Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Nabyłem Parnisa podobnego do tego co pokazał kolega rinkazki kilka postów wyżej (biała tarcza, niebieskie indeksy i wskazówki). Chciałbym wymienić mu pasek. Niestety zdjęcia z dziesiątej strony tego tematu, gdzie był pokazany fajny pasek niestety już wygasły. Co byście mi polecili?

 

 

Taki bym wziął:

http://allegro.pl/pasek-zamsz-skora-18-24mm-6-wzorow-nowosc-i6687302088.html#thumb/1

 

http://allegro.pl/hit-pasek-skora-naturalna-18-22mm-5-wzorow-i6704221201.html#thumb/1

lub ten

 

Ostatecznie:

http://allegro.pl/pasek-skorzany-do-zegarka-w27-premium-granat-i6695023571.html

 

Tylko nie wiem jak z klamrą, ja miałem raz za dużą i nieco uwierała...

Edytowane przez rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz obwód nadgarstka?

Leży całkiem fajnie. Mój 44mm niestety już słabo na nadgarstku 16,5-17cm

 

86bf04926bf647b0d684c5abac16d855_big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaki masz obwód nadgarstka?

Leży całkiem fajnie. Mój 44mm niestety już słabo na nadgarstku 16,5-17cm

 

 

A nawet nie wiem :) musiałbym zmierzyć. Sprawdzę z ciekawości wieczorem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W końcu mam i ja :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To opcja z białą tarczą? Czy już ta nowsza srebrno-biała?

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała podobno robi mega robotę. Ale i tak ten "portugalczyk" jest piękny :-)

Ja już od kilkuuuu dobrych miesięcy planuję zakup, ale po drodze jak zwykle coś innego wpada do kuferka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Będzie to to? Czy jednak dać sobie na luz.

Coś mi się w nim podoba6640c49047cb61b6435f82ed6c70697d.jpg

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny , tylko ten żółty kolor coś mi nie podchodzi.. Może pomarańcz byłby ciekawszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy są inne z taką tarczą. Musiałbym zrobić wywiad środowiskowy. Ale mi osobiście podoba się ten żółty.

Edytowane przez kulig007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek skóra nubuk od P. Sudera?

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgadza się, od P. Sudera, natomiast w opisie aukcji był zamsz, chociaż bardziej nubuk przypomina:

http://allegro.pl/pasek-zamsz-naturalny-18-26mm-5-wzorow-nowosc-i6682890515.html

 

Bardzo przyjemnie się ten zegarek teraz nosi, bo ten standardowy pasek z opony to prawdziwa katastrofa.

Edytowane przez przemo_111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Będzie to to? Czy jednak dać sobie na luz.

Coś mi się w nim podoba

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

Fajna faktura tarczy, ale żołty razi w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna faktura tarczy, ale żołty razi w oczy.

No właśnie mam solidny dylemat. Miał być "portugalczyk", ale jest chyba zbyt klasyczny. A takich zegarków już kilka mam. Szukałem czegoś oryginalnego, z odrobinę luźnym charakterem i ten mi podpasował. I kurcze jakby nie było jest na miyota.

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam solidny dylemat. Miał być "portugalczyk", ale jest chyba zbyt klasyczny. A takich zegarków już kilka mam. Szukałem czegoś oryginalnego, z odrobinę luźnym charakterem i ten mi podpasował. I kurcze jakby nie było jest na miyota.

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

Dla mnie za dużo się dzieje na tarczy... + żółty mnie odrzuca. Wiadomo każdy subiektywnie podchodzi do zegarków - jeden będzie się dobrze czuł w całej złotej kopercie + bransolecie inny nigdy nie tknie takiego :)

 

Jeżeli byłbyś zainteresowany to mam na wymianę / ewentualną sprzedaż:

8308857b19a73d2342cb9fddbf685ab6_big.jpg

 

Możemy zawsze coś ponegocjować :) Nie jest zbyt klasyczny a i dobrze leży na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się i ja wrażeniami z obcowania z chińczykiem.

Miałem takiego:

 

HTB1_Zp4_LFVXXXXb5a_XXXq6x_XFXXXw.jpgupload an image

 

 

Dane tech:

mechanizm: ST2530 automatyczny z ręcznym dokręcaniem i stop sekundą

średnica 47mm

grubość 13mm

szkło mineralne

koperta stal 316L

 

 

Wykonanie poprawne, bez wodotrysków.

Jak dla mnie ok. do garniaka się nie nadaje, ale jako pilot na co dzień ok.

Tego oczekuję od pilota, prostej formy i trochę surowości.

Ten egzemplarz duży trochę, na nadgarstku 17-18 cm jak dla mnie duży, ale nie tragicznie duży.

