam go wysyłać do dostawcy, czy od razu do serwisu w Krakowie? Nie będą robić problemu, że kupiony poza granicami Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michszy

Do mnie srebrny w ogóle nie gadał. Ale zgodzę się, że to powiew świeżości. Sugerowany zestaw srebrnego z bransoletą i gumą byłby najlepszy 🙂 ale z drugiej strony jak masz kwarca na gumie i tak go nosisz i nie zamierzasz się go raczej pozbywać... to czy automat nie wystarczy tylko na bransolecie? 

 

@dewey

Ja bym nakręcił ręcznie na maksa i sprawdzał odchyłkę co kilka godzin. Ale nie trzymał w rotomacie. Rezerwę masz 50h, więc wystarczy na 2 dni pełnych testów.

Karta gwarancyjna podbita przez AD? Jeżeli tak, to Trufey musi ją uznać i chyba z nimi zacząłbym rozmawiać (rozumiem, że od daty zakupu minęło mniej niż 2 lata?). Tylko pamiętaj też, że fatalne opinie o nich nie biorą się znikąd. Co mam przyjemność rozmawiać o nich w zegarkowych butikach (Kruk, Jubitom) to słyszę tylko jak kiepski jest to serwis. Muszę im jednak oddać, że mój problem rozwiązali (na raty... ale jednak).

 

@PaweelK

Z takim nadgarstkiem raczej wybrałbym 43 🙂

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilymdzięki za poradę, sprawdziłem na stronie Taga mój numer seryjny i niestety gwarancja skończyła się w 2020r,. tak właśnie wychodzi kupowanie przez chrono. Oni nie są autoryzowanym sklepem, kupili więc zegarek w 2018 i od tego czasu leciała gwarancja, a mnie zapewniali, że będzie się naliczać od momentu zakupu... No chyba, że nie ma co się sugerować informacją na oficjalnej stronie producenta?

 

Myślałem, że włożenie zegarka do rotomatu będzie lepszym rozwiązaniem, ale może faktycznie przetestuję bez. Teraz sprawdziłem po ponad 15 godzinach od ręcznego nakręcenia i zegarek chodzi idealnie. Jest jakiś dobry zegarmistrz w Warszawie, który może to ogarnąć? Czy mimo wszystko lepszy będzie autoryzowany serwis, pomimo złych opinii? (przy założeniu, że zegarek i tak jest po gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dewey napisał(-a):

@evilymdzięki za poradę, sprawdziłem na stronie Taga mój numer seryjny i niestety gwarancja skończyła się w 2020r,. tak właśnie wychodzi kupowanie przez chrono. Oni nie są autoryzowanym sklepem, kupili więc zegarek w 2018 i od tego czasu leciała gwarancja, a mnie zapewniali, że będzie się naliczać od momentu zakupu... No chyba, że nie ma co się sugerować informacją na oficjalnej stronie producenta?

 

Myślałem, że włożenie zegarka do rotomatu będzie lepszym rozwiązaniem, ale może faktycznie przetestuję bez. Teraz sprawdziłem po ponad 15 godzinach od ręcznego nakręcenia i zegarek chodzi idealnie. Jest jakiś dobry zegarmistrz w Warszawie, który może to ogarnąć? Czy mimo wszystko lepszy będzie autoryzowany serwis, pomimo złych opinii? (przy założeniu, że zegarek i tak jest po gwarancji)

Sprawdzaj bez rotomatu. Będziesz widział czy zmienia się odchyłka, wraz z mniejszym nakręceniem mechanizmu.

Zapewniali Cię, że będziesz miał gwarancję producenta czy (ich) gwarancję? Bo to dwie różne kwestie.

 

Jeżeli nadal masz gwarancję sprzedawcy, to chyba zgłosiłbym się pierw do niego. Niech on kombinuje.

