Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fioor

Zegarek męski do 7000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam wielki dylemat przeglądając zegarki pewnie jak nie jeden z użytkowników :) Poszukując zegarka wpadłem na 2 modele, które podobają mi się wizualnie i są to:

 

Frederique Constant Classics Moonphase & Date FC-335MC4P6

XBJX2E.png

Epos Emotion 3390 SK

mZp1L6.png

 

 

Jeśli jest coś innego godnego polecenia będę bardzo wdzięczny za pomoc. Oczywiście informacja, który z tych dwóch byłby lepszym wyborem będzie także mile widziana :)

 

pasek: skórzany, najlepiej czarny
kolor tarczy: biały

kształt koperty: okrągły
Średnica koperty: 40-45 mm

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardziej podoba się Fredek i to zdecydowanie.

 

Sam dzisiaj zamówiłem Fredka tylko że niestety w kwarcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem ma to być typowy garniturowiec. Szukasz zegarka nowego, czy dopuszczasz używane? Czy preferujesz zegarki z widocznym mechanizmem, tak jak jest w tym pokazanym przez Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ Max Bill Chronoscope wczarnej wersji.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem ma to być typowy garniturowiec. Szukasz zegarka nowego, czy dopuszczasz używane? Czy preferujesz zegarki z widocznym mechanizmem, tak jak jest w tym pokazanym przez Ciebie?

 

Tak raczej garnitu/casual do dresu nie wypada ;) Raczej stawiałbym na nowy, chyba, że naprawdę trafiła by się okazja na coś używanego. Co to zegarków z widocznym mechanizmem to nie jest to wyznacznik podobają mi się tez Oris Atrix ale to już nie ta półka cenowa

 

GaDLXO.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a eterna kontiki, louis erard?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a eterna kontiki, louis erard?

 

Eterna kontiki to całkowicie nie mój gust... Louis Erard można zobaczyć w Apartach dobrze kojarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Eterna to Soleure lub Soleure Moonphase.

 

Podobnych modeli jest dużo, staram się jedynie przypomnieć, którą w tej cenie się kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Eterna to Soleure lub Soleure Moonphase.

 

Niestety te model, nowe to wydatek grubo ponad 10k :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Moonphase była na bazarku uzywana za okolo 5 tys.

A może :

zegarkiclub.pl/forum/topic/118723-maurice-lacroix-masterpiece-calendrier-retrograde/#entry1432288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Moonphase była na bazarku uzywana za okolo 5 tys.

A może :

zegarkiclub.pl/forum/topic/118723-maurice-lacroix-masterpiece-calendrier-retrograde/#entry1432288

 

 

Zegarek super, ale niestety budżet, który posiadam jest nieprzekraczalny, więc te 8,6k za ML jest nieosiągalne tym razem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek super, ale niestety budżet, który posiadam jest nieprzekraczalny, więc te 8,6k za ML jest nieosiągalne tym razem :(

Ponegocjowac zawsze możesz.... :)

 

Ogólnie szukalbym na Twoim miejscu zegarków uzywanych. Garniturowce najczęściej noszą minimalne ślady uzytkowania, a wartość nowego zegarka leci o kilkadziesiąt procent w dół juz w chwili pierwszego założenia na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mam też ograniczenie czasowe na zakup, więc nie mogę czekać aż coś pojawi się ciekawego na giełdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo leży dużo garniturowców, co prawda ja bym szukał omegi de ville, ze względu na użyty mechanizm z wychwytem co-axial i rozpoznawalność marki, jednak jest też dużo garniturowców innych firm np. ML, naprawdę fajnie wyglądających.

Proponuję jedynie przed zakupem umówić się u sensownego zegarmistrza, żeby obejrzał zegarek i potwierdził, że to oryginał i że wszystko z nim ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 5k lezy na allegro taki swietny Oris Artelier z fazami ksiezyca

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się opierałem przed czarną tarczą... a wpadł mi strasznie w oko Epos Emotion 3390 24H (przymierzany wczoraj) i chyba się na niego skuszę :)

 

mlY3yT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się opierałem przed czarną tarczą... a wpadł mi strasznie w oko Epos Emotion 3390 24H (przymierzany wczoraj) i chyba się na niego skuszę :)

 

 

mlY3yT.jpg

 

Bardzo fajny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zakupiłeś finalnie?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zakupiłeś finalnie?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zakupiłeś finalnie?

