Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Może damski model Constellation? Tylko trzeba będzie szerzej otworzyć portmonetkę.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzymy powodzenia a w razie pytań i wątpliwości zapraszamy do klubu Omegi.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MartaSch napisał(-a):

Budzet chce teraz powiekszyc do 2500-3000€

Polecany na forum sklep LeSabre ma np Omege Seamaster Quartz 28mm ...cena moim zdaniem trochę wysoka ale pewnie można negocjować, za to pewność, że orginał, pudełko, gwarancja itp. Popularne modele znanych marek lepiej kupować u polecanych sprawdzonych sprzedawców, unikamy wtedy niepewności co do pochodzenia itd.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką ponoć nowość wyhaczyłem w witrynie. Rozmiar 41mm troszkę za mały na mój nadgarstek (krótkie ucha). Przyzwoicie wykonana tarcza jest na plus, podobnie jak odchudzone linki bransolety (wszystkie są tej samej grubości) i grawer na deklu. Na minus, polerowane środkowe, brak szybkiej mikroregulacji oraz słabo jakościowo szczotka na bezelu - tak wykonana na odwal się. c25cc2f10e0f7a98f1783eb65d6341c8.jpgd8dd21c2e1240f3443f48f3d58ce374a.jpg42e18dd5bea6b202406511159ee0ab97.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Taką ponoć nowość wyhaczyłem w witrynie. Rozmiar 41mm troszkę za mały na mój nadgarstek (krótkie ucha). Przyzwoicie wykonana tarcza jest na plus, podobnie jak odchudzone linki bransolety (wszystkie są tej samej grubości) i grawer na deklu. Na minus, polerowane środkowe, brak szybkiej mikroregulacji oraz słabo jakościowo szczotka na bezelu - tak wykonana na odwal się. 

 

Szczotka nie jest wykonana na odwal się, tylko standardowo w tej półce. 😉 Przyzwyczaiłeś się do szczotki, gdzie (nie wiem jak się to fachowo nazywa) te wszystkie mini ryski tworzące szczotkowanie są bardzo krótkie, powtarzalne i poprzesuwane względem siebie tworząc niemal strukturę (jak uszy Subów czy boki Seamasterów) a nie biegną przez całą długość materiału/powierzchni jak w tym AR. Oglądałem kilka razy poprzednie ceramiczne modele i byłem zaskoczony jakością wykonania. Co najwyżej można mieć "ale" to mechanizmu. Pytanie czy TH wkłada Sellity jak leci, czy je jakoś składa sam, sprawdza pod kątem smarowania i reguluje. Tak jak kiedyś to były "drogie" zegarki jak na Sellity, tak obecnie cenowo to już lepiej wygląda, ponieważ konkurencja mocno podskoczyła z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Szczotka nie jest wykonana na odwal się, tylko standardowo w tej półce. 😉 Przyzwyczaiłeś się do szczotki, gdzie (nie wiem jak się to fachowo nazywa) te wszystkie mini ryski tworzące szczotkowanie są bardzo krótkie, powtarzalne i poprzesuwane względem siebie tworząc niemal strukturę (jak uszy Subów czy boki Seamasterów) a nie biegną przez całą długość materiału/powierzchni jak w tym AR. Oglądałem kilka razy poprzednie ceramiczne modele i byłem zaskoczony jakością wykonania. Co najwyżej można mieć "ale" to mechanizmu. Pytanie czy TH wkłada Sellity jak leci, czy je jakoś składa sam, sprawdza pod kątem smarowania i reguluje. Tak jak kiedyś to były "drogie" zegarki jak na Sellity, tak obecnie cenowo to już lepiej wygląda, ponieważ konkurencja mocno podskoczyła z cenami.

Wg info sprzedawcy to indywidualnie dopracowana Sellita.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Taką ponoć nowość wyhaczyłem w witrynie. Rozmiar 41mm troszkę za mały na mój nadgarstek (krótkie ucha). Przyzwoicie wykonana tarcza jest na plus, podobnie jak odchudzone linki bransolety (wszystkie są tej samej grubości) i grawer na deklu. Na minus, polerowane środkowe, brak szybkiej mikroregulacji oraz słabo jakościowo szczotka na bezelu - tak wykonana na odwal się. 

To chyba jest 40mm.

Czemu polerowana bransoleta na minus? 

A mikroregualcja jest standardowo - 3 stopniowa. Dziwi tylko, że nie dali tej samej co w nowym AQ 300 z regulacją w "locie". 

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, evilym napisał(-a):

To chyba jest 40mm.

Czemu polerowana bransoleta na minus? 

