Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Gerlach neon - tribute dla Unitry Warel

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam, że to przez spadki napięcia i może zakłócenia, które może generować taki układ podczas pacy - dla mnie akceptowalne.

Jaka specyfikację miała Unitra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka specyfikację miała Unitra ?

 

Jeśli rezonator kwarcowy był identyczny jak w modelu DW 2008 (regulowna magnesikiem), to wg instrukcji dokładność w nominalnej temperaturze nie powinna być gorsza, niż 3 minuty na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny ,ale czy aż tak ?

Oryginalne Unitry Warel można kupic do 400 zł.

Nawet jak kupimy popsuty to na forum jest spec,który prawie każdego ożywi.

Nie wiem co znaczy planowana cena- "cena porównywalna do naszych zegarków mechanicznych" ,zegarki Gerlacha jakoś są mi obojętne ,ale na bazarku widziałem Żubra/to chyba Gerlach?/ za 2 tysiące.

To jednak drogo.

Jedyne co do mnie przemawia to rozmiar ,fakt oryginalne Unitry są małe ,ale jednak wolałbym autentyk bo to historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ma być około 150$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka cena, ale dostajesz szafir, nowy rozmiar i WR.

Jeśli nie przekroczy 500 - 600 zł, to oferta warta rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Projekt fajny ,ale czy aż tak ?

Oryginalne Unitry Warel można kupic do 400 zł.

Nawet jak kupimy popsuty to na forum jest spec,który prawie każdego ożywi.

Nie wiem co znaczy planowana cena- "cena porównywalna do naszych zegarków mechanicznych" ,zegarki Gerlacha jakoś są mi obojętne ,ale na bazarku widziałem Żubra/to chyba Gerlach?/ za 2 tysiące.

To jednak drogo.

Jedyne co do mnie przemawia to rozmiar ,fakt oryginalne Unitry są małe ,ale jednak wolałbym autentyk bo to historia.

 

No ale Żubr, to projekt forumowy, mocno limitowany. Kupimy neona, czy nie, moim zdaniem projekt bardzo fajny, więc chętni się znajdą na pewno. Projekt trzyma sie oryginalnej koncepcji, ale jest uaktualniony pod kątem obecnie akceptowanych norm i oczekiwań. Dla kontrastu jedynie wspomnę moim zdaniem bardzo nieudaną reaktywację, czyli "neoBłonie". Tu mamy zupełnie inne, warte docenienia, podejście do tematu kultowego zegarka. Ja trzymam kciuki za Neona! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..........projekt zapowiada się świetnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak kupimy popsuty to na forum jest spec,który prawie każdego ożywi.

Poprosze o namiary na tego speca jesli mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,że można -to kolega Tempus Fugit.

Polecam dział Unitra warel naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjał w tym projekcie spory . Zapowiada sie bardzo dobrze .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jestem pod wrażeniem tego projektu :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl ciekawy, wyglad itp...ale jak to z projektami, jeszcze moze nie jedno sie zmienic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bliżej niz dalej, poniżej cyctat Alamo z CW

 

rVw7wG.jpg

rVw7wG.jpg

 

"Zgodnie z zapowiedzią, na blaszkę trafi nasze logo i opis mechanizmu - bo jest to projekt wyłącznościowy, realizowany na nasze zamówienie :-)
Tym samym, to jest w zasadzie pierwszy tego typu projekt w Polsce, zrealizowany od A do Z ze środków własnych Fundacji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze smutkiem stwierdzam, że użyto modułu który konstrukcyjnie nie wiele ma wspólnego z oryginałem. Konstrukcja wyświetlacza zgodnie z moim przypuszczeniem jest technologicznym uproszczeniem w stosunku do zegarków z lat 70. Nie użyto świecących pręcików z półprzewodnika (nie rurek z gazem!) będących w całości diodą LED, a pojedynczego punktu świetlnego i odpowiedniego układu optycznego formującego rozproszone światło w kształt segmentu.

Cały moduł tez nie ma polskiego rodowodu i jest zapewne stosowany również w innych konstrukcjach.

Podobnie było z kontynuacją produkcji kultowego motocykla Junak. Nie dość, że następca w całości zmienił narodowość, to jeszcze zmienił pojemność z 350cm3 na 250cm3 :(

Gratuluję jednak pomysłu na reaktywację i życzę zbytu przynajmniej takiego jak oczekiwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 

Cały moduł tez nie ma polskiego rodowodu i jest zapewne stosowany również w innych konstrukcjach.

