Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zestaw "codzienny".

 

7f956156185590e0f638b4821630fdf4.jpg

 

Pozdrawiam.

 

 

iPhone 7+ Tapatalk


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze trzy damskie są ale nie mam zdjęcia. ;)

Takie małe kruszynki! :D

A do hurtownika to mi jeszcze daleko :P

 

 

I jeszcze ostatnia partia takich bardziej męskich ;):D

Moich faworytów które często goszczą na nadgarstku. :P

 

 

 

 

wow, jestem pod wrażeniem kolekcji...gratulacje, niektóre modele trudno osiągalne. 


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diverowa część

Czas pomału zbierać na coś z bardziej szalonym kolorkiem ;)

 

22_zps8nbtzsyj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne nurki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godny zestaw.

Co do kolorów , pomarańczowa Doxa załatwiłaby problem .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

No doxa jest w kręgu, ale na razie funduszy brak , choć czaje się na inny kolor ;) ale jak sie nie uda to pomarańcz jak najbardziej przygarnę bo to super diverek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diverowa część

Czas pomału zbierać na coś z bardziej szalonym kolorkiem ;)

 

 

Fajne gratuluje!

A jak wygląda pozostała cześć nie Diverowa. ;)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam tam jeszcze kilka HEQów , diverki to jest to co rozwijam :) i głównie na tym sie skupiłem , choć przez to że to często bardzo duże watche wiele z nich muszę odpuścić , ale na mniejszą rękę tez da sie coś fajnego znaleźć 

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

Świąteczne porządki :)

 

 

Grubo! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo! :)

 

Zgadzam się, piękna kolekcja.

 

Sam w tym roku, szczególnie pod koniec, ograniczyłem się znacznie. Miałem 3 pudła po 12 + rotor (2+3) + kilka zegarków luzem. Zostało 1 pudło i rotor + 1 luzem (wciąż na sprzedanie). Czyli z jakiś 45 zegarków zjechałem do 30. Sprzedałem koło 20 w celu zakupu 'czegoś' nowego.

 

Teraz jestem na etapie dostosowywania pasków itp, itd.

 

Mam nadzieję, że znajdę trochę czasu, aby pstryknąć zdjęcia obecnej kolekcji.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tygrysastyl

You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan na 2016 rok wykonany... pudło zapełnione

0930e68ae4e6fbced433266c7419a47a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Na koniec roku jest tak:

 

2016.jpg

 

Ostatnio dość dokładnie odtworzyłem sobie ostatnie 5 lat, wyszło, że przewinęły się 43 sztuki i średnio ~10 zegarków. Moim zdaniem to dużo za dużo bo trudno znaleźć czas żeby je nosić a leżaki mnie nie cieszą.

Te 6 to też trochę za dużo. Coraz rzadziej trafia się też zegarek, który powoduje na dłużej przyszpieszone bicie serca. Noszę się z zamiarem sprzedania wszystkiego, po 2-3 miesiącach zobaczę czy, a jeśli tak to do czego zatęsknię i chcę mieć 2, góra 3 zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje nowe pudełko z nowymi zdobyczami zdjęcia słabe wybaczcie ...

1)lemania automatic

2)omega constelation

3)luxor lemania5100

4)silvana valjoux 7750

5)Eberhard lemania 5100

6)Seiko chronograph quartz

post-44704-0-21612300-1483192438_thumb.jpg

Edytowane przez adam4002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

chcę mieć 2, góra 3 zegarki.

Zostawiłbym z tego pudełka: GS, PO, SKX i Monster. Choć w przypadku Monstera wymieniłbym na stary model. Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nazbierało dotychczas :) w i na pudle zegarki kupowane świadomie, niżej to co sie w młodości podobało :)

post-81405-0-89339700-1483477164_thumb.jpg

post-81405-0-36784300-1483477197_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękować, dziękować.

 

Najnowszy nabytek, wiec troche jeszcze pobędzie u mnie. Miałem spory dylemat kupując 43mm na mój 17cm nadgarstek, ale o dziwo wyglada to niezle. Nie wyglada na wiele większy od 39mm DS1 :)

 

Jak pójdzie bambino i ds podium, czas na jakis vintage a potem moze mechaniczne chrono :) moze nawet speedy reduced :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio dość dokładnie odtworzyłem sobie ostatnie 5 lat, wyszło, że przewinęły się 43 sztuki i średnio ~10 zegarków. Moim zdaniem to dużo za dużo bo trudno znaleźć czas żeby je nosić a leżaki mnie nie cieszą.

Te 6 to też trochę za dużo. Coraz rzadziej trafia się też zegarek, który powoduje na dłużej przyszpieszone bicie serca. Noszę się z zamiarem sprzedania wszystkiego, po 2-3 miesiącach zobaczę czy, a jeśli tak to do czego zatęsknię i chcę mieć 2, góra 3 zegarki.

