Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2021 o 10:12, michszy napisał(-a):

 ... Wariant drugi: Srebrna tarcza i bransoleta. W tym kolorze guma jest niedostępna, natomiast ten srebrny kolor tarczy wprowadza coś świeżego do linii aquaracer 

 

3.thumb.jpg.de40cac07f748aeca0f3e306a900a790.jpg

 

4.thumb.jpg.9e5a24d171a0ba6e813440fab18eab1a.jpg

Nie widziałem w realu jednak na zdjęciach wygląda,  że są tam srebrne wskazówki. Może być słabo z czytelnością.   :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem już po teście mojej Carrery. Nakręciłem zegarek manualnie i odłożyłem na półkę. Po 24 godzinach miał około 7 sek. opóźnienia. Po 30 godzinach w zasadzie tyle samo (ciężko wyłapać dokładną różnicę, bo wskazówka sekundy jest specyficzna). O 8.00 rano, po 41 godzinach, miał około 20 sekund opóźnienia. I teraz najlepsze. Wziąłem go do ręki i przyłożyłem do telefonu, żeby sprawdzić w aplikacji "lepsi", czy jest namagnetyzowany, okazało się, że tak (jak zresztą wszystkie moje zegarki, więc jestem ciekaw, czy aplikacja ma dobre wskazania). Po godzinie od testu, o 9.00 rano, zauważyłem, że zaczął się spóźniać o 4 minuty! W przedziale czasowym pomiędzy 41, a 42 godziną złapał potężne opóźnienie, akurat wtedy kiedy go testowałem z telefonem, więc może to miało znaczenie, jeśli faktycznie jest namagnetyzowany? Od 9.00 do 12.30 miał wciąż takie samo 4 minutowe opóźnienie, nic się nie zwiększyło. O 15.00 minie 48 godzin z rezerwy chodu. Nie wiem teraz, czy powtarzać cały test, ale już tym razem bez przykładania go do telefonu, czy dać sobie spokój i oddać na diagnostykę do Trufey?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demagnetyzację zrobi ci każdy ogarnięty zegarmistrz bez otwierania zegarka i nie będzie to droga rzecz, po opiniach o Trufey każdy ich kontakt z zegarkiem to już ryzyko. Ewentualnie zamów sobie demagnetyzer z Amazona (15-18€).

 

https://www.amazon.pl/Demagnetyzator-profesjonalne-narzędzie-demagnetyzatora-rozmagnesowania/dp/B082QNG1J9/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=2R71MP007T84L&dchild=1&keywords=Demagnetyzer+zegarka&qid=1635330574&sprefix=demagnetyzer+zegarka%2Caps%2C91&sr=8-1
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 no właśnie się przymierzam do zakupu z allegrom, jest za 55 zł., tylko zastanawiam się, czy faktycznie byłaby to wina namagnetyzowania??? I ujawniłoby się to dopiero po prawie 42 godzinach bez nakręcania? Przypominam, że  po 24 godzinach miał tylko -7 sek. I czemu będąc przez kilka dni w rotomacie złapał 15 minut, o czym się dowiedziałem po fakcie i co było zalążkiem tych testów? Bo tak na chłopski rozum, to rozumiem to tak, że jak problem ujawnia się przy rozwinięciu sprężyny do prawie samego końca (41 godzin z rezerwy), to wcześniej sytuacja z 15 minutowym opóźnieniem nie powinna się wydarzyć, skoro zegarek obracał się w rotomacie i cały czas nakręcał sprężynę...

 

EDIT: Rotomat jest postawiony na przedniej kolumnie głośnikowej od zestawu 5.1, teraz czytam, że to ponoć silne źródło magnetyczne...

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dewey

Niektóre mechanizmy mają skłonność do gorszej precyzji chodu, gdy są słabo nakręcone. Twój rotomat może i nakręca zegarek, ale nie robi tego tak dobrze jak powinien i efektem tego jest, że zegarek jak jest mocniej a raz słabiej nakręcony? Masz tam jakieś ustawienia?

