Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

G-Shock w sumie też jest na pasku, tyle że nie skórzanym😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie.

Nigdy o tym tak nie myślałem.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oczywiście rację, nie przekonałem się do pasków skórzanych. Co jakiś czas próbuję, ale na razie nic z tego nie wychodzi. Może kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem pokłócony z paskami. Jeśli do danego zegarka jest dedykowany kajdan, to jest to dla mnie jedyne rozwiązanie :) Zauważyłem już dawno, że zegarki bez niego noszę baaardzo rzadko, jak Kemmner czy jakieś vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem perfekcyjne duo, znając twoje potrzeby i upodobania. Ja niestety popłynąłem do czterech znów, ale chyba dojrzewam w końcu do redukcji do dwóch. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych dwóch też bym "zamknął" kolekcję.  I odłożył na nowy telefon bo  faktycznie bijesz nawet mnie na głowę w zakresie foto 🤪

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuwi napisał(-a):

W zasadzie te dwa dla mnie ogarniają temat "kolekcji" 🙂 

 

p.s. jak wiadomo, w zdjęcia jestem kiepski 😄 

 

20220312_151037.jpg

Imponująca parka, szczególnie ALS, bo z szacunkiem, ale bez entuzjazmu dla Rolka. Dwa, nawet drogie zegarki, to jednak nie jest kolekcja, co najwyżej ekskluzywny zestaw użytkowy (garniturowiec i EDC). Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem, ale to tylko moja subiektywna ocena (jako kolekcjonera drobnicy ;)). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Imponująca parka, szczególnie ALS, bo z szacunkiem, ale bez entuzjazmu dla Rolka. Dwa, nawet drogie zegarki, to jednak nie jest kolekcja, co najwyżej ekskluzywny zestaw użytkowy (garniturowiec i EDC). Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem, ale to tylko moja subiektywna ocena (jako kolekcjonera drobnicy ;)). 

Jasne, ze nie uraziłeś. W pudle leży jeszcze jlc, zenek, omega, ball, ze dwie vratki, alpinist, tissot... Ale te dwa w zasadzie by mi wystarczyly. Ewentualnie dodalbym mojego  balla jako "edc do ciorania" 😉

 

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Moim zdaniem perfekcyjne duo, znając twoje potrzeby i upodobania. Ja niestety popłynąłem do czterech znów, ale chyba dojrzewam w końcu do redukcji do dwóch. :)

Ja ponizej 4 nie zejdę, bo 300m była prezentem, a balla często noszę zamiast exa - na rower, hulajkę, do lasu, itp. Ale te dwa fajnie się uzupelniają

Godzinę temu, sviety napisał(-a):

Przy tych dwóch też bym "zamknął" kolekcję.  I odłożył na nowy telefon bo  faktycznie bijesz nawet mnie na głowę w zakresie foto 🤪

Heh - to foto, które wstawiłem jako edycję, bo wcześniejsze było jeszcze gorsze... A telefon (s21) niby zdjęcia robi ok , ale to ja mam dar... 🙂

38 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Imponująca parka, szczególnie ALS, bo z szacunkiem, ale bez entuzjazmu dla Rolka. Dwa, nawet drogie zegarki, to jednak nie jest kolekcja, co najwyżej ekskluzywny zestaw użytkowy (garniturowiec i EDC). Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem, ale to tylko moja subiektywna ocena (jako kolekcjonera drobnicy ;)). 

Dodam jeszcze, że przykłady Twojej "drobnicy" nie raz i nie pięć lajkowałem, więc nie bądź taki skromny... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Jasne, ze nie uraziłeś. W pudle leży jeszcze jlc, zenek, omega, ball, ze dwie vratki, alpinist, tissot... Ale te dwa w zasadzie by mi wystarczyly. Ewentualnie dodalbym mojego  balla jako "edc do ciorania" 😉

 

 

Dodam jeszcze, że przykłady Twojej "drobnicy" nie raz i nie pięć lajkowałem, więc nie bądź taki skromny... 😉

Jak już jest ponad 10, to jestem skłonny potraktować to jako kolekcję. ;) 

A za uznanie dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak już jest ponad 10, to jestem skłonny potraktować to jako kolekcję. ;) 

A za uznanie dziękuję. 

Chyba jest tylko 10, a nie ponad 10... Ale daj mi szansę!! Dokupię jakiś!! 😉

A na poważniej - docelowo vratki, alpinist, jlc i zenek pójdą do ludzi, ale nie teraz. Chcę mieć 4 zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystko powyżej jednego to kolekcja. ;) Jeden woli więcej, drugi mniej a z wyższej polki, ta pasja ma różne oblicza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szuwi napisał(-a):

Chyba jest tylko 10, a nie ponad 10... Ale daj mi szansę!! Dokupię jakiś!! 😉

A na poważniej - docelowo vratki, alpinist, jlc i zenek pójdą do ludzi, ale nie teraz. Chcę mieć 4 zegarki. 

Zegarki i ich zbieranie, to swego rodzaju zabawa. Każdy z nas ma swoje priorytety i możliwości. Tymi dwoma kryteriami spełniamy swoje oczekiwania. Jedyne czego nienawidzę, to totalna unifikacja. 

Zastanawia mnie jednak jak to możliwe by pozbywać się Zenitha. Co jak co, ale ta marka zmieściłaby się w najmniej licznych zbiorach. Możesz zdradzić co masz na celowniku, oprócz ALS i Rolka?

2 minuty temu, tbn napisał(-a):

Dla mnie wszystko powyżej jednego to kolekcja. ;) Jeden woli więcej, drugi mniej a z wyższej polki, ta pasja ma różne oblicza. 