Jednak jak ktoś lubi mniejsze rozmiary to polecam coś innego.

Tu rozmiar i waga robią swoje.

Dokładność miał +25s/24H. Nie regulowałem bo mi nie przeszkadzało, być może dało by się go coś poprawić.

 

Ogólnie wrażenia pozytywne, kupiłem go na ali dwa lata temu za 70 USD. I to chyba adekwatna cena za ten egzemplarz, no, może max 85USD. za 100 lub więcej rozglądał bym się za czymś innym.

 

Jak na chińczyka ogólnie nie było źle. Sprzedałem go kilka miesięcy temu. Po dwu letnim użytkowaniu (jako jeden z kilku) śladów na kopercie czy szkle nie było, wiadomo małe ryski na kopercie łapał ale tragedii nie ma.

 

Co do plusów i minusów:

 

Minusy to:

-pasek, nie wiem z czego robiony, chyba ze skóry chińskiego smoka, tak twardego i nie wygodnego paska nie miałem. Trwałością też nie grzeszył, ale pasek zawsze można wymienić.

-praca wachnika (rano po obudzeniu jak go zakładałem na rękę to mogłem pół domu obudzić :D)

a poważnie, słychać go było bardzo, myślałem że jakaś wada, jednak sam mechanizm działał i działał więc ok. Później dowiedziałem się że nie tylko w moim egzemplarzu coś takiego występuje. Po prostu ST2530 tak już ma.

-Koronka-  Zbyt duża a przez to notorycznie wbijała mi się w rękę. i nie chodzi tu o rozmiar zegarka ale właśnie o sam rozmiar koronki. Mega niewygodna.

 

Plusy:

Za 70-85 USD wykonanie i stylizacja ok.

fajny patent na szybką zmianę daty, służył do tego oddzielny przycisk po lewej stronie. szybko i z pomysłem.

ogólna trwałość.

 

 

Myślę że coś pomogłem.

Edytowane przez PaweelK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję :)

 

Ten pilot sam w sobie ładny, ale rzeczywiście stanowczo za duży. Mój Power Reserve ma 43mm i leży na styk na nadgarstku 16,5-17cm.

Dwa lata temu rzeczywiście można było kupić taniej te zegarki, ale jakby nie patrzeć wszystko podrożało. Nie tylko chińczyki ale również i inne zegarki np. SKXy od Seiko czy bliźniacze modele od Orienta.

 

Twojego Parnisa widziałem u Tomskiego za 529zł. Tylko trzeba mieć jednak dużą łapę, żeby go nosić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Wszystko drożeje, również na ali. I niejednokrotnie to co kupowałem w chinach dwa -trzy lata temu jest droższe i to sporo.

Na ali doszedł jeszcze fakt że skończyli podróbki (przynajmniej oficjalnie). Momentami w Chinach już tak tanio nie jest.

Tomsky ma oficjalnie Parnisy w Polsce już ładnych kilka lat. Jak z gwarancją nie wnikałem.

Przy okazji jakiegoś spring festiwalu, dnia singla lub innego święta, z jakimś kuponem pewnie Parnisa dało by się kupić na ali w jakiś przyzwoitych pieniądzach. 

 

A co do w/w pilota.

Sama średnica mnie nie przeszkadzała, pomimo że jest duży i ciężki. Najgorszym szczegółem była koronka. Zbyt duża i za każdym razem wbijająca się w nadgarstek. Gdyby nie ona wielkość znośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za dużo się dzieje na tarczy... + żółty mnie odrzuca. Wiadomo każdy subiektywnie podchodzi do zegarków - jeden będzie się dobrze czuł w całej złotej kopercie + bransolecie inny nigdy nie tknie takiego :)

 

Jeżeli byłbyś zainteresowany to mam na wymianę / ewentualną sprzedaż:

 

 

Możemy zawsze coś ponegocjować :) Nie jest zbyt klasyczny a i dobrze leży na ręce.

Tego też obserwowałem :-)

Ale co śmiesznie i paradoksalnie, to ten model który masz, podoba mi się w wersji BLACK :-)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego też obserwowałem :-)

Ale co śmiesznie i paradoksalnie, to ten model który masz, podoba mi się w wersji BLACK :-)

Porownywalem ciemna wersję z białą i jednak wygrała ta druga że względu na połączenie indeksów, wskazówek które są genialnie niebieskie z mleczna tarcza.

 

Ciemny za bardzo by się zlewal w tym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to prezentowało się bardzo dobrze. Miałem Parnisa dziurbiliona właśnie z czarną tarczą i było super :)

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze od kiedy mam Parnisa to Orient, Atlantic, Triwa nawet Apple Watch leżą odłogiem :)) teraz poluje na tego w wersji militare :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.