Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Dekiel, wskazówka sekundnika i zawsze gotowy. 

 

 

Miałem czarnucha bakterie. Super zegar.

Kumpel miał ze złotym bezelem. Podoba mi się do dziś.  

Fakt złoty jest ok i rzadki raczej.

Szczerze mówiąc zawsze zwracał moją uwagę.

Kiedyś może go dogonię.

Ale nie bakterię.

12 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Jest taki fajny, że aż... za drogi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, blut napisał(-a):

... Ale nie bakterię.

Fajnie, że jest wybór. Wówczas każdemu wg potrzeb. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2023 o 11:58, blut napisał(-a):

A może by tego dzisiaj?

50C92697-3D45-4DE4-8E16-81265AD3D84E.jpeg

Z czego jest wkładka tego bezela? To jakaś guma, czy to co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, meinard napisał(-a):

... To jakaś guma, ... 

Od kilku lat już nie mam, ale z tego co pamiętam to tak. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosz

Edytowane przez meinard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy :) Rozkminiał ktoś już może Tag Heuer Aquaracer Solargraph? Drogie toto, a wygląda jak by miało wspólne geny z Citizenem... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Od kilku lat już nie mam, ale z tego co pamiętam to tak. 

Jakaś gumowa masa, ale co dokładnie też nie wiem.

Zdążą się, że jest tak jakoś brzydko wyszczerbiona, ale czy się kruszy czy mechanicznie tego jeszcze też nie wiem😎

Zdarza

przepraszam za słownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest niebieska limitowana wersja DiCaprio i chodzę koło niego jak pies wokół jeża. Tylko z drugiej strony Aquaracer, Aquagraph - nie za dużo tych nurków, tak sobie myślę...


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, martin_b napisał(-a):

W sobotę byłem w galerii Posnania. Zaszedłem do Jubitomu pomierzyć modele, które mnie najbardziej zaintrygowały. Jednak z postanowieniem, aby podejść do wszystkiego na chłodno i nie dać się ponieść emocjom. 😉

 

Zacząłem od Formula 1 na Calibre 5 (WAZ2011.BA0842), która jest najbardziej zbliżona pod względem wyglądu i wymiarów do kwarcowej CAZ1011.BA0843 (z chronografem). Wrażenia? Fajna, wygodna, i na mojej łapie 18,5 cm dobrze leżała. Jednak coś mi w niej nie pasowało. Na żywo wyglądała gorzej niż na promocyjnych zdjęciach. Być może, gdyby mieli tą kwarcową Formule 1 z chronografem na którą polowałem, to miałbym odmienne zdanie.

WAZ2011.BA0842_0913.png?impolicy=resize&

Potem na tapetę poszła ta jedna, jedyna, najwspanialsza Carrera 44 mm CBN2A1B.BA0643, dla której specjalnie tam pojechałem. I tutaj nastąpiło dość spore rozczarowanie. Wydawała mi się za duża i jakaś taka mało wygodna. Do tego cholernie ciężka. Co więcej, mimo, że ten model ma najbardziej pożądany przeze mnie układ 3-6-9, to jednak "szczotkowana", połyskująca tarcza zdecydowanie nie przypadła mi do gustu. Być może była to wina dość intensywnego oświetlenia, jakie jest zamontowane w Jubitomie. Mimo tego, te charakterystyczne refleksy na tarczy po przekątnej spowodowały, że jednak to nie jest to. 

CBN2A1B.BA0643_0913.png?impolicy=resize&

Na sam koniec postanowiłem przymierzyć dwie wersje Carrery 44 mm: CBN2A1AA.BA0643 (na bransolecie) oraz CBN2A1AA.FT6228 (na gumie). I tutaj dość mocno się zdziwiłem, bo wersja na gumie wydała mi się zdecydowanie ciekawsza, wygodniejsza i lżejsza. Nie ukrywam, że z marszu zakochałem się w indeksach. Jednak to, co mi nie za bardzo przypadło do gustu, to zbyt wielki i zbyt agresywnie rzucający się w oczy wskaźnik dnia tygodnia. Może gdyby był ciemniejszy, to całość prezentowałaby się lepiej? No i ten brak lumy na indeksach... trochę szkoda.

 

Długo walczyłem, aby nie kupić tego zegarka. Tym bardziej, że dostałem na niego dobrą cenę. Siedziałem pod Jubitomem z dobrą godzinę i zastanawiałem się nad zakupem, jednocześnie oglądając zdjęcia oferty na Carrerę 43 mm, którą na forum zamieścił tommly. 🙂 I w pewnym momencie wstałem i już miałem wejść do sklepu i dokonać zakupu, gdy w głowie zadzwonił mi post Teufel26, iż "przy pierwszym kontakcie są duże emocje, warto je trochę ostudzić" - i tak właśnie zrobiłem. Wróciłem na parking, wsiadłem w samochód, puściłem ostrą muzę i postanowiłem trochę rozgrzać silnik na autostradzie.