Rozumiem i akceptuję postawę miłośnika zegarków posiadającego nawet jeden (skromny) czasomierz, ale nadal obstaję przy swojej ocenie - kolekcja, to na pewno nie 2-3 zegarki.

Rozróżniłbym obecnych na naszym Forum jako dwie grupy: miłośników i kolekcjonerów. Ta pierwsza grupa jest oczywiście szersza, bo każdy kolekcjoner jest miłośnikiem a odwrotnie, już niekoniecznie. 

Hobby zawsze będzie budzić emocje, ale powinno ono nas łączyć, niezależnie od indywidualnych wizji i potrzeb a w efekcie formy ich realizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Zegarki i ich zbieranie, to swego rodzaju zabawa. Każdy z nas ma swoje priorytety i możliwości. Tymi dwoma kryteriami spełniamy swoje oczekiwania. Jedyne czego nienawidzę, to totalna unifikacja. 

Zastanawia mnie jednak jak to możliwe by pozbywać się Zenitha. Co jak co, ale ta marka zmieściłaby się w najmniej licznych zbiorach. Możesz zdradzić co masz na celowniku, oprócz ALS i Rolka?

Mój Zenith to raczej garniturowiec, a tę funkcję ma obsługiwać ALS. Ale jeszcze faktycznie nie podjąłem w jego sprawie decyzji. 

Na celowniku nie mam już nic. Czyli doszedłem do końca drogi. Moja czwórka to als, ex, 300m i ball. I więcej nie chcę, a zastępstwa do tej czwórki (a w zasadzie trójki, bo 300m to był prezent) nie znalazłem, choć szukałem i kombinowałem, nawet znacznie podnosząc budżet. Więc zapewne tak zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Mój Zenith to raczej garniturowiec, a tę funkcję ma obsługiwać ALS. Ale jeszcze faktycznie nie podjąłem w jego sprawie decyzji. 

Na celowniku nie mam już nic. Czyli doszedłem do końca drogi. Moja czwórka to als, ex, 300m i ball. I więcej nie chcę, a zastępstwa do tej czwórki (a w zasadzie trójki, bo 300m to był prezent) nie znalazłem, choć szukałem i kombinowałem, nawet znacznie podnosząc budżet. Więc zapewne tak zostanie. 

Czyli imponujący zestaw, ale użytkowy ;). Pozostaje pogratulować, choć ja nie chciałbym dojść do przekonania, że wszystko już mam. Może to jednak wynika z odległości, przede wszystkim finansowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Czyli imponujący zestaw, ale użytkowy ;). Pozostaje pogratulować, choć ja nie chciałbym dojść do przekonania, że wszystko już mam. Może to jednak wynika z odległości, przede wszystkim finansowej. 

Ja tez chcialbym nie dojść do etapu, ze nie mam króliczka do gonienia, ale doszedłem. Myślałem jeszcze o Nautilisie czy Royal Oak (zamiast ex), ale nie dysponuję taką kasą plus noszenie zegarka w tej cenie mi nie leży. Choć z drugiej strony pamiętam, że mialem stresa lata temu kupując innego Zenitha za chyba 6k, czy Nomosa za 4k, a potem jakoś już poszło... 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szuwi napisał(-a):

Ja tez chcialbym nie dojść do etapu, ze nie mam króliczka do gonienia, ale doszedłem. Myślałem jeszcze o Nautilisie czy Royal Oak (zamiast ex), ale nie dysponuję taką kasą plus noszenie zegarka w tej cenie mi nie leży. Choć z drugiej strony pamiętam, że mialem stresa lata temu kupując innego Zenitha za chyba 6k, czy Nomosa za 4k, a potem jakoś już poszło... 😉

 

Nomos to jednak coś na co dopiero przyjdzie czas. U mnie dyskomfort powodują zakupy powyżej 1k, ale z czasem z pomocą (nie tylko) inflacji nadejdzie złagodzenie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

U mnie Nomos to jednak coś na co dopiero przyjdzie czas. U mnie dyskomfort powodują zakupy powyżej 1k, ale z czasem z pomocą (nie tylko) inflacji nadejdzie złagodzenie. :) 

Będę trzymać kciuki i na 100% obserwować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Jest mi głupio, chyba też coś sprzedam 🤪

 

Nie poddawaj się presji. 😉

Świetny zbiór!


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, agremi napisał(-a):

Nie poddawaj się presji. 😉

Świetny zbiór!

Dzięki 😉

Nie poddaję się, bez obaw. Sprzedałem może dwa, trzy zegarki i później żałowałem, więc raczej mniej nie będzie, a to co na zdjęciu to niestety nie wszystko 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Jest mi głupio, chyba też coś sprzedam 🤪

20220312_192629.jpg

Powiedzieć "grubo", to nic nie powiedzieć... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, agremi napisał(-a):

Stal na stali - tak nazwałbym tę część mojego zbioru, stalowe koperty i bransolety, kolor stalowy, bez innokolorowych bezeli, wstawek, czy dodatków z innych materiałów. Jedynie na tarczy występują inne barwy i tworzywa. 

Celowo piszę „zbioru” (może nawet zbieraniny? 😉), bo wg mnie kolekcja powinna mieć jakiś sens, czy motyw, a ja zbieram to co mi się podoba - nie ma zasad, pełen chaos…


2D576B26-7809-4CDD-8E56-9D1F3C5925B3.thumb.jpeg.9f900f8db16efcaf30168d5091f20ff4.jpeg

Kostki 👍

 

37 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Jest mi głupio, chyba też coś sprzedam 🤪

20220312_192629.jpg

Fajny "stojak". 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Jest mi głupio, chyba też coś sprzedam 🤪

20220312_192629.jpg


Przydałoby się jakieś zbliżenie, to byśmy pooglądali co tam dokładnie jest. Pare rzeczy rozpoznaje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.