Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym co piszecie, do Trufey na pewno nie trafię

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

A to nie jest kwestia kalibracji/resetu wskazówki? Musiałbyś poczytać w instrukcji, a jeśli nie masz, to znaleźć na necie.
Wiem, że np. w Citkach, Casio można coś takiego wykonać własnoręcznie.
Taka kalibracja to chyba tylko w bateryjkach.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jubiler1 napisał(-a):

Po tym co piszecie, do Trufey na pewno nie trafię emoji51.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Taka kalibracja to chyba tylko w bateryjkach.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Może być tak jak mówisz, bo we Vratkach z VK64 itp. też można było.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam znalezione w sieci fajne foto 🙂

 

TH_CS_19_service_mouvement.thumb.jpg.fec9af052ba491e43e4f57967a4f4b89.jpg


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Chciałbym kupić Tag Heuer Carrera. Proszę o pomoc - czym różni się model cv 2014 od 2010 ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry
Chciałbym kupić Tag Heuer Carrera. Proszę o pomoc - czym różni się model cv 2014 od 2010 ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z tego co wiem, to jedynie wyglądem. W obu pracuje ten sam mechanizm i oba maja ten sam rozmiar 41mm.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli chodzi mi po głowie zakup używanej Carrery na VJ7750 (bodajże cal 16?). 

Na co (oprócz ogromnej ilości podróbek) powinienem zwrócić uwagę? 

Interesuje mnie wariant z pojedynczym datownikiem i chodzi mi raczej o taki entry point marki. Nie jestem jakoś mega zajawiony na Taga (stąd odpuszczam cal 01 i 02), po prostu coraz bardziej podoba mi się stylistycznie to standardowe chrono 😉

Zdjęcie przykładowe:

Tag-Heuer-Tag-Heuer-Carrera-CV2011BA0786

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta osłonka na koronkę się jakoś otwiera czy jest na stałe przymocowana? 

 

W dniu 1.04.2022 o 11:51, wojtek91 napisał(-a):

Powoli chodzi mi po głowie zakup używanej Carrery na VJ7750 (bodajże cal 16?). 

Na co (oprócz ogromnej ilości podróbek) powinienem zwrócić uwagę? 

Interesuje mnie wariant z pojedynczym datownikiem i chodzi mi raczej o taki entry point marki. Nie jestem jakoś mega zajawiony na Taga (stąd odpuszczam cal 01 i 02), po prostu coraz bardziej podoba mi się stylistycznie to standardowe chrono 😉

Dobry kierunek 🙂 duże różnice w cenie na rynku wtórnym między Calibrem 16 a Heuer 01 ? 

Przemyśl jeszcze sprawę, bo 01 ma dłuższą rezerwę chodu i mechanizm wygląda zdecydowanie lepiej 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2022 o 22:28, cordi7 napisał(-a):

TAG zwykle wkładał base lub elabore, jakoś nie chce mi się wierzyć w TAGowe modyfikacje zwłaszcza, że to entry level. Co nie znaczy, że te mechanizmy chodzą źle.

 

 

W dniu 26.02.2022 o 11:23, Dorian06 napisał(-a):

Bardzo czesto "chodzą" jakby miały certyfikat COSC

 

Zgadza się. W moim aquaracerze odchylenia dobowe przy codziennym noszeniu  3s, jak chronometr mimo ze nim nie był. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2022 o 11:51, wojtek91 napisał(-a):

Powoli chodzi mi po głowie zakup używanej Carrery na VJ7750 (bodajże cal 16?). 

Na co (oprócz ogromnej ilości podróbek) powinienem zwrócić uwagę? 

Interesuje mnie wariant z pojedynczym datownikiem i chodzi mi raczej o taki entry point marki. Nie jestem jakoś mega zajawiony na Taga (stąd odpuszczam cal 01 i 02), po prostu coraz bardziej podoba mi się stylistycznie to standardowe chrono 😉

Zdjęcie przykładowe:

Tag-Heuer-Tag-Heuer-Carrera-CV2011BA0786

Wg. mnie ma to sens. VJ niemalże każdy zegarmistrz ogarnie jakby zaistniała jakaś potrzeba. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2015 o 21:30, szwed napisał(-a):

Szukałem i nie znalazłem takiego tematu! A jak wiadomo juz chyba każda marka doczekała się swojego osobnego wątku!

Stałem się posiadaczem co prawda Heuera ale to prawie to samo ;) A nawet lepiej :D

Heuer pro-carrera na valjoux 72 

 

b9563981f485098dmed.jpg

 

Na razie jedno zdjęcie na szybko ale będzie wiecej :)

Potrzebuje odwiedzin u pana Zbigniewa na małe SPA ale i tak cieszy!

I napewno nie jest to ostatni Heuer w kolekcji! :D

 

 

20220409_095908.jpg

20220409_095914.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poratuje ktoś półogniwem do tej bransy?

