Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.04.2022 o 15:43, CzasNaZdjecia napisał(-a):

Od listopada połowa kolekcji została wymieniona i nadal liczy 6 zegarków. Górne zegarki na bardziej oficjalne, specjalne wyjścia, dolne bardziej codzienne. Czuję takie miłe gilanie chwilowej satysfakcji, to chyba ten trudny do uchwycenia krótki moment równowagi 😅

 

 

85D5AD23-DEE1-4730-9D2D-330483EC6F25.jpeg

Fajne zmiany 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, lysolek007 napisał(-a):

Przez cztery lata tak zmieniła mi się kolekcja, zostały tylko 3 , Citizen, Casio )mój pierwszy zegarek oraz pamiątka rodzinna Seiko Age of Discovery, po zakupie Doxy Sharkhunter chyba już niczego nie potrzebuje... ;]

 Zostały tylko 3 ale z tamtego zestawu, bo masz przecież  jeszcze majonezy 🙂

Edycja

No i dał  majonezy 🙂 👍

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lysolek007 napisał(-a):

Przez cztery lata tak zmieniła mi się kolekcja, zostały tylko 3 , Citizen, Casio )mój pierwszy zegarek oraz pamiątka rodzinna Seiko Age of Discovery, po zakupie Doxy Sharkhunter chyba już niczego nie potrzebuje... ;]

 

 

 

 

 

To chyba smutne, dobiec do mety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

To chyba smutne, dobiec do mety?

wręcz przeciwnie , trzeba się  cieszyć z tego co się już ma ;] 

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lysolek007 napisał(-a):

wręcz przeciwnie , trzeba się zacząć cieszyć z tego co się już ma ;] 

Z jednej strony podziwiam umiejętność samoograniczenia, z drugiej zupełnie nie rozumiem. Może trzeba się tego nauczyć? Konieczność, pytanie retoryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Z jednej strony podziwiam umiejętność samoograniczenia, z drugiej zupełnie nie rozumiem. Może trzeba się tego nauczyć? Konieczność, pytanie retoryczne?

Chyba każdy ma swoją filozofię w kolekcjonowaniu zegarków, u mnie już jak coś, będzie tylko mniej ;] 

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lysolek007 napisał(-a):

Przez cztery lata tak zmieniła mi się kolekcja, zostały tylko 3 z 2018r, Citizen, Casio )mój pierwszy zegarek oraz pamiątka rodzinna Seiko Age of Discovery, po zakupie Doxy Sharkhunter do obecnej kolekcji chyba już niczego nie potrzebuje... ;] 

 

 

 

 

 

IMG_20220501_105758_edit_240584519769017.jpg

IMG_20220501_105730.jpg

IMG_20220501_105255.jpg

Dużo pomarańczy ale świetna żywa kolekcja 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lysolek007 napisał(-a):

Chyba każdy ma swoją filozofię w kolekcjonowaniu zegarków, u mnie już jak coś, będzie tylko mniej ;] 

Szanuję każdą odmienność, które nie jest opresywna. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, lysolek007 napisał(-a):

Chyba każdy ma swoją filozofię w kolekcjonowaniu zegarków, u mnie już jak coś, będzie tylko mniej ;] 

Są różne kolekcje, wiadomo, że przeważnie każdemu, kto ocenia, przeważnie podoba się jedynie  jakaś część. Wiadomo.

 

Po tej prezentacji powiem, że wszystkie chciałbym mieć 🙂 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Z jednej strony podziwiam umiejętność samoograniczenia, z drugiej zupełnie nie rozumiem. Może trzeba się tego nauczyć? Konieczność, pytanie retoryczne?

Patrząc na wasze zakupy w dziale chińskim to terapia? Trzeba uważać żeby nie przekroczyć cienkiej linii między pasją, hobby a zakupoholizmem. Gdzie już potem nie cieszy sam przedmiot tylko polowanie, zakup. A gdy przychodzi nic nam taki zegarek nie robi, trzeba kupować kolejny żeby znowu poczuć pewne emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Admof napisał(-a):

Patrząc na wasze zakupy w dziale chińskim to terapia? Trzeba uważać żeby nie przekroczyć cienkiej linii między pasją, hobby a zakupoholizmem. Gdzie już potem nie cieszy sam przedmiot tylko polowanie, zakup. A gdy przychodzi nic nam taki zegarek nie robi, trzeba kupować kolejny żeby znowu poczuć pewne emocje.

