Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

abaper

ETA 2824-2 lepsza i gorsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja certina ds podium automatic, w której cyka ETA 2824 miała wypadek tzn spadła na kafelki i przy pierwszej regulacji urwała się koronka. Ale po wizycie w serwisie od lipca praktycznie robi 0 s na dobę. Trochę się spóźniiła gdy przez dwa dnie nie mogłem jej nosić przez cały dzień (normalnie ściągam ją na około 5 godzin na dobę). Swoją drogą to chciałbym wiedzieć jaka odmiana ety jest w moim zegarku choć przypuszczam, że to wersja najprostsza czyli STANDART.

 

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, oświećcie mnie proszę w jednej kwestii. Mianowicie, czy ETA 7750 oprócz dodatkowych komplikacji w postaci podwójnej daty i chronographu jest lepszą od zwykłej 2824-2? Np. czy ma balans glucydur, certifikat C.O.S.T. a co za tym idzie większą dokładność chodu?


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawryl

...ja z kolei chciałbym sie dowiedziec czy mchaniz Ety 2824-2 ma stop sekunde???mam zegarek na tym werku i przy ustawianiu godziny, czyt. wyciagnieciu koronki mechanizm sie zatrzymuje...mam innego automata tylko na werku rosyjskim i w tamtym zegarku mechanizm sie nie zatrzymuje... (nie smiejscie sie, ucze sie dopiero:))...czy cos jest z tym zegarkiem nie tak, czy poprostu ma stop sekunde (o ile wogole cos takiego wogole jest)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Eta 2824-2 ma stop sekundę (ang. Hacking Second)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=29549

 

Może coś się tu jeszcze znajdzie...


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to ile powinien "kręcić" się taki mechanizm po 12-godzinnym okresie noszenia :?: bo 30 godzin to chyba trochę za mało :?

Ta Ecia ma 38h rezerwy a wahnik powinien bujnąć się 650 razy,lub ręcznie z 40 obrotów koronki.Ja wiem czy 30h to tu aż tak mało,poprostu nie był naciągnięty na max.Na większość pytań jest odpowiedź w powyższym linku.Ach,no i certyfikat C.O.S.C.-Contrôle Officiel Suisse des Chronom?tres a nie jakieś inne wygibasy skrótowe :blink:


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawryl
http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=29549

 

Może coś się tu jeszcze znajdzie...

 

 

 

 

Dzieki za info, linka juz "wykorzystałem":blink:... dzieki za niego bo wczesniej szukałem na forum ale jakos nie zauważyłem tego tematu..

raz jeszcze dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z 2824-2 w praktyce? Jaką obserwujecie rezerwę chodu po naciągu tylko wahnikiem? Nie macie kłopotu z uzyskaniem pełnego naciągu przy pracy typu biurko/komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Jak z 2824-2 w praktyce? Jaką obserwujecie rezerwę chodu po naciągu tylko wahnikiem? Nie macie kłopotu z uzyskaniem pełnego naciągu przy pracy typu biurko/komputer?

 

Nie powinno być problemów jeżeli mechanizm jest w pełni sprawny. Może już ETA 2824 miała problemy z dokręcaniem, bo na przykład niektóre kalibry 2892-A2 posiadały tego typu defekt. Weź zegarek w dłoń i spróbuj nim energicznie pomachać przez jakiś czas. Jeżeli to pomoże, a podczas normalnego noszenia będzie kicha, to czasomierz (moim zdaniem) wymaga ręki zegarmistrza. Można mieć różne zastrzeżenia do w/w werków ETY - np. kultura pracy standardowego kalibru jest przeciętna, rotor pracuje szorstko, mechanizmowi brakuje finezji, ale powinien nakręcać się podczas zwykłego użytkowania i bez noszenia wytrzymać zdecydowanie dłużej niż tylko dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Witam Szanownych Forumowiczów

 

Widzę, że temat dość stary a i nie jaeden raz odgrzewany. Ostatnio szukam dla siebie zegara na reke do garniaka na 2824 standard ale po opiniach o jakości tych mechanizmów zaczynam wątpić w jakość swiss made. Pomyslałem, że bedę  może wersja top lub chronometr bedzie lepszym wyborem już miałem kandydata z certyfikatem C.O.S.C ale po tym co moje oczy zobaczyły już totalnie zwątpiłem :blink: 

Stąd też moja zagadka ;

