Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jarozlaw
11 minut temu, Pelart napisał(-a):

Mam natręctwo, które każe mi nie przekraczaj pewnej liczby zegarków, pod to dostosowuję całą resztę. Podobnie, chcąc coś kupić, muszę najpierw coś sprzedać. 

 

5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie wiem jak to robicie, nawet chyba nie chcę wiedzieć... ;) 

Powiem ci. To jest swego rodzaju misja życiowa - poszukiwanie zegarka doskonałego. Kupuję, sprzedaję, dostaję, zamieniam się już od mniej więcej 84 roku. Do tej pory nie znalazłem tego świętego graala. Wiele razy byłem blisko, ale zawsze coś wychodziło w praniu. Podejrzewam że nie potrafiłbym odpowiedzieć na pytanie - jaki jest ten twój jeden, jedyny zegarek - nie ma takiego. Nie potrafiłbym wybrać. Dlatego moja kolekcja jest jak wzburzona rzeka, cały czas się zmienia i jest nieprzewidywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jarozlaw napisał(-a):

 

Powiem ci. To jest swego rodzaju misja życiowa - poszukiwanie zegarka doskonałego. Kupuję, sprzedaję, dostaję, zamieniam się już od mniej więcej 84 roku. Do tej pory nie znalazłem tego świętego graala. Wiele razy byłem blisko, ale zawsze coś wychodziło w praniu. Podejrzewam że nie potrafiłbym odpowiedzieć na pytanie - jaki jest ten twój jeden, jedyny zegarek - nie ma takiego. Nie potrafiłbym wybrać. Dlatego moja kolekcja jest jak wzburzona rzeka, cały czas się zmienia i jest nieprzewidywalna.

Ja zwykle zegarki kupuję w sposób zamierzony i potem ciężko mi je odsprzedać bez żalu. W zasadzie chyba jednego sprzedanego żałuję - Seiko SARB 033. Kupiłem jednocześnie z SARB-em 017 i musiałem wybrać, który zostawić. Pocieszam się tym, że Alpinista bym bardziej żałował. 

Mam swoją długą listę zegarków które mi się podobają i czekam na okazję. Czasami coś biorę, co kończy się na rynku, bo okazyjna cena, to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym problemu nie mam, mnie zwyczajnie ogranicza budżet :D 


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarozlaw

Masz ściśle sprecyzowany gust, to wszystko wariacja jednej opcji, użytkowego zegarka do nurkowania. Dobrze jak człowiek wie czego chce. Szacuneczek 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Wszyscy pokazują szóstkami, pokażę i ja.

Fotomontaż się nie liczy 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mr_X napisał(-a):

Fotomontaż się nie liczy 😆

Inaczej się nie da. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Wszyscy pokazują szóstkami, pokażę i ja.

1f527a17eba0ed71e57631e917854223.jpg

Pięknie 

dzięki 

a gdzie A Lange?

Ile można czekać to nie kolejka  😂🤣😂 

a już serio mój faworyt u Ciebie to pepsi gmt i Explorer oczywiście 😍😍😍piękny 

 

ja zaraz się też pochwale bo właśnie przeszło moje nowe pudełko na zegarki z Wolfa 😎

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Wszyscy pokazują szóstkami, pokażę i ja.

1f527a17eba0ed71e57631e917854223.jpg

Imponująca konsekwencja! 👏

Nie myślisz o Daytonie? Tak naturalnie pytanie się w tej sytuacji nasuwa. 
 

16 minut temu, SPS napisał(-a):

No to zamówiłem sobie pudełko z Wolfa. Chyba wrzucę zdjęcia samego pudła w osobny temat bo zasługuje na uwagę. 
 

A tutaj małe dzieła sztuki 🤣😁  
 

1C12AF48-43F7-4AE1-8AF5-0A52D13DEBEF.thumb.jpeg.68e1948ed64c431b2c9d8e26acbabf1e.jpeg

Tutaj zupełnie inaczej niż wyżej u Mario, ale naprawdę fajnie i rozmaicie. 👍
Keep up the good work! 😉


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agremi dzięki. 

 

ja myślę że łączy nas na tym forum jedno - wspólne hobby do zegarków i nie tylko.  Zegarki to też wiedza - co nosimy co kupujemy. 

Nasze małe środowisko i hobby to też pewnego rodzaju wrażliwość na szczegóły czy jakość wykonania.

Zegarki to też cała masa pośrednich czynników jak sposobu ubierania po akcesoria zegarkowe. A nawet w temacie po godzinach tematy sportowe czy na whisky kończąc. :)   

 

Dla mnie na przykład to nie tylko ładna ozdoba, ale też sposób doświadczania szeroko rozumianego zegarmistrzostwa przez noszenie właśnie różnych cykadełek  :)  

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, SPS napisał(-a):

@agremi dzięki. 

 

ja myślę że łączy nas na tym forum jedno - wspólne hobby do zegarków i nie tylko.  Zegarki to też wiedza - co nosimy co kupujemy. 

Nasze małe środowisko i hobby to też pewnego rodzaju wrażliwość na szczegóły czy jakość wykonania.