Każde hobby to rodzaj uzależnienia. Jeżeli sądzisz, że to groźne próbujesz z tym walczyć. Myślę, że nie do końca masz rację, uważając że Twoje wyobrażenie o kolekcjonowaniu ma więcej sensu, niż "miłośników drobnicy chińskiej". Zbierasz droższe i masz mniej, metoda którą szanuję, bo co mi do tego co Ci sprawia radość. Natomiast nie rozumiem skąd u Ciebie taka pewność, że np. ja kupując zegarki nie cieszę się z nich i zaraz nowy zakup "rzucam w kąt" by natychmiast wziąć nową dawkę (kolejny "szmelc"). Ja buduję swoją kolekcję o nowe zegarki, które uzupełniają dotychczas zebrane. Wolę mieć wiele wzorów, niż 2-3 i ciągle czuć moralnego kaca, że musiałem sprzedać inne by kupić lepszy a przynajmniej droższy. Tylko nie mów, że tak nie jest, bo takie teksty można czytać wielokrotnie, także na naszym Forum. Zresztą czy 2-3 zegarki można nazwać kolekcją? To co najwyżej fajny i nie wykluczam, że ekskluzywny zestaw zegarków, których wielu może pozazdrościć. Mnie niczyja zazdrość do szczęścia nie jest potrzebna, wolę cieszyć oczy tym co mam a że na nich się nie kończy? Cóż, to jest właśnie kolekcjonowanie zegarków na które mnie stać i które mi się podobają. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Każde hobby to rodzaj uzależnienia. Jeżeli sądzisz, że to groźne próbujesz z tym walczyć. Myślę, że nie do końca masz rację, uważając że Twoje wyobrażenie o kolekcjonowaniu ma więcej sensu, niż "miłośników drobnicy chińskiej". Zbierasz droższe i masz mniej, metoda którą szanuję, bo co mi do tego co Ci sprawia radość. Natomiast nie rozumiem skąd u Ciebie taka pewność, że np. ja kupując zegarki nie cieszę się z nich i zaraz nowy zakup "rzucam w kąt" by natychmiast wziąć nową dawkę (kolejny "szmelc"). Ja buduję swoją kolekcję o nowe zegarki, które uzupełniają dotychczas zebrane. Wolę mieć wiele wzorów, niż 2-3 i ciągle czuć moralnego kaca, że musiałem sprzedać inne by kupić lepszy a przynajmniej droższy. Tylko nie mów, że tak nie jest, bo takie teksty można czytać wielokrotnie, także na naszym Forum. Zresztą czy 2-3 zegarki można nazwać kolekcją? To co najwyżej fajny i nie wykluczam, że ekskluzywny zestaw zegarków, których wielu może pozazdrościć. Mnie niczyja zazdrość do szczęścia nie jest potrzebna, wolę cieszyć oczy tym co mam a że na nich się nie kończy? Cóż, to jest właśnie kolekcjonowanie zegarków na które mnie stać i które mi się podobają. :) 

Myślę, że za mocno się denerwujesz na post kolegi @Admof który nie był zaczepny. 

Temat wielokrotnie poruszany i każdy do tego podchodzi inaczej i nie chodzi o jakość bo nikt nie obraża zegarków chińskich. Ja ze swojego doświadczenia powiem, że jak miałem mniej zegarków to zakup cieszył bardzo bo zegarek kupowałem raz na kilka miesiące albo i lat. Jak wskakiwał na nadgarstek to był 2-3 tygodnie na ręku. Teraz po zakupie nowego zegarka niestety już się oglądam na co próbować zbierać lub co sprzedać żeby kupić nowy zegarek a też mam co nosić :)

A nowy zegarek nawet nie jest 2-3 dni na ręku pod rząd. 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Myślę, że za mocno się denerwujesz na post kolegi @Admof który nie był zaczepny. 