 

Mogę np. wymienić za całe 😉

zdj 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem z moją Carrerą Heuer 01, która po prawie pół rocznym leżeniu w szafie dziwnie się zachowuje, tzn. w pierwszym dniu po manualnym nakręceniu i noszeniu na ręku przez cały dzień, stanęła po kilku godzinach od odłożenia (pól roku temu temu sprawdzałem rezerwę chodu i wynosiła ona prawie 50 godzin), w kolejnym dniu było już lepiej, ale wciąż okolice 20 godzin. Czy to się ustabilizuje, czy warto zegarek oddać na jakiś przegląd? I czy znacie może dobrego zegarmistrza w Warszawie, który poradzi sobie z tym mechanizmem? Truffey, z tego co czytałem na forum raczej odpada?

 

P.S. Jak powinien prawidłowo wyglądać sposób manualnego nakręcania tego zegarka? Tzn. ile pełnych obrotów koronką do pełnego nakręcenia sprężyny? Niestety nie ma ona blokady więc nie czuć żadnego oporu i można kręcić w nieskończoność, na pewno machnąłem z 40-50 razy, ale może to za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2022 o 11:08, dodge66 napisał(-a):

;)

 

YKYce5h.jpg

Świetny zestaw Krzysztof 👊


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 08:47, dewey napisał(-a):

Cześć. Mam problem z moją Carrerą Heuer 01, która po prawie pół rocznym leżeniu w szafie dziwnie się zachowuje, tzn. w pierwszym dniu po manualnym nakręceniu i noszeniu na ręku przez cały dzień, stanęła po kilku godzinach od odłożenia (pól roku temu temu sprawdzałem rezerwę chodu i wynosiła ona prawie 50 godzin), w kolejnym dniu było już lepiej, ale wciąż okolice 20 godzin. Czy to się ustabilizuje, czy warto zegarek oddać na jakiś przegląd? I czy znacie może dobrego zegarmistrza w Warszawie, który poradzi sobie z tym mechanizmem? Truffey, z tego co czytałem na forum raczej odpada?

 

P.S. Jak powinien prawidłowo wyglądać sposób manualnego nakręcania tego zegarka? Tzn. ile pełnych obrotów koronką do pełnego nakręcenia sprężyny? Niestety nie ma ona blokady więc nie czuć żadnego oporu i można kręcić w nieskończoność, na pewno machnąłem z 40-50 razy, ale może to za mało...

Chyba za rzadko go nosisz 😉

Ostatnio też pisałeś o jakiś problemach po dłuższym nieużywaniu.

Co do nakręcania, to z tego co wiem, zazwyczaj producenci (automatów) sugerują kilka obrotów koronką, aby zegarek ruszył i potem hop na nadgarstek.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  spacer, naturalny ruch reki bedzie zegarek nakręcał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tommly napisał(-a):

Świetny zestaw Krzysztof 👊

 

Dzięki :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, evilym napisał(-a):

Chyba za rzadko go nosisz 😉

Ostatnio też pisałeś o jakiś problemach po dłuższym nieużywaniu.

Co do nakręcania, to z tego co wiem, zazwyczaj producenci (automatów) sugerują kilka obrotów koronką, aby zegarek ruszył i potem hop na nadgarstek.

Dobra pamięć :) Faktycznie kilka miesięcy temu były podobne problemy, które ustały po dłuższych testach, więc możliwe, że faktycznie bezruch mu nie służy. Zachowuje się co najmniej dziwnie, raz trzyma rezerwę 48 godzin, a za drugim razem jak sprawdzam, to po upływie 20 godzin ma np. 15 min spóźnienia, później znowu ok i tak w kółko. Aż sam paranoi dostaję i zastanawiam się, czy czegoś źle nie zanotowałem. Przejdę się jutro pogadać z zegarmistrzem, przy okazji wrzuci go na timegrapher żeby sprawdzić wstępnie jak mu serducho bije i zobaczymy dalej.

 

Ile godzin na nadgarstku wystarczy, żeby sprężynę nakręcić na te minimum 12 godzin?

 

A faktycznie prawie wcale go nie noszę, przez home office nie miałem okazji, a teraz wolę jakoś Aquaracera na nadgarstku.

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe jest „jak nosisz” …jeśli spędzasz 8 godzin przed kompem to nawet nie zauważysz gdy zegarek, który przez długi czas nie miał maksymalnego naciągu  zatrzymał się na kilka minut zanim nie wstałeś po kawę 😉 …stąd być może 15 min spóźnienia. Jakaś wycieczka piesza  by Ci się przydała 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się rozmarzyłem...

(zdjątko z neta ch24)

22717969-649jlp99ijvlulyf1ksi57mh-ExtraLarge.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.