 

W moje ręce, a bardziej na rękę trafił już Junghans Chronoscope (dzięki za podpowiedź). I czekam jeszcze na informacje z salonu jak już będą mieli Federique, aby mógł go zobaczyć na "żywo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wybór.Będziesz zadowolony.Niech się nosi:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Francua
    • Przez luk35
      Witam, jestem tutaj nowy chociaż często czytam artykuły z forum, ale do brzegu 😉 że względu na zbliżający się czarny piątek i moje urodziny chcę sprawić sobie nowy sikor. No i od kilku miesięcy nie mogę się zdecydować, rozważałem różne pomysły, ale zawsze wracam do tych trzech zegarków. Proszę uprzejmie ekspertów o pomoc i wyrażenie opinii 



    • Przez TIK TAK
      W tym roku EPOS dołożyl do kolekcji 3504 wersję tytanową.
      Wszystkie paramtery zostały zachowane:
      Mechanizm automatyczny SW 200-1
      Wodoszczelność 50 ATM
      Szafir z antyrefleksem
      Średnica 41,5 mm,
      grubość jedyne 13,3 mm
      Tytanowa skręcana bransoleta z szybkim wypięciem quick release
      lub kauczkowy pasek najwyższej jakości.
       
      Występuje w kilku wersjach: czarna, zielona lub niebieska tarcza.
      Jest też wersja w czarnym pvd z dodatkowym paskiem NATO i z COSC limitowana do 300 sztuk.





       

       


       

    • Przez christ0ff
      Witam.
       
      Poszukuję paska gumowego do zegarka Ball Engineer Hydrocarbon Submarine. Nowy lub używany.
       
    • Przez Wisnia_Daniel
      Cześć.
      Rozglądam się za kolejnym zegarkiem, czymś na brązowym pasku z niebieską tarczą i okrągłą kopertą, bo takiego jeszcze nie mam i mi się podoba ten styl. Będzie to dodatek do luźnej stylizacji, jakiejś grubszej koszuli, swetra albo bluzy, bardziej jesienno czy zimowo. Zeppek pasuje do opisu ideolo, powoli przymierzam się do finalizacji tej zachcianki, jednak mam lekkie obawy, bo widzę kilka mankamentów. 
      Rozmiar - 43, duży, możliwe że za duży. U mnie w nadgarstku 16.5, w szczycie bliżej 17
      Grubość - 13 mm, no też kawał żelaza
      Mechanizm - automat od Miyoty, 82S7. Nie będę go nosił codziennie, mam inne zegarki, więc może praktyczniejszy będzie kwarc 
       
      Mam Seiko chrono 43 mm, Alpine pilota 42 mm i noszą się znośnie, choć to już dla mnie limit. Tu bym celował w coś do 40 mm, bo niżej pokazany gagatek nie ma za dużo mięsa na kopercie i o taki styl mi właśnie chodzi. 
       
      Biorę po 200 zł z konta każdej z drużyn i słucham Państwa. 
      Jakie inne propozycje przychodzą Wam do głowy? 
      Nie mam specjalnych wymagań co do kraju pochodzenia, budżet podobny do tego za Zeppka (wiadomo, że będą propozycje za więcej, pytanie o ile więcej). Pusta tarcza też mnie nie kręci, na tym coś się dzieje i w podobnym klimacie szukałbym alternatyw. Szkiełko oczywiście wypukłe, jak w modelu wyjściowym. 
      Jeśli ktoś ma ochotę zabrać głos, to już mu jestem wdzięczny. 
       
      To opisany wcześniej model. Zeppelin New Captain's Line ZE-8662-3
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.