Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, disaster3 napisał:

Targają mną emocje, które dotyczą obu Seiko.

SARB033 - no kozak, cichociemny, idealny rozmiar na mój nadgarstek, "best value for money" - sorry nie ma konkurencji (kupiłem jak jeszcze był normalnie dostępny) ale czasami korci mnie czy nie sprzedać (pewnie po sprzedaży będę żałował :P )

SDGM001 - brak na rynku, baby GS, mam branse ale nigdy nie założyłem, od razu wjechał na pasek od Filipa + drugi w brązie jeszcze na niego czeka nigdy nie założony. Niby to mój garniturowiec ale jest na granicy mojego nadgarstka i 35-38 (max) byłoby lepsze. Poza tym no nie jest zbyt cienkim zegarkiem.

Zobaczyłem w pierwszej kolejności fotkę i zacząłem się zastanawiać czy mając SDGM nie rozmyślasz o sprzedaży SARBa. 

Miałem tego SARBa i pomimo tego, że to świetny zegarek to u mnie na pewno przegrałby z SDGM. Rozumiem, że chodzi o kolor tarczy i chęć posiadania różnorodnych zegarków 😉 

 

Co do typowego garniturowca to oprócz Flagshipa polecam też Conquesta o średnicy 35mm. Nosi się jak nieco większy, a jest przy tym elegancki. Tylko, że w uszach ma 18mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz racje, z drugiej na moim nadgarstku ~16,5cm zdecydowanie lepiej prezentuje się SARB033 i wygodniej mi się go nosi. Nie twierdze ze SDGM jest sporo powyżej SARBa ale po względem użytkowym dla mnie to SARB wygrywa. Jakbym miał z 18cm w nadgarstku to pewnie nie byłoby tematu

Odnośnie Conquesta tez przyjemny ale jednak Flagship bardziej mi się podoba. Pewnie jakby się zdecydował to zamowilbym pasior pod te 19cm i temat byłby załatwiony.
Tak jeszcze patrzę na tego Conquesta i czy to ze ma hesalita to ok? Jakoś tak bardziej mi szafir pasuje ale może się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, diver33 napisał:

 

Co to za zegarek drugi od prawej? 

Zacna kolekcja kompresorów 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna kolekcja. Mnie też Pallas się podoba. Wygląda jak nowy. To taki piękny stan oryginalny, czy jest po renowacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, diver33 napisał:

 

Pleamara zazdroszczę, fajna kolekcja kompresorów.

Aż się prosi o uzupełnienie o choć jednego Lipa Nautic.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Świetna kolekcja. Mnie też Pallas się podoba. Wygląda jak nowy. To taki piękny stan oryginalny, czy jest po renowacji?


po renowacji. Przed renowacją nie nadawał się do noszenia, więc remont przeszła koperta i tarcza. Wiem, że dla niektórych to jest kontrowersyjne działanie, ale ja jestem zadowolony bo zegarek zyskał drugie życie.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zainwestowałeś w renowację dużo więcej niż rynkowa wartość zegarek, a dzięki temu Pallas wrócił do życia. Ma wartość sentymentalną i możesz go teraz nosić więc to podwójna korzyść. Na tym zdjęciu wygląda bardzo dobrze. Czego więcej trzeba?

Moim zdaniem jest duża różnica między byle jakim, seryjnym malowaniem tarczy i masowym wypychaniem takich de facto zniszczonych zegarków na Allegro czy OLX, a porządną, staranną renowacją zegarka, do którego się ma sentyment. Wiadomo, po renowacji coś się w starym zegarku traci. Ale też coś się zyskuje. Ważne jest to, jaka historia się z nim wiąże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MichTheOne napisał:

3. Hamilton Khaki FIeld Mechanical (na pasku Erika's Originals)

Spoko kolekcja!

Najbardziej zazdroszczę... MN od Erikas's Originals :D jak się nosi? wygodny? przymierzam się do takiego dla mojego TH Carrery...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Zapewne zainwestowałeś w renowację dużo więcej niż rynkowa wartość zegarek, a dzięki temu Pallas wrócił do życia. Ma wartość sentymentalną i możesz go teraz nosić więc to podwójna korzyść. Na tym zdjęciu wygląda bardzo dobrze. Czego więcej trzeba?

