Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.01.2021 o 10:42, Photoman napisał:

Moja powoli rosnąca kolekcja :)

 

Od lewej 1 i 4 widziałbym u siebie ;) Ta Alpina TOPR masakruje paski czy taki już założyłeś? Napisałbyś o niej kilka słów? 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Od lewej 1 i 4 widziałbym u siebie Ta Alpina GOPR masakruje paski czy taki już założyłeś? Napisałbyś o niej kilka słów? 

Założyłem nowiutki pasek i niestety przez mój błąd go zniszczyłem. Przy zakupie tego zegarka w zestawie jest czarny gumowy pasek na prostych teleskopach i beżowy zamszowy na wygiętych teleskopach, ja zmieniając ostatnio na ten nowy skórzany niebieski wstawiłem proste teleskopy, a że pasek trochę gruby to się otarł bardzo szybko.. (zdjęcia na gumie i na zamszu umieszczałem w temacie „klub miłośników Alpiny”). A co do zegarka to bardzo go lubię, jest nieduży, solidnie wykonany, fajna jest lśniąca jeszcze nieporysowana koperta, w sumie to mój jedyny kwarc (garmina nie wliczam), odchyłka kilka sekund na miesiąc, według producenta bateria wystarczy na 5 lat.
I jeszcze jedna ważna cecha: wskazówki całkiem dobrze trafiają w indeksy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan na dziś. Na górze kwarcowe chronografy na dole automaty, które jak widać od paru dni nieco zapomniane poza rotomatem leżakują...

A czym chciałbym wypełnić wolne sloty? Myślę o jakimś chronografie meca-quartz, bo automat chwilowo musi poczekać na odblokowanie nieco większego budżetu zegarkowego. Chodzi mi po głowie Geckota C-01 pierwszej generacji (jakaś ładniejsza niż drugiej), ewentualnie Hoffman Racing 40 lub Viqueria Levante racing green. Gdyby tylko udało mi się upolować Christopher Ward Grand Tourer niebieski w dobrej cenie, to mimo, że to nie meca-quartz, to też chętnie...

36e8d77ce825562a971e5ca59edebb85.jpg

Edytowane przez CzasNaZdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CzasNaZdjecia napisał:

Gdyby tylko udało mi się upolować Christopher Ward Grand Tourer niebieski w dobrej cenie, to mimo, że to nie meca-quartz, to też chętnie...

 

No właśnie był za pół ceny we środę. Zgaduję, że o ten model chodzi:

 

obraz.thumb.png.41440a547c5ae467367787368f1601fd.png

 

Dodaj sobie ten wątek do obserwowanych:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/97472-zegarkowe-okazje-z-różnych-źródeł/page/102/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CzasNaZdjecia napisał:


O nie... Przegapiłem! Szkoda... Cena była idealna!

 

No szkoda. Ale spokojnie. Coś się może na bazarku pokaże, bo sporo osób robiło zakupy przy tej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CzasNaZdjecia napisał:

Stan na dziś. Na górze kwarcowe chronografy na dole automaty, które jak widać od paru dni nieco zapomniane poza rotomatem leżakują...emoji28.png

A czym chciałbym wypełnić wolne sloty? Myślę o jakimś chronografie meca-quartz, bo automat chwilowo musi poczekać na odblokowanie nieco większego budżetu zegarkowego. Chodzi mi po głowie Geckota C-01 pierwszej generacji (jakaś ładniejsza niż drugiej), ewentualnie Hoffman Racing 40 lub Viqueria Levante racing green. Gdyby tylko udało mi się upolować Christopher Ward Grand Tourer niebieski w dobrej cenie, to mimo, że to nie meca-quartz, to też chętnie...emoji4.png emoji106.png

36e8d77ce825562a971e5ca59edebb85.jpg

Tego Perrelata to Ci zazdroszczę <_<, ale za mną chodzi ten z niebieską tarczą :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

No szkoda. Ale spokojnie. Coś się może na bazarku pokaże, bo sporo osób robiło zakupy przy tej okazji.

Dziś jest na meshu, 300 Euro, plus jak rozumiem 20% VAT. Już nie aż taki mega deal, choć nadal taniej niż zazwyczaj. Poczekam na jakieś lekkie używki.

5 minut temu, Callahan napisał:

Tego Perrelata to Ci zazdroszczę <_<, ale za mną chodzi ten z niebieską tarczą :D.

 

Bardzo jakościowy zegarek, naprawdę polecam. Niebieskiego trudniej znaleźć, oba piękne...😊 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CzasNaZdjecia napisał:

Dziś jest na meshu, 300 Euro, plus jak rozumiem 20% VAT. Już nie aż taki mega deal, choć nadal taniej niż zazwyczaj. Poczekam na jakieś lekkie używki.

 

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że bez dodatkowego VAT (poczytaj wpisy z ostatniego tygodnia w wątkach o okazjach i o Christopher Ward).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi nie podejdzie to Ci odsprzedam bo m.in. kupiłem dokładnie tego c3 grand tourer niebieskiego na brązowym pasku z fotki powyżej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten kontrast paska do tarczy w Edifice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moje zbiory 🙂

1.     Casio BG5601-7 – zegarek żony;

2.     Orient FEU00000WW – teściu dostał go kiedyś na urodziny i nie używał. Estetyka tego sikora długo mnie odrzucała, ale po podmiance bransolety na gładki granatowy pasek, wygląda IMO w miarę ok i da się nosić.

