Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

Jeśli można, to chciałbym dołączyć do szanownego grona posiadaczy  :)

Edit: to normalne, że forum tak kompresuje zdjęcia? Z ponad 2,5 MB do 80 KB., bardzo rozmyte wyszło..

post-83794-0-40645100-1581446896_thumb.jpeg

Edited by dewey

Rozumiem, i te 5 czy 15 sekund różnicy to jest kwestia życia i śmierci, być albo nie być.

A czy ja coś pisałem o życiu lub śmierci? Po prostu twierdzę, że większa precyzja w pokazywaniu aktualnego czasu w urządzeniu do tego celu wyprodukowanym jest dla mnie istotną zaletą, a brak dokładności uważam za wadę. Niemniej nie prowadzę w tym zakresie krucjaty, a tym bardziej nie sugeruję, że jakąś "manię" mają ci, którzy uważają inaczej. Ale jak już pisałem, ja zegarki traktuję użytkowo, a nie biżuteryjnie. Ty oczywiście masz prawo korzystać z nich w inny sposób. Natomiast słabo wygląda próba wyróżnienia się poprzez formułowanie radykalnych ocen innych opinii. 

Jakby co, to ja jestem raczej za życiem...

A ja odszczekuję różnicę 5 czy 15 sek. Być może tyle właśnie zadecydowało o śmierci tych trzech kobiet w Białce Tatrzańskiej.

To co Panie Sierżancie, po maluchu za życie?

Edited by souls_hunter

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

dewey nie ma problemu z dokładnością. ;) Bo i tak nie da się odczytać godziny. :lol: :lol:

Gratuluję. Niech cieszy.

Tylko tarczę dokup. ;)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

A tam, bez przesady, przyznam szczerze, że o dziwo tarcza jest dla mnie czytelniejsza niż w Glicynie Sub Aquarius, którego również posiadam, nie wiem dlaczego tak jest, bo faktycznie przy widocznym mechanizmie robi się mały bałagan, ale serio wydaje mi się, że odczyt minut jest dla mnie łatwiejszy :) To mój pierwszy, drogi zegarek i w porównaniu do Glicyna nie czuję, że mam coś na ręku, super wrażenie. Szkoda tylko, że w tej wersji, wskazówka stopera idealnie nachodzi i tym samym przysłania czerwone wskazówki znajduję się na dwóch totalizatorach, można co prawda puścić stoper i zatrzymać go w innym położeniu, ale to nie wygląda za dobrze i chyba nie o to chodzi. No cóż, przeżyję :)

Edited by dewey

A ja odszczekuję różnicę 5 czy 15 sek. Być może tyle właśnie zadecydowało o śmierci tych trzech kobiet w Białce Tatrzańskiej.

To co Panie Sierżancie, po maluchu za życie?

Po maluchu.

W mojej opinii jedna z najfajniejszych kopert w tego typu zegarkach :)

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Noooo, fajny !    Powiem Wam że w realu jest efekt  ŁAŁ.

TH-a.jpg

Muszę w weekend zrobić sesję zdjęciową bo fotki z telefonu takie sobie.

Z czego jest bezel w tej 500

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Pamiętacie, jak ten był u nas na bazarq i nikt go nie chciał? Do dzisiaj nie mogę go przeżałowaćunsure.png

post-66434-0-95021500-1581614947_thumb.jpg

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Tam jest lupka nad datą?

Jest. Tak rzecze calibre11

One of the first things that I noticed wearing the watch is the deeply set date window at 12 o’clock. The crystal has a small “internal cyclops” reminiscent of the TAG Heuer 3000 chronograph from the 1980s.

post-66434-0-41749500-1581616846_thumb.jpg

Edited by souls_hunter

Co to za model?

Carrera Calibre 5, średnica 41 mm. Granatowa tarcza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Michal_Gdy

Carrrera Caliber 5 - mimo, że dosyć prosty to ogólnie bardzo fajny zegarek. Dla mnie taki najcześciej używany na co dzień, czyli do pracy - koszula, marynarka lub garnitur. Koperta ciekawa choć trochę gruba i parę razy o coś walnąłem, ja wybrałem go głównie ze względu na tarczę - typ, który lubi słońce. Dodatkowo super sprawa jeśli chodzi o zapięcie (kupiłem wersję z paskiem, w tej samej cenie jest bransoleta). Położenie motylka na pasku można regulować w sposób płynny tzn. dobrać sobie takie jego ustawienie, które jest najbardziej wygodne, bez konieczności dopasowywania się do dziurek (i cięcia paska). Nie pamiętam, żebym widział to u innego producenta. Jakbym miał wskazać minus tej wersji to może białe tło datownika, ale to tak 50/50. W czarnej wersji jest czarne tło.