Moim zdaniem jest duża różnica między byle jakim, seryjnym malowaniem tarczy i masowym wypychaniem takich de facto zniszczonych zegarków na Allegro czy OLX, a porządną, staranną renowacją zegarka, do którego się ma sentyment. Wiadomo, po renowacji coś się w starym zegarku traci. Ale też coś się zyskuje. Ważne jest to, jaka historia się z nim wiąże.

 

Dzięki, też tak na to patrzę. Pewnie punkt widzenia byłby inny, gdyby to była jakas znana marka, albo cenny historycznie egzemplarz.  

Za renowację zapłaciłem w Warszawie na ul. Złotej ok. 900 zł (jakieś dwa lata temu). Nie mam zastrzeżeń i jestem zadowolony. Jedyna rzecz z jaką się gryzłem to czy tarcza ma być odmalowana. Ostatecznie się skusiłem i nie żałuje, bo dziei temu można go nosić nie tylko jako ciekawostkę, a po prostu jako piękny zegarek. Natomiast wskazówki i indeksy są oryginalne, tylko przeczyszcone. Luma świeci piękną beżową poświatą, więc chyba też została stara. Żałuję tylko, że nie zachowąły się zdjęcia jak wyglądał przed remontem. 

 

0bCrGay.jpg


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek. Klasyk.

Geneva Sport po moim teściu wygląda tak:

ae8c78923be59e87feeb79c0061b59f4.jpg



I raczej się nie pokuszę o odnowienie. Mechanizm, wskazówki, koperta są w takim stanie, że nie ma już czego ratować. A indeksy z cyframi arabskimi są takie same jak w Twoim Pallasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał:

Najbardziej zazdroszczę... MN od Erikas's Originals :D jak się nosi? wygodny? przymierzam się do takiego dla mojego TH Carrery...

 

Bardzo dobry pasek. Obecnie odstrasza trochę cena EUR 75 🙃 jak kupowałem to było chyba ok. 50 EUR.

 

Zostawiając jednak cenę na boku, to niewątpliwie produkt jaki dostajesz jest bardzo wysokiej jakości. Materiał jest przyjemny na ręcę, mimo że jest dosyć sztywny. Komfort noszenia jest mimo tego wysoki, zakres regulacji szerokości zapięcia jest spoko, a w ciepły dzień można nawet poszerzyć odrobinę bez zdejmowania z nagdarstka.  Jest uczucie solidności tego paska, nie rozciąga się z czasem jak stare gacie, trzyma kształt. Duże wrażenie robi tez hardware - bardzo porządna, zaoblona i "satynowa" klamra (ja wziąłem w wersji "patina" bo pasowało wykończeniem do koperty Hamiltona). 

 

Używam tego paska z przerwami przeszło od roku i nie widzę w sumie żadnych oznak zniszczenia, nawet jakiś zagięć na stałe w miejscach gdzie się zawija. Do tego dochodzi ładne opakowanie, jakaś tam odręczna notka od Pani Eriki itd., itp., mające sprawiać wrażenie, że dostajesz produkt premium robiony na zamówienie. 

 

Czyli ogólnie - jeśli wygodny pasek zrobiony ze starego plecaka wojskowego ;) jest dla Ciebie wart trzy stówy, to pewnie niewiele znajdziesz lepszych alternatyw. 

9 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Ładny zegarek. Klasyk.

Geneva Sport po moim teściu wygląda tak:

emoji26.png

I raczej się nie pokuszę o odnowienie. Mechanizm, wskazówki, koperta są w takim stanie, że nie ma już czego ratować. A indeksy z cyframi arabskimi są takie same jak w Twoim Pallasie. emoji3.png

 

ładny! Indeksy faktycznie mają ten sam krój. Mi szczególnie podoba się "czwórka", ma piekny rys.