CBN2A1AA.FT6228_0913.png?impolicy=resize

Po przyjeździe do domu, napisałem do tommly, że biorę od niego jego Carrerę 43mm:

 

CAR201W.BA0714_0913.png?impolicy=resizeT

 

We wtorek była już u mnie. I jak wrażenia? Powiem wprost: zegarek idealny. IDEALNY. Serio! Zarówno wagowo, jak i rozmiarowo. A już sam wygląd to bajka. Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Bo na oficjalnych zdjęciach tarcza, jak i tarcze chronografu, wydają się jakieś takie ciemno-szare. W rzeczywistości jest to czarny mat. Subtelny (jak na TAG Heuera) wskaźnik dnia miesiąca, jasno-szare cyfry na bezelu, luma dająca po oczach niczym Wielki Łysy w trakcie swojej pełni... tu wszystko, najzwyczajniej w świecie, się zgadza.

 

Odchylenia? Póki co po 72 godzinach mam +5 sekund. A w ciągu tego czasu zegarek zdejmowałem jedynie na czas kąpieli. Nawet z nim śpię, tak mi się podoba. 😉

 

Wady? Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to jakieś dwa paprochy na wskazówce godzinowej, ale nie mam po ręką lupy, aby temu się dokładniej przyjrzeć. Wydaje mi się, że jest to jednie jakaś niedoskonałość w wykończeniu na granicy lumy i stali - pewnie jakieś drobne uchybienie w trakcie szlifu. Ale ta drobna pierdoła nawet na sekundę nie zaburzyła mojej radości. 🙂

 

Tym samym kończę swój nudnawy wywód i pragnę podziękować tommlemu za zegarek, a Wam, Szanowni Forumowicze, za cenne rady i wskazówki. 🙂

Niech cieszy i również dziękuję za deal 👊


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, martin_b napisał(-a):

W sobotę byłem w galerii Posnania. Zaszedłem do Jubitomu pomierzyć modele, które mnie najbardziej zaintrygowały. Jednak z postanowieniem, aby podejść do wszystkiego na chłodno i nie dać się ponieść emocjom. 😉

 

Zacząłem od Formula 1 na Calibre 5 (WAZ2011.BA0842), która jest najbardziej zbliżona pod względem wyglądu i wymiarów do kwarcowej CAZ1011.BA0843 (z chronografem). Wrażenia? Fajna, wygodna, i na mojej łapie 18,5 cm dobrze leżała. Jednak coś mi w niej nie pasowało. Na żywo wyglądała gorzej niż na promocyjnych zdjęciach. Być może, gdyby mieli tą kwarcową Formule 1 z chronografem na którą polowałem, to miałbym odmienne zdanie.

WAZ2011.BA0842_0913.png?impolicy=resize&

Potem na tapetę poszła ta jedna, jedyna, najwspanialsza Carrera 44 mm CBN2A1B.BA0643, dla której specjalnie tam pojechałem. I tutaj nastąpiło dość spore rozczarowanie. Wydawała mi się za duża i jakaś taka mało wygodna. Do tego cholernie ciężka. Co więcej, mimo, że ten model ma najbardziej pożądany przeze mnie układ 3-6-9, to jednak "szczotkowana", połyskująca tarcza zdecydowanie nie przypadła mi do gustu. Być może była to wina dość intensywnego oświetlenia, jakie jest zamontowane w Jubitomie. Mimo tego, te charakterystyczne refleksy na tarczy po przekątnej spowodowały, że jednak to nie jest to. 

CBN2A1B.BA0643_0913.png?impolicy=resize&

Na sam koniec postanowiłem przymierzyć dwie wersje Carrery 44 mm: CBN2A1AA.BA0643 (na bransolecie) oraz CBN2A1AA.FT6228 (na gumie). I tutaj dość mocno się zdziwiłem, bo wersja na gumie wydała mi się zdecydowanie ciekawsza, wygodniejsza i lżejsza. Nie ukrywam, że z marszu zakochałem się w indeksach. Jednak to, co mi nie za bardzo przypadło do gustu, to zbyt wielki i zbyt agresywnie rzucający się w oczy wskaźnik dnia tygodnia. Może gdyby był ciemniejszy, to całość prezentowałaby się lepiej? No i ten brak lumy na indeksach... trochę szkoda.

 

Długo walczyłem, aby nie kupić tego zegarka. Tym bardziej, że dostałem na niego dobrą cenę. Siedziałem pod Jubitomem z dobrą godzinę i zastanawiałem się nad zakupem, jednocześnie oglądając zdjęcia oferty na Carrerę 43 mm, którą na forum zamieścił tommly. 🙂 I w pewnym momencie wstałem i już miałem wejść do sklepu i dokonać zakupu, gdy w głowie zadzwonił mi post Teufel26, iż "przy pierwszym kontakcie są duże emocje, warto je trochę ostudzić" - i tak właśnie zrobiłem. Wróciłem na parking, wsiadłem w samochód, puściłem ostrą muzę i postanowiłem trochę rozgrzać silnik na autostradzie.

