Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Caliber 89

Muzeum Zegarków Niemieckich w Glashutte

Rekomendowane odpowiedzi

Jako wielki miłośnik i kolekcjoner zegarków vintage od dawna marzyłem o odwiedzeniu legendarnej, niemieckiej miejscowości Glashutte...

 

...sam posiadam w kolekcji dwa piękne egzemplarze Glashutte z ubiegłego wieku, wyprodukowane oczywiście przed 1990 rokiem.

 

Stalowe Glashutte z oryginalnym pudełkiem

 

Glashutte Spezimatic

 

Glashutte Spezimatic

 

Glashutte Spezimatic - Bison

 

Glashutte Spezimatic - Bison

 
 W Glashutte prócz siedzib kilku bardzo znanych i luksusowych przedsiębiorstw (m.in. A. Lange & Söhne), znajduje się Muzeum Zegarków Niemieckich
 
Ponieważ spełniło się jedno z moich marzeń - miałem okazję odwiedzić wspomniane wyżej Muzeum - przygotowałem krótki fotoreportaż.
 
 
...czasu było jak zawsze zbyt mało, dlatego fotoreportaż nie prezentuje oczywiście wszystkich eksponatów, ale myślę, że tym bardziej powinien zachęci Was do wybrania się tam, bo uwierzcie mi  -- naprawdę warto  :) 
 
P.s - teraz wiem, że 2-3 godz w Muzeum to minimum, mnie niestety zabrakło nieco czasu, ale mam zamiar tam jeszcze wrócić :)
 
Pozdrawiam
 
C.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny materiał. Czy muzeum jest otwarte codziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reportaż ciekawy ,ale zdjęcia otwierają się u mnie koszmarnie długo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny materiał. Czy muzeum jest otwarte codziennie?

 

O ile mi wiadomo - codziennie od 10 do 17

 

Reportaż ciekawy ,ale zdjęcia otwierają się u mnie koszmarnie długo....

 

Zdjęcia są w dość wysokiej rozdzielczości, każde ma około 4 mb, więc przy wolniejszym łączu internetowym wgrywanie może trwać nieco dłużej...w Muzeum jest sztuczne światło więc nie jest łatwo o dobrą fotkę, od gablot odbijają się lampy itd ...poza tym wiele eksponatów wymaga zdjęć w wysokiej rozdzielczości, bo inaczej nie byłoby widać kunsztu wykonania...

 

ale myślę, że warto uzbroić się w cierpliwość, bo reportaż oddaje choć w pewnym stopniu klimat tego niezwykłego miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam w 2013 r.Mysle,ze jest to bardziej muzeum zegarkow Glashutte.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny materiał to prawda! I fajną masz strone! Sam ja prowadzisz?!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam w 2013 r.Mysle,ze jest to bardziej muzeum zegarkow Glashutte.

 

Sporo w tym racji, co najmniej kilku niemieckich marek brakuje, chociażby Junghans'a ... tu bardziej skupili się na czasomierzach produkowanych w regonie Glashutte i ogólnie w byłym DDR

 

Fajny materiał to prawda! I fajną masz strone! Sam ja prowadzisz?!

 

Ciesze się, że Ci się podoba :)

 

Zrobienie zdjęć zajęło mi sporo czasu i zabrakło mi go potem na dokładne zwiedzanie ;) ...dlatego muszę tam jeszcze raz wrócić...ale zrobię to z przyjemnością ! ...

 

Tak, stronę prowadzę sam - to mój autorski blog o zegarkach mechanicznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glashutte to Taki " kultowy" zegarek  na wschodzie Niemiec tak jak u nas Atlantic. Podobnie jest z cenami tych zegarkow - stanowczo za wysokie... ale coz popyt jest to i ceny rosna...Stronka fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glashutte to Taki " kultowy" zegarek  na wschodzie Niemiec tak jak u nas Atlantic. Podobnie jest z cenami tych zegarkow - stanowczo za wysokie... ale coz popyt jest to i ceny rosna...Stronka fajna.

Porównywanie GUB-a z jakimiś składakami to dosyć gruby nietakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dzisiaj. Naprawdę można tam ciekawie spędzić dużo czasu. W Muzeum najwięcej jest na zegarków kieszonkowych, gdzie pokazano prawdziwe dzieła sztuki, szczególnie w "ciemnym pokoju otoczonym muzyką".  Do tego wiele eksponatów pokazujących i wyjaśniających budowę zegarka [dla mnie genialne było wyjaśnienie pracy szlifierza kamieni do zegarków - genialna precyzja]. Zegarki naręczne to gigantyczne zegarki dla pilotów II Wojny Światowej i sympatyczne zegarki DDR. Z fajnym filmem reklamowy obok ekspozycji wyświetlanym w odbiorniku TV z lat 60-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.