Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Szwajcarski unitas jest produkowany w kilku wersjach jakościowych, możesz go znaleźć w Adriatica za 1000zł oraz w Panerai za 20tys - zresztą tak samo jak Eta 2824-2 wersja standard jest w zegarkach które możesz kupić za 1000zł a w zegarku Tudor jest wersja top a zegarek kosztuje w okolicy 20 tys, nawet na tym forum znajdziesz informacje że chiński klon 2824 czyli ST 2130, czy mechanizmu unitas 6498, badź 6497 jest mniej podatny na usterki niż podstawowa (wersja standard) ETA - tak że to żadna tajemnica.

 

To już nie te czasy gdzie każdy zegarek z napisem swiss made na tarczy to pierwszorzędna jakość i precyzja... te czasy się skończyły z chwilą wejścia na rynek zegarków kwarcowych ;)

Ale i tak wiele, wiele osób wciąż dopłaca za samo SWISS MADE, nie wiedząc, ze w Chinach je składają... Jak komuś tylko na tyle portfel pozwala to ok, ale po co się chwalić, że się ma szwajcara przez duże Sz.:)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak wiele, wiele osób wciąż dopłaca za samo SWISS MADE, nie wiedząc, ze w Chinach je składają... Jak komuś tylko na tyle portfel pozwala to ok, ale po co się chwalić, że się ma szwajcara przez duże Sz. :)

 

No bo tak się utarło przez długie lata że szwajcarski zegarek to domena najlepszej jakości - dużo gorzej się ma porównanie w kwestii zegarków z mechanizmem tzw kwarcowym - miedzy całą "bandą" swiss made" a takim np Citizenem jest przepaść technologiczna, na korzyść tego ostatniego, ale w "salonie z zegarkami" się tego raczej nie dowiesz ;)  

Dlatego uważam że jeśli ktoś che podejść do "przygody" z zegarkami w miarę poważnie powinien zacząć je poznawać właśnie od takiego Parnisa, gdyż z uwagi na jego przystępną cenę można sobie pozwolić na poznanie mechanizmu "od podszewki" - później przyjrzeć się Seiko, Orient, Citizen, "zahaczyć" o mikrobrandy - da to zupełnie inny pogląd na "budżetowe swiss made" gdyż może się okazać że to "żadne cuda" ;) a jedynie przyzwoicie wykonane zegarki, zupełnie nie ustępujące produktom z różnych części Azji, a które można swobodnie kupić za równowartość 100-300$ 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taki "duży" :Db61fe96922ac39bca55ba047793cd37c.jpg

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To już?! Szybki jesteś. Niech się dobrze nosi!

 

... a rumień jak nic się pojawi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomsky jednak porządna firma :) zobaczymy jak chodzi ale nosić się będzie :D jedynie zastanawia mnie ten szczegół f7cbf077631674b6dcde510d93205a74.jpg na minusie. Póki co idzie dokładnie. Nie znam się dokładnie z tym ustawieniem.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już?! Szybki jesteś. Niech się dobrze nosi!

 

... a rumień jak nic się pojawi. ;)

Kolega mógł też wybrać sikor z koronką po lewej stronie :)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy okazji polecam Watch Accuracy, aplikację na smartfony. Bardzo ułatwia sprawdzanie dokładności chodu. Bazuje na pomiarze ze zdjęcia tarczy. Za sześć godzin będziesz wiedział, czy wymaga regulacji (z tą oczywiście wstrzymałbym się ze dwa tygodnie, ale to wiesz na pewno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn to mój pierwszy taki nowy że z pudełka wyciągnięty zegarek więc nie wiem :D

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się dobrze nosi. Swoją drogą czemu miałby być duży, przecież to nie big pilot 47, tylko 44mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieję się że duży. Mi ten rozmiar odpowiada ale nie powiem, mam ochotę na 47mm teraz :D

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę nad tym

 

parni03.jpg?w=450

 

link do recenzji, skąd zostało fofo zapożyczone: klik

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podobał ale coś mnie odstrasza biała tarcza :D

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo robi świetne wrażenie ta biała tarcza :)

Problem w tym, że z białą są już ciężkie do kupienia. Zamiast tego wysyłają ze srebrną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie załamałeś :(


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili portugalczyki z białą tarczą są trudnodostępne, obecnie popularne są ze srebrną tarczą ze szlifem słoneczkowym

Widzę że mnie Strala uprzedził <_<

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zakupię. Za kilka dni. :)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śmieję się że duży. Mi ten rozmiar odpowiada ale nie powiem, mam ochotę na 47mm teraz :D

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

47mm będzie za duży, serio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Taki mały, taki duży może na nadgarstku być... Taki mały, taki duży... " :D


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47mm będzie za duży, serio!

 

I niewygodny.  44 to już olbrzymie obciążenie nadgarstka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomsky jednak porządna firma :) zobaczymy jak chodzi ale nosić się będzie :D jedynie zastanawia mnie ten szczegół na minusie. Póki co idzie dokładnie. Nie znam się dokładnie z tym ustawieniem.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

 

No i jak u niego z dokładnością?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu dnia spieszy 4 sekundy na dobę :)

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość philippe_dufour

Mi ten rozmiar odpowiada ale nie powiem, mam ochotę na 47mm teraz :D

Poczyniles pierwszy krok na drodze rezygnacji z zegarkow radzieckich, naturalna kolei rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh owszem, ale dzisiaj ubrałem wostoka amfibie i zatęskniłem za nimi, choć uważam je za małe zegarki.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.