Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

R0bson

Seiko SKX007 & Orient Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli próba nawiązania do historycznych naleciałości w ocenie zegarka jest dla Ciebie niemerytoryczna, a one same nieistotne, to rzeczywiście nie podyskutujemy. Bo nie mamy o czym.

 

Taki typ polemiki w ogóle nie bardzo można nazwać merytorycznym bo jak napisałem wcześniej sposób "montowania" indeksów w Ray'u również swobodnie można nazwać "nawiązaniem do historycznych naleciałości" - tyle ze do innych modeli zegarków dokładnie tych samych manufaktur które Ty wymieniłeś... jedyne co to naleciałość można w niektórych przypadkach nazwać "świeższą" ;)

 

Jak już koledzy napisali - wszystko jest kwestią gustu, a ten to indywidualna sprawa... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Dodał bym jeszcze kontrowersyjną zmianę dni tygodnia w oriencie, po jakiego grzyba dodatkowy przycisk, uszczelnienie... jakby orient zatrzymał się w czasie. Dodam tylko, że planuję zakup blue ray, dla jego pięknej tarczy  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Tutaj jest dobre porównanie obu zegarków:

The Best $200 Automatic Diver Duel - Orient Black Ray Raven Vs. Seiko SK...: https://youtu.be/Wt7X_mn814Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zdecydowałem się na Blue Raya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz jeszcze jakies swoje wrażenia? Stoję przed takim samym wyborem ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obydwa zegarki mi się podobają ale jednak wskazówki i indeksy bardziej podchodzą mi od raya do tego niebieska tarcza.. O zegarki dbam wiec nie martwię się o porysowanie. Poza tym mam już jednego orienta curatora i bardzo jestem zadowolony. Najlepiej przymierzyć zegarek i wtedy najczęściej rozwiewaja się wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę pytanie nawiązujące do tematu.
Otóż zastanawia mnie luma w skx na wskazówkach.
Zauważyłem najpierw na zdjęciach, później przy normalnym świetle, że są one nieco ciemniejsze od indeksów na tarczy.
Podobno seiko stosuje własną masę Lumibrite, czyli superluminova C3 (podobno) Dlaczego więc różnica jest widoczna gołym okiem?
Dodam, że tylko za dnia. W nocy wszystko świeci identycznie z taką samą intensywnością.
Jak to jest w tych modelach?

Myślałem nad zmianą wskazówek. Tu nasuwa się pytanie, z jaką lumą? 
Podobno standardowe C3 w ciągu dnia jest lekko zielona/żółta. Przy białych indeksach nie będzie to zbyt atrakcyjne.
Czy C1 będzie lepszym rozwiązaniem? 
Jak to się ma do jasności, koloru i czasu świecenia? 

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Pozdrawiam

 

P.S.
Indeksy w moim SKX są idealnie nałożone i wycentrowane. Wiem, że model ten był produkowany w wielu miejscach świata.
Świadczą o tym różne podpisy na tarczy oraz kolor napisu "diver's 200m" Od pomarańczy, po krwistoczerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.