3.     Bulova 97P101 – pierwszy automat żony. Bardzo „kobiecy” model.

4.     Rakieta 2628 „Kalendarz” – zegarek z historyjką. Ojciec dostał go od kuzyna z Grodna na początku lat 80tych (kalendarz zaczyna się od 1981). Kolor tarczy jest rewelacyjny, ale do niczego nie pasuje 😉

5.     Suunto Spartan Trainer – zegarek treningowy z pulsometrem i GPS.

6.     Casio DW-9052 – kupiony w 2010 roku jako używka. Służy dobrze i wiele przetrwał.

7.     Seiko SNKA23 – kupiony w 2009 roku za 277 zł okazał się być świetnym pierwszym „automatem”. Przez lata podstawowy, niezawodny garniturowiec. Obecnie na zasłużonej emeryturze. Największa wada to brak możliwości dobrania do niego paska.

8.     Doxa „Jumbo” – zegarek należał do mojego dziadka. Gdy go otrzymałem, to był w fatalnym stanie. Odrestaurowany w poznańskim „Chronosie”. Na chodzie, do codziennego noszenia. Prawdopodobnie jest z 1951 roku.

9.     Seiko SRPB41J1 – najnowszy nabytek, w miejsce wysłużonego Seiko „5”.

10. Orient DB0700EW – automat żony.

 

 

IMG_20210123_113604.jpg

IMG_20210123_114019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej wygląda to tak:

DSC_6720.thumb.JPG.d5b3eaadfa1a2afd70d5731c0fca4c1c.JPG

Trochę za ciemny ten zbiór 😕 może w końcu ML znajdzie nowego właściciela i będzie miejsce dla czegoś z białą tarczą :)

 

PS. ktoś mi doradzi jak zrobić zdjęcie telefonem 4 zegarków w pudełku żeby te boczne nie były tak rozmazanie? :<

Godzinę temu, panwlodzimierz napisał:

8.     Doxa „Jumbo” – zegarek należał do mojego dziadka. Gdy go otrzymałem, to był w fatalnym stanie. Odrestaurowany w poznańskim „Chronosie”. Na chodzie, do codziennego noszenia. Prawdopodobnie jest z 1951 roku.

Ta Doxa rewelacja! Gratulację ciekawej kolekcji 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




PS. ktoś mi doradzi jak zrobić zdjęcie telefonem 4 zegarków w pudełku żeby te boczne nie były tak rozmazanie?


Musisz ustawić mniejszy otwór przysłony, jeśli masz opcje ustawień ręcznych. Jeśli aparat w telefonie ma tylko tryb AUTO, wtedy pomoże zrobienie zdjęcia przy dobrym oświetleniu. Jeśli nic z tych rzeczy nie pomaga, to znaczy, że obiektyw ma po prostu gorszą rozdzielczość na brzegach kadru.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mirosuaw napisał:

Musisz ustawić mniejszy otwór przysłony, jeśli masz opcje ustawień ręcznych. Jeśli aparat w telefonie ma tylko tryb AUTO, wtedy pomoże zrobienie zdjęcia przy dobrym oświetleniu. Jeśli nic z tych rzeczy nie pomaga, to znaczy, że obiektyw ma po prostu gorszą rozdzielczość na brzegach kadru.

 

Dzięki za odpowiedź, ale jestem zielony w tym temacie. 

Takie opcję zaawansowane mam:

Screenshot_20210123-141822.thumb.png.43a2ae94c68442708e630e086af9d3b2.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te opcje na dole. Ręcznego ustawiania przysłony tam nie widzę. Problemem tego zdjęcia jest mała głębia ostrości. Można ją zwiększyc dzięki zmniejszeniu otworu przysłony. Jeśli nie masz ustawień ręcznych przysłony, wtedy możesz wymusić zmniejszenie otworu przysłony poprzez dłuższy czas ekspozycji (SS) albo poprzez wyższe ISO, albo jedno i drugie. Przysłona, czas ekspozycji i czułość ISO to podstawowe elementy w fotografii i parametry, które wzajemnie na siebie wpływają. Warto je znać, nawet jeśli używasz aparatu w smartphonie.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mirosuaw napisał:

 

Dzięki! Będzie chwila czasu to sprawdzę jak to wychodzi :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał:

Dzięki! Będzie chwila czasu to sprawdzę jak to wychodzi :)

Tak, jak Mirosuaw napisał, dodam, że możesz wykonać kilka zdjęć, następnie połączyć je w jedno.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kurzy napisał:

Tak, jak Mirosuaw napisał, dodam, że możesz wykonać kilka zdjęć, następnie połączyć je w jedno.

Hola, hola. Ja tu jestem operatorem Xperii a nie jakiegoś voodoo sprzętu :D

Chyba że masz na myśli kolaż :P

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soczewki, szczególnie te malutkie i szerokokątne jak w telefonach zawsze mają takie problemy na brzegach kadru. Czysta fizyka. Możesz to trochę oszukać robiąc zdjęcie z nieco większej odległości i stosując przy tym zoom cyfrowy. Stracisz trochę rozdzielczości (ale przy wrzucaniu zdjęć do neta to i tak niezauważalne) a aparat wytnie w ten sposób fragmenty fotografii z największym rozmyciem.
A lepsze światło zawsze pomaga, szczególnie kiedy używa się przybliżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady, znajdę chwilę może w przyszłym tygodniu to sprawdzę. Dzięki. 

 

Gorzej z tym światłem... Rano za mocne, po poludniu za słabe. A jak mi się wydaje że ok to i tak kiepsko wychodzi foto :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2021 rozpoczynam w takim składzie:

spacer.png

spacer.png

 

Myślę nad tym, czy nie sprzedać SKX'a oraz Tissota Petite Seconde (nie ma go na zdjęciach) i nie kupić w ich miejsce divera w kolorze - np. Doxa Sub 200.

Zastanawiam się też nad zasadnością posiadania Zenitha - mam dwa zegarki vintage, których raczej nie sprzedam i Zenith trochę na tym traci. W tym momencie najczęściej na nadgarstku gości Railmaster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.