Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kobe

Zegarmistrz we Wrocławiu - podsumowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądnąłem wszystkie tematy związane z zegarmistrzem we Wrocławiu i nie spotkałem się nigdzie z Panem Arturem który swój warsztat ma w CH Gaj na Świeradowskiej 70.

Robiłem/robię u niego kilka już zegarków począwszy od jakiś rusków po szwajcary.

Ceny ma bardzo atrakcyjne, widać że robi to z pasją i zamiłowanie, można z nim stać i rozmawiać godzinami, bardzo miły i sympatyczny.

Widziałem u niego w naprawie zegarki ruskie, niemiecki, szwajcarskie Delbany, Roamery, Omegi . Ma nawet jakiegoś szwajcara z certyfikatem i mechanizmem 5Hz.

Widać że zajmuje się głownie naprawą zegarów i zegarków, ma też takowe w sprzedaży, na swoją robotę daje gwarancje.

Za konserwacje i czyszczenie Poljota z wymiana szkła zapłaciłem 70 zł.

Za odrestaurowanie i czyszczenie kieszonki wziął 130 zł http://zegarkiclub.pl/forum/topic/133010-pro%C5%9Bba-o-rozpoznanie-zegarka-kiszonka/

Osobiście jestem bardzo zadowolony.

 

post-90404-0-76581800-1459708972_thumb.jpg

 

Mógłby ktoś jeszcze skorzystać z jego usług żeby mieć rozeznanie ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Szynapl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzać kotleta, którego dwa lata temu usmażyłem ;) ... a przy okazji dobry wieczór. Dla mnie wyjątkowo dobry bo oto dziś stałem się posiadaczem tego czego przez ten czas szukałem :D

post-80273-0-29423100-1488485552.jpg

 

Wracając do tematu fachowca - rzucił mi się w oczy w którejś wypowiedzi temat protokołu czy notatki przy oddaniu zegarka do serwisu. Myślicie, że to przegięcie i zbędne zamieszanie? Nawet nie wiem jaką miałoby to mieć formę.

 

Tak czy inaczej, mam wrażenie, że zdobycie balansu było łatwiejsze niż wybór fachowca :blink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Ładną 7 czyli Pana Janusza Złocińskiego a oto efekty:

post-80273-0-38008400-1491738525_thumb.jpg

post-80273-0-83074400-1491738525_thumb.jpg

post-80273-0-26134800-1491738526_thumb.jpg

Na moje życzenie polerowanie miało zachować oryginał szczotkowania i krawędzi koperty więc widoczne są pozostałości po najgłębszych rysach.

 

Najważniejsze jednak jest to, że mechanizm przyjął nowy balans  ^_^  i zegarek ożył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

po przeglądnięciu wpisów nie zauważyłem nigdzie opinii czy nawet wzmianki o zegarmistrzu z Al. Hallera, blisko skrzyżowania z Powstańców Śl. Czy ktoś korzystał z usług tego zakładu.?. Przyznam, że samo wejście robi wrażenie, trochę jak do muzeum zegarów... Sam kontakt już mniej. Pan wydaje się mocno zniecierpliwiony - może to efekt nawału pracy i poddenerwowany - aczkolwiek nie musi się to przekładać na mniejszą jakość. Stąd moje pytanie o opinię.

Ceny też wydają się przystępne, za przegląd, regulację i czyszczenie Marvina z lat 50-ych zapowiedział ok. 80-100 zł...

Pozdrawiam i życzę wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt.

Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2016 o 20:50, Szynapl napisał(-a):

Witam, przeglądnąłem wszystkie tematy związane z zegarmistrzem we Wrocławiu i nie spotkałem się nigdzie z Panem Arturem który swój warsztat ma w CH Gaj na Świeradowskiej 70.

 

Mógłby ktoś jeszcze skorzystać z jego usług żeby mieć rozeznanie ;)

 

Kupiłem u tego pana swoje dwa pierwsze zegarki mechaniczne: komandirskiego i amfibię beczkę.

 

Inną amfibię oddałem mu, bo puszczała wodę. Za 50 zł sprawił, że można z nią nurkować. Wcześniej za naprawę tego zegarka, chciał 150 zł: był uszkodzony włos i coś jeszcze (zmiana godziny ciężko chodziła) Podejrzewam, że gdybym wtedy się zdecydował to wróciłaby do mnie szczelna, ja jednak oddałem ją do naprawy osiedlowemu specjaliście, który wziął 120 zł  (wydziadowałem i mam nauczkę), odmalował bezel w taki sposób, że farba zakleiła możliwość obrotu a do tego zapewnił mi godziny skrobania, zatem na reklamację postanowiłem podziękować. 

 

EDIT: sam już nie wiem co myśleć, pan Piasecki po obejrzeniu zegarków zakupionych na Gaju stwierdził, że mechanizmy są brudne.

Edytowane przez Pycckuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2017 o 06:30, ql3 napisał(-a):

Czołem,

po przeglądnięciu wpisów nie zauważyłem nigdzie opinii czy nawet wzmianki o zegarmistrzu z Al. Hallera, blisko skrzyżowania z Powstańców Śl. Czy ktoś korzystał z usług tego zakładu.?.

Kolega pytał mnie w kwestii szkiełka do Poljota de luxe w automacie i koronki do fajnego kwarca vintage. Nie miałem ani jednego ,ani drugiego, więc mu poradziłem żeby tam podszedł, bo miał niedaleko...Przy kolejnej okazji musiałem mu dokręcić koronkę, bo po pierwszej próbie„ kręcenia wstecz" się wykręciła.... Poliota też  miałem okazję zobaczyć - szkło wklejone w mocno brudną szczelinę, . Cena za te pseudo usługi  to 80 zł łącznie i jakieś gadki o gościach co kupują zegarki na bazarach  „za darmochę" ,a w serwisie  kręcą nosem na cenę profesjonalnej usługi. Bez komentarza. Dodam jeszcze,że ta koronka to używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.