A mikroregualcja jest standardowo - 3 stopniowa. Dziwi tylko, że nie dali tej samej co w nowym AQ 300 z regulacją w "locie". 

 

Tak, to jest ponoć 40mm - sprzedawca wprowadził mnie w błąd.

 

Szybkiej mikroregulacji w tym modelu nie ma. Można tylko teleskop przełożyć wykałaczką na drugą lub trzecią dziurkę.  

 

A polerka środkowych ogniw nie pasuje moim zdaniem do całościowego wizerunku tego zegarka.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAG zwykle wkładał base lub elabore, jakoś nie chce mi się wierzyć w TAGowe modyfikacje zwłaszcza, że to entry level. Co nie znaczy, że te mechanizmy chodzą źle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2022 o 22:28, cordi7 napisał(-a):

TAG zwykle wkładał base lub elabore, jakoś nie chce mi się wierzyć w TAGowe modyfikacje zwłaszcza, że to entry level. Co nie znaczy, że te mechanizmy chodzą źle.

Bardzo czesto "chodzą" jakby miały certyfikat COSC


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wciąż brakuje mi czasu dobrze że dziś niedziela, czas na relaks6f4ef5c896ea802cc00c7aa47a2a690a.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wielu rozterkach z kilkoma modelami TH oraz Seiko zostałem szczęśliwym posiadaczem tego (chyba) klasyka. Tym nie mniej czuję, że to początek fajnej kolekcji :)
Przy okazji chciałbym pochwalić i podziękować całemu grono tegoż forum, bo dzięki lekturze wielu waszych postów i zdjęć mogłem podjąć wreszcie decyzję o zakupie : )

)20220315_145610.thumb.jpg.3fdc149cb0b8c51248708d11d91b6221.jpg20220315_150008.thumb.jpg.cf6c0c63f35ddbf868ed5c22ba302ab4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję  AR. Niech się nosi.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_9970.thumb.JPG.9887a78639712c1ea9c2c2298690a017.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zorientowałem się podczas zabawy Carrerą, że sekundnik chronografu nie zeruje dokładnie. Czy to awaria, czy może bardziej potrzeba czyszczenia, smarowania??
Kogo polecacie w Krakowie. Wiadomo, skutecznie i porządnie, ale żeby nie trzeba było po chwilówkę lecieć ;)
d2abe9a68bb1aa73cb4217328caf5149.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie jestem zadowolony ze Strojnego na Sławkowskiej. Na temat cen się nie wypowiadam, po prostu płacę ile się należy i dziękuję.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę go. Dzięki. Czy to dobra alternatywa do Trufey, który jest oznaczony przez TH jako autoryzowany??

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Trufey krążą tutaj legendy. Osobiście bym unikał. Jakby coś jest jeszcze jeden zegarmistrz w bramie na  rynku głównym około nr 29.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy są lepsi od autoryzowanego. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O Trufey krążą tutaj legendy. Osobiście bym unikał. Jakby coś jest jeszcze jeden zegarmistrz w bramie na  rynku głównym około nr 29.
Pan Wojnar. Znam, robiłem u niego stara Doxe

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Wszyscy są lepsi od autoryzowanego. 
Właśnie coś ten autoryzowany nie ma dobrych opinii

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Trufey robili mi regulację Carrery na Cal. 5. Po „regulacji” Carrera robiła … -15 s/d.
Nie była to wina zegarka, lokalny majster po nich poprawiał i teraz robi około +3 s/d.

O poziomie wykonania naprawy gwarancyjnej nawet nie napiszę. Rekomendacja - od Trufey trzymać się z daleka.

 

Tak na marginesie, z tego co kojarzę, Trufey stracił dystrybucję na Polskę. Teraz obsługują nas Niemcy. Na razie nie stracili serwisu ale to też pewnie kwestia czasu.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2022 o 17:58, jubiler1 napisał(-a):

Dzisiaj zorientowałem się podczas zabawy Carrerą, że sekundnik chronografu nie zeruje dokładnie. Czy to awaria, czy może bardziej potrzeba czyszczenia, smarowania??
Kogo polecacie w Krakowie. Wiadomo, skutecznie i porządnie, ale żeby nie trzeba było po chwilówkę lecieć ;)
d2abe9a68bb1aa73cb4217328caf5149.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

A to nie jest kwestia kalibracji/resetu wskazówki? Musiałbyś poczytać w instrukcji, a jeśli nie masz, to znaleźć na necie.

Wiem, że np. w Citkach, Casio można coś takiego wykonać własnoręcznie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.