Temat wielokrotnie poruszany i każdy do tego podchodzi inaczej i nie chodzi o jakość bo nikt nie obraża zegarków chińskich. Ja ze swojego doświadczenia powiem, że jak miałem mniej zegarków to zakup cieszył bardzo bo zegarek kupowałem raz na kilka miesiące albo i lat. Jak wskakiwał na nadgarstek to był 2-3 tygodnie na ręku. Teraz po zakupie nowego zegarka niestety już się oglądam na co próbować zbierać lub co sprzedać żeby kupić nowy zegarek a też mam co nosić :)

A nowy zegarek nawet nie jest 2-3 dni na ręku pod rząd. 

Nic z tych rzeczy, żadnych nerwów, tylko rzeczowe argumenty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2022 o 08:53, Paulus57 napisał(-a):

Zresztą czy 2-3 zegarki można nazwać kolekcją? To co najwyżej fajny i nie wykluczam, że ekskluzywny zestaw zegarków, których wielu może pozazdrościć.

Ciekawe pytanie. Dwa nie, ale trzy to już chyba tak 😉

Zdecydowanie wolę mieć "zestaw" kilku świetnych, niż karton "szrotów" (i podejrzewam, że nie jestem odosobniony w tym założeniu).

Na koniec dnia to właściciel musi czuć dumę ze swojej kolekcji 🙂

 

W dniu 2.05.2022 o 10:17, kornel91 napisał(-a):

Myślę, że za mocno się denerwujesz na post kolegi @Admof który nie był zaczepny. 

Temat wielokrotnie poruszany i każdy do tego podchodzi inaczej i nie chodzi o jakość bo nikt nie obraża zegarków chińskich. Ja ze swojego doświadczenia powiem, że jak miałem mniej zegarków to zakup cieszył bardzo bo zegarek kupowałem raz na kilka miesiące albo i lat. Jak wskakiwał na nadgarstek to był 2-3 tygodnie na ręku. Teraz po zakupie nowego zegarka niestety już się oglądam na co próbować zbierać lub co sprzedać żeby kupić nowy zegarek a też mam co nosić :)

A nowy zegarek nawet nie jest 2-3 dni na ręku pod rząd. 

Musisz się nawrócić 😁 

Mój ostatni zakup jest z listopada i jest ambitny plan, żeby w tym roku nie kupić nic 😱 (trochę podyktowany sytuacją życiową).

Ale jak się wszystko ustatkuje, to jest plan na przyszły rok 😈


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2022 o 21:01, lysolek007 napisał(-a):

(...) po zakupie Doxy Sharkhunter do obecnej kolekcji chyba już niczego nie potrzebuje... ;] 

 

Kilka dni wytrzymałeś... Gratulujemy Citizena 👍 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2022 o 10:29, AK&AK napisał(-a):

Kilka dni wytrzymałeś... Gratulujemy Citizena 👍 

Był już w drodze 🙃zapomniałem o nim napisać ;] 

pobrane (2).jpeg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na strychu i przypomniałem sobie, że tu też mam część kolekcji :D

 

IMG_20220522_112841.thumb.jpg.7054d068450f9c234ef60cb2f9c3fb2b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seler Fajny zestaw. Gratuluję. No i Twoja kolekcja upewnia mnie w przekonaniu, że dwie podobnej pojemności skrzyneczki + rotomat + jakieś zegarki w zakamarkach szuflad to nie jest u mnie żaden niepokojący symptom, tylko zegarkowa norma 😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prawie zakończonej redukcji wygląda to tak. Na ten moment najbardziej brakuje mi czegoś w szarym/grafitowym kolorze i/lub bordo. Niestety w przedziale do 3k już miałem chyba wszystko co mnie interesowało (jakieś certiny może by się znalazły na eta2824) a powyżej nic do mnie nie przemawia. Myślałem o Frederic Constant Healey small second w szarym ale 40 to już sporo jak na mój nadgarstek. I tak oto trafiłem na ścianę...50e6b340a2fc93e22f5ae7bf3e5e647e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem i będę do znudzenia powtarzał: Sinn 556 ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.