Zegarki to też cała masa pośrednich czynników jak sposobu ubierania po akcesoria zegarkowe. A nawet w temacie po godzinach tematy sportowe czy na whisky kończąc. :)   

 

Dla mnie na przykład to nie tylko ładna ozdoba, ale też sposób doświadczania szeroko rozumianego zegarmistrzostwa przez noszenie właśnie różnych cykadełek  :)  

pzdr

Sam bym tego lepiej nie ujął! ☺️


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, agremi napisał(-a):

Imponująca konsekwencja! 👏

Nie myślisz o Daytonie? Tak naturalnie pytanie się w tej sytuacji nasuwa. 
 

Myślę, bo czekam już od roku. 🙃


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Myślę, bo czekam już od roku. 🙃

W sumie mogłem się domyślić. 😅

Ne żeby o aktualnym stanie 👑 kolekcji można było powiedzieć choć jedno złe słowo, ale z Daytoną nabierze ona jeszcze więcej niezwykłości. 🦄


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zamówiłem sobie pudełko z Wolfa. Chyba wrzucę zdjęcia samego pudła w osobny temat bo zasługuje na uwagę. 
 
A tutaj małe dzieła sztuki   
 
W paru słowach. 
Od góry lewej;
Frederique Constant Manufacture w rózowym złocie - klasyk do marynarki. 
Breitling Chronomat B01 - sprzed dekady jeszcze z nakładanym logo ze skrzydłami.
Ball Engineer Hydrocarbon AeroGMT II - był ze mną na każdej wyprawie w górach wysokich. 
 
W środku od lewej; 
Zenith El Primero 
Seiko PADI - zegarek dostałem w prezencie. Organizacja z którą realizuję koronę ziemi i wyprawy współpracuje między innymi  z PADI. 
TAG Heuer Carrera Heuer 01
 
Na dole od lewej 
Tudor BB w stali i złocie (SG) - klasyka, vintage, mój EDC. 
Longines Heritage Diver 1967. Ikona, legenda, vintage.
Omega SMP 300. Ikona w najnowszej odsłonie. 
 
i chyba to nie koniec....   
 
1C12AF48-43F7-4AE1-8AF5-0A52D13DEBEF.thumb.jpeg.68e1948ed64c431b2c9d8e26acbabf1e.jpeg
 
i dorzucam jeszcze zamknięte   
 
1.thumb.jpg.f788a49946fa6d91fe4b1c2e12b9c7ae.jpg
 
 

Świetna kolekcja! I bardzo fajne pudełko.

Napisz - jeśli możesz - coś więcej o górskiej pasji, ciekawie się zapowiada.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukebor napisał(-a):


Świetna kolekcja! I bardzo fajne pudełko.

Napisz - jeśli możesz - coś więcej o górskiej pasji, ciekawie się zapowiada.

Dzięki, :) 

nie chcę tutaj robić oftopicu. W innym temacie jak coś - może po godzinach. Na privie mogę podać namiar na FB gdzie mam zdjęcia z wypraw :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/15/2022 at 5:34 PM, Scaut said:

Imponujące kolekcje Panowie! 
u mnie po kilku podejściach do różnych modeli, rozmiarów i kolorów na te chwile zawartość pudła wyglada mniej więcej tak… 

32A9883F-2C21-42B0-8CF3-F0005825F4BF.jpeg

 

A gdzie biały Racing :) ? Kojarzę go z Twoich zdjęć, strasznie mnie kusi ten zegarek, ale ma kilka zbyt dużych wymiarów do udźwignięcia - przede wszystkim grubość i cenę z metki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, logann napisał(-a):

 

A gdzie biały Racing :) ? Kojarzę go z Twoich zdjęć, strasznie mnie kusi ten zegarek, ale ma kilka zbyt dużych wymiarów do udźwignięcia - przede wszystkim grubość i cenę z metki :D

Cieszy nowego właściciela 😉 grubość nie jest taka straszna w realu. Szkło z góry i z dołu powoduje, że na papierze cyfry są duże. Natomiast całość projektu, konstrukcja uch i umieszczenie wahnika w dolnym szkle dają uczucie lekkości. No i biała tarcza z chropowatej porcelany… ehhh… szkoda, że nie można mieć Wszystkiego… 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem podchody do tej wersji już kilkukrotnie i chyba byłbym w stanie przełknąć tę grubość. Podoba mi się jednak tak samo matowa czerń z pomarańczowymi wskazówkami i cieszę się, że mój budżet na zegarkowe zachcianki nie jest w stanie pomieścić takiego wydatku, bo bym miał dylemat :D

 

 

IMG_5648.jpg

IMG_5670.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Nasza małżeńska kolekcja :)

IMG_20221021_215003.jpg

IMG_20221021_211714.jpg

IMG_20221021_211542.jpg

IMG_20221021_214631.jpg

IMG_20221021_232603.jpg

IMG_20221021_232953.jpg

Piękna, zarówno ta damska jak i również męska. Gratulacje dla Państwa AK&AK 👏👏👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Nasza małżeńska kolekcja :)

Super!

Ale jest jeden smutny wniosek, mianowicie z dokumentacji zdjęciowej wynika, że kolekcja damska jest sporo większa od męskiej. Moim zdaniem trzeba dążyć do wyrównania proporcji. 😉


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.