CBN2A1AA.FT6228_0913.png?impolicy=resize

Po przyjeździe do domu, napisałem do tommly, że biorę od niego jego Carrerę 43mm:

 

CAR201W.BA0714_0913.png?impolicy=resizeT

 

We wtorek była już u mnie. I jak wrażenia? Powiem wprost: zegarek idealny. IDEALNY. Serio! Zarówno wagowo, jak i rozmiarowo. A już sam wygląd to bajka. Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Bo na oficjalnych zdjęciach tarcza, jak i tarcze chronografu, wydają się jakieś takie ciemno-szare. W rzeczywistości jest to czarny mat. Subtelny (jak na TAG Heuera) wskaźnik dnia miesiąca, jasno-szare cyfry na bezelu, luma dająca po oczach niczym Wielki Łysy w trakcie swojej pełni... tu wszystko, najzwyczajniej w świecie, się zgadza.

 

Odchylenia? Póki co po 72 godzinach mam +5 sekund. A w ciągu tego czasu zegarek zdejmowałem jedynie na czas kąpieli. Nawet z nim śpię, tak mi się podoba. 😉

 

Wady? Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to jakieś dwa paprochy na wskazówce godzinowej, ale nie mam po ręką lupy, aby temu się dokładniej przyjrzeć. Wydaje mi się, że jest to jednie jakaś niedoskonałość w wykończeniu na granicy lumy i stali - pewnie jakieś drobne uchybienie w trakcie szlifu. Ale ta drobna pierdoła nawet na sekundę nie zaburzyła mojej radości. 🙂

 

Tym samym kończę swój nudnawy wywód i pragnę podziękować tommlemu za zegarek, a Wam, Szanowni Forumowicze, za cenne rady i wskazówki. 🙂


No i niech się nosi.👍👏

Jakieś mam wrażenie ze to po części byłem sprawca tego zakupu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2023 o 18:20, souls_hunter napisał(-a):

... Aquaracer, Aquagraph - nie za dużo tych nurków, tak sobie myślę...

Są tak różne od siebie (szczególnie limitka), że bez problemu będą się idealnie uzupełniać.  

 

 

7 godzin temu, martin_b napisał(-a):

We wtorek była już u mnie. 

Zasady są proste. Bez foty się nie liczy.  :P

 

7 godzin temu, martin_b napisał(-a):

Szanowni Forumowicze 

Dzięki.  :D

 

Godzinę temu, zawaro napisał(-a):

Taki Gray Man wpadł ostatnio. 😁

23669EE5-BDC1-4FA2-8DFB-18B11108F467.jpeg

👍

Elegancki szarak. Gratuluję. Niech się nosi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, martin_b napisał(-a):

 I w pewnym momencie wstałem i już miałem wejść do sklepu i dokonać zakupu, gdy w głowie zadzwonił mi post Teufel26, iż "przy pierwszym kontakcie są duże emocje, warto je trochę ostudzić" - i tak właśnie zrobiłem. Wróciłem na parking, wsiadłem w samochód, puściłem ostrą muzę i postanowiłem trochę rozgrzać silnik na autostradzie.

 

Po przyjeździe do domu, napisałem do tommly, że biorę od niego jego Carrerę 43mm:

 

 

 

We wtorek była już u mnie. I jak wrażenia? Powiem wprost: zegarek idealny. IDEALNY. Serio!

Tym samym kończę swój nudnawy wywód i pragnę podziękować tommlemu za zegarek, a Wam, Szanowni Forumowicze, za cenne rady i wskazówki. 🙂

Gratuluje! Cieszę się ze pomogłem podjąć słuszna decyzje! Niech się dobrze nosi!

2 godziny temu, zawaro napisał(-a):

Taki Gray Man wpadł ostatnio. 😁

 

Gratuluje!


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi stare zdjęcie się „znalazło”😇

Chyba najładniejsze jakie dotąd popełniłem, tak po prostu cyk i już.

D7615624-8001-4D52-AB06-9355F32A25A0.thumb.jpeg.1a713a14ee50cad1314f569460e1edd0.jpeg

Tylko, że przed dodaniem było jakby wyraźniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, martin_b napisał(-a):

 

Skoro tak, to oto foty:

 

 

IMG_3869.jpg

IMG_3868.jpg

Teraz  ;) można gratulować. 

Dobrze wygląda (rozmiar) na Twojej ręce. Niech się nosi.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żebym musiał na drugiej stronie wątku szukać… przesada 😉

FC01A890-CF19-4744-9FA5-36BDE9658A67.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.