Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Twoja kolekcja!

Recommended Posts

9 minut temu, lysolek007 napisał(-a):

Rozumiem, a ołtarzyk sam robiłeś? Fajnie wygląda zwłaszcza z oświetleniem 👊

Witrynka/gablotka zwał jak zwał to prezent, oświetlenie to już moja inwencja 

Posted (edited)

Swietna kolekcja, ale nurtuje mnie jedno pytanie - majac tyle zegarkow, jak wyglada sprawa ich serwisu, czy leza nieuzywane latami bez serwisu, czy serwisujecie kazdy z osobna (jesli tak, co ile lat kazdy)?

Dodatkowo male przemyslenie - spoleczenstwo polskie sie bogaci, kilka lat temu mozna bylo w tym temacie podziwiac na forum Tissoty i Atlantic, teraz w ci drugim poscie same Rolki, Omegi, Panerai, Cartier, Lange i tego podobne, i to po kilka takich zegarkow premium w kazdej kolekcji.

Edited by Marcin P.

Posted (edited)
7 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

I pomyśleć że kiedyś byłem "paskowy"....

I białych tarcz nie lubisz :unsure:

Edited by Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

@MieszkoMieszko

Taka duża różnica między zieloną a niebieską tarczą, że zdecydowałeś na duble Seiko i Certiny?

Powiem tak myślałem nad sprzedażą niebieskiej Certiny i zastąpieniu jej niebieskim Tissotem gentleman powermatic silicium ale po wczorajszych przymiarkach jakoś nie jestem już tego pewien. Zwłaszcza że Certine nosi się fantastycznie w tym rozmiarze

Podobnie jest z zielonym MASem którego tarczą jest tak świetna i zmienna że nie jestem do końca przekonany czy go sprzedać. Jedynie pewność że w żółwiu SBDY039 tarcza ma ten sam odcień zieleni co w SPB081 przekonałby mnie bardziej do sprzedaży. Ale nikt mi nie był w stanie odpowiedzieć jak jest w rzeczywistości nawet tu na forum.

Więc co począć?

Delikatna korekta kolekcji

Polish_20210521_212527153.jpg

@Krygo

Też tak masz że g-shocki nie zasługują na swoje miejsce w pudełku? 

Mam jednego i tak leży zawsze obok...

Trochę się bije z myślami czy nie kupić wiekszegp pudełka 🤔

Posted (edited)

To jest tak, że ja nie chciałem wychodzić ilością zegarków poza miejsca w tym pudełku (a to ci nowa historia :D) , a Gshocki najlepiej znoszą warunki niecieplarniane na półce ;) Poza tym tą kostkę bardzo często zakładam jak wracam do domu. Też mi chodzi po głowie coś większego na 10 miejsc, ale jeszcze chyba nie teraz. 

Edited by Krygo

8 godzin temu, Sahij napisał(-a):

😂

😂

Fajny zestaw 👍. Co do wątpliwości dot. redukcji, to dobrze Cię rozumiem i myślę, że nie tylko ja😁

Mam ten sam dylemat w temacie redukcji, ale zamiast coś ot tak sprzedać stosuję zasadę: liczba sztuk musi być stała. Jak chcę kupić kolejny zegarek to muszę sprzedać w zamian jeden z już posiadanych, w ten sposób zawszę znajdę coś, co byłbym jeszcze w stanie oddać (co prawda z ciężkim sercem, ale jednak) lub zrezygnuję z zakupowego kaprysu, a kolekcja nie będzie dalej rosła;) Docelowy etap to kolekcja „gral”, gdzie nie będę już nawet myślał, żeby coś zmieniać;)

Tak kombinowałem. Miało być tyle co w pudełku - kupiłem większe... Przy tym chyba zostanę, ale wciąż muszę pozbyć się jednego...

Tak kombinowałem. Miało być tyle co w pudełku - kupiłem większe... Przy tym chyba zostanę, ale wciąż muszę pozbyć się jednego...

W dniu 30.05.2021 o 16:14, Saint napisał(-a):

Mam ten sam dylemat w temacie redukcji, ale zamiast coś ot tak sprzedać stosuję zasadę: liczba sztuk musi być stała. Jak chcę kupić kolejny zegarek to muszę sprzedać w zamian jeden z już posiadanych, w ten sposób zawszę znajdę coś, co byłbym jeszcze w stanie oddać (co prawda z ciężkim sercem, ale jednak) lub zrezygnuję z zakupowego kaprysu, a kolekcja nie będzie dalej rosła;) Docelowy etap to kolekcja „gral”, gdzie nie będę już nawet myślał, żeby coś zmieniać;)

Nie ma czegos takiego jak Graal, przynajmniej u mnie. Apetyt rosnie w miare jedzenia, sa coraz to nowe pomysly. 

A co do redukcji to jest redukcja rozumiana normalnie jako zmniejszenie ilosci i redukcja kolekcji, ktora oznacza wzrost liczby sztuk.

:D

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Nie ma czegos takiego jak Graal, przynajmniej u mnie. Apetyt rosnie w miare jedzenia, sa coraz to nowe pomysly. 

A co do redukcji to jest redukcja rozumiana normalnie jako zmniejszenie ilosci i redukcja kolekcji, ktora oznacza wzrost liczby sztuk.

:D

Haha no tak. Sprzedajesz jeden i... kupujesz dwa 😂

Guest fidelio

Diver dołączył i ...wystarczy 😁

IMG_20210605_165927.jpg

IMG_20210605_170041.jpg

3 godziny temu, fidelio napisał(-a):

Diver dołączył i ...wystarczy 😁

Nie ma chronografu. Nie ma także ANI JEDNEJ NIEBIESKIEJ TARCZY. 🙍‍♂️

36 minut temu, lysolek007 napisał(-a):

A mi już starczy ;]

Przydałby Ci się żółty Avenger.