Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Gerlach neon - tribute dla Unitry Warel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bede brał :) Pozwole sobie wkleic troche wiecej informacji z forum CW

 

"Ponieważ pierwowzór jest zegarekiem - na dzisiejsze standardy - małym, 36x41x9.8 mm, postanowiliśmy go lekko "podpimpować".
Zwiększyliśmy średnicę do 40 mm, i proporcjonalnie zwiększyliśmy wielkość L2L do 46 mm oraz grubość do 11 mm.
Pierwotnie, zegarek miał wodoszczelność na poziomie 3 atmosfer - działo się to głównie przez jakość i technologię wykonania przycisków sterujących oraz uszczelki dekla. Dzisiaj, można bez większego problemu poprawić ten parametr do poziomu WR100, i tak też zrobimy.
Koperta zostanie - tradycyjnie - wykonana ze stali 316L, z zakręcanym deklem.
Szkło jest największym wyzwaniem - na razie nie znaleźliśmy nikogo kto zrobiłby fazowany i barwiony szafir, ale walka trwa drinks.gif

Mechanizm został zaprojektowany, i będzie wykonany, specjalnie na nasze zamówienie - pojawią się na nich nasze sygnatury. Dzięki zmianom technologicznym, na standardowej baterii będzie on w stanie pracować mniej-więcej rok. Oczywiście to wartość orientacyjna, projektowa, i uzależniona od wielu czynników eksploatacyjnych, ale tak czy inaczej, to już nabiera sensu. Tym bardziej że dobra bateria kosztuje dzisiaj 3 zł.

Projektowa dokładność to 60s/miesiąc, i mam nadzieję że uda nam się w bieżącej eksploatacji uzyskać podobne parametry.

Przewidywana cena to mniej-więcej połowa cen naszych zegarków mechanicznych. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większy rozmiar renderu:

 

jlqChg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sprzedadzą to chyba kupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to słuszna koncepcja :) Zwłaszcza w epoce LCD taki gadżet musi robić wrażenie. Ja wchodzę,

Pamiętam,że kiedyś taki zegarek to było COŚ!


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to ciekawe, czy z tym szafirem się uda. To może być marketingowy strzał w 10. Na FB spore poruszenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest zacny, a ponieważ zegarek Unitry to towar deficytowy, uważam że Neon jest strzałem w dziesiatkę, tym bardziej że wyglada super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Widziałbym go u siebie na nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wyświetlacz będzie taki jak w oryginale ? to znaczy czy będzie z takich rureczek wypełnionych gazem ? Te rureczki i czerwone szkło to cechy wyróżniające tamte zegarki. Spotkanie unitry jest trudne ale już sowiecką Elektronikę można nabyć bez problemu a ona ma oryginalnego ducha tamtych czasów, no i te rureczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Projekt świetny, jedyne co go burzy to ten napis na dole G.Gerlach. To wolałbym na deklu a na kopercie napis Neon ale nad szkłem, a nie pod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw - jestem inspiratorem projektu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie powinno być Unitra WAREL?

Fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przepraszam, ale nie powinno być Unitra WAREL?

Fajny.

Faktycznie! Dzięki, już zmieniłem. ;)

 

 

btw - jestem inspiratorem projektu :)

No to gratulacje! Świetny pomysł! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sprzedadzą to chyba kupię ;)

 

Wężykiem, wężykiem :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie. Dołączę się do "Jak mi sprzedadzą to chyba kupię..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wyświetlacz będzie taki jak w oryginale ? to znaczy czy będzie z takich rureczek wypełnionych gazem ? Te rureczki i czerwone szkło to cechy wyróżniające tamte zegarki. Spotkanie unitry jest trudne ale już sowiecką Elektronikę można nabyć bez problemu a ona ma oryginalnego ducha tamtych czasów, no i te rureczki :)

 

Wyświetlacz będzie taki właśnie - walka trwa:

 

 

 

Tylko żeby nie było tak wesoło, to jest of koz pod górkę dash2.gif 

Firma która robi te mechanizmy w stylu retro, nie chce ich sprzedać samych. Jednocześnie koperty jakie nam pokazali jako referencyjne są do d*py, mówiąc wprost. Teraz oni się okopali że mamy brać u nich i koperty i mechanizmy, a my im pokazaliśmy środkowy palec scratch_one-s_head.gif Albo zrobią je tak jak powinni, albo będziemy szukać innego dostawcy mechanizmów cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz będzie taki właśnie - walka trwa:

I tak trzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Projektowa dokładność 60 s/miesiąc"- to chyba dość słaby wynik jak na mechanizm kwarcowy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gerlach WAREL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to orientacyjnie nastąpi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Projektowa dokładność 60 s/miesiąc"- to chyba dość słaby wynik jak na mechanizm kwarcowy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też mnie to zadziwiło, szału nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło jest największym wyzwaniem - na razie nie znaleźliśmy nikogo kto zrobiłby fazowany i barwiony szafir, ale walka trwa drinks.gif

 

 

Prawie mission impossible. Szlif samego szkła razem z fazowaniem to nie jest specjalne wyzwanie, tylko kosztowne przy małej ilości. Kolor to juz problem. Na swiecie są może 4 fabryki które zrobią nadający się szafir w kolorze czerwonym. Można też mieć dużo szczęścia i kupić w Indiach lub Rosji  surowy do obróbki z tym że nie wiadomo jak zachowa się po napromieniowaniu UV i tanio nie będzie. Pewnie odpadu z kryształu całego będzie z 60%.  Można to rozwiązac w sposób trywialnie prosty ale też nie całkiem tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.