 

Powiem tak: mój Pallas nie wyglądał wiele lepiej. Może ciut w lepszym stanie była koperta, ale charakter uszkodzeń podobny. Koronka była zerwana, mechanizm nie smarowany ab aeterno. Ale jakoś-tam chodził - i tu pewnie leży różnica :)

 

Swoją drogą, co oni robili z tymi zegarkami, na litośc boską :) 

 

Edytowane przez MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, MichTheOne napisał:

Swoją drogą, co oni robili z tymi zegarkami, na litośc boską

 

Ten zegarek wyglądał dobrze, i tak jak napisałeś - pracował i nigdy nie był serwisowany, aż w końcu po 20 latach takiej pracy stanął i trafił w późnych latach 70-tych do "zegarmistrza". Trudno uwierzyć, ale właśnie tam w ramach "naprawy" stracił koronkę, wskazówkę sekundową oraz wszelką nadzieję na dalsze funkcjonowanie. Potem tak zmasakrowany trafił do foliowego woreczka i ugrzązł tam na kolejne dziesięciolecia, wyciągnięty na światło dzienne na tych wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MichTheOne napisał:

 

Bardzo dobry pasek. Obecnie odstrasza trochę cena EUR 75 🙃 jak kupowałem to było chyba ok. 50 EUR.

 

Zostawiając jednak cenę na boku, to niewątpliwie produkt jaki dostajesz jest bardzo wysokiej jakości. Materiał jest przyjemny na ręcę, mimo że jest dosyć sztywny. Komfort noszenia jest mimo tego wysoki, zakres regulacji szerokości zapięcia jest spoko, a w ciepły dzień można nawet poszerzyć odrobinę bez zdejmowania z nagdarstka.  Jest uczucie solidności tego paska, nie rozciąga się z czasem jak stare gacie, trzyma kształt. Duże wrażenie robi tez hardware - bardzo porządna, zaoblona i "satynowa" klamra (ja wziąłem w wersji "patina" bo pasowało wykończeniem do koperty Hamiltona). 

 

Używam tego paska z przerwami przeszło od roku i nie widzę w sumie żadnych oznak zniszczenia, nawet jakiś zagięć na stałe w miejscach gdzie się zawija. Do tego dochodzi ładne opakowanie, jakaś tam odręczna notka od Pani Eriki itd., itp., mające sprawiać wrażenie, że dostajesz produkt premium robiony na zamówienie. 

 

Czyli ogólnie - jeśli wygodny pasek zrobiony ze starego plecaka wojskowego ;) jest dla Ciebie wart trzy stówy, to pewnie niewiele znajdziesz lepszych alternatyw. 

 

Dzięki za szczegółowy opis. 75 eurosów to kupa kasy za taki pasek i chyba narazie będę zmuszony wybrać jakąś tańszą alternatywę. Zobaczę czy w ogóle mi się dobrze nosi zegarek z takim paskiem. Jak będzie ok to czemu nie - może zainwestuję :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, MichTheOne napisał:

...

Interstellar oraz Aquaracer to moi zdecydowani faworyci i używam zamiennie jako EDC. 

...

Interstellar idealnie nadaje się na EDC. 

Pallas po remoncie świetnie wygląda.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja niewielka dotąd kolekcja i stojaczek na jej trzymanie ;)

 

 

P9170753.JPG

 

Polish_20200917_165528528.jpg

Edytowane przez Desaxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Ta kolekcja, pod takim plakatem, aż się prosi o jakiegoś VISa albo o Pro Militari od VC.

VC PM trochę za mały dla mnie, ale VIS jest w planie o ile jakiegoś z drugiej ręki trafię w dobrej cenie 🙃

Edytowane przez Desaxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Desaxe napisał:

VIS jest w planie o ile jakiegoś z drugiej ręki trafię w dobrej cenie

 

:) w dziale "Poszukuję" już stoi chyba trzyosobowa kolejka do VISów z drugiej ręki ;)


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że worki kartofli, świetnie się nadają jako poduszki do ruskich czasomierzy :D

DSC_3028.JPG

DSC_3030.JPG

DSC_3031.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Enkil napisał:

Stwierdziłem, że worki kartofli, świetnie się nadają jako poduszki do ruskich czasomierzy

 

Haha, no pasuje jak ulał, na wielu płaszczyznach.

 

A tak przy okazji, co to za "drewniak" na samym dole ostatniego zdjęcia? 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.