Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

armageddon10

NEW Certina DS Action Precidrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wpadł mi w oko świetny wg. mnie stylistycznie zegarek z nowej kolekcji Certiny. Zegarek ma mechanizm kwarcowy oznaczony symbolem F07.411 Precidrive. Zaskakująca okazuje się cena zegarka. Obecne w przedsprzedaży ma go sklep Doliński za 2190 zł. W porównaniu do starszego nurka jest przepaść cenowa 2190 vs 1370 zł. Panowie, poradźcie mi co zrobić w tej sytuacji. Wygląd zachwycił mnie, poprawione cechy starszego modelu i podobieństwo tarczy do seamastera. Pytanie tylko czy cenę da się uzasadnić, bo w dalszym ciągu jest to tylko kwarc. 

post-65717-0-43600900-1427389926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej to, cena prawie ta sama, do tego mechanizm z automatycznym naciągiem, ja bym się nie zastanawiał :)

 

zegarek-meski-certina-ds-action-diver-au


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak nie do końca z tą samą ceną... W tej chwili nowy automat to wydatek niespełna 2700 zł. Poza tym kwarcowa wersja ma bezel pokryty pvd a nie łatwo rysującym się akrylem. Precidrive ma termokompensację? Ten mechanizm można zaliczyć do high end quartz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego by nie miał to i tak zostanie kwarcem i wersja mechaniczna będzie postrzegana jako lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego by nie miał to i tak zostanie kwarcem i wersja mechaniczna będzie postrzegana jako lepsza.

Zależy co dla kogo znaczy lepszy. Jeżeli koledze zależy na dokładności chodu to kwarc będzie lepszy... A ten akurat wydaje się ciekawy jeśli chodzi o parametry. Według strony Certiny +/- 10s na rok.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak nie do końca z tą samą ceną... W tej chwili nowy automat to wydatek niespełna 2700 zł. Poza tym kwarcowa wersja ma bezel pokryty pvd a nie łatwo rysującym się akrylem. Precidrive ma termokompensację? Ten mechanizm można zaliczyć do high end quartz?

 

Ja kupiłem swoją za 2150 nową :) a jeśli chodzi o akryl nie tak łatwo go zarysować, a jeśli nawet zarysujesz to bez problemu spolerujesz, a co zrobisz z pvd?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/40523-zegarki-cerina-powloka-pvd-czy-to-sie-rysuje/


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla kogo znaczy lepszy. Jeżeli koledze zależy na dokładności chodu to kwarc będzie lepszy... A ten akurat wydaje się ciekawy jeśli chodzi o parametry. Według strony Certiny +/- 10s na rok.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

 

Cytuję autora " czy cenę da się uzasadnić, bo w dalszym ciągu jest to tylko kwarc ", wywnioskowałem więc, że jednak wyżej ceni zegarki z naciągiem automatycznym :)

 

I jeszcze jedno, Certiny tracą dużo na wartości, a kwarce to już praktycznie można później tylko za darmo oddać :P


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Uznaję wyższość zegarków automatycznych nad kwarcowymi niemniej automatyczna Certina nie podoba mi się i nie kręci mnie w przeciwieństwie do odświeżonej wersji kwarcowej. Właśnie ten precidrive miałby być argumentem dla którego w ogóle rozpatrywałbym ten zakup. Np obecność mechanizmu z rodziny F06.111 dyskwalifikowałaby go na starcie z uwagi na wartość mechanizmu ~20 $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku bywają z automatycznym naciągiem poniżej 2tys.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dozbierać i kupić seamastera w quartz, np. 2541.8000 ? Skoro chcesz kupić zegarek podobny to czemu od razu nie kupić tego właściwego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności. Też zastanawiam się nad tym modelem Certiny. Chociaż chodzi mi po głowie jeszcze Steinhart Ocean 1 Black. Czy kolega nabył ostatecznie tę Certinę kwarcową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się rozwinęło w kwestii tej Cytynki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zegarek Certina, C024.410.16.031.21  z mechanizmem ETA F06.411 Precidrive. Mam pytanie dotyczące mechanizmu, czy jest jakościowo dobrze wykonany, itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.