 

Ciekaw jestem, co zrobisz. Mam trochę mniej funduszy ulokowanych w zegarkach, ale przekroczyłem trójkę z przodu. Dla mnie 2-3 zegarki, o których piszesz to rezygnacja z pasji na rzecz waloru czysto użytkowego. Nie ma to nic wspólnego z byciem kolekcjonerem, czy zegarkowym zapaleńcem. Wiadomo, definicje są różne, ale dla mnie to nuda okrutna, choć portfel zdrowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne priorytety i każdy czerpie przyjemność z dla siebie najlepszej konfiguracji. Osobiście nie sądzę bym był szczęśliwy zegarkowo posiadając tylko jeden zegarek, nawet gdyby to był zegarek wartości wszystkich które posiadam (zakładając, że za wartością kryłaby się pozycja w piramidzie). Mając kilka, mogę wybierać, ale przyznaję rację poprzednikowi, że niektóre leżakują i trafiają na nadgarstek bardzo rzadko. Należałoby spojrzeć na to trzeźwo i zostawić tylko kila i cieszyć się nimi, ale jak tu wybrać? :(  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zostawiłbym z tego pudełka: GS, PO, SKX i Monster. Choć w przypadku Monstera wymieniłbym na stary model.

 

SKX pewnie zostanie bo już stoi za nim kilka dobrych historii, ale zęby w MkII to imo jedyna ciekawa wersja Mostera.

 

Ciekaw jestem, co zrobisz. Mam trochę mniej funduszy ulokowanych w zegarkach, ale przekroczyłem trójkę z przodu. Dla mnie 2-3 zegarki, o których piszesz to rezygnacja z pasji na rzecz waloru czysto użytkowego. Nie ma to nic wspólnego z byciem kolekcjonerem, czy zegarkowym zapaleńcem. Wiadomo, definicje są różne,

 

Tak, definicje mogą być różne. Podobnie jak granica między kolekcjonowaniem a zbieractwem, a ta wydaje się cienka. Chyba się o nią otarłem i jestem pewien, że nie chcę jej przekroczyć.

 

 niektóre leżakują i trafiają na nadgarstek bardzo rzadko. Należałoby spojrzeć na to trzeźwo i zostawić tylko kila i cieszyć się nimi, ale jak tu wybrać? :(  

 

No właśnie :) Zgadzam się we wszystkich punktach, lubię nosic zegarki, lubie jak dostają na to odpowiednią ilość czasu. Lubie jak różnice w zegarkach są widoczne bez lupy, z perspektywy nadgarstka. Nie lubię sobie przypominać o zegarkach, których długo nie nosiłem, w jakiś sposób nie czuję się wtedy fair. 

 

 

Wybór jest najtrudniejszy. Spokojnie mogę wybrać te 2-3 zegarki, z tych które już miałem a z drugiej strony chcę iść na przód, spróbować jak najwięcej.

Myślę, że decyzja sprowadza się to do jednego - czy zgodzić się całe życie gonić króliczka, czy wprowadzić więcej racjonalnej dyscypliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Fajnie się toczy dyskusja.

 

Ja osobiście wyraźnie potrzebowałem zbudować kolekcję zegarków. Czułem potrzebę, różnych marek, rozmiarów i mechanizmów. Potrzebowałem sprawdzić takie czy inne komplikacje, jak to się nosi. Kolekcja wyszła poza 50 zegarków i wtedy poczułem, że wiem co chce. Wtedy sprzedałem praktycznie 50% kolekcji, poszły na handel również pudełka. Zainwestowałem wtedy w zegarki z trochę wyższej półki, których styl i komplikacje mi najbardziej pasowały, bazując na doświadczeniach.

 

W chwili obecnej pomimo wciąż dużej ilości zegarków, tak naprawdę w stałej rotacji mam ich może z 10 sztuk. Praca wymaga ode mnie stylu 'garniaka' więc wybór jest właśnie kierowany tym. Czyli jak to bywa, brązowy pasek, buty to i brązowy pasek w zegarku. Weekendy bardziej luz więc tutaj jakieś NATO, bransolety. Dzień wyjątkowy, zegarek kieszonkowy.

 

Teraz coraz częściej myślę na inwestycji w paski. Powoli wiem co mi się podoba, zastosowałem ten sam system prób i błędów co z zegarkami, czyli przymierzam. Jak już będę w 100% czego bardzo chcę i mi pasuje, jestem gotów wydać więcej kasy na coś dobrej jakości.

 

Tak więc hobby już 4 rok, raz pali mnie bardziej, raz mniej. Raz kupię coś pod wpływem impulsu, innym razem myślę logicznie. Grunt, że jest pasja.

 

PS

Wspaniałym uczuciem jest wciągnięcia ojca w podobne zbieractwo (nawet sprzedaż - ze stratą ;-) mu kilku zegarków, tym bardziej, że jego ojciec a mój dziadek też kochał zegarki. Super uczucie wciągnąć kumpli z pracy w to hobby.

 

Pozdrawiam

Piotr 


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.