 

Tak czy siak, zacząłbym od zmiany położenia rotomatu :) oraz idąc za radą @cordi7 wybrałbym się do zegarmistrza i sprawdził namagnesowanie.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilymtak zrobię, a tymczasem nakręciłem go raz jeszcze (te 48 godzin dał radę i się nie zatrzymał), odłożyłem z dala od newralgicznych urządzeń i sprawdzę w piątek po 15.00 jak to wygląda. Zamówiłem też demagnetyzer i kompas, w piątek powinny dotrzeć do paczkomatu, więc jak zegarek wyczerpie całą rezerwę chodu po 17.00 (przy okazji sprawdzę ile dokładnie wynosi), to od razu będę mógł przeprowadzić demagnetyzację. W piątek po południu dam znać co jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij koronke aby zatrzymac mechanizm podczas wykonywania demagnetyzacji - inaczej mozesz uszkodzic wlos (mala szansa ale jednak...). Kolumna glosnikowa to kiepskie miejsce na rotomat :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Kolumna glosnikowa to kiepskie miejsce na rotomat

kolumna głośnikowa to kiepskie miejsce na cokolwiek… 😎

2 godziny temu, dewey napisał(-a):

a tymczasem nakręciłem go raz jeszcze (te 48 godzin dał radę i się nie zatrzymał), odłożyłem z dala od newralgicznych urządzeń i sprawdzę w piątek po 15.00 jak to wygląda.

a nie lepiej by było po prostu założyć go na nadgarstek i z tydzień czasu ponosić? do tego pomiar Toolwatch-em i byłby jasny obraz sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barry_1miałem pierwotnie taki zamiar, gdyby nie spóźnił się nagle o te 4 minuty po testach namagnetyzowania, to po 15.00 założyłbym go na rękę. Ale to nagłe opóźnienie dało mi do myślenia, być może niepotrzebnie go do telefonu przykładałem, chcę to zrobić raz jeszcze, żeby być na 100% pewnym, a przy okazji przetestuję sobie rezerwę chodu.

 

2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Wyciagnij koronke aby zatrzymac mechanizm podczas wykonywania demagnetyzacji - inaczej mozesz uszkodzic wlos (mala szansa ale jednak...). Kolumna glosnikowa to kiepskie miejsce na rotomat :)

 

wiem wiem, czytałem o tym, ale dzięki za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dewey napisał(-a):

być może niepotrzebnie go do telefonu przykładałem,

nie sądzę aby telefon w jakiś szczególny sposób mógł zaszkodzić zegarkowi… co innego wspomniana kolumna głośnikowa. Kibicuje aby problem jak najszybciej się rozwiązał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze ma ktorys z modeli i jesli tak, to jak sie nosi?

 

Screenshot 2021-10-29 at 00.04.55.png

Screenshot 2021-10-29 at 00.04.30.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drugim teście. Po pierwszych 24 godzinach miał +3-4 sek., to samo po 30 godzinach i dzisiaj rano po 40 godzinach, powiem szczerze, że mi zaimponował ;) Po powrocie z pracy, łącznie po upływie 49 godzin, miał -13 sek. i nie wiele później stanął, wytrzymał około 49,5 godzin. Dodatkowo przyszedł kompas i nawet nie drgnął, to samo przy pozostałych zegarkach, przy których aplikacja lepsi pokazywała namagnesowanie... Nie mam pomysłu na kolejny test, chyba ponownie go nakręcę, odłożę na 24 godziny, sprawdzę różnicę i założę na rękę na kilka dni, sprawdzę, czy poprawnie się nakręca i jaka będzie różnica po tygodniu (powinien mieć +- minutę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie odkładaj ma głośnik i powinno być dobrze 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rzadko pojawia się na nadgarstku
cdcd8fcdf2f0c3a59726dfcc70cbe9ca.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Teufel26wygląda kapitalnie, jaka średnica?

 

Wrzucę przy okazji łobuza, który ostatnio powoduje ból głowy :)

 

 

IMG_1933.jpeg

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tym zero problemów (sorki z jakiś powodów nie mogłem dodać drugiego zdjęcia do poprzedniego wpisu)

 

 

65718506787__A46CC605-993A-4712-BF9C-D893D1108A4F.fullsizerender.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica to 43, ale na żywo to naprawdę kawał zegarka


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubasek 😁, ale jak na tyle lat, to wlasciciel go szanowal 😎

 

0D6A5365-03BD-45DF-AB9E-4CDF711BA948.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, artme napisał(-a):

Grubasek 😁, ale jak na tyle lat, to wlasciciel go szanowal 😎

 

0D6A5365-03BD-45DF-AB9E-4CDF711BA948.jpeg

Wczoraj musiały być grube balety skoro w wątku taga wrzucasz IWC 😉🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.