 

 

A skąd ta pewność? popcorm2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze smutkiem stwierdzam, że użyto modułu który konstrukcyjnie nie wiele ma wspólnego z oryginałem. Konstrukcja wyświetlacza zgodnie z moim przypuszczeniem jest technologicznym uproszczeniem w stosunku do zegarków z lat 70. Nie użyto świecących pręcików z półprzewodnika (nie rurek z gazem!) będących w całości diodą LED, a pojedynczego punktu świetlnego i odpowiedniego układu optycznego formującego rozproszone światło w kształt segmentu.

Cały moduł tez nie ma polskiego rodowodu i jest zapewne stosowany również w innych konstrukcjach.

Podobnie było z kontynuacją produkcji kultowego motocykla Junak. Nie dość, że następca w całości zmienił narodowość, to jeszcze zmienił pojemność z 350cm3 na 250cm3 :(

Gratuluję jednak pomysłu na reaktywację i życzę zbytu przynajmniej takiego jak oczekiwany.

 

 

Czy ktokolwiek na świecie jest wstanie wykonać to w tamtej, oryginalnej (nieefektywnej i zawodnej) technologii? Oczywiście w zakładanym budżecie 150$ za cały zegarek.

 

Ja też kręcę nosem i wolałbym rureczki :) 

 

popcorm2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak w końcu? Moduł jest jakościowo gorszy (uproszczenie technologiczne) czy jednak to jakieś rozwinięcie "nieefektywnej i zawodnej" technologii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, przy okazji zapytam, bo z przykrością przyznaję, że oryginalnej Unitry nie miałem w ręku. Czy w oryginale wyświetlacz działał cały czas, czy tylko przez jakiś czas po wywołaniu (jak oświetlenie wskazań w większości zegarków kwarcowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Panowie, przy okazji zapytam, bo z przykrością przyznaję, że oryginalnej Unitry nie miałem w ręku. Czy w oryginale wyświetlacz działał cały czas, czy tylko przez jakiś czas po wywołaniu (jak oświetlenie wskazań w większości zegarków kwarcowych).

 

z tego co wiem, to po naciśnięciu przycisku wyświetlał godzine i potem gasł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z tego co wiem, to po naciśnięciu przycisku wyświetlał godzine i potem gasł.

 

Tak bym podejrzewał, bo te "rureczki" pewnie prądożerne były. Czy w neonie też tak będzie? Bo obecnie technologicznie chyba nie jest to warunkiem koniecznym dla funkcjonalności zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Tak bym podejrzewał, bo te "rureczki" pewnie prądożerne były. Czy w neonie też tak będzie? Bo obecnie technologicznie chyba nie jest to warunkiem koniecznym dla funkcjonalności zegarka.

 

Obsługa ma być taka jak w pierwowzorze - prezentacja godziny po wywołaniu przyciskiem. Nie ma to związku z technologią, ale chęcia zachowania tego sposobu działania. Werk ma chyba więcej opcji, bo zdaje się że data jest itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jasne, to ma sens. Dzięki Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by szaleństwem produkować od zera moduł w Polsce, gdy mamy szeroko otwarte drzwi które zwą się "Made in China".

Konstrukcja wyświetlacza jest uproszczeniem technologicznym. Znacznie trudniej jest wykonać płytkę krzemową z siedmioma świecącymi segmentami (obszarami z wbudowanym arsenkiem galu) niż przykleić do płytki maleńką strukturę LED.

* Ponadto wpiszcie sobie w google: BRAND NEW! LED WATCH 70s STYLE i popatrzcie czy nie wygląda znajomo.

* Technologia z lat 70-tych wcale nie była gorsza czy zawodna. Mam w kolekcji zegarki z wczesnych lat siedemdziesiątych i działają wyśmienicie. Problem z długowiecznością miały moduły masowej produkcji z Hong Kongu i Malezji. Polska a właściwie Japońska Unitra nie lubi wylanych baterii.

* Prądożerność starego i nowego rozwiązania jest porównywalna. Podczas świecenia jest to kilkanaście mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Svedos napisał/a: Dobra a teraz na poważnie , nikt nie mówił i nie obiecywał że nasz zegarek będzie kopią 1:1 zegarka Unitry. Dlatego też i owszem przypomina kształtem pierwowzór ale jest robiony według współczesnej technologii i materiałów tak aby zmieścił się w zakładanym budżecie i realizował funkcje jakie realizował pierwowzór. A to że są takie czy inne moduły jest nam doskonale znane, tyle że my potrzebujemy naszego sprawdzonego dostawcy a nie" jakiegoś" dostawcy. I to takiego który zapewni nam ciągłość dostaw a nie pewnego pięknego dnia powie nam "sorry taki mamy klimat" moduły się skończyły i "nie mamy pańskiego płaszcza"

 

 

Także temat wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 30 dolców szajsmetal i bransoleta zwijanka? Więc porządna koperta i dobra bransoleta wydają się być ok za 150 dolców jeśli tyle ma kosztować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.