1. Co w tym obrazku nie gra ?

2. Jak mysliccie jaka jest dokładność prezętowanego modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

I jeszcze jedno moje pytanie CO TO ZA NOWY MECHANIZM ???? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zegarownia strzelila skuche tym filmikiem, raczej antyreklama sie zrobila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim ujeciu sekundnik idze do tylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja  ;)  Może jakaś nowa komplikacja  :unsure:


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Fragment filmu jest puszczony od tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Hmm... wpadka montującego ujęcia ?, możliwe... ale takie niedopatrzenie ? chociaż w sumie filmik amatorski. Ale tak czy siak jak na razie le locle jest u mnie spalony. No może nie spalony ale nie wiem sam co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu. Dzięki temu zegarkowi jesteśmy coraz młodsi :D

 

Chyba norbie ma rację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z moich wcześniejszych poszukiwań wynika, że trudno jest określić jaka wersja 2824-2 jest w naszym zegarku.

Specyfikacja Ety wspomina o 4 wersjach. Zakładając że producent zegarka nic nie zmienił (co jest pewnie tylko w tańszych zegarkach), to

 

1. Standard jest niezdobiony z balansem niklowym.

2. Elabore jest już jakoś zdobiony,

(rotor i inne elementy), może mieć system antywstrząsowy Etachoc, incabloc novodiac lub nawet incabloc.

a balans jest niklowy. 

3. Top można rozpoznać głównie po balansie (glucydur) i systemie antywstrząsowym incabloc.

 

4. Chronometr jest po prostu dokładniej ustawiana.

 

Oczywiście są jeszcze różnice wewnętrzne pomiędzy elabore a top i chronometr. Tematyka ta była wielokrotnie poruszana, skupiłem się tylko na różnicach ktore można samemu ocenić. 

 

Glucydur 

 

3nke.jpg
 
Nikiel 
snxu.jpg
 
Incabloc novodiac
0ndn.jpg
 
 
 
Incabloc (najlepszy) - balans glucydur
7s0p.jpg
 
Etachoc (prawdopodobnie :)) balans nikiel
5um7.jpg
 
 
Istniej duże prawdopodobieństwo że w droższych zegarkach (gdzie bazowo jest ETA 2824-2) firmy wymieniają niektóre elementy standardowe mechanizmu, lepiej regulują też dokładność w swoich zegarkach. Stosują też różne zdobienia. Wiele z tych firm tworzy swoje nazwy np. Omega IWC, TAG itd.
 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie w identyfikacji? Wydaje mi się że to wersja elabore - balansu nie ma na zdjęciu bo zbyt szybko oscyluje, ale wydaje mi się że to "normalny" balans.

post-83782-0-97913900-1465929160_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę system antywstrząsowy (Etachoc?) wskazuje na wersję Standard albo Elabore (w tych drugich spotyka się też Incabloc)  :P

 

Z racji, iż to JL, podejrzewam, że raczej Standard.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wykonaniu Standard też spotyka się Incabloc


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostańmy przy tym że to standard ;) A co z mniej współczesną etą? Mam zegarek BWC z 2824-2 na 17 kamieniach. Czy tu też jest rozróżnienie na standard, elabore, top i chronometer?

post-83782-0-16863900-1466073616_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ręczne dokręcanie ETY 2824-2 nie wpływa negatywnie na działenie tego mechanizmu :?:

 

 

Mam w Breitlingu Blackbird ten właśnie mechanizm w wersji chronometre, i kręcę go codziennie rano 20-30 razy (30 razy jest do pełnego nakręcenia wg sprzedawczyni). W salonie mi mówili ,że mogę go dokręcać bez problemu, a z pokoju obok pracujący nad czymś zegarmistrz tylko mi przypomniał by nie zmieniać daty między 6-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w Breitlingu Blackbird ten właśnie mechanizm w wersji chronometre, i kręcę go codziennie rano 20-30 razy (30 razy jest do pełnego nakręcenia wg sprzedawczyni). W salonie mi mówili ,że mogę go dokręcać bez problemu, a z pokoju obok pracujący nad czymś zegarmistrz tylko mi przypomniał by nie zmieniać daty między 6-2.

Powodzenia..

 

Wiele razy na forum czytałem o szkodliwości dokręcania 2824. Myślę że były to opinie oparte na solidnych podstawach, w odróżnieniu od tego co mówi przeciętna pani zza lady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.