W Trufey diagnoza zegarka pogwarancyjnego kosztuje 150zł. Jeżeli jednak obawiasz się wysyłać zegarek za granicę, to może warto zapłacić - niech sprawdzą. Obawiam się jednak, że wrzucą go jak Ty, na rotomat i po kilku dniach powiedzą, że wszystko ok 😐

 

Moja rada - sumiennie sprawdź dokładnie odchyłkę zegarka. W różnych opcjach (nakręcany ręcznie, noszony, w pudełku, w rotomacie). Jak będziesz wiedział, kiedy jest problem to wtedy łatwiej będzie wytłumaczyć to serwisowi. Możliwe, że coś jest nie tak z rotomatem i nie nakręca zegarka dokładnie (?). Wtedy zegarek może się zatrzymywać, by po chwili ruszyć znowu (?). Takie moje domniemania - nigdy nie miałem rotomatu 🙂

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilymKurczę nie zauważyłem, że mają diagnostykę za 150 zł., od razu spojrzałem w tabelkę i ceny serwisu. Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Ok, to tak zrobię, nakręcę go manualnie o równej godzinie i odłożę na bok, sprawdzę co parę godzin odchyłkę przez te 2 dni. Ten chronograf nie ma blokady, można kręcić koronką do końca świata, więc ile byłoby optymalnie? 40 obrotów?

 

Skontaktowałem się ze sklepem i kazali mi go podrzucić do najbliższego butiku, odpada, bo w Polsce takowego nie ma, wtedy powołali się na międzynarodową gwarancję i odesłali mnie na stronę producenta z wykazem autoryzowanych serwisów, więc za wiele nie pomogli...Kupując drogi zegarek liczyłem się, że muszę być przygotowany na koszty serwisowania, ale mimo wszystko 2100 zł. po 2 latach, to spory wydatek. Jakby ktoś miał namiary na ogarniętego zegarmistrza w Warszawie, to byłbym wdzięczny.

 

EDIT: Jak Trufey zrobi diagnostykę, to rozumiem, że koszty naprawy są oddzielnie wyliczane i nie płacę wtedy za serwis (przykładowo te 2100 zł.) tylko za samą naprawę?

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dewey

Nie odpuszczałbym sklepowi, który sprzedał Ci zegarek. Do butiku czy tam centrali możesz wysłać paczkę ubezpieczonym kurierem. Diagnoza i serwis muszą być zrobione na ich koszt.

A odsyłanie do autoryzowanego serwisu w przypadku, gdy sprzedali Ci zegarek bez pełnoprawnej karty gwarancyjnej (tzn. takiej na 2 lata serwisu) to czyste chamstwo.

 

Co do naprawy w Trufeyu to nie mam pojęcia - ale logika mówi, że zapłacisz za diagnozę + naprawę. Jeżeli zaakceptujesz koszty naprawy.

 

Daj znać jak tam po testach. Ja mam nadzieję, że to tylko problem z rotomatem 🤞

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilyma jednak sprawdziłem dokładnie papiery oraz konwersacje na chrono24 i nikt mnie w balona nie robi, informowali mnie, że zegarek ma podbitą gwarancję na 12/2018 i liczy się od tego miesiąca. Zgodziłem się mimo wszystko, no bo co się może takiego stać, a jeszcze przez prawie rok gwarancja była ważna. Zegarek był tańszy o prawie 1700 EUR w porównaniu do cen z oficjalnego butiku i to przeważyło. No nic, testuję i dam znać. Zapytam jeszcze o jedną sprawę. W środę o 15.00 będzie 48 godzin od nakręcenia mechanizmu i odłożenia zegarka na półkę, jeżeli do tego czasu wytrzyma i nie będzie tracił czasu, to mam zamiar nakręcić go ponownie w środę o 15.00, a w piątek wybrać się z nim do pracy na 10 godzin, żeby sprawdzić, czy automat dobrze działa i naciąga sprężynę w trakcie poruszania ręką. Tytko zastanawiam się, jak bardzo sprężyna się nakręci przez te 10 godzin noszenia? Na jaki długo to powinno wystarczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.