Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Movado chronograf cal.90 1938 rok.

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zaprezentować nowy nabytek Movado cal.90 z roku 1938-9. Ucieszyłem sie gdy udało sie go zdobyć, oczywiście w 100% oryginał - tarcza,koperta, werk, wskazówki, korona etc. wszystko oryginalne. Średnica 35mm bez korony, grubość 12mm, werk własny cal.90 CML 18000 A/h produkowany od roku 1936 na zlecenie Frederic Piquet aż do póżnych lat 60 XX wieku wraz z odmianą cal.95 . Podobno uznawany jest za jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek wyprodukowano chronografów naręcznych na świecie, utrzymany w stylistyce swojego okresu tożsamy w formie i stylistyce z Patek Philippe ref.1463.

Mechanizm ma bardzo nietypową obsługę/budowę, dolny przycisk służy do startowania stopera oraz zatrzymania w formie międzyczasu, górny przycisk resetuje stoper. Tylko Movado stosowało w takim kształcie wskazówkę minutową stopera.

 Mechanizm jest dziadkiem El-Primero, jego produkcję zakończono wraz z wprowadzeniem na rynek wspomnianego El-Priomero w latach 60tych. Budowa modułowa :

Nowy_obraz.png
20mb image hosting

 

Śledząc inne egzemplarze oraz ich numerację, data produkcji jest określona z dokładnością plus/minus 1-2 lata czekam na info od Movado, może okazać się starszy bo numerację ma bardzo niską biorąc pod uwagę np."Historię zegarków" Fritza von Osterhausena. W sieci można znależć info o początku produkcji w roku 1938, jednak nie są to potwierdzone informacje.

Koperta i dekiel, korona i przyciski stopera są stalowe tarcza (doctor watch).

Zaczyna się robić jeszcze ciekawiej gdy wpiszemy sobie w wyszukiwarkę ref. tego egzemplarza czyli 19005

https://www.collectorsquare.com/en/luxprice-index-watches/movado-other-model-19005-prices.html

Jedyny mankament jest taki, że u mnie tarcza niestety jest inna ale i tak nie jest żle :) , początkowo myślałem że wskazówki godzinowa i minutowa są nieoryginalne podobnie jak korona, ale ... po kilkugodzinnym prześledzeniu historii i innych aukcyjnych egzemplarzy z całą pewnością mogę powiedzieć, że wszystko jest oryginalne - co mnie wyjątkowo cieszy :)

Pora na kiepskie zdjęcia z telefonu oraz podziękowanie za poświęcony czas i uwagę :) wszystkim zainteresowanym. Oczywiście jak Ktoś ma coś do dodania, jakieś uwagi etc. bardzo proszę pisać !

Movado_035.jpg
photo upload

Movado_020.jpg
image hosting 30 mb

Movado_023.jpg
windows 7 screen shot

Movado_024.jpg
image post

Movado_025.jpg
post images

Movado_029.jpg
adult image hosting

Movado_034.jpg
image hosting above 5 mb

Movado_036.jpg
adult image upload

Movado_037.jpg
jpg images

Movado_040.jpg
print screen

Movado_041.jpg
gifs upload

Movado_047.jpg
free upload pictures


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Jako ze jestem pierwszy to powiem

Ohhoho !

Piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wiemy kto wygrał licytację gratulacje bo i cena jak na taki zegarek super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,udało się, powiem tak - zegarek z technicznego punktu widzenia miał co nieco namieszane , Pan Zbyszek z Pięknej męczył się z nim aby dojść co i jak z tymi wszystkimi krzywkami, do tego jedno łożysko było walnięte a sam zegarek przetrwał zapewne w takim stanie gdyż kiedyś zegarmistrz o ile potrafił zrobić konserwację werku o tyle jak rozłozył stoper to już nie potrafił go prawidłowo złożyć :D

Teraz jest już po czyszczeniu i w 100% sprawny oraz na doskonałym chodzie, stoper pięknie resetuje, wszystko działa perfekt.

Sprzedajacy był bardzo miły i sympatyczny choć twierdził, że wie co to za zegarek to raczej nie wiedział - w przeciwnym razie inaczej by go opisał.

Ja nawet pytałem Go czy wie co to za zegarek - to powiedział oczywiście że wie, więc nie tłumaczyłem już nic więcej.

Na aukcji dawalem maksimum duuuużo wyższe tak na marginesie :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

A można wiedziec wiela? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie sprzedający parę fajnych maszynek sprzedawał podejrzewam że może i wiedział co ma ale zależało mu na sprzedaży

po za tym aukcje są nieprzewidywalne ale rzeczywiście zaczął od niskiego pułapu tak czy inaczej takie rodzynki

na naszych aukcjach to rzadkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne gratulacje Piotrze:) Choć ciekaw jestem czy będziesz go nosić :)

pozdr\

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

No to strzał w10 :D

Tymbardziej gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Rafale oczywiście nie będę go nosił - to nie jest diver ale pobawić się zawsze jest miło :) jak masz coś fajnego na wymiankę to dawaj :) ale równie fajnego co ten :) Kopę lat dryndnę wieczorkiem może co ? Kopę lat nie gadaliśmy .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja gratuluję. Piękna sztuka szkoda, że tarczy się nie da jeszcze doczyścić.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek. Ogólnie ten sprzedający puścił na raz masę ciekawych zegarków, jak już wcześniej wspomniano, choćby całą kolekcję Roamerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli Ktoś wiedziałby gdzie tego szukać albo co nie daj ... wiedziałby czy się różnią cal.90 M od 90 CML to proszę się nie wstydzić - przyjmę to z pokorą :lol: , przy okazji dziękuję za dobre słowo.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.